Setari Cookie-uri

doctor catalin moraru

buna seara
as dori sa stiu daca a auzit cineva de doctorul nutritionist catalin moraru!
am auzit ca are un sirop adus din anglia care face minuni,fiind din plante
slabesti 15 kg intr-o luna si jumatate !
ce parere aveti? a incercat cineva acest sirop?
adresa de mail a medicului este:dr_catalinmoraru@yahoo.com
siropul costa 200ron
nu prea am incredere ,ce sa zic!

kudika127095
Postat pe 22 Martie 2009 09:50
Nu am auzit de acest Catalin Moraru dar intamplator am o prietena in Anglia care incearca sa slabeasca dar cu produse trimise din Romania si a reusit sa slabeasca 10 kg. O sa o intreb de acest Moraru
Ana_Maria_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2009 19:20
multumesc!
culmea e ca nu dezvaluie din ce plante este alcatuit acest sirop
kudika127095
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:02
nu am auzit despre Catalin Moraru....dar este un medic la Laboratoarele Medica sau Pronatura pe care-l cheama Ionut Moraru si se ocupa cu medicina naturista.Este un om de o mare valoare .Acolo se fac o multime de medicamente , ceaiuri, unguente, tincturi. Nu am nici o legatura cu aceasta firma ,dar cand am avut nevoie de un sfat specializat am trimis un e-mail acestui doctor .....si surpriza .....chiar m-a ajutat.
Daca cineva doreste sa vizualizeze produsele lor poate accesa acest link:
http://www.medicalab.ro/catalog/default.php/cPath/16
Parerea mea este ca medicamentele noastre naturiste sunt si mai bune si mai ieftine
gabriela67
Postat pe 5 Iunie 2009 09:22
Da, cu conditia sa existe ceva in capsule ! Am avut marea surpriza acum vreo 8-9 ani sa iau cps pt. copii sa le desfac(copilul meu era mai mic), si sa nu fie nimic in interior !
Asa ca apelati la alte firme mai serioase (Plantavorel, Favisan, Fares) iar in ceea ce priveste regimul de slabire, daca nu cunosti cauza - nu ai nici o sansa ! Ba chiar poti sa-ti accentuezi dez. hormonala si sa mai pui ceva pe tine !
dusa
Postat pe 5 Iunie 2009 09:50
De la: gabriela67, la data 2009-06-05 09:22:16nu am auzit despre Catalin Moraru....dar este un medic la Laboratoarele Medica sau Pronatura pe care-l cheama Ionut Moraru si se ocupa cu medicina naturista.Este un om de o mare valoare .Acolo se fac o multime de medicamente , ceaiuri, unguente, tincturi. Nu am nici o legatura cu aceasta firma ,dar cand am avut nevoie de un sfat specializat am trimis un e-mail acestui doctor .....si surpriza .....chiar m-a ajutat.
Daca cineva doreste sa vizualizeze produsele lor poate accesa acest link:
http://www.medicalab.ro/catalog/default.php/cPath/16
Parerea mea este ca medicamentele noastre naturiste sunt si mai bune si mai ieftine
mai bune decat ce anume ??? cu ce anume le compari cand sustii ca sunt mai bune??? hai numai sa facem o comparatie sa vedem cati bani se che;tuie in cercetare in Romania si cati bani se cheltuie in cercetare "dincolo"....numai privind acest aspect ne putem da seama ca suntem cu 1000 ani in urma tarilor civilizate la acest capitol...daca nu ma crezi pe mine,te poti informa singura...p.s produsele naturiste nu sunt medicamente
4Life
Postat pe 5 Iunie 2009 10:09
TF chiar asa disperat esti sa-ti vinzi produsele?Mergand pe principiul ca cel mai istet cedeaza, te-am lasat in pace pe alt topic, dar se pare ca ati intrat si voi MLM-urile in criza financiara.....si deveniti tot mai agresivi.
Am raspuns unei postari, n-am dat in cap nimanui.....si in final de ce nu ne lasi sa folosim produsele noastre autohtone si du-te tu frumusel in tarile civilizate care dau bani ptr cercetare.
Ii pare corect ca orice persoana neavizata sa vanda si sa faca recomandari in ceea ce privesc produsele voastre ''melemiste''? (am spus-o in modul cel mai elegant) pe cand asa poti apela cu incredere la un medic specializat in produse naturiste.Si de ce trebuie sa platesc o retea intreaga de diamanti sau ''-----------''
HAI SICTIR!
Un barbat serios se ocupa cu chestii de-astea, sa prostesc lumea pe forum ?
gabriela67
Postat pe 5 Iunie 2009 17:40
De la: gabriela67, la data 2009-06-05 17:40:54TF chiar asa disperat esti sa-ti vinzi produsele?Mergand pe principiul ca cel mai istet cedeaza, te-am lasat in pace pe alt topic, dar se pare ca ati intrat si voi MLM-urile in criza financiara.....si deveniti tot mai agresivi.
Am raspuns unei postari, n-am dat in cap nimanui.....si in final de ce nu ne lasi sa folosim produsele noastre autohtone si du-te tu frumusel in tarile civilizate care dau bani ptr cercetare.
Ii pare corect ca orice persoana neavizata sa vanda si sa faca recomandari in ceea ce privesc produsele voastre ''melemiste''? (am spus-o in modul cel mai elegant) pe cand asa poti apela cu incredere la un medic specializat in produse naturiste.Si de ce trebuie sa platesc o retea intreaga de diamanti sau ''-----------''
HAI SICTIR!
Un barbat serios se ocupa cu chestii de-astea, sa prostesc lumea pe forum ?
acest mesaj denota grava lipsa de informare pe care o ai...imi pare rau sa o spun,dar se pare ca traiesti cam degeaba pe asta lume...eu te las sa folosesti ce doresti tu,am spus decat ca in romania nu se investeste in cercetare,iar produse bune nu poti fabrica fara cercetare in aceasta industrie,asta este clar !!! p.s. MLM nu inseamna vanzare de produse...daca faci parte dintr-o retea MLM si scopul tau este acela de a vinde produse,mai bine te lasi de afacere si te duci si-ti gasesti o slujba...dar ce sa-i faci,asa vad MLM-ul persoanele care nu ai informatii complete despre ceea ce inseamna aceasta industrie si isi dau si ei cu parerea...Iar cat despre acel SICTIR...no comment...
4Life
Postat pe 5 Iunie 2009 18:04
NIMENI NU TRAIESTE DEGEABA PE LUMEA ASTA .....IN NICI UN CAZ SA MA PACALEASCA UN INDIVID DUBIOS CA SI TINE! BANII SE OBTIN DESTUL DE GREU SI NU AM DE GAND SA-I ...IROSESC.......
CE SPUI, CAT SE PRIMESTE PTR FIECARE PRODUS VANDUT..........64%?????????
SI DE CE SA TE IMBOGATESC PE TINE?
gabriela67
Postat pe 6 Iunie 2009 06:27
De la: gabriela67, la data 2009-06-06 06:27:49NIMENI NU TRAIESTE DEGEABA PE LUMEA ASTA .....IN NICI UN CAZ SA MA PACALEASCA UN INDIVID DUBIOS CA SI TINE! BANII SE OBTIN DESTUL DE GREU SI NU AM DE GAND SA-I ...IROSESC.......
CE SPUI, CAT SE PRIMESTE PTR FIECARE PRODUS VANDUT..........64%?????????
SI DE CE SA TE IMBOGATESC PE TINE?


Ai dreptate, Gabriela. Individul acesta nu urmareste decat sa isi umfle portofelul, pe suferinta altora. Este un escroc. Toata lumea de pe forum il cunoaste foarte bine. Incearca peste tot sa faca reclama produselor pe care le vinde, iar daca cineva indrazneste sa recomande un produs mai ieftin, si care poate e si mai bun, sare el repede sa demonstreze cat de prost este acest produs in comparatile cu cel pe care il vinde el. Chiar si pentru banala constipatie, nimic nu mai este bun, decat ce are el. Pentru orice problema, el are solutia, care este de zeci de ori mai scumpa. Bineinteles, singurul interes este cel material, nicidecum sa ajute oamenii cu un sfat bun dezinteresat.
antonia_p_
Postat pe 6 Iunie 2009 12:58
De la: gabriela67, la data 2009-06-06 06:27:49NIMENI NU TRAIESTE DEGEABA PE LUMEA ASTA .....IN NICI UN CAZ SA MA PACALEASCA UN INDIVID DUBIOS CA SI TINE! BANII SE OBTIN DESTUL DE GREU SI NU AM DE GAND SA-I ...IROSESC.......
CE SPUI, CAT SE PRIMESTE PTR FIECARE PRODUS VANDUT..........64%?????????
SI DE CE SA TE IMBOGATESC PE TINE?

Uite gabriela,vreau sa-ti raspund eu la anumite aspecte.
In viata nu te poate pacali nimeni,doar daca nu cumva te lasi pacalit.Deobieci omul este pacalit atunci cand nu detine informatii.Corect ,bani se obtin greu,din acest motiv nu sunt cheltuiti cu inteligenta.
Eu lucrez in acest domeniu(MLM) de peste 5 ani,si am sa-ti spun sau sa-ti dau un exemplu:
sa zicem ca un sampon costa 50 ron si ca primesc 8% din valoarea lui,castigul meu este de 4 ron(super imbogatire).
alt exemplu:un program de detoxifiere la firma unde lucrez eu costa 115 euro,primesc 8%,castigul este 9,2 euro.
Acum te intreb,pe cine vrei tu sa imbogatesti?Firmele care sunt intermediare si pun adaos , fac reclama care este platita de tine, sau firma care isi promoveaza produsele fara adaos si fara intermediari,oricare ar fii alegerea ta eu o respect.Ce pot sa-ti spun eu,cumpar din afacerea mea si nu din afacerea altora.
enemgabriel
Postat pe 6 Iunie 2009 14:34
De la: gabriela67, la data 2009-06-06 06:27:49NIMENI NU TRAIESTE DEGEABA PE LUMEA ASTA .....IN NICI UN CAZ SA MA PACALEASCA UN INDIVID DUBIOS CA SI TINE! BANII SE OBTIN DESTUL DE GREU SI NU AM DE GAND SA-I ...IROSESC.......
CE SPUI, CAT SE PRIMESTE PTR FIECARE PRODUS VANDUT..........64%?????????
SI DE CE SA TE IMBOGATESC PE TINE?
draga gabriela...nu ai minte...nu ti-a cerut nimeni niciun ban,nu vad de ce iei asa foc...da,compania imparte 64% din pretul produselor catre colaboratori....si oricine ar putea colabora cu aceasta companie...tu de ce nu o faci daca tot te plangi ca banii se fac asa greu??ce te retine?...desigur mentalitatea si invidia...dar asta este un alt subiect de discutie....pe mine nu ai cum sa ma imbogatesti tu...eu ma imbogatesc singur,pentru ca am capacitatea de a lua niste decizii corecte pentru mine si familia mea...mai departe de asta,inca odata reper...eu nu vand produse,nu-s vanzator de nimic...fac o afacere de NETWORK MARKETING doar consumand eu si familia mea produse,mai departe de asta ajutand alti oameni sa traiasca bine...iar pt antonia,te anunt ca in constanta se afla o doamna care sa vindecat de cancer mamar cu TRANSFER FACTOR PLUS,TRANSFER FACTOR RIOVIDA si TRANSFER FACTOR BELLE VIE..!!! si o poate demonstra cu acte medicale,analize si biopsii...crezi ca am pacalit-o cu ceva cand i-am dat informatiile cerute despre aceste produse?????? si retine,eu nu i-am vandut nimic,comanda si-a facut-o singura la depozitul 4Life din spania...
4Life
Postat pe 6 Iunie 2009 15:03
De la: TF_, la data 2009-06-06 15:03:01iar pt antonia,te anunt ca in constanta se afla o doamna care sa vindecat de cancer mamar cu TRANSFER FACTOR PLUS,TRANSFER FACTOR RIOVIDA si TRANSFER FACTOR BELLE VIE..!!! si o poate demonstra cu acte medicale,analize si biopsii...crezi ca am pacalit-o cu ceva cand i-am dat informatiile cerute despre aceste produse?????? si retine,eu nu i-am vandut nimic,comanda si-a facut-o singura la depozitul 4Life din spania...



Oricine poate veni pe forumuri cu cazuri de vindecari fictive. Si nu pot sa cred ca toata reclama pe care o faci acestor produse nu are la baza niciun interes material si ca nu iti iei si tu un comision.
antonia_p_
Postat pe 7 Iunie 2009 09:05
De la: antonia_p_, la data 2009-06-07 09:05:05
De la: TF_, la data 2009-06-06 15:03:01iar pt antonia,te anunt ca in constanta se afla o doamna care sa vindecat de cancer mamar cu TRANSFER FACTOR PLUS,TRANSFER FACTOR RIOVIDA si TRANSFER FACTOR BELLE VIE..!!! si o poate demonstra cu acte medicale,analize si biopsii...crezi ca am pacalit-o cu ceva cand i-am dat informatiile cerute despre aceste produse?????? si retine,eu nu i-am vandut nimic,comanda si-a facut-o singura la depozitul 4Life din spania...



Oricine poate veni pe forumuri cu cazuri de vindecari fictive. Si nu pot sa cred ca toata reclama pe care o faci acestor produse nu are la baza niciun interes material si ca nu iti iei si tu un comision.
pe cine intereseaza ce crezi sau ce nu crezi tu ??? asta intrebare ar trebui sa te macine !!! p.s. daca nu ma crezi pe mine,te pot pune in legatura cu acea doamna sa-ti confirme dansa...
4Life
Postat pe 7 Iunie 2009 16:26
De la: TF_, la data 2009-06-07 16:26:55pe cine intereseaza ce crezi sau ce nu crezi tu ??? asta intrebare ar trebui sa te macine !!! p.s. daca nu ma crezi pe mine,te pot pune in legatura cu acea doamna sa-ti confirme dansa...


Sunt o multime de oameni pe acest forum care nu cred in gogoselele pe care le vinzi tu. Dommna respectiva ti-o fi vreo amica, ceva. Vino cu dovezi clare, demonstrate stiintific, daca faci o astfel de afirmatie, ca produsele la care faci tu reclama pot vindeca cancerul. Poate pot fi adjunvante, insa de aici pana la ceea ce sustii tu, e diferenta mare. Noi am avut o prietena de familie care a murit acum 10 ani lasand un copilas orfan. Era bolnava de cancer si a murit pentru ca a crezut intr-un sarlatan care a convins-o ca produsele lui o pot scapa, fara sa faca operatie.
antonia_p_
Postat pe 7 Iunie 2009 17:02
De la: antonia_p_, la data 2009-06-07 17:02:26
De la: TF_, la data 2009-06-07 16:26:55pe cine intereseaza ce crezi sau ce nu crezi tu ??? asta intrebare ar trebui sa te macine !!! p.s. daca nu ma crezi pe mine,te pot pune in legatura cu acea doamna sa-ti confirme dansa...


Sunt o multime de oameni pe acest forum care nu cred in gogoselele pe care le vinzi tu. Dommna respectiva ti-o fi vreo amica, ceva. Vino cu dovezi clare, demonstrate stiintific, daca faci o astfel de afirmatie, ca produsele la care faci tu reclama pot vindeca cancerul. Poate pot fi adjunvante, insa de aici pana la ceea ce sustii tu, e diferenta mare. Noi am avut o prietena de familie care a murit acum 10 ani lasand un copilas orfan. Era bolnava de cancer si a murit pentru ca a crezut intr-un sarlatan care a convins-o ca produsele lui o pot scapa, fara sa faca operatie.
vezi tu,eu dau decat informatia...cine vrea sa o studieze mai departe cauta detalii...nu astept ca cineva sa creada ceea ce spun eu pe aici...dar asta nu intelegi tu,iti scapa ceva,nu poti pricepe ca nu am in intentie sa vand ceva sau ca nu vreau cu tot dinadinsul sa ma creada cineva pe MINE...cauta si tu pe google "transfer factor cancer" si vezi ce spun oamenii de stiinta(doctori in imunologie) in studii facute pe pacienti cu cancer in diverse stadii de evolutie a bolii....iar doamna de la constanta pe langa faptul ca imi este amica,are documente medicale care atesta faptul ca a avut boala,ca in ianuarie era rogramata la spit fundeni la oncologie pt operatie si in data de 18 mai la ultimele inevstigatii numai avea nimic la san...
4Life
Postat pe 7 Iunie 2009 17:10
De la: antonia_p_, la data 2009-06-07 17:02:26
De la: TF_, la data 2009-06-07 16:26:55pe cine intereseaza ce crezi sau ce nu crezi tu ??? asta intrebare ar trebui sa te macine !!! p.s. daca nu ma crezi pe mine,te pot pune in legatura cu acea doamna sa-ti confirme dansa...


Sunt o multime de oameni pe acest forum care nu cred in gogoselele pe care le vinzi tu. Dommna respectiva ti-o fi vreo amica, ceva. Vino cu dovezi clare, demonstrate stiintific, daca faci o astfel de afirmatie, ca produsele la care faci tu reclama pot vindeca cancerul. Poate pot fi adjunvante, insa de aici pana la ceea ce sustii tu, e diferenta mare. Noi am avut o prietena de familie care a murit acum 10 ani lasand un copilas orfan. Era bolnava de cancer si a murit pentru ca a crezut intr-un sarlatan care a convins-o ca produsele lui o pot scapa, fara sa faca operatie.

Si sora mea a murit din cauza unui sarlatan ca si TF si ca altii, a crezut ca niste produse ''naturiste'' o pot salva de cancer , dar n-a fost asa. Sora mea a fost un om renumit, o femeie de cariera , iubea si trebuia sa se casatoreasca cu un barbat frumos. Traia o poveste de dragoste frumoasa ......pana cand a aparut un individ atoatecunoscator.....si a pus capat unei vieti.
In cosecinta fetelor nu dati crezare oricui.....si calea spre iad este pavata cu intentii bune
gabriela67
Postat pe 8 Iunie 2009 10:08
De la: antonia_p_, la data 2009-06-06 12:58:09
De la: gabriela67, la data 2009-06-06 06:27:49NIMENI NU TRAIESTE DEGEABA PE LUMEA ASTA .....IN NICI UN CAZ SA MA PACALEASCA UN INDIVID DUBIOS CA SI TINE! BANII SE OBTIN DESTUL DE GREU SI NU AM DE GAND SA-I ...IROSESC.......
CE SPUI, CAT SE PRIMESTE PTR FIECARE PRODUS VANDUT..........64%?????????
SI DE CE SA TE IMBOGATESC PE TINE?


Ai dreptate, Gabriela. Individul acesta nu urmareste decat sa isi umfle portofelul, pe suferinta altora. Este un escroc. Toata lumea de pe forum il cunoaste foarte bine. Incearca peste tot sa faca reclama produselor pe care le vinde, iar daca cineva indrazneste sa recomande un produs mai ieftin, si care poate e si mai bun, sare el repede sa demonstreze cat de prost este acest produs in comparatile cu cel pe care il vinde el. Chiar si pentru banala constipatie, nimic nu mai este bun, decat ce are el. Pentru orice problema, el are solutia, care este de zeci de ori mai scumpa. Bineinteles, singurul interes este cel material, nicidecum sa ajute oamenii cu un sfat bun dezinteresat.

ITI MULTUMESC DIN SUFLET ANTONIA....AI PERFECTA DREPTATE, ASTA ERA SI INTENTIA MEA SA INDRUM, PE CINE VREA SA ASCULTE ,SPRE MEDICI SPECIALIZATI IN TRATAMENTE NATURISTE
gabriela67
Postat pe 8 Iunie 2009 10:16
De la: enemgabriel, la data 2009-06-06 14:34:54
De la: gabriela67, la data 2009-06-06 06:27:49NIMENI NU TRAIESTE DEGEABA PE LUMEA ASTA .....IN NICI UN CAZ SA MA PACALEASCA UN INDIVID DUBIOS CA SI TINE! BANII SE OBTIN DESTUL DE GREU SI NU AM DE GAND SA-I ...IROSESC.......
CE SPUI, CAT SE PRIMESTE PTR FIECARE PRODUS VANDUT..........64%?????????
SI DE CE SA TE IMBOGATESC PE TINE?

Uite gabriela,vreau sa-ti raspund eu la anumite aspecte.
In viata nu te poate pacali nimeni,doar daca nu cumva te lasi pacalit.Deobieci omul este pacalit atunci cand nu detine informatii.Corect ,bani se obtin greu,din acest motiv nu sunt cheltuiti cu inteligenta.
Eu lucrez in acest domeniu(MLM) de peste 5 ani,si am sa-ti spun sau sa-ti dau un exemplu:
sa zicem ca un sampon costa 50 ron si ca primesc 8% din valoarea lui,castigul meu este de 4 ron(super imbogatire).
alt exemplu:un program de detoxifiere la firma unde lucrez eu costa 115 euro,primesc 8%,castigul este 9,2 euro.
Acum te intreb,pe cine vrei tu sa imbogatesti?Firmele care sunt
intermediare si pun adaos , fac reclama care este platita de tine, sau firma care isi promoveaza produsele fara adaos si fara intermediari,oricare ar fii alegerea ta eu o respect.Ce pot sa-ti spun eu,cumpar din afacerea mea si nu din afacerea altora.

FI LINISTIT ,NU STAU RAU CU BANI , STAU RAU CU INCREDEREA IN SARLATANI
50 RONI UN SAMPON ????????????????????
gabriela67
Postat pe 8 Iunie 2009 10:18
De la: gabriela67, la data 2009-06-08 10:08:50
De la: antonia_p_, la data 2009-06-07 17:02:26
De la: TF_, la data 2009-06-07 16:26:55pe cine intereseaza ce crezi sau ce nu crezi tu ??? asta intrebare ar trebui sa te macine !!! p.s. daca nu ma crezi pe mine,te pot pune in legatura cu acea doamna sa-ti confirme dansa...


Sunt o multime de oameni pe acest forum care nu cred in gogoselele pe care le vinzi tu. Dommna respectiva ti-o fi vreo amica, ceva. Vino cu dovezi clare, demonstrate stiintific, daca faci o astfel de afirmatie, ca produsele la care faci tu reclama pot vindeca cancerul. Poate pot fi adjunvante, insa de aici pana la ceea ce sustii tu, e diferenta mare. Noi am avut o prietena de familie care a murit acum 10 ani lasand un copilas orfan. Era bolnava de cancer si a murit pentru ca a crezut intr-un sarlatan care a convins-o ca produsele lui o pot scapa, fara sa faca operatie.

Si sora mea a murit din cauza unui sarlatan ca si TF si ca altii, a crezut ca niste produse ''naturiste'' o pot salva de cancer , dar n-a fost asa. Sora mea a fost un om renumit, o femeie de cariera , iubea si trebuia sa se casatoreasca cu un barbat frumos. Traia o poveste de dragoste frumoasa ......pana cand a aparut un individ atoatecunoscator.....si a pus capat unei vieti.
In cosecinta fetelor nu dati crezare oricui.....si calea spre iad este pavata cu intentii bune

Tot eu vreau sa intervin,desi nu agreez vanzarea unui produs fara argumentele si informatiile complete care trebuiesc aduse cand este vorba de sanatatea omului,asa cum o face tf.
Nu cred in ruptul capului ca cineva este raspunzator de moartea surorii tale.Nu cred ca este normal sa accepti ca fiind ultima alternativa suplimentele nutritive in tratarea unor boli in ultima faza.Nu cred ca este raspunzator ca sora ta sau altcineva a crezut ca poate fii salvarea vietii.Va rog eu nu mai aruncati cu gunoi in oameni,nu ei sunt vinovati pentru problemele dumneavoastra,asa cum nici altii nu sunt raspunzatori pentru ale mele sau ale altcuiva.
enemgabriel
Postat pe 8 Iunie 2009 13:00
De la: gabriela67, la data 2009-06-08 10:16:05
De la: antonia_p_, la data 2009-06-06 12:58:09
De la: gabriela67, la data 2009-06-06 06:27:49NIMENI NU TRAIESTE DEGEABA PE LUMEA ASTA .....IN NICI UN CAZ SA MA PACALEASCA UN INDIVID DUBIOS CA SI TINE! BANII SE OBTIN DESTUL DE GREU SI NU AM DE GAND SA-I ...IROSESC.......
CE SPUI, CAT SE PRIMESTE PTR FIECARE PRODUS VANDUT..........64%?????????
SI DE CE SA TE IMBOGATESC PE TINE?


Ai dreptate, Gabriela. Individul acesta nu urmareste decat sa isi umfle portofelul, pe suferinta altora. Este un escroc. Toata lumea de pe forum il cunoaste foarte bine. Incearca peste tot sa faca reclama produselor pe care le vinde, iar daca cineva indrazneste sa recomande un produs mai ieftin, si care poate e si mai bun, sare el repede sa demonstreze cat de prost este acest produs in comparatile cu cel pe care il vinde el. Chiar si pentru banala constipatie, nimic nu mai este bun, decat ce are el. Pentru orice problema, el are solutia, care este de zeci de ori mai scumpa. Bineinteles, singurul interes este cel material, nicidecum sa ajute oamenii cu un sfat bun dezinteresat.

ITI MULTUMESC DIN SUFLET ANTONIA....AI PERFECTA DREPTATE, ASTA ERA SI INTENTIA MEA SA INDRUM, PE CINE VREA SA ASCULTE ,SPRE MEDICI SPECIALIZATI IN TRATAMENTE NATURISTE

Nu exista medici in tratamente naturiste,exista medici nutritionisti.
enemgabriel
Postat pe 8 Iunie 2009 13:02
De la: gabriela67, la data 2009-06-08 10:18:25
De la: enemgabriel, la data 2009-06-06 14:34:54
De la: gabriela67, la data 2009-06-06 06:27:49NIMENI NU TRAIESTE DEGEABA PE LUMEA ASTA .....IN NICI UN CAZ SA MA PACALEASCA UN INDIVID DUBIOS CA SI TINE! BANII SE OBTIN DESTUL DE GREU SI NU AM DE GAND SA-I ...IROSESC.......
CE SPUI, CAT SE PRIMESTE PTR FIECARE PRODUS VANDUT..........64%?????????
SI DE CE SA TE IMBOGATESC PE TINE?

Uite gabriela,vreau sa-ti raspund eu la anumite aspecte.
In viata nu te poate pacali nimeni,doar daca nu cumva te lasi pacalit.Deobieci omul este pacalit atunci cand nu detine informatii.Corect ,bani se obtin greu,din acest motiv nu sunt cheltuiti cu inteligenta.
Eu lucrez in acest domeniu(MLM) de peste 5 ani,si am sa-ti spun sau sa-ti dau un exemplu:
sa zicem ca un sampon costa 50 ron si ca primesc 8% din valoarea lui,castigul meu este de 4 ron(super imbogatire).
alt exemplu:un program de detoxifiere la firma unde lucrez eu costa 115 euro,primesc 8%,castigul este 9,2 euro.
Acum te intreb,pe cine vrei tu sa imbogatesti?Firmele care sunt
intermediare si pun adaos , fac reclama care este platita de tine, sau firma care isi promoveaza produsele fara adaos si fara intermediari,oricare ar fii alegerea ta eu o respect.Ce pot sa-ti spun eu,cumpar din afacerea mea si nu din afacerea altora.

FI LINISTIT ,NU STAU RAU CU BANI , STAU RAU CU INCREDEREA IN SARLATANI
50 RONI UN SAMPON ????????????????????

Si cine ma rog este sarlatanul?
50 roni?Da,pentru ca este un sampon de calitate,natural 100%.Ma intreb ,cat costa pentru tine sanatatea?
enemgabriel
Postat pe 8 Iunie 2009 13:03
De la: gabriela67, la data 2009-06-08 10:08:50
De la: antonia_p_, la data 2009-06-07 17:02:26
De la: TF_, la data 2009-06-07 16:26:55pe cine intereseaza ce crezi sau ce nu crezi tu ??? asta intrebare ar trebui sa te macine !!! p.s. daca nu ma crezi pe mine,te pot pune in legatura cu acea doamna sa-ti confirme dansa...


Sunt o multime de oameni pe acest forum care nu cred in gogoselele pe care le vinzi tu. Dommna respectiva ti-o fi vreo amica, ceva. Vino cu dovezi clare, demonstrate stiintific, daca faci o astfel de afirmatie, ca produsele la care faci tu reclama pot vindeca cancerul. Poate pot fi adjunvante, insa de aici pana la ceea ce sustii tu, e diferenta mare. Noi am avut o prietena de familie care a murit acum 10 ani lasand un copilas orfan. Era bolnava de cancer si a murit pentru ca a crezut intr-un sarlatan care a convins-o ca produsele lui o pot scapa, fara sa faca operatie.

Si sora mea a murit din cauza unui sarlatan ca si TF si ca altii, a crezut ca niste produse ''naturiste'' o pot salva de cancer , dar n-a fost asa. Sora mea a fost un om renumit, o femeie de cariera , iubea si trebuia sa se casatoreasca cu un barbat frumos. Traia o poveste de dragoste frumoasa ......pana cand a aparut un individ atoatecunoscator.....si a pus capat unei vieti.
In cosecinta fetelor nu dati crezare oricui.....si calea spre iad este pavata cu intentii bune
gabriela draga,se pare ca nu realizezi ceea ce spui si asta este un lucru foarte grav...imi pare rau pt sora ta,dar asta nu iti da dreptul sa invinovatesti oameni despre care nu stii nimic....mai departe de asta,nu vad de ce ma numesti sarlatan,te-am pacalit pe TINE cumva cu ceva??sau ti-am cerut tie,sau alui membru al acesti forum ceva vreodata?? eu zic sa stai putin sa te gandesti la cele ce ti-am scris mai sus si sa incerci sa-ti revizuiesti atitudinea,nu de alta,risti sa te faci de kko ...informeaza-te putin inainte de a scrie tampenii despre un om sau un produs...
4Life
Postat pe 8 Iunie 2009 13:11
De la: gabriela67, la data 2009-06-08 10:18:25
De la: enemgabriel, la data 2009-06-06 14:34:54
De la: gabriela67, la data 2009-06-06 06:27:49NIMENI NU TRAIESTE DEGEABA PE LUMEA ASTA .....IN NICI UN CAZ SA MA PACALEASCA UN INDIVID DUBIOS CA SI TINE! BANII SE OBTIN DESTUL DE GREU SI NU AM DE GAND SA-I ...IROSESC.......
CE SPUI, CAT SE PRIMESTE PTR FIECARE PRODUS VANDUT..........64%?????????
SI DE CE SA TE IMBOGATESC PE TINE?

Uite gabriela,vreau sa-ti raspund eu la anumite aspecte.
In viata nu te poate pacali nimeni,doar daca nu cumva te lasi pacalit.Deobieci omul este pacalit atunci cand nu detine informatii.Corect ,bani se obtin greu,din acest motiv nu sunt cheltuiti cu inteligenta.
Eu lucrez in acest domeniu(MLM) de peste 5 ani,si am sa-ti spun sau sa-ti dau un exemplu:
sa zicem ca un sampon costa 50 ron si ca primesc 8% din valoarea lui,castigul meu este de 4 ron(super imbogatire).
alt exemplu:un program de detoxifiere la firma unde lucrez eu costa 115 euro,primesc 8%,castigul este 9,2 euro.
Acum te intreb,pe cine vrei tu sa imbogatesti?Firmele care sunt
intermediare si pun adaos , fac reclama care este platita de tine, sau firma care isi promoveaza produsele fara adaos si fara intermediari,oricare ar fii alegerea ta eu o respect.Ce pot sa-ti spun eu,cumpar din afacerea mea si nu din afacerea altora.

FI LINISTIT ,NU STAU RAU CU BANI , STAU RAU CU INCREDEREA IN SARLATANI
50 RONI UN SAMPON ????????????????????
prefera sa mearga la magazin si sa ia de acolo H&S cu 12 ron sticla...care de multe ori nu este bun de nimic...de sarlatanii de la magazin de ce nu zici nimic???
4Life
Postat pe 8 Iunie 2009 13:13
Pot sa merg oriunde cu fruntea sus, nu ma fac de kko, in schimb voi ati demonstrat cat de disperati si agresivi sunteti!
gabriela67
Postat pe 8 Iunie 2009 18:49
De la: enemgabriel, la data 2009-06-08 13:02:02
De la: gabriela67, la data 2009-06-08 10:16:05
De la: antonia_p_, la data 2009-06-06 12:58:09
De la: gabriela67, la data 2009-06-06 06:27:49NIMENI NU TRAIESTE DEGEABA PE LUMEA ASTA .....IN NICI UN CAZ SA MA PACALEASCA UN INDIVID DUBIOS CA SI TINE! BANII SE OBTIN DESTUL DE GREU SI NU AM DE GAND SA-I ...IROSESC.......
CE SPUI, CAT SE PRIMESTE PTR FIECARE PRODUS VANDUT..........64%?????????
SI DE CE SA TE IMBOGATESC PE TINE?


Ai dreptate, Gabriela. Individul acesta nu urmareste decat sa isi umfle portofelul, pe suferinta altora. Este un escroc. Toata lumea de pe forum il cunoaste foarte bine. Incearca peste tot sa faca reclama produselor pe care le vinde, iar daca cineva indrazneste sa recomande un produs mai ieftin, si care poate e si mai bun, sare el repede sa demonstreze cat de prost este acest produs in comparatile cu cel pe care il vinde el. Chiar si pentru banala constipatie, nimic nu mai este bun, decat ce are el. Pentru orice problema, el are solutia, care este de zeci de ori mai scumpa. Bineinteles, singurul interes este cel material, nicidecum sa ajute oamenii cu un sfat bun dezinteresat.

ITI MULTUMESC DIN SUFLET ANTONIA....AI PERFECTA DREPTATE, ASTA ERA SI INTENTIA MEA SA INDRUM, PE CINE VREA SA ASCULTE ,SPRE MEDICI SPECIALIZATI IN TRATAMENTE NATURISTE

Nu exista medici in tratamente naturiste,exista medici nutritionisti.

Esti gresit informat. Exista medici care au competente in fitoterapie , medici homeopati, specialisti in medicina alternativa.Ca sa revin la subiectul acestui topic un exemplu ptr medicina romaneasca sunt si dr. Ionut Moraru ca sa nu mai vorbesc despre eminentul om de stiinta Mircea Ciuhri sau despre dl Stefan Manea sau despre dr Haimovici mai este de adaugat dr Doru Laza si multi altii pe care n-as vrea sa-i jignesc prin omisiune. Medicina romaneasca alternativa are traditie si oameni competenti.Trebuie doar sa-i cauti
Avem nenumarati medici buni care trateaza cu competenta si daruire sufleteasca
gabriela67
Postat pe 8 Iunie 2009 19:02
De la: gabriela67, la data 2009-06-08 18:49:21Pot sa merg oriunde cu fruntea sus, nu ma fac de kko, in schimb voi ati demonstrat cat de disperati si agresivi sunteti!

La cine te referi?
enemgabriel
Postat pe 9 Iunie 2009 07:45
Ma ingrozesc sa vad atat agresivitate ....Gabriela....Faptul ca apare o boala inseamna ca exista un complex de factori ...chiar si vindecarea depinde tot de un complex de factori...Tu ai auzit de dreptul divin?Unii oameni au dreptul la mai mult si altii la mai putin tot datorita unui complex de factori ...e mult de explicat si nu o s-o fac aici ...Ideea e ca agresivitatea si blamarea cuiva nu-ti aduce tie sanatate sau bani sau eu stiu ce altceva....Fii buna si anuleaza-ti agresivitatea ,e calea sigura catre imbolnavire de orice fel ...iarta mult si fa bine....:*
sea_shell
Postat pe 21 Iunie 2009 12:04
Sunt multi "someri" care se dau "nutritionisti"dupa o oarecare informare la diferite firme cu oarecare produse de slabit , detoxifiere etc.Datorita unor comisioane capatate pt. vanzarea acestor produse sunt in stare sa se recomande "specialisti nutritionisti".
mariasav
Postat pe 21 Iunie 2009 12:40
De la: laly_3l, la data 2009-06-21 12:04:36Ma ingrozesc sa vad atat agresivitate ....Gabriela....Faptul ca apare o boala inseamna ca exista un complex de factori ...chiar si vindecarea depinde tot de un complex de factori...Tu ai auzit de dreptul divin?Unii oameni au dreptul la mai mult si altii la mai putin tot datorita unui complex de factori ...e mult de explicat si nu o s-o fac aici ...Ideea e ca agresivitatea si blamarea cuiva nu-ti aduce tie sanatate sau bani sau eu stiu ce altceva....Fii buna si anuleaza-ti agresivitatea ,e calea sigura catre imbolnavire de orice fel ...iarta mult si fa bine....:*

Nu sunt nici agresiva , si nici sa fac rau cuiva nu doresc...........citeste inca o data tot topicul si pe urma vorbeste despre ''dreptul divin''.....te-ai bagat ca musca-n lapte ......sau ai ceva de vanzare?
gabriela67
Postat pe 21 Iunie 2009 22:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Catalog Gratuit ! 1 De la: klau_dia 29 Septembrie 2009 06:50
Liposuctie 31 De la: kudika_945784 17 Ianuarie 2014 00:19
epilare definitiva cu ipl 38 De la: white_lilly 31 Martie 2015 23:49
remodelarea cu vacuum sau impachetarile cu parafina av-au ajuata sa slabiti? 2 De la: guru_ion 2 Noiembrie 2011 09:34
ProResvera, pentru a slabi sanatos dar si pentru incetini procesul de imbatranire, 149,9 lei 1 De la: promovare_sanatate 6 Mai 2011 14:06