Setari Cookie-uri

cine poate sa ne doneze niste hainute...

Istorioara

buna ziua,
Ma numesc Muresan Carmen si sunt din Baia Mare,la 22ani ma casatoresc si dupa putin timp aflu ca sunt insarcinata.
Medicul imi spune ca am o sarcina cu probleme ba chiar imi prescrie medicatie,mergand insa la un alt medic aflu ca o sa am....tripleti.
Dupa 8 luni deosebit de dificile pentru sanatatea mea deoarece urma sa-mi dublez greutatea in timpul sarcinii de la 58 la 116 kg cand am nascut,pe 10 august 2006 dau nastere prin cezariana la trei fetite minunate deosebite si sanatoase de respectiv 2200,2100,2000kg,si aproximativ 48cm.
Deoarece am fost nevoiti sa stam in chirie neavand o locuinta a noastra sau rudele neputand sa ne gazduiasca,si autoritatile neajutandu-ne..desi am apelat in nenumarate randuri la dansele...am primit doar anchete sociale si o droaie de formalitati care nu ne-au ajutat cu absolut nimic,inclusiv ne-am facut dosar pentru locuinta de la care nu am primit nici o speranta deoarece cereri sunt multe si nu sunt locuinte....
Timpul a trecut am mai apelat la diverse fundatii si dinnou la asistenta sociala deoarece erau momente cand din lipsa banilor si conditiilor deoarece stateam intr-o camera ,simteam ca clachez...lapte praf scutece si asta de 3 ori,la care se acumula si oboseala de peste noapte cand micutele aproape ca nu dormeau si se trezeau pe rand...dar nimeni nu ne-a ajutat cu nimica,si avem acum 2 anisori si din cauza sensibilitatii marite am stat mult si prin spitale.....si medicamente...
Am trecut deosebit de greu peste toate am apelat dinnou la autoritati deoarece indemnizatia s-a terminat si binenteles cu fetele trebuie sa stau eu,lucreaza doar sotul,si ne descurcam greu,greu de tot,amprimitv raspuns ca,deoarece nici o lege nu ne sustine nu ni se cuvine nimica,nici un ajutor caci..nu ne incadram...si doar daca vrem sa cerem in justitie ceva..de parca nu am fost si la avocati care ne-au spus ca nu suntem sprijiniti de nici o lege si drept urmare se intampla rar sa castigi ceva,si plus ca trebuie bani pentru procese....de 2 zile am iesit din spital dinnou,medicul ne-a recomandat sa le dam fetitelor lapte praf pana la 4 ani...pentru anemie si intarirea imunitatii,nu ne permitem nici macar strictul necesar,mai avem si problema asta ca acum stamla parintii mei ,dar fetele cresc si intr-o camera...nu se poate sta 5 persoane,apelam la buna dumneavoastra credinta,in speranta ca veti pleca urechea si la durerea noastra,orice lucrusor ar fi un dar ceresc pentru noi!
Va multumesc din suflet!Dumnezeu sa va binecuvinteze familia si sa va dea numai sanatatea,fericire si bunastare!
cu respect muresan carmen-baia mare ,str teodor aman 2a,
0745077840(elenyak@yahoo.com)
rusumarcela
Postat pe 12 Februarie 2009 15:23
Buna,
hainute nu am pt ca nu am copii, dar am niste prietene cu copiii mici si am sa le intreb. Altfel... nu stiu cu ce as mai putea sa te ajut, am sa ma uit ce mai pot face.
Imi pare rau ca nu ti-a scris nimeni dar nu a aparut postul tau prin emailuri.
beatricea
Postat pe 17 Februarie 2009 11:10
DUMNEZEU TE VA AJUTA CHIAR DACA TI-E GREU PENTRU CA O MAMA ADEVARATA LUPTA PENTRU COPILASII EI.EU AM 2 BAIETI SI SUNT MAI MARI DAR SI EU AM SA MA INTERESEZ LA PRIETENE SI VAD CUM TE POT AJUTA.VA DORESC TOT BINELE DIN LUME.
adina220
Postat pe 1 Martie 2009 10:23
DRAGA CARMEN,POVESTEA TA MI SE PARE INCREDIBILA.ESTE INADMISIBIL CA O MAMA A TREI COPII,CARE NU ARE LOCUINTA SI NICI ALTE VENITURI IN AFARA DE SALARIUL SOTULUI SA NU PRIMEASCA AJUTOR DE LA STST,IN TIMP CE TOTI RROMII CARE AR PUTEA MUNCII BINEMERCI PRIMESC LUNAR BANI DE LA STAT SI EU STAU ACASA.NU STIU CE SALARIU ARE SOTUL TAU DAR NU CRED CA DEPASITI VENITUL MINIM GARANTAT PE MEMBRU DE FAMILIE IN CONSECINTA TREBUIE SA BENEFICIATI DE UN AJUTOR DE LA STAT.AS VREA SA TE POT AJUTA SI VOI FACE TOT POSIBILUL IN ACEST SENS.COPII MEI SANT LA GRADINITA SI IMPREUNA CU COMITETUL DE PARINTI VOI INCERCA SA STANGEM NISTE AJUTOARE PT VOI,DAR AM NEVOIE DE MAI MULTE DATE DESPRE TINE.DATA VREI PUTEM TINE LEGATURA.EU AM LUAT NR TAU DE TELEFON SI MAILUL.ITI LAS ID MEU DE MES SI ASTEPT SA IEI LEGATURA CU MINE:v3ronnik@yahoo.com SANATATE MULTA SI TOATE CELE BUNE
v3ronnik
Postat pe 13 Martie 2009 09:42
MULTUMESC TUTUROR PENTRU POSTARI!!ACUM AM VAZUT CARE ESTE NICKNAME-ULMEU PE HEALTY-OOO665!
VA MULTUMESC CA NE SUNTETI ALATURI!
healthy000665
Postat pe 14 Martie 2009 21:32
buna,ti.am citit povestea si ma bucur pentru tine(pentru ca ai 3 fetite sanatoase)in ciuda greutatilor de zi cu zi cred ca te fac foarte fericita?fetita mea este mai mica 1an si 11 luni,din pacata nu se potrivesc hainutele.dar incerc sa fec rost.nu stiu daca e o idee buna sau nu,dar ai putea trimite un E-mail la povestiri adevarate cu problema ta poate asa autoritatile ar face ceva!incearca nu te costa nimic. hirt.rodica@yahoo.de
healthy000769
Postat pe 30 Martie 2009 23:18
Buana!Ma bucur ca apelul tau este auzit de atatia oameni cu suflet,ma ga desc ca se pot trimite alimente,dulciuri,bani,nu numai hainute.Vezi draga Carmen,nu esti singura,santem multi alaturi de tine. vom fi si mai multi.Sanatate si incredere.
51160
Postat pe 31 Martie 2009 22:17
Buna healthy000665,

In primul rand felicitari pentru ca ai niste fetite minunate. IN al doilea rand te-as ruga sa imi spui ce marime porti tu la haine pentru ca am o colega care tocmai a nascut si doneaza si ea cateva din hainutele ei....si de asemenea pentru bebelusi.
In ceea ce priveste locuinta, da, e greu, stiu asta din propria experienta dar o sa reusiti voi cumva.
Cu locul de munca, as spune ca poti duce fetele la cresa si te poti angaja si tu, indiferent ca ce, magazioner, vanzatoare, sau daca ai studii ca altceva.... orice, ideea e sa mai fie un ban in casa. Stiu ca iti va fi dificil sa te desparti de fetele tale, dar trebui, altfel nu inteleg de unde aveti banuti de medicamente, consultatii si altele....Si poate daca reusesti s a iti gasesti ceva de munca sigur mai scutiti un banut ceva acolo.

In speranta ca poate am reusit sa te ajut cu ceva iti las id-ul meu de mess; alina2786@yahoo.com si poate mai dicutam si altele, eventual un loc de munca!!

Te pup dulce si numai bine!!
alina_eugenia
Postat pe 1 Aprilie 2009 10:18
va multumesc din suflet,intr-un timp relativ scurt am cunoscut o multime de oameni cu sufletul mare si gata sa teajute oricand,va multumesc din suflet si ne rugam Bunului Dumnezeu sa va raspleteasca pentru bunatatea si omenia dvs!!!!!
...si da...imi caut un loc de munca normal!fetitele sunt inscrise la gradinita dar abea din toamna o sa mi le ia!doar ca si acolo o sa fie o gramada de banuti de plata!!!sper sa iau atata salar !
multi pupici si sanatate
cu deosebita stima si respect,muresan carmen elena!
healthy000665
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:13
As vrea sa scrii mai exact de ce anume ai mai multa nevoie,in afara de locuinta,cu care chiar nu vad cum te putem ajuta.Vezi cat va costa gradinita pt cele 3 fetite si cred ca ne vom gasi cateva persoane cu suflet mare care sa va ajutam lunar cu o suma fixa,un an si apoi mai vedem.Deschideti un cont in lei,trimite toate datele,banca nume,adresa ,nr cont si eu una in fiecare luna cand achit facturile prin internet,voi trimite si la tine...Poate se mai alatura cineva?

Astept sa postezi datele.Paste Fericit!
bartaexpert
Postat pe 18 Aprilie 2009 08:50
BUNA CARMEN!
Hainute pt copilasi asa mici nu am insa am foarte multe hainute ramase de la mama mea care a decedat si care cred ca t-ar fi bune tie...problema e ca nu stiu cum ai putea intra tu in posesia lor eu sunt din cluj si pana acum tot ce nu mai foloseam le duceam pe la casele de copii
cel mai bine zic eu ar fi sa iti las adresa mea de Email si imi scrii cam ce mai ai nevoie si incerc sa te ajut
janko_erika
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:01
Trebuie sa invatam ca niciodata nu suntem si nu vom fi singuri.Cineva acolo sus ne poarta de grija.Te voi ajuta cu draga inima cu absolut tot ce voi putea.Orice copil merita sa fie fericit.Va pup pe toate patru si sigur vom tine legatura.
doareu_healthy
Postat pe 26 Aprilie 2009 08:28
Daca mi-ai spune cam ce inaltime au si ce greutate poate iti trimit niste hainute de la mine si de la prietenele mele
grecugabriela1
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:41
mamicutzelor va multumesc mult pentru ca ne sunteti alalturi-fetitele au 2 ani si 9 luni,au aproximativ 14kg si 92cm,florina este mai micuta si mai slabuta!la piciorus au 15cm-cam 26masura,beua orice laptic praf pentru copilasi de 2 ani!,junior,si cereale praf,noi luam de la nestle,fara lapte,si lepun in laptic safie mai consistent!tot ceea ce doriti sa ne trimiteti se poate pune cu posta romana,ajung repede in 3-4zile(de la buc)si in stare buna,nu sunt probleme!
va multumesc din inima!
bunul Dzeu sa va ajute si sa va de-a multa multa sanatate!
cu deosebita stima,carmen-multumesc ca nu ne lasati la greu!!!-
va imbratisam cu drag!
healthy000665
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:16
Buna,
Vreau sa te ajut si eu , hainute asa mici nu am pentru ca fetita mea este mult mai mare dar as putea sa fac rost de hainute daca o sa imi dai mai multe detalii despre printesele tale, sunt superbe.
As putea a te ajut cu o suma de bani lunar pentru a putea plati gradinita fetelor si poate vor mai fi cateva mamici care vor dori sa se alature.
Astept mai multe detalii de la tine.
Adresa mea de e-mail este : monica_irimie@yahoo.com
Iti doresc numai bine si multa sanatate.
monica_irimie@yahoo.com
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:00
Multumim din suflet,doamna monica irimie am pus un mail pe adresa dvs.multumesc pentru ajutor!
healthy000665
Postat pe 5 Mai 2009 22:32
Ceau Carmen!
Eu te pot ajuta cu hainute deoarece am foarte multe de la baietelul meu!
Le voi pune intr-un colet postal!
Multa sanatate!
kudika039152
Postat pe 11 Iunie 2009 09:19
Am inteles ca ai primit coletul de la mine....stiu ca sunt foarte multi oameni nu foarte bogati dar cu suflet mare ce din putinul lor dau si altora.Nu va pierdeti speranta...va fi bine...PUPICI. Vom tine legatura in continuare si as dori sa fac un apel catre toti oamenii cu suflet:"in august este ziua fetitelor...ce ar fi daca fiecare ar trimite ceva, oricat de neinsemnat pt a le face o bucurie?Va multumesc in numele lor.
doareu_healthy
Postat pe 11 Iunie 2009 20:49
Multumim din suflet ca va ganditi la noi!
Multumesc ingerasilor de SUS care ne poarta de grija si ne arata in fiecare clipa ca nu suntem singuri,ci avem lanaga inimile noastre oameni de o rara omenie si bunatate ,care ne sprijina dezinteresat!!
multumim!
multa sanatate!
cu respect,familia muresan
healthy000665
Postat pe 12 Iunie 2009 15:39
Salut,imi pare bine ca cineva imi urmeaza exemplul,eu deja am trimis primii 100 de lei,pe care ii voi trimite lunar,cat ma vor tine puterile financiar.Imi dau seama perfect ce inseamna sa ai 3 gemene si sa intre la gradinita,cu speranta ca mama va putea si lucra.
Mai veniti,va asteptam pe mai multi...
Sanatate fetelor!
bartaexpert
Postat pe 12 Iunie 2009 21:06
Asa este ,va multumim! amprimit deja confirmarea pt gradinita fetelor,cand voi achita taxa,o sa scanez chitanta si o s-o pun pe pagina! multumesc tare mult tuturor celorcare ne sunt alaturi,sincer,chiar nu -mi gasesc cuvintele potrivite pentru a va descrie ceea ce inseamna ajutorul dumneavoastra pentru noi,pentru fetitele mele,amfost sunati de la protv,s-ar putea sa aparem intr-o emisiune si acolo,sa incerce sa ne ajute sa putem duce fetitele intr-o vacanta intr-o zona salina(pt bronsite,ni s-a recomandat anual salina)......Bunul Dumnezeu ne deschide in fiecare clipa cate o portita...va multumesc din suflet!-ampus si eu deja multe cv-uri,si la anofm,astept inca raspunsuri,celemaimulte persoane nu m-au angajat tocmai din cauza ca am copii mici,....dar sper ca vor fi si angajatori pt.care n-o sa conteze asta...
cu deosebita stima,carmen
healthy000665
Postat pe 13 Iunie 2009 15:19
Offff..Uite ce rau imi pare ca numai acum am vazut anuntul tau..chiar zilele trecute am dus o gramada de haine ramase de la fetita mea care are 4 ani in august...
bine ca am aflat ca le tin acum ce nu mai este bun pentru ea..si ti le trimit daca mai doresti sa accepti..
Dea03
Postat pe 1 Iulie 2009 12:26
buna ziua.
Multumim,va multumim din suflet ca ne sunteti alaturi!!! o echipa protv din buc.au fost la noi si au filmat pentru emisiunea "serviti va rog" nustiu daca v-am spusnoi,fetitele trebuie sa mearga anual la un tratament salin pentru bronsite,cei de la protv incearca sa ne ajute ei sa mergem in aceasta "vacanta" cu fetitele ,in 10 si 11 iulie la protv-la ora 20.30-sa ne urmariti aparem acolo!
va imbratisam cu drag!
am atasat aici cea de-a doua depunere a dnei bartaexpert care ne ajuta cu banuti in cont!!!Data inregistrarii Descriere operatiune Detalii operatiune Data operatiunii Debit Credit
08/07/2009 Incasare Cont: RO96VBBU2511BU0896352701
CF/CNP: 13780021
Partener: BARTA EXPERT
Document: OPHFT09070801GAOP08
Detalii: /ROC/PENTRU GRADINITA //. //. //. 08/07/2009 100.00
healthy000665
Postat pe 11 Iulie 2009 08:45
Buna,ma bucur ca au intrat banii.Numele meu e Mihaela Barta,firma e BARTA EXPERT SRL.Inca nu am avut timp sa fac contractul de donatie in bani,ramane de facut.Am auzit de o reglementare pentru mamele cu sarcini gemelare,aflati si voi ce sete si daca va incadrati.Poate ca un neuron tot mai gandeste in capul celor care trebuie sa se ocupe de protectia sociala in tara asta.
bartaexpert
Postat pe 14 Iulie 2009 16:31
Nici nu imi pot imagina cum este sa cresti 3 printese este fff greu sa cresti un copil dar 3 e enorm mai ales daca nu le poti oferii mai nimic decat dragoste si o buna educatie am si eu o fetita de 1 an si 3 luni si mie foarte greu dar ma straduiesc sa i ofer hrana de hainute nu poate fi vorba sunt ff scumpe pt bugetul nostru de aceea am scris aici poate ne puteti ajuta are 11 kg si 80 cm suntem din bucuresti.Imi este si rusine sa scriu aici in toppicul deschis de mamica tripletelor deoarece nu sunt intr o situatie atata de grava noi macar avem o locuinta va multumim mult daca ne puteti ajuta daca nu imi cer mii de scuze.
rebecrysa
Postat pe 21 Iulie 2009 00:22
buna
tiam pus un PM
Trimitemi te rog adresa
multumesc
healthy000665
Postat pe 21 Iulie 2009 16:55
multumim pt hainute Carmen...ne sunt de mare folos sanatate va dorim...
rebecrysa
Postat pe 28 Iulie 2009 22:25
Parca am citit undeva aceasta fraza:"decat sa-i dai unui om toata viata sa mananca mai bine invata-l sa pescuiasca",doar atat am de spus pentru aceasta rubrica.
enemgabriel
Postat pe 29 Iulie 2009 08:24
Foarte buna asta,o zic sa punem la munca cele 3 fetite de doi ani,sa aduca un ban in casa...Halal!
bartaexpert
Postat pe 29 Iulie 2009 21:52
De la: bartaexpert, la data 2009-07-29 21:52:34Foarte buna asta,o zic sa punem la munca cele 3 fetite de doi ani,sa aduca un ban in casa...Halal!
Nu ma gandeam ca ai o gandire asa precara.Defapt nu ma mira reactia.
enemgabriel
Postat pe 29 Iulie 2009 21:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema -mare problema... 95 De la: RoxyRoxx 13 Ianuarie 2012 01:06
sarcina 35 saptamani 7 De la: butterfly94 4 Iulie 2011 14:25
The Pregnancy Book 3 De la: crinac 27 Decembrie 2008 17:48
noutati despre boala sclerodermie(morfee) 5 De la: kudika317919 6 Aprilie 2014 18:20
MAMA SUROGAT 6 De la: Aemulus 12 Aprilie 2010 07:46