Setari Cookie-uri

Cosmetice si ingrijire

pai cand mergi la supermarket sau la farmacie uita-te la preturi si compara-le cu cele de la compania ta care imi amintesc ca sunt destul de acidulate, am vazut produsele la targuri.
oricum ca strategie de marketing ar fi bine sa-ti faci un site si sa-l promovezi la greu sa vina clientii la tine, nu sa-i cauti tu. sau in loc de colgate sau blendamed sau prima casa ce apare in bannerul flash pe healthy sa platesti sa apara enemgabriel- forever living, tel.... nu?
eleain
Postat pe 8 August 2009 15:25
Buna, poate sunt eu mai carcotasa, dar prin toate postarile voastre ce limba folositi? Vad ca limba romana, cu regulile de ortografie si de punctuatie a disparut total....faptul ca tastati rapid nu cred ca are nici o scuza, avind posibilitatea de a verifica corectitudinea textului ininte de a-l trimite.

In privinta cosmeticelor sunt de acord cu cele care folosesc produse romanesti, din orice gama ar fi ele. Facaind un raport calitate si pret, cred ca sunt mult superioare produselor gen MLM, Avon sau Oriflame. Personal, cred ca nimic nu se compara cu testarea, "pipairea" produsului inainte de achizitie, mai ales din punct de vedere al termenului de valabilitate, lucru care nu este posibil la cumparaturile prin intermediar. Mai exista apoi si neajunsul "sfaturilor" celor care vand. Cunosc destule cazuri de vanzatori cu pretentii de consultanti de frumusete care nu au nimic in comun cu titulatura sau cu sfaturile de beauty. Desi de nenumarate ori diverse persoane au incercat sa ma convinga... ma uitam odata la o astfel de doamna care imi reprosa ca nu inteleg avantajele si benficiile gamei Artisty, ca ea e manager nu ca mine o simpla cosmeticiana.....asta in timp ce era data cu un fond de ten cu vreo trei nuante mai inchise decit tenul ei si linia de aplicare a fondului de ten era undeva intre barbie si ureche, lasind o imagine de masca mortuara egipteana ....ea era consultant de frumusete, eu o biata makeup artist si beauty therapist....

In lume exista loc pentru toata lumea...produsele romanesti nu au avantajul unei mediatizari si a unei campanii de marketing adecvate. Asta nu le stirbeste cu nimic calitatea, dimpotriva ar trebui sa reflectati si sa va ginditi ca imaginea unui produs se reflecta cam in proportie de 50 - 60% in pret, deci produsele romanesti pot fi mult mai bune calitativ cu un aspect de prezentare mult mai slab. Sustin postarile referitoare la Gerovital si Aslavital, care sunt cu mult mai apreciate in strainatate decit in tara.Si nu numai ele. Genmar Cosmetics, Hofigal, Tis, Farmec, va ofera produse de foarte buna calitate, la un pret pe care ar trebui sa il luati in considerare. Normal, nimeni nu va impiedica sa folositi produsele straine, si buzunarul fiecareia este cel care decide. Daca aveti bani si puteti folosi Dior ,Chanel, Lancome foarte bine, daca nu orientati-va cit mai bine... Si, la urma umelor, nu marca cremei face minuni, ci ingrijirea zilnica, curatenia personala.....
dunare
Postat pe 8 August 2009 17:19
cam esti, ai fi avut posibilitatea sa corectezi inainte de a trimite tu insati "regulile a disparut total"??? si crede-ma, sunt una care niciodata nu se ia de ortografie, dimpotriva

numai bine
eleain
Postat pe 8 August 2009 17:44
De la: eleain, la data 2009-08-08 17:44:20cam esti, ai fi avut posibilitatea sa corectezi inainte de a trimite tu insati "regulile a disparut total"??? si crede-ma, sunt una care niciodata nu se ia de ortografie, dimpotriva

numai bine
iar dupa noile reguli,nicio se scrie legat,nu " nici o "....la fel si niciun...spor la raschetat doamne pe picioare
4Life
Postat pe 8 August 2009 17:50
De la: eleain, la data 2009-08-08 12:37:34produsele gerovital sunt apreciate si foarte bine vandute in lume, unii straini si-au deschis afacere cu produse exclusiv gerovital dat fiind ca formula anei aslan -procaina a revolutionat lumea si a fost o mare descoperire in geriatrie. personal am o prietena de aproape 80 ani care de fiecare data cand vine in romania ma suna s-o insotesc la depozitul farmec pt ca nu vorbeste romaneste. de fiecare data cumpara de cateva mii de lei, pentru toata familia si pentru prieteni.e incantata de toate produsele si foloseste inclusiv capsulele (arata cu 30 ani mai tanara decat e si e foarte vitala si din punct de vedere fizic) a cumparat lotiune impotriva caderii parului pentru fiul ei si a avut rezultate !!! vreti sa comparati preturile cu altele alealtor companii straine?

exemple de site-uri gerovital

http://www.zalmo.com/
http://www.millenniumh.com/
http://www.biogenesis.co.za/pi-gh3.asp

Draga Elean esti o comoara de cunostinte te felicit ;eu nu numai ca le folosesc dar am avut un centru de infrumusetare aici unde sunt si persoana care a luat aici reprezentanta cremelor rominesti a facut facultatea in rominia,fiind la inceput si din lipsa de cunostinte in domeniul cosmetici nu le-a promovat ,dar sunt foarte apreciate de cine le foloseste si sunt in farmacii si in magazine cu produse naturale si vindute la pretul orcarei companii streine:clinic,lancom si altele ,eu am si masini;dermabratiune,slabit si celulita si combina stimar cu 7 operatii ;in 28 august vin in tara si daca merge treaba deschid un centru in bucuresti :am diplome pe toate masinile si asa cum am putut (cu limba engleza pe care o detin stii despre ce vorbesc)am absolvit cursurile de cosmetica ACADEMIE in stil frantuzesc si profesoar am avut o engezoaica daca nu in rominia in alta tara sa vad dar pina in revelion termin aici copii sunt mari si merg la facultate numai bine si multa sanatate.
http://cosmetiquesgerovital.com/ita1.html etc
kudika078676
Postat pe 9 August 2009 17:28
De la: enemgabriel, la data 2009-08-08 12:26:28
De la: healthy003913_maria, la data 2009-08-08 12:01:03
De la: Vandita, la data 2009-02-17 14:35:13Buna,

Ma apropii de 32 de ani si tenul meu a inceput sa dea semne clare de...nemultumire fata de felul in care il ingrijesc.
Folosesc produse din gama AVENE si eram multumita pana de foarte curand. Mi-au fost recomandate cu caldura produsele de fata din gama profesionala ACADEMIE (bineinteles de catre o cosmeticiana). Mi-a fost jena, in contextul in care ma aflam, sa-ntreb cat costa, iar ulterior n-am gasit nicio informatie legata de pret nici pe net. Aveti idee la cat se ridica costul unei creme de fata sau contur ochi, spre exemplu?

Multumesc.


buna imi permit sa iti dau un sfat nu stiu daca ai rezolvat pina acum problema?orce crema ai folosi trebuie sa folosesti toata gama si cel mai important este curatatul fetei dimineata si seara,o data pe saptamina fati o exfoliere singura nui nevoie de cabinete de specialitate pe orce produs ai schema cum sa le folosesti,eu folosesc produsele ASLAVITAL cu argila care imi merg foarte bine ,daca pui o masca cu argila saptaminal ai sa vezi rezultatele ,poti sa o combini cu suc de fructe sau cu apa ai scris pe plic,este ieftina ,dar ea toata gama altfel nu vei avea rezultate,asta este valabil pentru orce produs ai ocazia pe www.farmec.ro sa iti faci singura testul cu ce creme ti se potrivesc ,nui vorba de reclama eu le folosesc de 10 ani in afara tari unde pot folosi orce produse de marca dar mie personal imi merg foarte bine,si nu de mult am absolvit un curs de cosmetica si de aceia iti spun nu aplicarea cremei ci curatarea fetei este baza unui rezultat bun si nu te zgirci in aplicarea produsului de curatat,numai bine tuturor.
si de curiozitate ,ce varsta ai?



draga mea am 50 de ani si toti imi dau 35-40 nu ma laud dar asta este nu am riduri
kudika078676
Postat pe 9 August 2009 17:53
pentru dunare

buna vad ca esti cosmeticiana si asta ma intereseaza,eu am avut un centru de infrumusetare care din motive personale a trebuit sa il inchid,am fost investitor nu cosmeticiana,am avut o rominca care a lucrat pentru mine,nu are importanta:am ramas cu aparate de :celulita,dermabratiune,si combina stimar cu 7 operatii,la care am luat cursuri si certificate,am absolvit si un curs de cosmetica ,dar nu in rominia ,ma poti indruma si pe mine la o scoala buna din bucuresti vreau sa continu si sa imi iau diploma care sa fie recunoscuta de ministerul sanatatii sa pot deschide iarasi :in centrul meu am vindut aslavital si tot cei de la farmec ,produsele de intretinere acasa ,si profesional am folosit ANESI este de provenienta spaniola sigur daca esti cosmeticiana ai auzit de ele,aparatele mele sunt din canada foarte bune te rog daca poti sa ma ajuti eu vin in tara pe 28 august multumesc anticipat.
kudika078676
Postat pe 9 August 2009 18:05
Incearca produsele de le abc-cosmetics ,citeste pe www.abc-cosmetics.ro si astept un raspuns la epopescu58@yahoo.com
epopescu58
Postat pe 9 August 2009 18:17
De la: dunare, la data 2009-05-18 03:24:44gama Academie este o gama profesionala si se gaseste numai in saloane, nu cred ca ai sa gasesti pretul pe net, pentru ca saloanele nu isi dau pretul de vanzare. in general sint recomandate deoarece folosesc aceleasi principii active folosite si la produsele de tratament profesional, doar concentratia produselor pentru acasa difera de cele folosite in salon. astfel se prelungesc beneficiile unui tratament la salon. fata de produsele din comert
"de masa"(cele care se gasesc in orice magazin) sint uneori mai scumpe. personal, intre academie (sau orice alta gama de revinzare dintr-un salon) si avon, oriflame sau oricare alta gama mlm nu cred ca exista comparatie...gama de la avene distribuita in farmacii este din categoria dermatocosmeticelor, adica pe linga beneficciile cosmetice sint si prodse dermatologice, destinte unor anumite afectiuni. dar gusturile nu se discuta si fiecare alege ceea ce i se potriveste si indiferent de crema preferata nu exista miracole , ci numai perseveranta in ingrijirea zilnica si un minim de bunavointa pentru corpul si fata noastra....[/quote

buna daca se poate sa stau personal de vorba cu tine sunt interesata de cosmeticiana care vrea sa lucreze in sterinatate deocamdat imi trebuie una si findca in 28 vin in tara daca ma poti ajuta ti-as ramine recunoscatoare daca se poate o adresa unde sa iti explic nu pe forum mersi mult.eu sunt din bucuresti
kudika078676
Postat pe 10 August 2009 15:49
De la: epopescu58, la data 2009-08-09 18:17:12Incearca produsele de le abc-cosmetics ,citeste pe www.abc-cosmetics.ro si astept un raspuns la epopescu58@yahoo.com
asteapta,asteapta...si noi asteptam ca sa mai creasca si calitatea la aceste produse....
4Life
Postat pe 10 August 2009 20:19
Salutare!
Am o intrebare - a auzit cineva de produsele Mary Kay? Ca am fost de curand la o prezentare si am fost foarte incantata. Au o gama de produse pentru ingrijirea mainilor foarte buna. Am increcat si demachiantul pentru ochi si buze si am fost foarte multumita. Dar as vrea sa stiu daca le-a mai incercat cineva si sa stiu si alte pareri.
healty_now
Postat pe 31 August 2009 21:48
AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:19
Toata lumea isi da cu parerea la marci de cosmetice,dar nimeni nu vorbeste de ce e esential.In functie de tip de ten bine diagnosticat de cosmeticiana priceputa,(eventual cu aparat testat hidratarea sebumul),trebuie studiat ingredientii unui produs,sistemul de emolienti si activi pt rezultatele urmarite si verificat ce fel de conservanti contine(toxici sau vegetali).Daca nu va pricepeti cautati o cosmeticiana pasionata de meserie care sigur va poate elucida compozitia unu produs "minune"sau nu.
healthy008984
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:00
eu personal sunt f dezamagita de produsele romanesti pt simplul motiv ca sunt pline de parabeni si alte chimicale...
nici nu concep sa pun ceva pe pielea mea care nu are certificat bio organic...este costisitor, insa cred ca e cea mai buna investitie...
kudika007253
Postat pe 26 Iulie 2011 19:11
Si certificarile astea, tot pe bani se iau....
kudika226898
Postat pe 26 Iulie 2011 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
revlon tm 11 De la: Andre1 21 August 2011 00:13
Bronz reusit?! 15 De la: Violet_Sun 21 Noiembrie 2011 00:43
PT TOATA LUMEA 2 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:31
Dinti mai albi 6 De la: Aemulus 16 Februarie 2010 19:55
Masaj drenaj limfatic pentru dezintoxicare 2 De la: haggard26 5 Martie 2010 15:53