Setari Cookie-uri

Masturabare = acnee ???

Salutare dragii mei contribuabili la pib-ul tarisoarei noastre mult iubite . Ma tot bate un gand de ceva vreme este cu putinta ca masturbarea sa duca la aparitia celebrelor cosuri ???
Multumesc anticipat si sa-mi fie cu iertare daca s-a mai discutat acest lucru aici , dar sunt noua in bransa
Sa traiti bine !!!
Jacko_healthy
Postat pe 11 Martie 2009 00:36
De la: Zeep, la data 2009-03-11 00:36:29 Salutare dragii mei contribuabili la pib-ul tarisoarei noastre mult iubite . Ma tot bate un gand de ceva vreme este cu putinta ca masturbarea sa duca la aparitia celebrelor cosuri ???
Multumesc anticipat si sa-mi fie cu iertare daca s-a mai discutat acest lucru aici , dar sunt nou in bransa
Sa traiti bine !!!
Jacko_healthy
Postat pe 11 Martie 2009 00:37
Nooooo!...daca o faci numai cu o mana nu.Numai daca o faci cu amandoua deodata.
COMUNISTU
Postat pe 27 Martie 2009 16:42
n asta e cauza problemelor tale,stai linistit...tu,de fapt cred ca esti f tanar,si probabil,ai o dereglare hormonala...nu da atentie rautatilor...ai intrebat,n-ai dat cu paru'...
stravaro
Postat pe 27 Martie 2009 19:54
Bravo petricpatricia!!!!
iupi24
Postat pe 27 Martie 2009 20:46
de fapt daca stam sa ne gandim un pic, daca te masturbezi mai eliberezi din hormoni, ceea cee inseamna ca ar trebui sa duca la disparitia cosurilor, care de cele mai multe ori apar pe fondul unui exces hormonal. Sunt foarte multe cauza ale aparitiei acneei.
florina_toma22
Postat pe 25 Iunie 2009 07:49
De la: florina_toma22, la data 2009-06-25 07:49:50de fapt daca stam sa ne gandim un pic, daca te masturbezi mai eliberezi din hormoni, ceea cee inseamna ca ar trebui sa duca la disparitia cosurilor, care de cele mai multe ori apar pe fondul unui exces hormonal. Sunt foarte multe cauza ale aparitiei acneei.


asta ma gandeam si eu. ca e exact invers.
kudika040895
Postat pe 25 Iunie 2009 08:33
la femei pot sa apara si inainte de venirea menstrei sau cand schimbi sau renunti la tratament hormonal...si mai sunt si alte cauze-alimentatia...
lara007_healthy
Postat pe 25 Iunie 2009 09:04
Vai mamele noastre...nu stiam cata prostie poate sa existe in jur...! Stau si ma intreb uneori de ce m-am abonat la news letter-ul acestui site...!

Masturbarea cu cat este mai deasa cu atat" bubele pubertatii" dispar...dar ai grija...folosesti doar dreapta..., iar locatia trebuie sa fie musai in padure(unde ti-e locul)!!!!! Daca o dai pe stanga, se inzecesc!!!! =))

...si ne mai intrebam de ce suntem o natie de ratati...=)))

In speranta ca te-am lamurit si vei urma sfatul...masturbare placuta si bube putine!!!!=)))
arrianna_rmr
Postat pe 25 Iunie 2009 09:52
de cand a intreba inseamna prostie......
marandiuc_catalin
Postat pe 25 Iunie 2009 11:17
De la: arrianna_rmr, la data 2009-06-25 09:52:51Vai mamele noastre...nu stiam cata prostie poate sa existe in jur...! Stau si ma intreb uneori de ce m-am abonat la news letter-ul acestui site...!

Masturbarea cu cat este mai deasa cu atat" bubele pubertatii" dispar...dar ai grija...folosesti doar dreapta..., iar locatia trebuie sa fie musai in padure(unde ti-e locul)!!!!! Daca o dai pe stanga, se inzecesc!!!! =))

...si ne mai intrebam de ce suntem o natie de ratati...=)))

In speranta ca te-am lamurit si vei urma sfatul...masturbare placuta si bube putine!!!!=)))
multa minte le mai trebuie unora...halal educatie !!
4Life
Postat pe 25 Iunie 2009 11:20
De la: arrianna_rmr, la data 2009-06-25 09:52:51Vai mamele noastre...nu stiam cata prostie poate sa existe in jur...! Stau si ma intreb uneori de ce m-am abonat la news letter-ul acestui site...!

Masturbarea cu cat este mai deasa cu atat" bubele pubertatii" dispar...dar ai grija...folosesti doar dreapta..., iar locatia trebuie sa fie musai in padure(unde ti-e locul)!!!!! Daca o dai pe stanga, se inzecesc!!!! =))

...si ne mai intrebam de ce suntem o natie de ratati...=)))

In speranta ca te-am lamurit si vei urma sfatul...masturbare placuta si bube putine!!!!=)))


nu cred ca e chiar asa grav sa pui o intrebare.
pe de alta parte ma bucur ca ai gasit hiba natiei romane "de ratati" din care cu mandrie faci parte...si noi ceilalti la fel.
si mai e ceva, atunci cand nu stii ceva si intrebi este ok, dar cand o faci pe desteapta desi nu esti, e foaaaarte grav...

mariuca32
Postat pe 25 Iunie 2009 12:22
DIMPOTRIVA! Daca ar fi produs acnee, atunci eu trebuia sa fiu plina de bube de pe la 8-9 ani! Ha ha ha!
darksukkubus69
Postat pe 25 Iunie 2009 16:12
De retinut: inainte de a deveni femeia mana dreapta a barbatului, mana dreapta este femeia barbatului; ca sa nu mai spunem ca o laba la vremea ei face cat zece femei !!!
healthy001045
Postat pe 25 Iunie 2009 19:02
Arriana rmr .Tu esti chiar proasta dar rau de tot omul a intrebat ceva si tu de unde dracu sti te-ai masturbat proasto tu???????????sa faci pe altii prosti??????????daca scri ceva bine daca nu du-te dracu nu fa prosti pe toti retardato.Masturbamas pe fata ta ca asa mai enervat de rau. Ia si inghite.
fiorelo
Postat pe 26 Iunie 2009 20:43
cum va permiteti sa judecati un om care nu a facut altceva decat sa INTREBE??????
silverinne86
Postat pe 26 Iunie 2009 21:50
:sml-mad0225
belami
Postat pe 29 Iunie 2009 07:32
mai fetelor si baietilor acneele apar de la hormoni eliminand hormonii in orice mod ma gandesc ca ar mai disparea ...nu va mai jigniti ca nui frumos trebuie sa fim uniti si daca e vreo unu sau una aici caruia ii place sa isi bata joc in loc sa ajute cu un sfat bun mai bine ar parasi situl
healthy002975
Postat pe 1 Iulie 2009 15:16
De la: arrianna_rmr, la data 2009-06-25 09:52:51Vai mamele noastre...nu stiam cata prostie poate sa existe in jur...! Stau si ma intreb uneori de ce m-am abonat la news letter-ul acestui site...!

Masturbarea cu cat este mai deasa cu atat" bubele pubertatii" dispar...dar ai grija...folosesti doar dreapta..., iar locatia trebuie sa fie musai in padure(unde ti-e locul)!!!!! Daca o dai pe stanga, se inzecesc!!!! =))

...si ne mai intrebam de ce suntem o natie de ratati...=)))

In speranta ca te-am lamurit si vei urma sfatul...masturbare placuta si bube putine!!!!=)))

nu e neaparat ratat daca are o nelamurire, poate nu i-a zis nimeni ! e absolut ilogic ce spui, nu mai zic de rautatea gratuita ! si daca esti scarbita de atata "prostie", desi probabil e doar prostia ta proprie si personala oglindita, dezaboneaza-te si nu mai sta cu "prostii"
sab628
Postat pe 1 Iulie 2009 15:52
si totusi, e bine sa te mastubezi, sau nu, daca nu ai alta solutie?poate avea, masturbarea efecte nocive, asupra sanatatii, daca se practica ,de mult timp?
kudika098645
Postat pe 12 Septembrie 2009 09:36
nu are nici o legatura.cosurile apar din cauza cantitatii mari de sebum.incearca niste produse de curatare al tenului..succes!!
healthy006555
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:37
Sincer mie mi se pare normal ca un om sa se masturbeze pentru ca elimina hormoni dar...Nu de la asta apar cosuri.Cosurile pot aparea din mai multe cauze.Cel mai sigur mergi la un dermato.El iti va spune sigur care e cauza...
ALEJANDRA_healthy
Postat pe 9 Noiembrie 2009 14:59
Arrianna, tu esti mai proasta decat prevede legea!:))) pe bune ,esti salbatica? sau frustrata? cum poti sa vb asa ? era doar o intrebare ! dak poti s-o ajuti cu un sfat bine dak nu,esti libera sa dispari! k nimeni pe aici nu are nevoie de tine! omul pune intrebari sa i se raspunda frumos k deaia e site! vai de mama ta si de educatia de o ai! mi-e rusine k esti romanca,da de,fiecare tara are uscaturile ei ,ce sa faci.,.. imi pare rau de u sincer k nu e nimic de capul tau!:D:D
sylvie_noir
Postat pe 3 Ianuarie 2010 00:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unghii 14 De la: alexa_ph 5 Iulie 2011 11:12
Cum obtin saten deschis de la roscat? 32 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:42
Extensii de par 1 De la: styleextensii1 18 Martie 2010 13:30
Sarcina!! 4 De la: Calin_Marian_1 30 Septembrie 2012 12:00
Seminar pentru consiliere- produse profesionale pentru masajul facial 3 De la: MATEIANI 25 Noiembrie 2009 15:17