Setari Cookie-uri

Cosmetice si ingrijire

Buna, fetelor! Ce parere aveti despre produsele Planet Spa si Botanicals?
ella33_healthy
Postat pe 9 Februarie 2009 11:32
Botanicals sau Botanics?
Botanics sunt suuuper bune , i love them
jaqueline29
Postat pe 16 Februarie 2009 10:02
E bun ceea ce ti se potriveste....

Mie imi face bine (sunt foarte incantata de cand l-am descoperit) Dermal Magic (exfoliator si hidratant).

Mai folosesc masti cu argila (pliculete cu argila se gasesc la orice plafar)...
valy_cy
Postat pe 16 Februarie 2009 12:56
Mie mi-a recomandat o prietena produsele Palnet Spa de la Avon... O sa incerc totusi..
ella33_healthy
Postat pe 16 Februarie 2009 21:16
Buna,

Ma apropii de 32 de ani si tenul meu a inceput sa dea semne clare de...nemultumire fata de felul in care il ingrijesc.
Folosesc produse din gama AVENE si eram multumita pana de foarte curand. Mi-au fost recomandate cu caldura produsele de fata din gama profesionala ACADEMIE (bineinteles de catre o cosmeticiana). Mi-a fost jena, in contextul in care ma aflam, sa-ntreb cat costa, iar ulterior n-am gasit nicio informatie legata de pret nici pe net. Aveti idee la cat se ridica costul unei creme de fata sau contur ochi, spre exemplu?

Multumesc.
Vandita
Postat pe 17 Februarie 2009 14:35
Avon nu-mi place..e ceva mediu spre slab...Botanics insa sunt super misto si pretul este foarte atragator
jaqueline29
Postat pe 17 Februarie 2009 15:50
iti recoman botanics,sint f.bune.eu le-am folosit 9 luni ,cit am fost insarcinata si parul meu nu a avut de suferit
healthy000228
Postat pe 4 Martie 2009 18:43
Crema de ochi de la Academie e in jur de 100 lei.
healthy000207
Postat pe 20 Martie 2009 09:52
Multumesc, am gasit intre timp cea mai ieftina varianta, direct de la distribuitorul lor in Romania; e 200 ron, iar cea de noapte, nutritiva, e 320 ron :(
Vandita
Postat pe 27 Martie 2009 21:18
salut,iti recomand cu caldura crema antirid,, True face line corrector,,
de la Nuskin pharmanex 120 ron dar vei fi multumita, de asemenea tot de la ei poti gasi fiole extraordinare,
kudika029270
Postat pe 4 Mai 2009 12:04
planet spa de la avon folosesc de cand au aparut sunt super bune..nu te mananca pielea dupa dus ..au exfoliante f.bune..nu le fac reclama,dar
asta-i realitatea; cele cu minerale sunt f bune cele cu orez sunt super..incearcati-le..si mastile sunt bune ..cele termale daca mai gesiti sunt extraordinare..crema de corp de iluminare cu orez..n-am cuvinte..
ce sa zic sunt mai scumpe ,dar cand vrei sa te simti rasfatata ..eu zic ca merita..
CESSONIA
Postat pe 15 Mai 2009 10:14
gama Academie este o gama profesionala si se gaseste numai in saloane, nu cred ca ai sa gasesti pretul pe net, pentru ca saloanele nu isi dau pretul de vanzare. in general sint recomandate deoarece folosesc aceleasi principii active folosite si la produsele de tratament profesional, doar concentratia produselor pentru acasa difera de cele folosite in salon. astfel se prelungesc beneficiile unui tratament la salon. fata de produsele din comert
"de masa"(cele care se gasesc in orice magazin) sint uneori mai scumpe. personal, intre academie (sau orice alta gama de revinzare dintr-un salon) si avon, oriflame sau oricare alta gama mlm nu cred ca exista comparatie...gama de la avene distribuita in farmacii este din categoria dermatocosmeticelor, adica pe linga beneficciile cosmetice sint si prodse dermatologice, destinte unor anumite afectiuni. dar gusturile nu se discuta si fiecare alege ceea ce i se potriveste si indiferent de crema preferata nu exista miracole , ci numai perseveranta in ingrijirea zilnica si un minim de bunavointa pentru corpul si fata noastra....
dunare
Postat pe 18 Mai 2009 03:24
nu recomand avonul mai ales cremele sunt de proasta calitate.
healthy001128
Postat pe 18 Mai 2009 12:47
Avon sau Hemel....NO WAY!!!!!!!!!
sea_shell
Postat pe 27 Mai 2009 17:37
Nici eu nu agreez Avon dar nici pe Academie nu as da atatia bani! Pun pariu ca au si conservanti si parafina...
beatricea
Postat pe 3 Iunie 2009 12:03
Planet Spa..cele mai bune produse din cate a "inventat" Avonul.Iar cea mai buna masca pentru orice tip de ten este cea cu ceai alb pe care ti-o poti trage de pe fata ca o hartie dupa ce intra in piele....Va garantez ca nici un produs de pe piata nu curata fata la fel de bine...Merita toti banii!!!
kudika011431
Postat pe 5 Iunie 2009 18:45
Buna ziua, Nu stiu daca mai sunteti interesata de problemele legate de ingrijirea tenului. Daca doriti si alte informatii pe acest subiect va propun produsele cosmetice ARTISTRY (LOCUL 5 MONDIAL DUPA NR. DE VANZARI IN CADRUL COSMETICELOR DE LUX), comercializate de compania americana AMWAY, disponibila pe piata noastra in mai multe game. Va sugerez sa studiati www.amway.ro sectiunea oaspeti si clickati numele intreprinzatorului gazda: ruxandrav8. Daca sunteti interesata va pot invita la o prezentare de produse si testare de produse (gratuit). daca doriti mai multe detali va rog sa ma contactati pe e-mail: ruxandrav8@yahoo.fr
cristina_r_cta
Postat pe 6 Iunie 2009 14:10
De la: healthy002250, la data 2009-06-05 18:45:41Planet Spa..cele mai bune produse din cate a "inventat" Avonul.Iar cea mai buna masca pentru orice tip de ten este cea cu ceai alb pe care ti-o poti trage de pe fata ca o hartie dupa ce intra in piele....Va garantez ca nici un produs de pe piata nu curata fata la fel de bine...Merita toti banii!!!

toate bune si frumoase,dar cate produse de pe piata ai verificat?
enemgabriel
Postat pe 6 Iunie 2009 14:17
De la: Ruxandrav8, la data 2009-06-06 14:10:33Buna ziua, Nu stiu daca mai sunteti interesata de problemele legate de ingrijirea tenului. Daca doriti si alte informatii pe acest subiect va propun produsele cosmetice ARTISTRY (LOCUL 5 MONDIAL DUPA NR. DE VANZARI IN CADRUL COSMETICELOR DE LUX), comercializate de compania americana AMWAY, disponibila pe piata noastra in mai multe game. Va sugerez sa studiati www.amway.ro sectiunea oaspeti si clickati numele intreprinzatorului gazda: ruxandrav8. Daca sunteti interesata va pot invita la o prezentare de produse si testare de produse (gratuit). daca doriti mai multe detali va rog sa ma contactati pe e-mail: ruxandrav8@yahoo.fr


Si aici un link ca sa aflati cat de bune sunt celelalte 4 ce sunt in top inaintea Aristry: http://www.cosmeticsdatabase.com/research/topcompanies.php?nothanks=1. Din pacate conteaza ma mult pt piele ce contin cosmeticele respective, decat cata publicitate au sau cat de renumite sunt.
beatricea
Postat pe 7 Iunie 2009 19:31
Buna ziua,
Este vorba de ARTISTRY, acesta este numele corect si foarte cunoscut in lume. Toate produsele sunt concentrate si ecologice. Daca doriti sa incercati, va pot trimite esantionae.
Cu prietenie si fara suparare
cristina_r_cta
Postat pe 9 Iunie 2009 12:24
Am citit si eu o eticheta, sunt ecologice, facute cu petrol.
beatricea
Postat pe 9 Iunie 2009 18:24
fetelor eu cred ca fiecare ar trebui sa incerce pe pielea ei un produs ptr. ca tenul fiecareia difera mie spre ex. nu imi ajuta botanics am un ten uscat ,am folosit si gelul si cremele dar parca miau dilatat porii acum am o crema cu miere adusa din germania si e super ....dupa ce incerci un produs iti dai seama daca ti se potriveste ...bafta!
kudika186410
Postat pe 9 Iulie 2009 07:30
buna ziua fetelor citind ca nu stiti ce sa folositi si vad numai nume straie la produse pe care le folositi imi permit sa va dau un sfat:noi avem compania farmec care are produsele asla vital gerovital eu personal le folosesc de aproape 9 ani sunt extraordinar de bune daca intri pe www.farmec.ro iti poti face un test pentru tenul tau pe internet si nui nevoie sa platesti la salon acolo ti se indica gama care ti se potriveste mai este un lucru care multa lume nu il stie si spune eu folosesc crema cutare si nu am rezultate nu este asa orce companie are un program cum sa utilizezi produsele nu folosesti exfoliant si crema trebuie sa ai toata gama din orce produs ai folosi si curatarea fetei este cea mai importanta si trebuie sa stii cum sa urmezi pasi exact altfel nu ai rezultate va doresc mult succes si eu folosesc asla vital fiind undeva in lume de 20 de ani avem de toate si bune la noi in tara dar asai rominul tot cei strei este bun nui adevarat exemplu eu m-am ars cu ulei am fost la spital mi sau dat creme antibiotice dar eu ma tratez cu crema de galbenele ROMINEASCA care face minuni si nu imi lipseste din casa cind vin in tara odata pe am imi cumpar nu ramin semne si musetelul este la fel de bun folositi produsele rominesti ca sunt la fel de bune si chiar mai bune decit ale marci internationale imi cer scuze ca am scris asa mult dar sper sa va foloseasca
kudika078676
Postat pe 9 Iulie 2009 11:34
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 11:37
nu stiu daca sunteti cosmeticiana dar este un raspuns foarte bun cel pe care lati dat si sun profesional
kudika078676
Postat pe 9 Iulie 2009 11:43
De la: Vandita, la data 2009-02-17 14:35:13Buna,

Ma apropii de 32 de ani si tenul meu a inceput sa dea semne clare de...nemultumire fata de felul in care il ingrijesc.
Folosesc produse din gama AVENE si eram multumita pana de foarte curand. Mi-au fost recomandate cu caldura produsele de fata din gama profesionala ACADEMIE (bineinteles de catre o cosmeticiana). Mi-a fost jena, in contextul in care ma aflam, sa-ntreb cat costa, iar ulterior n-am gasit nicio informatie legata de pret nici pe net. Aveti idee la cat se ridica costul unei creme de fata sau contur ochi, spre exemplu?

Multumesc.


buna imi permit sa iti dau un sfat nu stiu daca ai rezolvat pina acum problema?orce crema ai folosi trebuie sa folosesti toata gama si cel mai important este curatatul fetei dimineata si seara,o data pe saptamina fati o exfoliere singura nui nevoie de cabinete de specialitate pe orce produs ai schema cum sa le folosesti,eu folosesc produsele ASLAVITAL cu argila care imi merg foarte bine ,daca pui o masca cu argila saptaminal ai sa vezi rezultatele ,poti sa o combini cu suc de fructe sau cu apa ai scris pe plic,este ieftina ,dar ea toata gama altfel nu vei avea rezultate,asta este valabil pentru orce produs ai ocazia pe www.farmec.ro sa iti faci singura testul cu ce creme ti se potrivesc ,nui vorba de reclama eu le folosesc de 10 ani in afara tari unde pot folosi orce produse de marca dar mie personal imi merg foarte bine,si nu de mult am absolvit un curs de cosmetica si de aceia iti spun nu aplicarea cremei ci curatarea fetei este baza unui rezultat bun si nu te zgirci in aplicarea produsului de curatat,numai bine tuturor.
kudika078676
Postat pe 8 August 2009 12:01
De la: healthy003913_maria, la data 2009-08-08 12:01:03
De la: Vandita, la data 2009-02-17 14:35:13Buna,

Ma apropii de 32 de ani si tenul meu a inceput sa dea semne clare de...nemultumire fata de felul in care il ingrijesc.
Folosesc produse din gama AVENE si eram multumita pana de foarte curand. Mi-au fost recomandate cu caldura produsele de fata din gama profesionala ACADEMIE (bineinteles de catre o cosmeticiana). Mi-a fost jena, in contextul in care ma aflam, sa-ntreb cat costa, iar ulterior n-am gasit nicio informatie legata de pret nici pe net. Aveti idee la cat se ridica costul unei creme de fata sau contur ochi, spre exemplu?

Multumesc.


buna imi permit sa iti dau un sfat nu stiu daca ai rezolvat pina acum problema?orce crema ai folosi trebuie sa folosesti toata gama si cel mai important este curatatul fetei dimineata si seara,o data pe saptamina fati o exfoliere singura nui nevoie de cabinete de specialitate pe orce produs ai schema cum sa le folosesti,eu folosesc produsele ASLAVITAL cu argila care imi merg foarte bine ,daca pui o masca cu argila saptaminal ai sa vezi rezultatele ,poti sa o combini cu suc de fructe sau cu apa ai scris pe plic,este ieftina ,dar ea toata gama altfel nu vei avea rezultate,asta este valabil pentru orce produs ai ocazia pe www.farmec.ro sa iti faci singura testul cu ce creme ti se potrivesc ,nui vorba de reclama eu le folosesc de 10 ani in afara tari unde pot folosi orce produse de marca dar mie personal imi merg foarte bine,si nu de mult am absolvit un curs de cosmetica si de aceia iti spun nu aplicarea cremei ci curatarea fetei este baza unui rezultat bun si nu te zgirci in aplicarea produsului de curatat,numai bine tuturor.
si de curiozitate ,ce varsta ai?
enemgabriel
Postat pe 8 August 2009 12:26
buna, aici gasesti produse academie:

http://www.charm.ro/brands/list/view/id/151/s/academie/

iar asta e site-ul oficial academie:

http://www.academiebeaute.com/fr/produits_soin/scientific_system.php
eleain
Postat pe 8 August 2009 12:28
produsele gerovital sunt apreciate si foarte bine vandute in lume, unii straini si-au deschis afacere cu produse exclusiv gerovital dat fiind ca formula anei aslan -procaina a revolutionat lumea si a fost o mare descoperire in geriatrie. personal am o prietena de aproape 80 ani care de fiecare data cand vine in romania ma suna s-o insotesc la depozitul farmec pt ca nu vorbeste romaneste. de fiecare data cumpara de cateva mii de lei, pentru toata familia si pentru prieteni.e incantata de toate produsele si foloseste inclusiv capsulele (arata cu 30 ani mai tanara decat e si e foarte vitala si din punct de vedere fizic) a cumparat lotiune impotriva caderii parului pentru fiul ei si a avut rezultate !!! vreti sa comparati preturile cu altele alealtor companii straine?

exemple de site-uri gerovital

http://www.zalmo.com/
http://www.millenniumh.com/
http://www.biogenesis.co.za/pi-gh3.asp
http://cosmetiquesgerovital.com/ita1.html etc
eleain
Postat pe 8 August 2009 12:37
De la: eleain, la data 2009-08-08 12:37:34produsele gerovital sunt apreciate si foarte bine vandute in lume, unii straini si-au deschis afacere cu produse exclusiv gerovital dat fiind ca formula anei aslan a revolutionat lumea si a fost o mare descoperire in geriatrie. personal am o prietena de aproape 80 ani care de fiecare data cand vine in romania ma suna s-o insotesc la depozitul farmec pt ca nu vorbeste romaneste. de fiecare data cumpara de cateva mii de lei, pentru toata familia si pentru prieteni.e incantata de toate produsele si foloseste inclusiv capsulele (arata cu 30 ani mai tanara decat e si e foarte vitala si din punct de vedere fizic) a cumparat lotiune impotriva caderii parului pentru fiul ei si a avut rezultate !!! vreti sa comparati preturile cu altele alealtor companii straine?

Da, eu vreau,abia astept.
enemgabriel
Postat pe 8 August 2009 12:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am o problema 3 De la: office_salinasusesi_ro 21 Februarie 2010 15:24
Invitatie :) 13 De la: scorpio67 2 Iunie 2011 21:31
puncte de grasime de sub ochi 19 De la: office_salinasusesi_ro 26 Aprilie 2010 14:28
tratament inmpotriva caderii parului 14 De la: oana_s 4 Ianuarie 2010 10:00
Cremele Reference France 3 De la: balrog 14 Martie 2011 12:12