Setari Cookie-uri

cancer la plamani...

nu stiu ce sa mai cred ...unii zic ca este buna reteta cu .."Petrol rafinat ,distilat intre 100 – 150 grade"...
Inrebarea mea este: Se poate asa ceva???
Va rog sa-mi raspundeti serios...sunt disperat...Multumesc..
healthy010160
Postat pe 5 Februarie 2010 22:06
Nu trebuie sa fii disperat! Exista sanse mari de vindecare, si fara mari cheltuieli. Trebuie doar sa vrei indeajuns de tare sa te vindeci. Ai nevoie de vointa, determinare, credinta si incredere in sansa ta de insanatosire. Exista o vorba: "Incepe-ti tu opera, si Dumnezeu o va desavarsi" Ei, bine, pot spune din multiple experiente personale, ca acesta este un mare adevar.
Inainte de orice, daca esti fumator, uita imediat de tigara, altminteri uita viata de tine.
Inceteaza imediat sa mai mananci: carne, lapte, branza, unt, margarina vegetala hidrogenata, oua, paine (in special alba), sare, zahar si ulei rafinat. Cauta ca pentru circa 2 luni sa te hranesti doar cu sucuri proaspete de mere, morcovi, frunze de patrunjel, telina, andive, frunze fragede de sfecla, sfecla rosie,sucuri facute in casa, proaspete, fara adaus de zahar sau altceva, ciorbita de zarzavaturi proaspete (faimoasa supa a lui Hyppocrate), fiarta pe indelete, in oala bine inchisa (nu oala cu presiune!) la foc domol. La acestea adauga 250ml de infuzie de "coada calului" cu 30 min. inainte de micul dejun si 250ml cu 30 de minute inainte de cina.; consuma cate 1-1,5 litri de infuzie de "coada soricelului" pe parcursul unei zile intregi; consuma 6 inghitituri de macerat din radacina de obligeana, cate una inainte si dupa fiecare masa.
Fa-ti bai cu macerat de "coada calului" si impachetari cu "coada calului" oparita pe aburi si cu bitter suedez. Toate acestea le vei gasi la orice plafar din tara si tot acolo vei gasi si cartea "Sanatate din farmacia Domnului" de Maria Treben, unde vei gasi leac pentru o multime de boli de la cele mai "simple" pana la cele mai grave, cancere de diverse tipuri, chiar cu multiple metastaze.
Completeaza terapia cu urmatoarele vitamine:
10-12 (si chiar mai mult) gr. de vitamina C (ideal ar fi sa iei acid ascorbic pur si sa pleci de la doze la inceput mai mici, de pilda 3 gr. pe zi, repartizate in 3 doze), 800 U.I. de vitamina E repartizata in 2 doze pe zi,, complexul de vitamine B, 200 mcg de seleniu, o compresa de vitamina A (3000 mcg) si de 3 ori cate 50 mg. de niacina (vitamina B3) pe zi.
Vitaminele actioneaza in sinergie. Si acest lucru este valabil pentru orice fiinta umana. De regula si aceste vitamine le poti gasi tot la Plafar. (Sunt si in farmacie, dar eu in produsele farmaceutice nu mai am incredere). Ele au rolul de a reda forta sistemului imunitar incat sa il readuca in conditia de a lupta eficient impotriva oricarei materii straine si nocive patrunse in corp si care a creat dezastre in el. Metodele propuse de medicina alopata: chimioterapia, radioterapia, chirurgia nu ti le recomand. Exista suficiente statistici care demonstreaza ca peste 50% din cazurile tratate cu acestea nu numai ca au esuat, dar au agravat boala si au grabit sfarsitul bolnavilor. Ceea ce ti-am sugerat , daca va fi aplicat intocmai, garantez ca duce la vindecare completa.
Da-mi o adresa de e-mail si am sa iti trimit mult mai multe informatii despre vindecarea cancerului (si nu numai!), de orice tip .
Adresa mea este: floriingrau@gmail.com
Terra_Mater
Postat pe 12 Februarie 2010 18:18
Va invit sa accesati link-ul:
www.restulstirilor.blogspot.com
Veti gasi acolo o salba de video care contin informatii pe care este bine sa le cunoasteti.
Terra_Mater
Postat pe 19 Februarie 2010 12:32
asta ar putea fi un remediu:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8993769
http://www.ingentaconnect.com/content/els/01695002/1997/00000018/90000001/art89635
http://www.scribd.com/doc/15661889/American-Cancer-Research-Center-skin-cancer-lung-cancer-cervical-cancer-pancreatic-cancer-ovarian-cancer-testicular-cancer-liver-cancer-stom
4Life
Postat pe 23 Februarie 2010 20:38
Afacerea pe care o invarte 4life este total ilegala,de aceea ei nu fac reclame la produse,ca sa nu plateasca la stat si nu elibereaza facturi.
El incearca sa atraga oameni naivi,spunandu-le ca o sa castige 2000-3000euro pe luna, este afacerea ilegala MLM=teapa.
Le ia oamenilor bani,le promite averi mari cu conditia sa aduca la randul lor alti oameni si cu cat aduc mai multi cu atat cica ei castiga mai mult.De fapt ,omul este platit la primii 2-3 oameni (cu o suma mica)apoi nu le mai da nici un ban si uite asa ei scot banii de la tine 1000 sau 2000 euro apoi nu se tin de promisiune si asa le dai de buna voie bani.Asa se imbogatesc astia ca 4life peste noapte.Ceea ce face 4life nu reprezinta altceva decat o metoda prin care unii oameni nu au altceva mai bun de facut decat sa atraga niste naivi,acesti naivi sa atraga la randul lor alti naivi si tot asa mai departe.

Mlm-istii nu se considera in nici un caz fraieri sau naivi.Va dati seama ca sufletul lor este vandut diavolului daca fac astfel de lucruri.
S-a pus semnul egal intre afacerile MLM si cuvantul "teapa".
MLM-UL este o gluma, o abureala pentru a pacali credulii, care sunt foarte multi”

“afaceri piramidale ilegale”,“atata vreme cat exista fraieri pe lume, vor exista si smecheri”,« motivatie ( intru lacomie ) si persuasiune ( intru manipulare ) bun pentru visatori
bani multi se fac doar cu tepe mai mari sau mai mici »metoda de indoctrinare imbarligi oamenii cu oportunitati mincinoase » sistem perfid de publicitate, cu agenti care sa minta alti oameni
vanzare de vise spalare de creiere organizatii foarte profitabile, dar pe seama fraierilor etc, etc, etc
MLM e doar o vanzare de vise,o iluzie sau pur si simplu o pacaleala.
Deschideti oameni ochii si nu va lasati pacaliti de astfel de oameni ca 4life,pentru ca maine va poate lua ce ati agonisit prin munca dvs,un tampit ca el ce va promite bani multi asa cum am vazut ca spune la lume pe aici ca ar putea sa invete pe oricine sa faca 2000-3000euro.Nu este adevarat va pune sa platiti o suma inainte si sa aduceti la randul dvs oameni care sa plateasca aceeasi suma si tot asa,apoi nu veti mai primi nici un ban.
Asa s-a imbogatit omul asta 4life,a furat de la oameni(cred ca e mult spus, mai bine spus pacaleste lumea si face 2000-3000euro pe luna)
Va dati seama ca sufletul lui este vandut diavolului daca face astfel de lucruri.
ioana_2010
Postat pe 13 Martie 2010 01:06
De la: ioana_2010, la data 2010-03-13 01:06:55Afacerea pe care o invarte 4life este total ilegala,de aceea ei nu fac reclame la produse,ca sa nu plateasca la stat si nu elibereaza facturi.
El incearca sa atraga oameni naivi,spunandu-le ca o sa castige 2000-3000euro pe luna, este afacerea ilegala MLM=teapa.
Le ia oamenilor bani,le promite averi mari cu conditia sa aduca la randul lor alti oameni si cu cat aduc mai multi cu atat cica ei castiga mai mult.De fapt ,omul este platit la primii 2-3 oameni (cu o suma mica)apoi nu le mai da nici un ban si uite asa ei scot banii de la tine 1000 sau 2000 euro apoi nu se tin de promisiune si asa le dai de buna voie bani.Asa se imbogatesc astia ca 4life peste noapte.Ceea ce face 4life nu reprezinta altceva decat o metoda prin care unii oameni nu au altceva mai bun de facut decat sa atraga niste naivi,acesti naivi sa atraga la randul lor alti naivi si tot asa mai departe.

Mlm-istii nu se considera in nici un caz fraieri sau naivi.Va dati seama ca sufletul lor este vandut diavolului daca fac astfel de lucruri.
S-a pus semnul egal intre afacerile MLM si cuvantul "teapa".
MLM-UL este o gluma, o abureala pentru a pacali credulii, care sunt foarte multi”

“afaceri piramidale ilegale”,“atata vreme cat exista fraieri pe lume, vor exista si smecheri”,« motivatie ( intru lacomie ) si persuasiune ( intru manipulare ) bun pentru visatori
bani multi se fac doar cu tepe mai mari sau mai mici »metoda de indoctrinare imbarligi oamenii cu oportunitati mincinoase » sistem perfid de publicitate, cu agenti care sa minta alti oameni
vanzare de vise spalare de creiere organizatii foarte profitabile, dar pe seama fraierilor etc, etc, etc
MLM e doar o vanzare de vise,o iluzie sau pur si simplu o pacaleala.
Deschideti oameni ochii si nu va lasati pacaliti de astfel de oameni ca 4life,pentru ca maine va poate lua ce ati agonisit prin munca dvs,un tampit ca el ce va promite bani multi asa cum am vazut ca spune la lume pe aici ca ar putea sa invete pe oricine sa faca 2000-3000euro.Nu este adevarat va pune sa platiti o suma inainte si sa aduceti la randul dvs oameni care sa plateasca aceeasi suma si tot asa,apoi nu veti mai primi nici un ban.
Asa s-a imbogatit omul asta 4life,a furat de la oameni(cred ca e mult spus, mai bine spus pacaleste lumea si face 2000-3000euro pe luna)
Va dati seama ca sufletul lui este vandut diavolului daca face astfel de lucruri.
MLM businesses operate in the United States in all 50 states and in more than 100 other countries, and new businesses may use terms like "affiliate marketing" or "home-based business franchising". However, many pyramid schemes try to present themselves as legitimate MLM businesses.[6]

Because pyramiding (getting commissions from recruiting new members including "sign-up fees") is illegal in most states,[14] to remain legitimate in the U.S. a company that uses multi-level marketing has to make sure commissions are earned only on sales of the company's products or services if they cross state boundaries. If participants are paid primarily from money received from new recruits, or if they are required to buy more product than they are likely to sell, then the company may be a pyramid scheme, which is illegal in most countries.

In a 2004 United States Federal Trade Commission (FTC) Staff Advisory letter to the Direct Selling Association states:

Much has been made of the personal, or internal, consumption issue in recent years. In fact, the amount of internal consumption in any multi-level compensation business does not determine whether or not the FTC will consider the plan a pyramid scheme. The critical question for the FTC is whether the revenues that primarily support the commissions paid to all participants are generated from purchases of goods and services that are not simply incidental to the purchase of the right to participate in a money-making venture.[15]

The FTC offers advice for potential MLM members to help them identify those which are likely to be pyramid schemes.[14]

However there are people who hold that all MLMs are nothing more than pyramid schemes even if they are legal[7][16][17][18] rendering the whole issue of a particular MLM being legal moot.
ene_m_gabriel
Postat pe 13 Martie 2010 09:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme la parul pubian 30 De la: aryy_92 6 Martie 2013 23:16
polip pe colon 2 De la: otescucarmen 5 Ianuarie 2010 10:12
calcul concediu ingrijire copil 3 De la: danielabuia 25 Februarie 2011 16:31
Sinechia 27 De la: DIDA_healthy 8 Septembrie 2015 13:39
Am o intrebare :) 4 De la: office_salinasusesi_ro 16 Februarie 2010 00:31