Setari Cookie-uri

noduli la sani

care este cauza aparitiei nodulilor la sani?

healthy000496
Postat pe 16 Martie 2009 19:52
De la: healthy000496, la data 2009-03-16 19:52:20care este cauza aparitiei nodulilor la sani?



hormonala, iar modificarile hormonale au la randul lor cauze, asupra acestora trebuie sa gasim cai de combatere.
camiflorea
Postat pe 3 Aprilie 2009 15:46
De la: healthy000496, la data 2009-03-16 19:52:20care este cauza aparitiei nodulilor la sani?


Buna
O posibila cauza a nodulilor la san este si folosirea deodorantelor din comert,care contin saruri de aluminiu, care daca nu stiti sunt cancerigene.Deci mare atentie la ele. Uitati-va pe eticheta si veti vedea : Aluminium Clorhidrate, Aluminium Zirconiu sau prescurtari ca: Al, Zn , etc.Nu vreau sa fac antireclama, dar statisticile au dovedit-o, medici spun ca aprox.85% din cazurile de cancer de san sunt provocate de antiperspirantele cu saruri de aluminiu.
Eu din fericire am gasit unul fara saruri de aluminiu si il recomand tuturor femeilor.Aveti grija de voi!
SKY81
Postat pe 12 Aprilie 2009 16:16
De la: SKY81, la data 2009-04-12 16:16:56
De la: healthy000496, la data 2009-03-16 19:52:20care este cauza aparitiei nodulilor la sani?


Buna
O posibila cauza a nodulilor la san este si folosirea deodorantelor din comert,care contin saruri de aluminiu, care daca nu stiti sunt cancerigene.Deci mare atentie la ele. Uitati-va pe eticheta si veti vedea : Aluminium Clorhidrate, Aluminium Zirconiu sau prescurtari ca: Al, Zn , etc.Nu vreau sa fac antireclama, dar statisticile au dovedit-o, medici spun ca aprox.85% din cazurile de cancer de san sunt provocate de antiperspirantele cu saruri de aluminiu.
Eu din fericire am gasit unul fara saruri de aluminiu si il recomand tuturor femeilor.Aveti grija de voi!

Subscriu.
enemgabriel
Postat pe 12 Aprilie 2009 16:56
De la: enemgabriel, la data 2009-04-12 16:56:00
De la: SKY81, la data 2009-04-12 16:16:56
De la: healthy000496, la data 2009-03-16 19:52:20care este cauza aparitiei nodulilor la sani?


Buna
O posibila cauza a nodulilor la san este si folosirea deodorantelor din comert,care contin saruri de aluminiu, care daca nu stiti sunt cancerigene.Deci mare atentie la ele. Uitati-va pe eticheta si veti vedea : Aluminium Clorhidrate, Aluminium Zirconiu sau prescurtari ca: Al, Zn , etc.Nu vreau sa fac antireclama, dar statisticile au dovedit-o, medici spun ca aprox.85% din cazurile de cancer de san sunt provocate de antiperspirantele cu saruri de aluminiu.
Eu din fericire am gasit unul fara saruri de aluminiu si il recomand tuturor femeilor.Aveti grija de voi!

/quote]


Pai spune-ne si nou numele deodorantului alauia...ca suntem interesate
kidzuite
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:39
De la: Mad_Maddy, la data 2009-04-15 12:39:32
De la: enemgabriel, la data 2009-04-12 16:56:00
De la: SKY81, la data 2009-04-12 16:16:56
De la: healthy000496, la data 2009-03-16 19:52:20care este cauza aparitiei nodulilor la sani?


Buna
O posibila cauza a nodulilor la san este si folosirea deodorantelor din comert,care contin saruri de aluminiu, care daca nu stiti sunt cancerigene.Deci mare atentie la ele. Uitati-va pe eticheta si veti vedea : Aluminium Clorhidrate, Aluminium Zirconiu sau prescurtari ca: Al, Zn , etc.Nu vreau sa fac antireclama, dar statisticile au dovedit-o, medici spun ca aprox.85% din cazurile de cancer de san sunt provocate de antiperspirantele cu saruri de aluminiu.
Eu din fericire am gasit unul fara saruri de aluminiu si il recomand tuturor femeilor.Aveti grija de voi!

/quote]


Pai spune-ne si nou numele deodorantului alauia...ca suntem interesate



Deodorantul fara saruri de aluminiu se numeste Aloe Ever Shield Deodorant de la firma Forever Living Products costa 7.36 Euro sau 5.41 euro,are 92grame pentru o singura persoana ajunge 6 luni de zile folosit zilnic; pentru mai multe detalii trimiteti-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si va ajut cu multa placere.
PS: nu stiu daca am voie sa dau toate detaliile aici pe forum
SKY81
Postat pe 19 Aprilie 2009 22:58
De la: healthy000496, la data 2009-03-16 19:52:20care este cauza aparitiei nodulilor la sani?

Atat cauzele aparitiei nodulilor mamari, cat si tipurile, sunt asa de diverse, incat acest subiect nu se poate trata exhaustiv pe forum. Oricum, ca importanta primordiala in investigarea lor ramane mamografia, si, imediat dupa aceasta ecografia mamara cu elastografie. Mentionez faptul cã mamografia presupune expunerea la radiatii Roentgen, care, in sine sunt periculoase, dar de neinlocuit(!), pe cand ecografia cu elastografie nu are limite, contraindicatii, si aduce informatii comparabile cu mamografia! Oricum, primul pas in investigarea nodulilor mamari este reprezentat de controlul ginecologic!
Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta la office@rot.ro sau 021.221 69 87.
dr_tudose
Postat pe 22 Noiembrie 2009 02:21
De la: SKY81, la data 2009-04-19 22:58:48
De la: Mad_Maddy, la data 2009-04-15 12:39:32
De la: enemgabriel, la data 2009-04-12 16:56:00
De la: SKY81, la data 2009-04-12 16:16:56
De la: healthy000496, la data 2009-03-16 19:52:20care este cauza aparitiei nodulilor la sani?


Buna
O posibila cauza a nodulilor la san este si folosirea deodorantelor din comert,care contin saruri de aluminiu, care daca nu stiti sunt cancerigene.Deci mare atentie la ele. Uitati-va pe eticheta si veti vedea : Aluminium Clorhidrate, Aluminium Zirconiu sau prescurtari ca: Al, Zn , etc.Nu vreau sa fac antireclama, dar statisticile au dovedit-o, medici spun ca aprox.85% din cazurile de cancer de san sunt provocate de antiperspirantele cu saruri de aluminiu.
Eu din fericire am gasit unul fara saruri de aluminiu si il recomand tuturor femeilor.Aveti grija de voi!

/quote]


Pai spune-ne si nou numele deodorantului alauia...ca suntem interesate



Deodorantul fara saruri de aluminiu se numeste Aloe Ever Shield Deodorant de la firma Forever Living Products costa 7.36 Euro sau 5.41 euro,are 92grame pentru o singura persoana ajunge 6 luni de zile folosit zilnic; pentru mai multe detalii trimiteti-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si va ajut cu multa placere.
PS: nu stiu daca am voie sa dau toate detaliile aici pe forum

Lista de ingrediente ale aloe ever shield deodorant:

Propilenglicol, apa purificata, stearat de sodiu, gel stabilizat de Aloe vera, parfum, triclosan.
sursa:http://aloe-vera.way2web.ro/produse-aloe/aloe-ever-shield.html

si acum sa ne uitam la 2 dintre aceste ingrediente ale produsului mai sus mentionat :

TRICLOSAN

Triclosan – un antibacterian si un « mutagen » foarte usor absorbit prin piele. Este un iritant pentru ochi si este asociat cu un cauzator de probleme la ficat.
Triclosanul este un compus toxic, o chimicala ce se acumuleaza treptat in organismul uman si poate afecta functionarea glandei tiroide si echilibrul hormonal in general. El are efecte atat estrogenice, cat si androgenice asupra celulelor canceroase mamare. Triclosanul din produsele de ingrijire genereaza aparitia unei prea rapide pubertati la tineri si a fost declarat ca fiind una din cauzele cresterii ratei de cancer mamar. La soareci, triclosanul a cauzat toxicitate la ficat, precum si cancer (studiile apartin companiei Colgate, mare utilizator de triclosan – in special gama Colgate Total).
Triclosanul - acest compus care “populeaza” sapunurile lichide a fost identificat in laptele de mama; asadar, o mama ce a fost expusa acestui compus, prin intermediul produselor de ingrijire folosite, va transmite compusul chimic noului-nascut, prin alaptare. Este o descoperire foarte suparatoare, intrucat triclosanul are puterea de a afecta functionarea tiroidei si a hormonilor reproductivi ai copilului. Mai ales ca este un agent antibacterian inutil…

PARFUM:

intrebarea este: CE FEL DE PARFUM ? DE CE NATURA ?? DIN CE ESTE COMPUS SAU FABRICAT ??? CE GRAD DE NOCIVITATE POATE AVEA ????

IN CONCLUZIE SI ACEST PRODUS ATAT DE LAUDAT DE CATRE OAMENII CARE-L VAND NU ESTE DECAT UN ALT PRODUS ANTIPERSPIRANT CARE DUPA CE CA ESTE SCUMP, URMEAZA TREDNUL CELORLALTI PRODUCATORI, ACEA DE A INTOXICA UTILIZATORII CU DIVERSE SUBSTANTE CHIMICE DE SINTEZA NOCIVE ORGANISMULUI UMAN.

Si acest produs poate participa la declansarea unui cancer mamar,triclosanul din compozitie fiind usor absorbit in organism prin piele.

4Life
Postat pe 23 Noiembrie 2009 10:58

Vreau sa va impartasesc ceva.Am sperat sa fie asa, insa, nu credeam in totalitate ca poate fi adevarat. Am spus ca am suferit o perioada de cativa ani de anxietate (vorbesc la tecut pentru ca acuma nu mai am asa ceva, si sunt convinsa ca am scapat definitiv).In urma cu un an mi- au aparut niste noduli la san care ma dureau si cresteau ingrijorator. Ciclul mi- a fost dat peste cap, devenind abundent si foarte dureros.In cuda starilor de rau accentuat am ajuns sa imi fac mamografie si am fost indrumata spre operatie.Am repetat mamografia dupa un timp iar nodulii evoluasera si se înmultisera in asa fel incat de data aceasta doctorul mi-a recomandat imperativ operatie. Bineintels ca nu am facut- o eram asa de speriata de simptomele mele incat eram convinsa ca o sa mor pe masa de operatie, iar faptul de a merge la Fundeni si a urma chimioterapie ma ingrozea.Nu am facut biopsie dar indicatia doctorul era clara iar eu eram convinsa ca am cancer. Pur si simplu am incercat sa nu ma mai gandesc, si asa viata mea era un calvar, ce mai conta ceva in plus. Asa cum am ai spus am inceput psihotarapia si tratamentul pentru anxietate si atacuri de panica si in acest timp dl Florin mi a spus si de problemele mele cu sanii si mestrele desi eu nu ii zisesem nimic despre asta (a descoperit problema la reflexoterapie). Mi- a recomandat un regim alimentar si mi- a dat o sticlutza de ulei care continea un ulei galbui si care avea un gust intepator si destul de iute din care sa beau in fiecare zi.Am facut tot ceeea ce mi a spus si am vorbit de multe ori in sedintele noastre (care inca au loc) si despre posibilitatea cancerului ºi ce implica acest lucru. Mi- a explicat cu lux de amanunte despre ce este vorba si cum poate fi combatute aceste celule mutante. Trebuie sa recunosc ca desi eram uimita de cate stia despre acest subiect eram foarte neincrezatoare. Incet, incet m-a convins sa am o alta abordare a lucrurilor si am inceput sa gandesc altfel, sa fac miscare, sa nu ma mai stresez din orice si in general sa duc o viata ecilibrata.Am observat dupa o periada de cateva luni ca sanii nu ma mai dureau asa de tare iar mestrele revenisera cat de cat la normal.De curand am refacut mamografia si surpriza... totala.. NODULII APROAPE CA NU MAI EXISTA...AM SCAPAT!!!!.Nu stiu de la ce si nu stiu cum. Tot ceea ce stiu este ca am facut un tratament care nu are aparenta legatura cu asa ceva, am tinut un regim alimentar iar acum nodulii care trebuiau operati si indepartati chirurgical, aproape au disparut. Sunt pur si simplu fericita si scriu aceste randuri plina de veselie si mai ales foarte optimista.
Va urez multa sanatate si success in toate!!
PS. Pt sfaturi sau informatii in plus ma puteti contacta la mail lilivanily80@yahoo
lidia80
Postat pe 15 Februarie 2011 18:50
O sa te contacteze cand vei fi credibila...deocamdata nu ti-a trecut nimic...
kudika226898
Postat pe 15 Februarie 2011 21:44
Credibilitatea...A fi sau a nu fi credibila??E o intrebare foarte serioasa.De ce sa nu fiu credibila?Nu am facut decat sa relatez ceea ce mi s- a intamplat.Mai departe fiecere crede ce vrea.Aaaaaaaa ! am uitat sa precizez,sfaturile sunt gratuite asa ca....uite si credibilitatea.
Multa sanatate
Lidia
lidia80
Postat pe 16 Februarie 2011 10:30
Sanatate si tie!
kudika226898
Postat pe 16 Februarie 2011 22:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiuretajul Biopsic 8 De la: amalia69 30 Iunie 2010 23:23
fibroadenom 4 De la: ioanabobocea 19 Noiembrie 2009 12:06
hormonii gen 3 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:14
Sarcina dupa avort? 17 De la: piparus_petru 5 Februarie 2012 10:28
vand pregnyl de 1500 de unitati pret avantajos 2 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 13:28