Setari Cookie-uri

anticonceptionale

vreau sa aflu si eu parerea voastra desprea anticonceptionale.....la ce folosesc ele??....daca afecteaza intr-un fel sau altul organismul????...pt ca nu sunt sigura ca asa vrea sa incep sa iau aceste pastile astept raspuns...poop
andr3aaaa
Postat pe 23 Februarie 2009 18:31
eu sincer vreau sa iau anticonceptionale dar nu stiu ce efect au asupra organismului am auzit ca unele ingrasa altele deregleaza hormonal si imi este cam frica pt ca nu stiu ce efecte or sa aiba ma puteti ajuta in aceasta problema
kudika032892
Postat pe 13 Mai 2009 21:04
Salutare...va recomand sa nu le luati! Incercati sa va protejati cu alte metode contraceptive: prezervativ, foite,etc. Sunt daunatoare organismului, eu le-am luat 8 luni de zile,efectele: probleme la ficat, crestere in greutate, depresie. Aveti grija de voi!
mariana_worth
Postat pe 23 Iulie 2009 14:53
Daca citesti pe fiecare prospect de antiiconceptionale o sa vezi ca au cam aceleasi caracteristici dar in proprortie variata, si la toate o sa apara ca poti lua in greutate sau sa ai stari de voma, etc...sa nu crezi ca vei lua in greutate mult, e absurd, asta daca le iei cu sfatul medicului, plus ca toate acestea sunt probabilitati, nu e obligatoriu. Eu iau de 6 ani si nu am luat in greutate si nici stari de voma sau depresie n-am avut, in plus n-am avut nici probleme de alta natura cum ar fi chisturi su afectiuni ale ficatului.
balandana
Postat pe 6 August 2009 10:55
eu iti recomand sa le iei cu recomandare de la ginecolog.cere si niste analize inainte,ca sa ti le dea exact pt corpul tau. eu iau pastile de cativa ani (de vreo 4-5 ani) si nu am avut nici o problema. important e sa mai faci cate o pauza din cand in cand.
mary_dolly_85
Postat pe 27 August 2009 11:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut... 12 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:24
help 24 De la: kudika_19015 22 Octombrie 2012 16:21
Displazie mamara bilaterala 28 De la: 2 August 2012 01:32
Ce este vaginita ? Care sunt efectele ei ? Cum se poate trata si ce se intampla daca nu se trateaza ? 5 De la: papusika_kudika 15 Iulie 2012 19:49
amenoree? 4 De la: healthy003815 5 Ianuarie 2013 15:09