Setari Cookie-uri

despre otita cronicä

am otitä cronicä ,de citeva saptamini am o problemä si nu stiu cum sä scap de a...am asa o senzatie ca am ceva in urechi...am pus ulei cäldut,am pus ceapa in tifon,usturoi copt,am facut cornet din ziar pt curent ,am pus sare caldä,am luat de la farmanie o solutie pt cearä....si tot nimik....ce as mai putea sa fac ,farä sä merg la un consult? cu multumiri si o zi bunä,tuturor !
niko_6611
Postat pe 11 Februarie 2009 11:51
du-te la dr,e cel mai bine..ca dak nu ti-a trecut de la cate ai incercat cu siguranta iti trebuie antibiotic...si eu am avut otita si mi-a dat antibiotic
giuk
Postat pe 21 Februarie 2009 18:12
Cel mai recomandat e sa mergi la medic, de unde stii exact ce ai? Dar pana atunci am sa iti recomand ceva inofensiv dar de mare efect-HIDROCORTIZON fiole , asa cum e in magazin, 2-3 picaturi dimineata si seara. Agita fiola si nu o folosi de pe o zi pe alta .Am avut probleme cu fetitza mea cand avea 5 ani, a fost prost diagnosticata, am luat toti medicii la rand, toate tratamentele si antibioticele posibile, timp de 4 luni.Cand eram decisa sa merg la Bucuresti cu ea, am consultat ultimul medic din oras la care nu fusesem.Asta i-a recomandat. In 3 zile copila nu a mai facut crize.Dar insist, mergi la medic.
kmy37theo
Postat pe 8 Martie 2009 20:39
antibiotice. foarte multe. si eu am avut si aproape o luna o trebuit sa iau antibiotice sa-mi treaca. foarte periculoasa si foarte greu trece. sanatate!
vali_tani
Postat pe 14 Septembrie 2009 08:46
mergi la doctor inainte sa bagi tot felul de medicamente in tine si nu in toate cazurile de otita se administreaza antibiotic
anghelanca
Postat pe 1 Ianuarie 2010 13:42
Poate fii si un dop de ceara.Incearca cu apa oxigenata.Pune cateva picaturi in ureche si lasa sa actioneze cateva minute.Daca dupa aceasta vei mai avea dureri mergi la medic.














blanch
Postat pe 2 Ianuarie 2010 18:14
De la: kmy37theo, la data 2009-03-08 20:39:35Cel mai recomandat e sa mergi la medic, de unde stii exact ce ai? Dar pana atunci am sa iti recomand ceva inofensiv dar de mare efect-HIDROCORTIZON fiole , asa cum e in magazin, 2-3 picaturi dimineata si seara. Agita fiola si nu o folosi de pe o zi pe alta .Am avut probleme cu fetitza mea cand avea 5 ani, a fost prost diagnosticata, am luat toti medicii la rand, toate tratamentele si antibioticele posibile, timp de 4 luni.Cand eram decisa sa merg la Bucuresti cu ea, am consultat ultimul medic din oras la care nu fusesem.Asta i-a recomandat. In 3 zile copila nu a mai facut crize.Dar insist, mergi la medic.


INOFENSIV?? Un hormon corticosteroid????? Ai citit vreo data prospectul unui astfel de medicament?? Ce scrie la efecte adverse si contraindicatii?? Ia verifica.. nu se vand cumva in farmacii EXCLUSIV pe baza de prescriptie medicala???

@niko: Ti-l recomand pe dl Dr Boris Smoc de la policlinica Hypocrate din Timisoara (langa Spitalul de copii L. Turcanu). Are cabinet si in Arad insa n-as putea sa-ti spun exact unde este. Nu te juca! este auzul tau in joc!
Kyiutza
Postat pe 4 August 2010 21:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Recomandare psihoterapeut 2 De la: marylin24 15 August 2014 04:43
neonatalogie si pediatrie la municipal 11 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 11:11
cabinete demne de recomand clinica hyperion 6 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 09:49
Policlinica Medlife-Uniriii 2 De la: size_back 31 August 2010 19:44
Recomandare pt operarea varicelo 3 De la: kudika481475 13 Martie 2013 12:06