Setari Cookie-uri

solarele si efectele sale

sa va spun drept nu stiu foarte multe lucruri despre solare dar am auzit ca sunt destul de nocive,ati putea sa-mi recomandati cateva solare mai bune.astept un raspunns de la voi.
kudika002442
Postat pe 14 Martie 2009 04:04
http://www.ifeel.ro/c_bronz-de-solar-vs-bronz-natural.html
petricpatricia
Postat pe 28 Martie 2009 10:40
solarul este nociv si duce la cancer de liele da ca il folosesti in exces si daca nu respecti minutele acelea si zilele in care ai voie sa faci, acum sa nu crezi ca daca stai in solar 10 minute iesi cu pielea cine stie cum, dar in timp cred ca afecteaza el.Parerea mea ca cei mai afectati sunt ochii, in majoritatea saloanelor nu iti sunt pusi la dispozitie ochelarii de protectie.Documenteazate mai intaii si pe urma fa ce crezi tu ca e mai bine ptr tine, fiecare suntem unici asa ca..........
ELLA_87
Postat pe 1 Mai 2009 08:14
Nu exista solar de la care sa pleci fara sa nu te alegi cu un cancer de piele,cel mai bine este sa eviti si sa te informezi fff bine inainte sa faci un lucru.
me_papusika
Postat pe 23 Mai 2009 09:57
De la: me_papusika, la data 2009-05-23 09:57:32Nu exista solar de la care sa pleci fara sa nu te alegi cu un cancer de piele,cel mai bine este sa eviti si sa te informezi fff bine inainte sa faci un lucru.


Hai ca exagerezi, stii tu ca fiecare persoana care merge la solar a facut sau face cancer de piele? nu prea cred... la fel de nociv e si soarele daca stai sa te gandesti, mai ales ca radiatiile sunt mult mai mari, macar solarele au protectie, cat-de-cat. Ideea e sa nu abuzam, ca vorba aia, ce-i prea mult strica, in rest fiecare merge cum crede de cuviinta!

weekend placut!
georgia0607
Postat pe 23 Mai 2009 10:45
Eu merg de vreo 5 ani la solar...nu abuzez, am grija ca salonul unde merg sa isi respecte clientii si sa nu fileze vreo lampa la solar...
si sunt ok deocamdata...

carmencamelia
Postat pe 23 Mai 2009 16:56
daca am stii de unde vine cancerul ar fi superok poate l-ar putea trata mai bine dar de fapt de unde vine sunt doar supozitii.atat soarele cat si solarul sunt sanatoase atat timp cat nu abuzezi de ele.
maria1931
Postat pe 23 Mai 2009 18:13
De la: healthy000437, la data 2009-03-14 04:04:32sa va spun drept nu stiu foarte multe lucruri despre solare dar am auzit ca sunt destul de nocive,ati putea sa-mi recomandati cateva solare mai bune.astept un raspunns de la voi.



Nu exista solare mai bune!!!!!!!!In America este un curent foarte puternic impotriva lor. Nu dau ex americanii, pt ca sunt mai cuy mot, ci fiindca ei experimenteaza pe ei toate nebuniile. Asa ca pana cand si ei au ajuns la concluzia ca sunt nocive. Si adaug si motivele.Unul cred ca este super suficient:creste riscul cancerului de piele.
chrisdodo
Postat pe 23 Mai 2009 21:22
gerogia,crezi ce vrei! lumea in care traim alearga dupa placerile care dau satisfactie numai pt o clipa fara sa se gandeasca vreun pic la viitor.!sa-mi spui ce efect a avut solarul asupra vietii tale peste 15 ani,nu acum, ok?intreaba un medic anatomo-patolog sau orice medic vrei tu si ai aflii ca solarul chiar da cancer de piele!
intr-adevar se trateaza dar pana la urma tot de el mori,conteaza?
me_papusika
Postat pe 23 Mai 2009 22:14
Buna fetelor !

Merg lasolar cam de vreo 7-8 ani, periodic.Toamna cam de 2-3 ori pe saptamana cu cate 5-7 minute, depinde de cat de incalzit este deja solarul; iar primavara tot asa 2-3 ori pe saptamana pana cand ajung la culoarea bronzului preferat.
Deoarece am piela destul de alba si am ochi verzi, daca inainte de a iesi la plaja ma bronzez la solar; atunci niciodata nu ma ard la soare.
Nu este indicat folosirea indelungata, dar cu 2-3 ocazii si cam de o durata de 3-4 saptamani este binevenit !
Cancerul de piele o poti lua si de la soare, asa ca fiecare cum crede !
Eu dupa 7-8 ani inca nu am cancer, dar intotdeauna ma simt bine dupa o sedinta de solar !


Va doresc o bronzare cat mai reusita indiferent ca la soare sau la solar !
barabasmelinda12
Postat pe 24 Mai 2009 18:19
Si soarele da cancer de piele. Daca ai sa citesti unele articole de specialitate ai sa afli si aceste informatii. Fiecare trebuie folosit cu moderatie,toate cele bune!
_EaglE_
Postat pe 24 Mai 2009 18:49
Absorbantele igienice LOVE MOON Anion sunt singurele absorbante cu actiune profilactica si terapeutica bazata pe actunea naturala a ionilor negativi ( anioni ).
Daca pana acum absorbantele "igienice" pentru femei acopereau ( ca functionalitate ) o "necesitate" - de acum, prin gama LOVE MOON Anion absorbantele igienice pentru femei capata o noua dimensiune - aceea a ingrijirii sanatatii prin metode profilactice si terapeutice active.
Datorita actiunii lor, absorbantele LOVE MOON sunt indicate pentru o serie larga de infectii si disfunctii : inflamatii si dermatite, infectii cu bacterii de toate tipurile, candidoze, mancarimi, arsuri vaginale, scurgeri excesive, dismenoree, migrene , cancer de col uterin, hemoroizi.
De asemenea materialele din care sunt fabricate sunt pure si de cea mai inalta calitate ( nu sunt folosite materiale reciclate ) - nu contin mercur, plumb, formaldehide sau componente din plastic nonbiodegradabil - care din pacate sunt de gasit in aproape orice alt absorbant. Sunt in conformitate cu standardele Comunitatii Europene.
detalii deliapetrescu@yahoo.com 0766685295
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 10 Iunie 2009 16:30
De la: deliapetrescu@yahoo.com, la data 2009-06-10 16:30:22Absorbantele igienice LOVE MOON Anion sunt singurele absorbante cu actiune profilactica si terapeutica bazata pe actunea naturala a ionilor negativi ( anioni ).
Daca pana acum absorbantele "igienice" pentru femei acopereau ( ca functionalitate ) o "necesitate" - de acum, prin gama LOVE MOON Anion absorbantele igienice pentru femei capata o noua dimensiune - aceea a ingrijirii sanatatii prin metode profilactice si terapeutice active.
Datorita actiunii lor, absorbantele LOVE MOON sunt indicate pentru o serie larga de infectii si disfunctii : inflamatii si dermatite, infectii cu bacterii de toate tipurile, candidoze, mancarimi, arsuri vaginale, scurgeri excesive, dismenoree, migrene , cancer de col uterin, hemoroizi.
De asemenea materialele din care sunt fabricate sunt pure si de cea mai inalta calitate ( nu sunt folosite materiale reciclate ) - nu contin mercur, plumb, formaldehide sau componente din plastic nonbiodegradabil - care din pacate sunt de gasit in aproape orice alt absorbant. Sunt in conformitate cu standardele Comunitatii Europene.
detalii deliapetrescu@yahoo.com 0766685295

Si tu esti unica,nu exista fiinta mai nesimtita ca tine,in tot universul.
enemgabriel
Postat pe 10 Iunie 2009 16:32
De la: enemgabriel, la data 2009-06-10 16:32:26
De la: deliapetrescu@yahoo.com, la data 2009-06-10 16:30:22Absorbantele igienice LOVE MOON Anion sunt singurele absorbante cu actiune profilactica si terapeutica bazata pe actunea naturala a ionilor negativi ( anioni ).
Daca pana acum absorbantele "igienice" pentru femei acopereau ( ca functionalitate ) o "necesitate" - de acum, prin gama LOVE MOON Anion absorbantele igienice pentru femei capata o noua dimensiune - aceea a ingrijirii sanatatii prin metode profilactice si terapeutice active.
Datorita actiunii lor, absorbantele LOVE MOON sunt indicate pentru o serie larga de infectii si disfunctii : inflamatii si dermatite, infectii cu bacterii de toate tipurile, candidoze, mancarimi, arsuri vaginale, scurgeri excesive, dismenoree, migrene , cancer de col uterin, hemoroizi.
De asemenea materialele din care sunt fabricate sunt pure si de cea mai inalta calitate ( nu sunt folosite materiale reciclate ) - nu contin mercur, plumb, formaldehide sau componente din plastic nonbiodegradabil - care din pacate sunt de gasit in aproape orice alt absorbant. Sunt in conformitate cu standardele Comunitatii Europene.
detalii deliapetrescu@yahoo.com 0766685295

Si tu esti unica,nu exista fiinta mai nesimtita ca tine,in tot universul.


Stimate domn, esti dus cu capul? Ce ai ? Ce ti-am facut?
Fiind barbat, asta banuiesc dupa ID-ul ales ce naiba cauti pe un forum pentru femei? Ma tot hartuiesti pe acest forum de ceva timp si nu ti-am raspuns. Dar chiar nu inteleg ce ai? Sunt distribuitor al acestor produse. Am devenit distribuitor abia dupa ce le-am incercat si am vazut ca sunt bune si dau rezultate....Nu as vinde ceva ce nu am am incercat intai pe pielea mea, ceea ce SUNT CONVINSA CA TU NU AI FACUT CU PRODUSELE TALE.
Nu te cuosc... nu ma cunosti.. deci ce ai cu mine? Efectiv te tii de capul meu de cand am intrat pe acest forum....Si vad ca nu sunt singura cu care te certi.... Pai ai venit aici ca sa-ti promovezi produsele sau ca sa te certi? Cine crezi ca va cumpara produse de la o persoana atat de agresiva? TOATE PRODUSELE CARE TREC PRIN MANA TA, ORICAT DE BUNE AR FI , LE INCARCI CU ENERGIE NEGATIVA SI FAC RAU CELUI CARE LE INGHITE!!!!!!
NU GASESTI CEVA PRINTRE ACELE PASTILE PE CARE LE PROMOVEZI SI PENTRU PSIHIC? CEVA CARE SA-TI CALMEZE AGRESIVITATEA? MAI LASA-NE FRATE IN PACE CA SUNTEM SATULE TOATE DE TOT FELUL DE NEBUNI DE PE STRADA.. DE LA SERVICIU....DE LA TELEVIZOR... DE PESTE TOT.....AICI ESTE UN FORUM PENTRU FEMEI ... FIECARE ARE O PROBLEMA.. CERE UN SFAT.. O PARERE....O IDEE.. CARE SA O LUMINEZE...SA O AJUTE CUMVA, SA O LAMUREASCA. SI VINE UNU' CA TINE CARE ARE IMPRESIA CA O PASTILA E PANACEUL TUTUROR BOLILOR DIN LUMEA ASTA....NU ESTE!!!!!!!!! SI MAI ALES DACA PASTILELE SAU CAPSULELE TREC PRIN MANA CUIVA ATAT DE AGRESIV CA TINE, CEL CARE TI-AR CUMPARA PRODUSELE AR FACE O MARE GRESEALA....IN CONCLUZIE „CIOCUL MIC“....SI ASCULTA-MA PE MINE.. CA MA PRICEP.... CAUTA PRINTRE CAPSULELE ALEA SI CEVA SA-TI MAI LINISTEASCA MENTALUL, CEVA PENTRU PARANOIA, DE EXEMPLU, SAU DACA NU MERGE ASA, CAUTA UN PSIHIATRU!
IN ORICE CAZ, IN ORICE DISPUTA CU MINE, DACA TACEAI FILOSOF RAMANEAI.. TINE MINTE VORBA ASTA. DACA TE MAI PRIND CA TE IEI DE FETELE DE AICI TE ASIGUR CA VEI SUFERI CONSECINTELE!
O seara buna iti doresc!

deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 1 Iulie 2009 19:47
De la: deliapetrescu@yahoo.com, la data 2009-07-01 19:47:26
De la: enemgabriel, la data 2009-06-10 16:32:26
De la: deliapetrescu@yahoo.com, la data 2009-06-10 16:30:22Absorbantele igienice LOVE MOON Anion sunt singurele absorbante cu actiune profilactica si terapeutica bazata pe actunea naturala a ionilor negativi ( anioni ).
Daca pana acum absorbantele "igienice" pentru femei acopereau ( ca functionalitate ) o "necesitate" - de acum, prin gama LOVE MOON Anion absorbantele igienice pentru femei capata o noua dimensiune - aceea a ingrijirii sanatatii prin metode profilactice si terapeutice active.
Datorita actiunii lor, absorbantele LOVE MOON sunt indicate pentru o serie larga de infectii si disfunctii : inflamatii si dermatite, infectii cu bacterii de toate tipurile, candidoze, mancarimi, arsuri vaginale, scurgeri excesive, dismenoree, migrene , cancer de col uterin, hemoroizi.
De asemenea materialele din care sunt fabricate sunt pure si de cea mai inalta calitate ( nu sunt folosite materiale reciclate ) - nu contin mercur, plumb, formaldehide sau componente din plastic nonbiodegradabil - care din pacate sunt de gasit in aproape orice alt absorbant. Sunt in conformitate cu standardele Comunitatii Europene.
detalii deliapetrescu@yahoo.com 0766685295

Si tu esti unica,nu exista fiinta mai nesimtita ca tine,in tot universul.


Stimate domn, esti dus cu capul? Ce ai ? Ce ti-am facut?
Fiind barbat, asta banuiesc dupa ID-ul ales ce naiba cauti pe un forum pentru femei? Ma tot hartuiesti pe acest forum de ceva timp si nu ti-am raspuns. Dar chiar nu inteleg ce ai? Sunt distribuitor al acestor produse. Am devenit distribuitor abia dupa ce le-am incercat si am vazut ca sunt bune si dau rezultate....Nu as vinde ceva ce nu am am incercat intai pe pielea mea, ceea ce SUNT CONVINSA CA TU NU AI FACUT CU PRODUSELE TALE.
Nu te cuosc... nu ma cunosti.. deci ce ai cu mine? Efectiv te tii de capul meu de cand am intrat pe acest forum....Si vad ca nu sunt singura cu care te certi.... Pai ai venit aici ca sa-ti promovezi produsele sau ca sa te certi? Cine crezi ca va cumpara produse de la o persoana atat de agresiva? TOATE PRODUSELE CARE TREC PRIN MANA TA, ORICAT DE BUNE AR FI , LE INCARCI CU ENERGIE NEGATIVA SI FAC RAU CELUI CARE LE INGHITE!!!!!!
NU GASESTI CEVA PRINTRE ACELE PASTILE PE CARE LE PROMOVEZI SI PENTRU PSIHIC? CEVA CARE SA-TI CALMEZE AGRESIVITATEA? MAI LASA-NE FRATE IN PACE CA SUNTEM SATULE TOATE DE TOT FELUL DE NEBUNI DE PE STRADA.. DE LA SERVICIU....DE LA TELEVIZOR... DE PESTE TOT.....AICI ESTE UN FORUM PENTRU FEMEI ... FIECARE ARE O PROBLEMA.. CERE UN SFAT.. O PARERE....O IDEE.. CARE SA O LUMINEZE...SA O AJUTE CUMVA, SA O LAMUREASCA. SI VINE UNU' CA TINE CARE ARE IMPRESIA CA O PASTILA E PANACEUL TUTUROR BOLILOR DIN LUMEA ASTA....NU ESTE!!!!!!!!! SI MAI ALES DACA PASTILELE SAU CAPSULELE TREC PRIN MANA CUIVA ATAT DE AGRESIV CA TINE, CEL CARE TI-AR CUMPARA PRODUSELE AR FACE O MARE GRESEALA....IN CONCLUZIE „CIOCUL MIC“....SI ASCULTA-MA PE MINE.. CA MA PRICEP.... CAUTA PRINTRE CAPSULELE ALEA SI CEVA SA-TI MAI LINISTEASCA MENTALUL, CEVA PENTRU PARANOIA, DE EXEMPLU, SAU DACA NU MERGE ASA, CAUTA UN PSIHIATRU!
IN ORICE CAZ, IN ORICE DISPUTA CU MINE, DACA TACEAI FILOSOF RAMANEAI.. TINE MINTE VORBA ASTA. DACA TE MAI PRIND CA TE IEI DE FETELE DE AICI TE ASIGUR CA VEI SUFERI CONSECINTELE!
O seara buna iti doresc!

draga tanti,te-ai tratat cumva de cancer de col uterin ???de zici ca le-ai folosit cu succes si de aceea le promovezi ? lasa tu ciocu mic ca-ti creste nasul si nu ti-ar sta bine sa te strige lumea PINOCHIO....nu zice nimeni sa nu-ti promovezi produsele,dar nu-i cinstit sa minti si sa dezinformezi oamenii numai pentru a-ti vinde produsele...nu este fair play din partea ta..!!!! O seara buna iti doresc !
4Life
Postat pe 1 Iulie 2009 20:24
De la: TF_, la data 2009-07-01 20:24:02
De la: deliapetrescu@yahoo.com, la data 2009-07-01 19:47:26
De la: enemgabriel, la data 2009-06-10 16:32:26
De la: deliapetrescu@yahoo.com, la data 2009-06-10 16:30:22Absorbantele igienice LOVE MOON Anion sunt singurele absorbante cu actiune profilactica si terapeutica bazata pe actunea naturala a ionilor negativi ( anioni ).
Daca pana acum absorbantele "igienice" pentru femei acopereau ( ca functionalitate ) o "necesitate" - de acum, prin gama LOVE MOON Anion absorbantele igienice pentru femei capata o noua dimensiune - aceea a ingrijirii sanatatii prin metode profilactice si terapeutice active.
Datorita actiunii lor, absorbantele LOVE MOON sunt indicate pentru o serie larga de infectii si disfunctii : inflamatii si dermatite, infectii cu bacterii de toate tipurile, candidoze, mancarimi, arsuri vaginale, scurgeri excesive, dismenoree, migrene , cancer de col uterin, hemoroizi.
De asemenea materialele din care sunt fabricate sunt pure si de cea mai inalta calitate ( nu sunt folosite materiale reciclate ) - nu contin mercur, plumb, formaldehide sau componente din plastic nonbiodegradabil - care din pacate sunt de gasit in aproape orice alt absorbant. Sunt in conformitate cu standardele Comunitatii Europene.
detalii deliapetrescu@yahoo.com 0766685295

Si tu esti unica,nu exista fiinta mai nesimtita ca tine,in tot universul.


Stimate domn, esti dus cu capul? Ce ai ? Ce ti-am facut?
Fiind barbat, asta banuiesc dupa ID-ul ales ce naiba cauti pe un forum pentru femei? Ma tot hartuiesti pe acest forum de ceva timp si nu ti-am raspuns. Dar chiar nu inteleg ce ai? Sunt distribuitor al acestor produse. Am devenit distribuitor abia dupa ce le-am incercat si am vazut ca sunt bune si dau rezultate....Nu as vinde ceva ce nu am am incercat intai pe pielea mea, ceea ce SUNT CONVINSA CA TU NU AI FACUT CU PRODUSELE TALE.
Nu te cuosc... nu ma cunosti.. deci ce ai cu mine? Efectiv te tii de capul meu de cand am intrat pe acest forum....Si vad ca nu sunt singura cu care te certi.... Pai ai venit aici ca sa-ti promovezi produsele sau ca sa te certi? Cine crezi ca va cumpara produse de la o persoana atat de agresiva? TOATE PRODUSELE CARE TREC PRIN MANA TA, ORICAT DE BUNE AR FI , LE INCARCI CU ENERGIE NEGATIVA SI FAC RAU CELUI CARE LE INGHITE!!!!!!
NU GASESTI CEVA PRINTRE ACELE PASTILE PE CARE LE PROMOVEZI SI PENTRU PSIHIC? CEVA CARE SA-TI CALMEZE AGRESIVITATEA? MAI LASA-NE FRATE IN PACE CA SUNTEM SATULE TOATE DE TOT FELUL DE NEBUNI DE PE STRADA.. DE LA SERVICIU....DE LA TELEVIZOR... DE PESTE TOT.....AICI ESTE UN FORUM PENTRU FEMEI ... FIECARE ARE O PROBLEMA.. CERE UN SFAT.. O PARERE....O IDEE.. CARE SA O LUMINEZE...SA O AJUTE CUMVA, SA O LAMUREASCA. SI VINE UNU' CA TINE CARE ARE IMPRESIA CA O PASTILA E PANACEUL TUTUROR BOLILOR DIN LUMEA ASTA....NU ESTE!!!!!!!!! SI MAI ALES DACA PASTILELE SAU CAPSULELE TREC PRIN MANA CUIVA ATAT DE AGRESIV CA TINE, CEL CARE TI-AR CUMPARA PRODUSELE AR FACE O MARE GRESEALA....IN CONCLUZIE „CIOCUL MIC“....SI ASCULTA-MA PE MINE.. CA MA PRICEP.... CAUTA PRINTRE CAPSULELE ALEA SI CEVA SA-TI MAI LINISTEASCA MENTALUL, CEVA PENTRU PARANOIA, DE EXEMPLU, SAU DACA NU MERGE ASA, CAUTA UN PSIHIATRU!
IN ORICE CAZ, IN ORICE DISPUTA CU MINE, DACA TACEAI FILOSOF RAMANEAI.. TINE MINTE VORBA ASTA. DACA TE MAI PRIND CA TE IEI DE FETELE DE AICI TE ASIGUR CA VEI SUFERI CONSECINTELE!
O seara buna iti doresc!

draga tanti,te-ai tratat cumva de cancer de col uterin ???de zici ca le-ai folosit cu succes si de aceea le promovezi ? lasa tu ciocu mic ca-ti creste nasul si nu ti-ar sta bine sa te strige lumea PINOCHIO....nu zice nimeni sa nu-ti promovezi produsele,dar nu-i cinstit sa minti si sa dezinformezi oamenii numai pentru a-ti vinde produsele...nu este fair play din partea ta..!!!! O seara buna iti doresc !


Cu o persoana atat de agresiva ca tine nu se poate avea un dialog civilizat....asa ca nu am sa-ti mai raspuns la toate prostiile si mitocaniile. Produselel pe care le promovezi ar trebui sa-ti foloseasca in primul rand tie.... Se pare insa ca NU!
kudika028076
Postat pe 5 Iulie 2009 16:05
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 18:01
In timp solarul poate duce la boala respectiva.EU am auzit cateva cazuri si incerc sa nu mai merg la solar,ma dau cu autobronzat.Insa am auzit ca anul asta se poarta tenul alb.Asa o fi?
yuliana2000
Postat pe 17 Februarie 2010 16:04
COSMETICE DE LUXcream antiride jour clarins 50 ml pret 25 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 25 ron
serum lift botanical clarins 30 ml pret 25 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 15 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 15 ron
masca raifermisant multi regenerate 50 ml clarins pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 100RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 7 Martie 2010 15:32
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 7 Martie 2010 16:46
un solar bun este in zona parcului oraselul copiilor visavi de gradina de sud solarium si cele mai bune sunt solarul 2 la vorizontal si 3 la vertical au lampile schimbate
healthy016066
Postat pe 12 Mai 2010 11:29
ca orice lucru facut in exces si solarul poate dauna
roxana_moon
Postat pe 9 Noiembrie 2010 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Totul despre par, unghii, cosmetica, machiaj! 4 De la: Zebrrasalon 3 Martie 2012 21:36
Cosmetice MAC 3 De la: produse_fraulein38 4 Februarie 2012 03:46
Masaj, Intrebari si raspunsuri. Asteptam intrebarile dumneavoastra. 3 De la: kudika_24747 4 Ianuarie 2013 13:55
ochelarii de vedere...uratesc? 54 De la: alfredodecurtofreco 30 Octombrie 2010 10:08
produse cosmetice bio 1 De la: kudika502622 31 Ianuarie 2012 13:14