Setari Cookie-uri

Parodontoza

va rog frumos cine stie, cine cunoaste medic stomatolog bun, specializat in parodontologie, sa-mi dea si mie nume, adresa, nr telefon, fie aici fie la adresa anaionescu67@gmail.com
multumesc mult si multa sanatate

Onaona
Postat pe 8 Februarie 2009 13:59
solutia este dr. Stratul din Timisoara 0256495997,dar grabestete fiecare zi este importanta!
healthy000617
Postat pe 13 Martie 2009 15:22
doctorul Bratu este recomandarea mea(str memorandumului,nr.16,timisoara)
medicii de acolo sunt profesionisti si este foarte curat(spre deosebire de cabinetul d-lui Stratul).

Postat pe 13 Martie 2009 15:37
eu m-am tratat de pardontoza agresiva in germania pt ca aici nu mi-au dat de capat. Medicii de acolo mi-au spus ca nu au vazut asa ceva (ce aveam eu un gura de 20 ani) dar m-au tratat si acum nu mai am nimic. Am pierdut doar o masea sanatoasa. Costurile s-au ridicat la 1500 euro dar sunt foarte multumita.
melia_azur
Postat pe 21 Iulie 2009 14:47
moni,44 - as vrea sa te rog, daca e posibil sa-mi spui unde te-ai tratat si cam in ce a constat tratamentul, durata
momica
Postat pe 21 Iulie 2009 15:25
M-am tratat in orasul Heidelberg, langa Frankfurt. Mi s-au luat probe din tesutul afectat. Infectia mea era profunda iar osul pe care statea maseaua pierduta era complect topit. Problele au fost tirmise la kolln si de acolo a venit un rezultat ca un grafic din care mi-a facut combinatia de medicamente. Am luat un tratament intesiv de niste medicamnte de 10 zile iar apoi mi s-a au facut curatari subgingivale de piatra. S-a facut sub anestezie profunda dar nu au contat in taieturi si sangerari. Au folosit o aparatura mai sofisticata. Apoi dupa curatire mi-au facut niste apilicatii locale de culoare albastra(cupru am inteles) si tot felul de substante, zilnic. S-a vindecat vazand cu ochii. Mai aveam 3 masele care se miscau si ele aveau mobilitate 2 spre 3 iar acum deja e 1 si aproape nu se mai misca. Tratamentul a durat 10 zile mergand zilnic la dentist. Am mai fost o data la control dupa 2 luni si totul e in ordine...deja gingia se reasezase pe dinti. Mai pot sa iti spun ca de atunci in fiecare seara ma curat dupa spalarea pe dinti cu niste perii si o solutie cumparata de acolo. Precizez ca inainte nici nu mai puteam musca pe masele iar acum totul este ca inainte. Asta s-a intamplat cam acum 2 ani.
melia_azur
Postat pe 22 Iulie 2009 17:41
multumesc mult pentru informatii, ma intereseaza si pe mine- vorbesc lb germ, poate imi dai numele medicului sau a clinicii din Heidelberg?
momica
Postat pe 27 Iulie 2009 09:08
voi cauta factura si iti voi scrie toate detaliile probabil maine sau peste 2 zile cand ajung acasa. Cel mai bine ar fi sa ma contactezi pe id mess azur_melia pt ca asa sigur nu uit...
melia_azur
Postat pe 28 Iulie 2009 10:10
buna,
sunt si eu interesata de aceasta clinica. imi poti transmite si mie informatiile? nu as vrea sa ma dau decat pe mana unor profesionisti.
multumesc frumos!
teociubotariu
Postat pe 19 Februarie 2010 17:06
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:39
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:03
chiar acum sunt in Germania si am fost la un control pt paradontoza si mi s a spus ca sunt foarte bine, nivelul florei este foarte scazut iar gingiile arata foarte bine.Au trecut cam 3 ani de la tratament si ma buucr ca sunt bine. Eu m-am tratat in Heidelberg, la medicul Wendt von Stromberg, clinica se afla la adresa Handschuhsheimer Ldstr 64 plz 69121 tel 0049.6221.24000. Sanatate.
melia_azur
Postat pe 5 Martie 2010 12:04
Eu am incercat sa-mi tratez paradontoza aici la Stratul si la altii. Daca mergeam in Germania dadeam mai putini bani si precis eram mai bine. Se pare ca oricum o sa merg in Germania.
healthy014052
Postat pe 16 Martie 2010 22:52
Paradontoza reprezinta forma distrofica degenerativa a parodontopatiilor inflamatorii.In paradontoza ,durerea este localizata si mai frecvent dimineata ,ea disparand dupa cateva miscari de masticatie.intensitatea acesteia este in medie suportabila ,uneori chiar discreta.Se poate observa o culoare rosu-violacee ,tumefactie ,pungi false ,iar uneori papila poate fi desprinsa de dinte.IN MARE PARTE SEMNELEDE INFLAMATIE GINGIVALA SE ACCENTUEAZA SI APAR MOBILITATILE PATOLOGICE ALE DINTILOR CARE ,IN FUNCTIE DE GRAVITATE ,SUNT IMPARTITE IN GRADE.BOALA APARE CEL MAI FRECVENT DUPA VARSTA DE 20 ANI CU UN MAXIMUM DE INCIDENTA A EPISOADELOR AGRESIVE SI CU DESPRINDEREA UNOR DINTI IN JURUL VARSTEI DE 30 -35 ANI.IN CURSULACESTOR EPISOADE SE PRODUC INFLAMATII GINGIVALE,TUMEFACTII VOLUMINOASEULCERATE ,SANGERANDE SAU SUPRAINFECTATE.MOBILIATEA DENTARA ESTE ACCENTUATA SI UNEORI SE PRODUC MODIFICARI ALE POZITIEI DINTILOR CU CARACTER APROAPE SPONTAN.DE ASEMENEA ,TREBUIE MENTIONAT FAPTUL CA AU FOST SEMNALATE MODIFICARI ALE GINGIILOR SI PARODONTIULUIIN NUMEROASE BOLI CU ACTIUNE GENERALA ,PRECUM SIDA ,DIABETUL ZAHARAT.
ATAT IN CAZUL GINGIVITELOR ,CAT SI A PRODONTITELOR ,CARACTERUL COMPLEX AL BOLII BARODONTALE IMPUNE TRATAMENTE ADECVATE.


POPA ALINA ELENA-IASI
kudika142081
Postat pe 26 Martie 2010 09:27
BUna,
poti sa am ajuti si pe mine cu mai multe informatii,unde ai fost mai exact in Germania si daca rezultatele sunt bune,acum s-au rezolvat toate problemele?Mie mi se dezveleste gingia acum dupa ce mi-au facut chiuretaj gingival,merg la Stratul la Timisoara si nu prea mi se par rezultate.Vreau si alte pareri la ce doctori mergeti,nu stiu exact ce paradontoza am,mi-a spus ceva de paradontita.
kudika345864
Postat pe 30 Decembrie 2010 10:29
De la: kudika345864, la data 2010-12-30 10:29:19BUna,
poti sa am ajuti si pe mine cu mai multe informatii,unde ai fost mai exact in Germania si daca rezultatele sunt bune,acum s-au rezolvat toate problemele?Mie mi se dezveleste gingia acum dupa ce mi-au facut chiuretaj gingival,merg la Stratul la Timisoara si nu prea mi se par rezultate.Vreau si alte pareri la ce doctori mergeti,nu stiu exact ce paradontoza am,mi-a spus ceva de paradontita.
Cine a mai fost la Stratul ce ziceti,a rezolvat problema voastra,ce spuneti despre acest dr.
kudika345864
Postat pe 30 Decembrie 2010 10:33
Salut! au fost cumva in Germania? Daca da, cum a fost
momica
Postat pe 13 Ianuarie 2011 12:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
abatere de la regim 7 De la: kudika_7151 27 Mai 2012 21:18
pastilele de slabit te omoara treptat 74 De la: gabitza_oniciuc 13 Mai 2010 09:35
Un raspuns ceva? :) 10 De la: Arutzu28 28 August 2011 05:16
ma doare mijlocul-poate fi hernie de disc? 19 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 10:02
Buna 9 De la: cutesuzy 27 Februarie 2011 10:50