condylomatoze vulvare

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent condylomatoze vulvare: (3.5 din 2 voturi)

imperator Avatarul lui imperator

3 mesaje
Oras: targoviste

Buna ziua! In urma cu aproximativ 1 luna de zile am observat aparitia unor basicute in zona genitala ,intre vagin si anus.Dupa cca 10 zile acestea au disparut, fara vreo interventie medicamentoasa.Au recidivat insa in basicute mai mari, care provoaca un anume disconfort:mancarime sporadica,usturime la urinare.Zilele trecute am fost la un doctor ginecolog, care mi-a pus diagnosticul condylomatoze vulvare, fara sa mi exlice prea bine ce implica aceasta "boala" (utilizez ghilimele tocmai pentru ca nu stiu daca este bacterie, microb, virus).Am 19 ani si mi am inceput viata sexuala de la 16. Am avut un singur partener (acum nu stiu daca pt el a fost la fel). As dori sa aflu mai multe informatii despre acest diagnostic: risc, transmitere, tratament,etc.
Multumesc. :)
O zi buna
Fosta membra Kudika.ro
draga "imperator"
aceasta boala este data de un virus:papiloma virus(hpv)intra pe google si o sa gasesti mai multe informatii si du-te repede la un dermatolog.
succes
oanalexandra Avatarul lui oanalexandra

12 mesaje
Oras: bucuresti

www.healthy.ro/comunitate/forum/view_topic/2541/Negii-genitali-s...

www.healthy.ro/comunitate/forum/view_topic/2479/negi-genitali.html

Nu vreau sa te sperii, dar e aiurea de tot..
Raporteaza abuz de limbaj
healthy001752 Avatarul lui healthy001752

2 mesaje

cum e posibil ca din cei 2 parteneri unuia sa ai apara deja iar celalalt sa nu aiba nimik?si vreau sa stiu daca se pot infecta si ceilalti care locuiesc in aceiasi casa?
healthy001752 Avatarul lui healthy001752

2 mesaje

fara sa fie vb de contact sexual se pot imbolnavi(de pe obiecte sau alte lucruri)?
alinuta1011 Avatarul lui alinuta1011

6 mesaje

Buna,
Am avut si eu...este un fel de ciuperca, am tratat-o cu condylin si am scapat.
In ceea ce priveste transmisia, nu se ia decat prin contact sexual.
Insanatosire grabnica.
alinuta1011 Avatarul lui alinuta1011

6 mesaje

P.S:ai rabdare ca o sa ii apara si lui in scurt timp
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Dacă ați ajuns să citiți aceste rânduri și vă stârnesc interesul, nu este o pură întâmplare; ci este posibil ca tocmai eu să fiu persoana care vă poate ajuta cu anumite răspunsuri referitoare la viața dumneavoastră, fără să îmi dezvăluiți detalii despre viața personală, ca apoi să presupuneți că m-am inspirat. Rămâne doar să vă convingeți! Dacă sunteți interesat/ă, lăsați un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com și vă voi contacta în cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O săptămână frumoasă, vă doresc!