Setari Cookie-uri

mananc orice si slabesc



Salutari.Eu am slabit 4 kilograme in doua luni fara sa renunt la nici un fel de mancare.Exista tot felul de trucuri pentru aceasta.
De exemplu.Mananci legat la ochi.Pur si simplu daca esti legat la ochi,nu mai mananci si cu ochii,si nici nu esti impins de la spate de regula "Nu-i frumos sa lasi in farfurie" sau altele asemanatoare.
Vei constata ca asa vei asculta de semnalele reale ale stomacului tau,si vei fi surprins(a) cand vei vedea ca jumatate din mancare a ramas in farfurie si totusi te-ai saturat
nonstop4you
Postat pe 1 Februarie 2009 12:13
buna eu iti recomand sa faci 10-15 sedinte de reflexo terapie si un tratament cu produse naturiste daca vrei si te intereseaza contacteazama pe adresa de e-mail
kudika162441
Postat pe 17 Februarie 2009 21:19
SALUT EU ITI RECOMAND SA TE DUCI SA TI FACI ANALIZE LA SANGE SI SCAUN AR FI POSIBIL SA AI CEVA MICROBI CETI IAU TOATE VITAMINELE SI MINERALELE DIN TINE.SUCCES
iza_alisa
Postat pe 18 Februarie 2009 19:10
Salut. Eu iti recomand sa-ti faci un control endocrinologic.
bake017for779
Postat pe 21 Februarie 2009 12:04
si eu tot un examne endocrinologoc recomand....daca glandele endocrine nu functioneaza poti avea mari probleme inclusiv cu greutatea...o spun din proprie experienta
izab33lla
Postat pe 22 Februarie 2009 20:58
De la: nonstop4you, la data 2009-02-01 12:13:40

Salutari.Eu am slabit 4 kilograme in doua luni fara sa renunt la nici un fel de mancare.Exista tot felul de trucuri pentru aceasta.
De exemplu.Mananci legat la ochi.Pur si simplu daca esti legat la ochi,nu mai mananci si cu ochii,si nici nu esti impins de la spate de regula "Nu-i frumos sa lasi in farfurie" sau altele asemanatoare.
Vei constata ca asa vei asculta de semnalele reale ale stomacului tau,si vei fi surprins(a) cand vei vedea ca jumatate din mancare a ramas in farfurie si totusi te-ai saturat

Buna!E interesanta ideea!mai spune-mi te rog si alte trucuri.Pupici,Claudia
aromena33
Postat pe 27 Februarie 2009 14:00
Buna,

Ma intereseaza combinatia de reflexo (dar doar daca e vorba de profesionisti) si suplimente naturiste. Cum pot afla mai multe detalii?
sisymiu
Postat pe 27 Februarie 2009 14:34
Cu 3 ani in urma am trecut si eu printr-o perioada de-asta, slabeam mult, oricat as fi mancat, dar la niste analize care mi se cereau la locul de munca, am descoperit ca aveam geardia. Lucrand cu banii, de-acolo am contactat-o, si dupa tratament, in vreo 2 ani am ajuns iar la greutatea mea, si de acum se pune cand mananc...
Nirvana
Postat pe 4 Martie 2009 08:54
dragele mele...va recomand cu caldura sa urmati un program de la herbalife.este f sanatos si va ofera toti nutrientii necesari si da rezuiltate f bune.eu il urmez si sant multumita,sora-mea il urmeaza si a fost f surprinsa ca ea f greu slabeste si era si sceptica(a slabit 4 kg in 2 saptamani)si asta fara infometare.eu am urmat si cursurile lor de nutritie asa ca daca va pot si de folos cu cea mai mare placere contactati-ma la tel 0722 544 445 si va ajut cu cea mai mare placere.
eu mi-am pirdut mama la 51 de ani din cauza obezitatii !
danielavarghes
Postat pe 7 Martie 2009 19:59
ai grija....sa nu fie numai asta...vezi k diabetul in fazele incipiente are cam urm simptome....slabesti mult...bei apa multa ...mananci mult...si urinezi mult...daca ai cel putin una dintre aceste simptome...si din cate zici...cam ai parerea mea...ar fi bine sa iti faci cateva analize...pentru orice eventualitate
mhsc
Postat pe 30 Martie 2009 13:07
incearca sa mergi la un medic endocrinolog,spitalul Parhon e cel mai bun!
multa sanatate
simonica31
Postat pe 3 Aprilie 2009 08:04
Asta patesc si eu...de cind ma stiu (26 de ani, mai exact). Maninc orice, la orice ora si cel mai mult am cintarit 54 de kg, la 1.68 m. Acum am in jur de 48 kg, dar asa am in fiecare vara. Am facut analize la singe, am facut si endoscopie si colonoscopie. Bolnava nu-s, ba din contra. Glicemia mi-o iau saptaminal, caci al meu partener are diabet si am in jur de 83. Nu e vorba neaparat de o boala, poate fi doar un metabolism foarte harnic, cum este in cazul meu. Daca nu maninc 4-5 ore imi ghiortaie matele de parca e concert simfonic.
Si despre diabet...sint si alte simptome (cele mentionate mai sus, sint foarte bune), ca de exemplu: slabirea vederii, sete excesiva, durerei ale membrelor inferioare (picioare)-dureri in talpi, circulatie proasta la picioare, chiar aparitia varicelor.
andra13gabriela
Postat pe 18 Mai 2009 16:55
uitai sa-ti zic de colonoscopie si endoscopie: le-am facut la Floreasca, fara trimitere de la medic de familie, ci pur si simplu am sunat la spital, am facut programare si am platit ambele investigatii (aprox. 200 lei). La endocopie nu maninci/bei cu 6 ore inainte, la colonoscopie (am fost programata simbata) te pregatesc ei in prealabi (tre' sa bei un praf amestecat cu apa plata - vreo 4 litri de lichid si stai pe buda o zi si-o noapte). In ambele cazuri esti anesteziat usor, deci trebuie insotitor, caci nu poti conduce. Multa bafta!
andra13gabriela
Postat pe 18 Mai 2009 16:59
uffff....nu stiu de ce toata lumea vrea sa slabeasca repede...nu se poate si sa mai fii si sanatos...eu am luat f mult in greutate si am fost la medic si dupa niste investigatii am descoperit ca am probleme cu glanda tiroida(gusa polinodulara) ceea ce impreuna cu altele au determinat o crestere brusca,dar avand si anemie nu pot tine cure de slabire pt ca risc sa fac alte complicatii....sfatul meu e sa vedeti mai intai daca nu cumva aceste luari in greutate nu sunt de natura medicala....cata lume vezi la endocrinologie nu va vine sa credeti....asa ca cel mai bine investigati PRIMA OARA sanatatea caci este cea mai importanta...sanatate multa
izab33lla
Postat pe 19 Mai 2009 17:01
Esti de toate jena, bine ca produsele de la forever iti tin tie de foame, poti sa le mananci, asa mai pui si tu un ban deoparte.
lover_woman
Postat pe 18 Iunie 2009 15:33
De la: soare_mirela, la data 2009-06-18 15:33:53Esti de toate jena, bine ca produsele de la forever iti tin tie de foame, poti sa le mananci, asa mai pui si tu un ban deoparte.

Deocamdata dumneata esti de toata jena,nu cred ca interventia ta este una logica,defapt incerci sa ma urmaresti si sa-mi dai cu ceva in cap.Iti recomand mai multa decenta si mai multa informare.Nu cumva dumneata esti cu argila?Parca asa imi aduc aminte,ti-au scazut vanzarile si ti-ai propus sa te bagi si tu ca musca in ....
enemgabriel
Postat pe 18 Iunie 2009 15:57
De la: enemgabriel, la data 2009-06-18 15:57:18
De la: soare_mirela, la data 2009-06-18 15:33:53Esti de toate jena, bine ca produsele de la forever iti tin tie de foame, poti sa le mananci, asa mai pui si tu un ban deoparte.

Deocamdata dumneata esti de toata jena,nu cred ca interventia ta este una logica,defapt incerci sa ma urmaresti si sa-mi dai cu ceva in cap.Iti recomand mai multa decenta si mai multa informare.Nu cumva dumneata esti cu argila?Parca asa imi aduc aminte,ti-au scazut vanzarile si ti-ai propus sa te bagi si tu ca musca in ....



Stai linistit, eu nu traiesc din vanzarea argilei cum traiesti tu de pe urma vanzarilor produselor forever, argila este foarte ieftina si de aceea o distribui, ca sa fac un bine cu adevarat si asta la un pret rezonabil, produsele forever sunt foarte scumpe, nu stiu cine si poate permite achizitionarea lor. Dar pe mine nu ma intereseaza firma forever, ci persoana de mai sus care promoveaza un produs care mie mi a tras atentia, iar tu i ai tras cu ceva in cap, ca sa ramai doar tu si Forever, cred in continuare ca esti de toata jena.
lover_woman
Postat pe 19 Iunie 2009 23:44
De la: soare_mirela, la data 2009-06-19 23:44:47
De la: enemgabriel, la data 2009-06-18 15:57:18
De la: soare_mirela, la data 2009-06-18 15:33:53Esti de toate jena, bine ca produsele de la forever iti tin tie de foame, poti sa le mananci, asa mai pui si tu un ban deoparte.

Deocamdata dumneata esti de toata jena,nu cred ca interventia ta este una logica,defapt incerci sa ma urmaresti si sa-mi dai cu ceva in cap.Iti recomand mai multa decenta si mai multa informare.Nu cumva dumneata esti cu argila?Parca asa imi aduc aminte,ti-au scazut vanzarile si ti-ai propus sa te bagi si tu ca musca in ....



Stai linistit, eu nu traiesc din vanzarea argilei cum traiesti tu de pe urma vanzarilor produselor forever, argila este foarte ieftina si de aceea o distribui, ca sa fac un bine cu adevarat si asta la un pret rezonabil, produsele forever sunt foarte scumpe, nu stiu cine si poate permite achizitionarea lor. Dar pe mine nu ma intereseaza firma forever, ci persoana de mai sus care promoveaza un produs care mie mi a tras atentia, iar tu i ai tras cu ceva in cap, ca sa ramai doar tu si Forever, cred in continuare ca esti de toata jena.

Cat dai atat face.Produsele sunt ieftine in comparatie cu ceea ce fac.Cate elemente nutritive contine argila si cat de ecologica este?
enemgabriel
Postat pe 23 Iunie 2009 15:28
chiar nu pot sa cred cine crede in forever rau face e teapa cu 'T'AFACEREA MLM AM FOST SI EU CA CATEVA "PREMIERI"nu faceti greseala sa credeti va ia si bani si va lasa si cu buza unflata CREDETIMA
healthy004072
Postat pe 2 August 2009 16:59
De la: healthy004072, la data 2009-08-02 16:59:41chiar nu pot sa cred cine crede in forever rau face e teapa cu 'T'AFACEREA MLM AM FOST SI EU CA CATEVA "PREMIERI"nu faceti greseala sa credeti va ia si bani si va lasa si cu buza unflata CREDETIMA
cine ti-a luat banii si de ce e teapa,pentru ca nu ai reusit in aceasta afacere?astept si argumente.
enemgabriel
Postat pe 2 August 2009 17:28
argumente nu iti aduc ca nu sant obligata sa iti raspund dar ca sa sti eu nu am crezut nici o clipa sau o secunda in aceea afacere se vede pe fata despre ce e bv nu pot sa prostesc oamenii sa cumpere ceva care nu e bun, de cumparat personal nu l-eam cumparat eu dar am avut ocazia sa stiu ce sant si sa le si incerc si NU AM VAZUT NICI UN REZULTAT deci ce poate fi de vn nu produsele?e o investitie care nu da rezultate cu toate ca sant produse "naturale",hai sa fim catusi de putin realisti
healthy004072
Postat pe 3 August 2009 21:32
De la: healthy004072, la data 2009-08-03 21:32:17argumente nu iti aduc ca nu sant obligata sa iti raspund dar ca sa sti eu nu am crezut nici o clipa sau o secunda in aceea afacere se vede pe fata despre ce e bv nu pot sa prostesc oamenii sa cumpere ceva care nu e bun, de cumparat personal nu l-eam cumparat eu dar am avut ocazia sa stiu ce sant si sa le si incerc si NU AM VAZUT NICI UN REZULTAT deci ce poate fi de vn nu produsele?e o investitie care nu da rezultate cu toate ca sant produse "naturale",hai sa fim catusi de putin realisti
vorbesti in necunostinta de cauza,din moment ce le-ai incercat(presupun o mostra ,doua)ce ai asteptat ,sa-si faca efectul ca tigarea?algocalminul?Esti mai mult decat penibila,de ce nu aduci argumente,pentru ca nu ai si iti plac minciunile numai de dragul de-a denigra imaginea unor produse exceptionale in favoarea unor produse care le vinzi tu cu sacosa?Lasa-ne pe noi prostii sa consumam produse de calitate si sa avem o viata de calitate si tu consuma ce vrei.
enemgabriel
Postat pe 4 August 2009 08:37
De la: andra13gabriela, la data 2009-05-18 16:59:36uitai sa-ti zic de colonoscopie si endoscopie: le-am facut la Floreasca, fara trimitere de la medic de familie, ci pur si simplu am sunat la spital, am facut programare si am platit ambele investigatii (aprox. 200 lei). La endocopie nu maninci/bei cu 6 ore inainte, la colonoscopie (am fost programata simbata) te pregatesc ei in prealabi (tre' sa bei un praf amestecat cu apa plata - vreo 4 litri de lichid si stai pe buda o zi si-o noapte). In ambele cazuri esti anesteziat usor, deci trebuie insotitor, caci nu poti conduce. Multa bafta!


imi cer scuze de interventie ,am facut si eu endoscopie de 2 ori si am dormit nu am stiut nimic 2 ore apoi am condus normal dar in urma cu 2 saptamini am facut si colonoscopia am fost anesteziata dar am simntit tot si ma durut ,si dupa aceia am plecat cu fica mea nu am putut sa conduc, seara am vomitat nu m-am simntit bine deloc este normal?tu cum te-ai simntit?
kudika078676
Postat pe 5 August 2009 21:04
nu sant nici penibila si nici nu vand nici un fel de produs,ceea ce am spus in sustin in continore e parerea mea si nu o poate shimba nimeni si mai scutestema cu comentarile tale referitoare la fapul ca fumez,in loc sa te certi cu mine mai bn miai da niste sfaturi la cum sa ma las de fumat dar ceva concret ca faza cu vointa cade,ma vointa dar nu pot renunta la fumat
healthy004072
Postat pe 6 August 2009 08:25
De la: healthy004072, la data 2009-08-06 08:25:37nu sant nici penibila si nici nu vand nici un fel de produs,ceea ce am spus in sustin in continore e parerea mea si nu o poate shimba nimeni si mai scutestema cu comentarile tale referitoare la fapul ca fumez,in loc sa te certi cu mine mai bn miai da niste sfaturi la cum sa ma las de fumat dar ceva concret ca faza cu vointa cade,ma vointa dar nu pot renunta la fumat
nu poti?ia mergi in vizita pe la TBC in fiecare zi si ....mai vorbim....chiar esti penibila cu parerile tale rauvoitoare.
enemgabriel
Postat pe 6 August 2009 08:30
De la: enemgabriel, la data 2009-06-18 15:57:18
De la: soare_mirela, la data 2009-06-18 15:33:53Esti de toate jena, bine ca produsele de la forever iti tin tie de foame, poti sa le mananci, asa mai pui si tu un ban deoparte.

Deocamdata dumneata esti de toata jena,nu cred ca interventia ta este una logica,defapt incerci sa ma urmaresti si sa-mi dai cu ceva in cap.Iti recomand mai multa decenta si mai multa informare.Nu cumva dumneata esti cu argila?Parca asa imi aduc aminte,ti-au scazut vanzarile si ti-ai propus sa te bagi si tu ca musca in ....
ietete la el; cred ca tie tia scazut vanzarile si te_ai bagat ca chiloti in cour la doamna
mihaelatrincu
Postat pe 10 Octombrie 2009 13:27
as vrea sa-mi spui ce trebuie pt. slabit
YullyNar3
Postat pe 25 Noiembrie 2009 19:03
as vrea sa-mi spui ce trebuie pt. slabit yakis_oana@yahoo.com
YullyNar3
Postat pe 25 Noiembrie 2009 19:05
Este interesant faptul ca in orice subiect deschis intervin persoane care ne fac sa pierdem timpul citind cearta dintre acestea...Chiar nu puteti sa va abtineti? Deschideti-va un topic al certurilor, al injuraturilor, al hulelilor...ce stiu eu? Raspundeti direct la subiect, dragilor! ...si incercati sa nu va mai certati! Gasiti placerea in ajutorul dat altora, in ce vreti voi, dar nu va mai certati...va atrageti singuri ganduri negative care dauneaza sanatatii, din orice punct de vedere ai privi problema. Zau asa! Pariez ca pe orice topic ati intra, veti gasi intotdeauna cearta fara sfarsit...
iulia777
Postat pe 20 Februarie 2010 20:25
buna eu am inceput o cura de slabire cu usturoi si orez si vreau sa vad daca da rezultat dar in combinatie cu masaj
o sa va spun si voua rezultatele pa va pup
kudika162441
Postat pe 22 Februarie 2010 15:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tine o dieta fara sa iti pui sanatatea in pericol! 6 De la: Asynia 28 Octombrie 2011 00:57
Capsula de ananas 40 De la: mhteodora 23 Aprilie 2012 09:04
Vrei sa slabesti dar nu ai motivatie sau nu te poti tine de ea ? 11 De la: GeorgianaBB 1 Iulie 2011 20:44
cum pot trata escarele? 8 De la: kudika369633 6 Februarie 2012 19:37
Preferati blenderul sau storcatorul prin presare ca sa pregatiti sucuri naturale de fructe si legume? 6 De la: kudika_928362 26 Iulie 2013 09:06