Setari Cookie-uri

Tinctura de soc

si eu am incercat elixir din fructe de soc.am baut 2 luni jumate,dar nu a avut nici un efect.din cate am auzit se spune ca doar dupa 3 luni are efect.nu stiu daca e adevarat,dar cu siguranta nu voi mai incerca pt ca are un gust oribil;
healthy007901
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:59
am folosit aceasta tinctura si sincer nu am avut nici un rezultat,in schimb am ramas cu sensilbilitate la stomac ,arsuri,greata la orice ,daca intradevar vreti sa slabiti lamaile sunt bune,ceaiul verde,in special GREEN TEA-ROYAL TEA,nu stiu daca se gaseste in tara,regim alimentar,obligatoriu miscare si vointa de a slabi,nu mai credeti in reclame ,un produs bun nu are nevoie de reclama.
il3ana
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:47
Nici la mine nu a avut efect tinctura de fructe de soc, dar Detoxifiantul de la Dacia Plant, da. De fapt am vazut cateva rezultate concrete pe cateva persoane si asta m-a convins sa-l iau, pt. ca dupa esecul cu tinctura de soc credeam ca m-am "lecuit" de tincturi!
EmaM
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:21
V a rog,daca stiti,cum se face sucul de soc...Multumesc anticipat !
gionson
Postat pe 12 Ianuarie 2010 16:21
pai da-ne si noua reteta asta de suc de soc.

vivacedonna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 19:47
pentru sirop din flori de soc viziteaza:
http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/7922/SIROP-SEKT-LICHIOR-DIN-FLORI-DE-SOC/
pentru sirop din bobite de soc:
1 se spala si se separa bobitele de pe crengute
2 se pun intr-un vas de sticla sau emailat si se adauga apa pana se acopera bobitele si sare de lamaie (aprox 20 g la 1 kg fruct)
3 se zdrobesc cu mana si se lasa pana a doua zi intr-un loc racoros, dar nu in frigider
4 A doua zi se strecoara bine printr-un tifon pus in doua sa nu sa rupa
5 la 1 l de suc astfel obtinut se adauga 1 kg de zahar si conservant unguresc (salicilat)
6 se amesteca o zi sau doua (cum aveti rabdare) si apoi se pune in sticle (nu se fierbe)
Eu am facut vara aceasta din ambele si sunt superbe cuapa minerala si gheata)
Nu le-am folosit pentru nici o cura ci pur si simplu ca racoritoare.
Se poate face si dulceata este fffff buna !!
Succes si pofta mare
felicia_rus
Postat pe 12 Ianuarie 2010 21:24
Buna fetelor scriu si eu pt. prima data pe acest topic dar am incercat si eu elixirul din fructe de soc aproape 2 saptamani si ma simt excelent.Am slabit aproape 3 kg. am multa energie si putere de munca.Am 41 de ani si sa stiti ca la varsta aceasta se mentine mai greu silueta dar fac tot ce pot sa ma mentin la o anumita greutate.Nu produce diaree asa de mare precum se scrie pe prospecT(eu chiar am probleme cu constipatia de 2 -3 zile) dar tot te detoxifica prin alte metode cum ar fi transpiratia.
danuta_6953
Postat pe 3 Martie 2011 12:34
Buna fetelor scriu si eu pt. prima data pe acest topic dar am incercat si eu elixirul din fructe de soc aproape 2 saptamani si ma simt excelent.Am slabit aproape 3 kg. am multa energie si putere de munca.Am 41 de ani si sa stiti ca la varsta aceasta se mentine mai greu silueta dar fac tot ce pot sa ma mentin la o anumita greutate.Nu produce diaree asa de mare precum se scrie pe prospecT(eu chiar am probleme cu constipatia de 2 -3 zile) dar tot te detoxifica prin alte metode cum ar fi transpiratia.
danuta_6953
Postat pe 3 Martie 2011 12:34
Buna fetelor scriu si eu pt. prima data pe acest topic dar am incercat si eu elixirul din fructe de soc aproape 2 saptamani si ma simt excelent.Am slabit aproape 3 kg. am multa energie si putere de munca.Am 41 de ani si sa stiti ca la varsta aceasta se mentine mai greu silueta dar fac tot ce pot sa ma mentin la o anumita greutate.Nu produce diaree asa de mare precum se scrie pe prospecT(eu chiar am probleme cu constipatia de 2 -3 zile) dar tot te detoxifica prin alte metode cum ar fi transpiratia.
danuta_6953
Postat pe 3 Martie 2011 12:34
Buna fetelor scriu si eu pt. prima data pe acest topic dar am incercat si eu elixirul din fructe de soc aproape 2 saptamani si ma simt excelent.Am slabit aproape 3 kg. am multa energie si putere de munca.Am 41 de ani si sa stiti ca la varsta aceasta se mentine mai greu silueta dar fac tot ce pot sa ma mentin la o anumita greutate.Nu produce diaree asa de mare precum se scrie pe prospecT(eu chiar am probleme cu constipatia de 2 -3 zile) dar tot te detoxifica prin alte metode cum ar fi transpiratia.
danuta_6953
Postat pe 3 Martie 2011 12:34
Buna fetelor scriu si eu pt. prima data pe acest topic dar am incercat si eu elixirul din fructe de soc aproape 2 saptamani si ma simt excelent.Am slabit aproape 3 kg. am multa energie si putere de munca.Am 41 de ani si sa stiti ca la varsta aceasta se mentine mai greu silueta dar fac tot ce pot sa ma mentin la o anumita greutate.Nu produce diaree asa de mare precum se scrie pe prospecT(eu chiar am probleme cu constipatia de 2 -3 zile) dar tot te detoxifica prin alte metode cum ar fi transpiratia.
danuta_6953
Postat pe 3 Martie 2011 12:34
imi cer scuze n-am vrut sa ma repet dar calculatorul imi face figuri
danuta_6953
Postat pe 3 Martie 2011 12:37
se pare ca la unele persoane functioneaza si la unele nu, oricum mi se pare o metoda mai naturala si mai sanatoasa ca altele
RoxRoxy
Postat pe 5 Martie 2011 11:34
Buna fetelor!
Sunt si eu noua pe aici si as dori sa va cer parerea in legatura cu aceast detoxifiant de la Dacia Plant. Cum il folositi voi, scrie pe prospect pe stomacul gol de 4 ori/zi. Il luati inainte de mese, k practic pe stomacul gol de doar dimineata.
kudika507344
Postat pe 15 Februarie 2012 07:24
"Multumesc" esti tare "draguta"
kudika507344
Postat pe 15 Februarie 2012 07:39
De la: kudika507344, la data 2012-02-15 07:39:18"Multumesc" esti tare "draguta"


cu placere si alta data. vezi ca e buna si" tinctura de shock"
dreamer6062
Postat pe 15 Februarie 2012 10:22
De la: dreamer6062, la data 2012-02-15 10:22:42
De la: kudika507344, la data 2012-02-15 07:39:18"Multumesc" esti tare "draguta"


cu placere si alta data. vezi ca e buna si" tinctura de shock"


nu-si mai face efectul asupra ta tinctura de matraguna, de te-ai trezit cu fatza la cearsaf, monreve cu dreamer?
franziska_eu
Postat pe 15 Februarie 2012 10:58
De la: kudika507344, la data 2012-02-15 07:24:18Buna fetelor!
Sunt si eu noua pe aici si as dori sa va cer parerea in legatura cu aceast detoxifiant de la Dacia Plant. Cum il folositi voi, scrie pe prospect pe stomacul gol de 4 ori/zi. Il luati inainte de mese, k practic pe stomacul gol de doar dimineata.


Si inainte de masa tot stomac gol ai sau nu? Eu inteleg ca ar trebui luat inainte de fiecare masa, fara sa fi luat vreo gustare intre mesele principale ale zilei.
franziska_eu
Postat pe 15 Februarie 2012 10:59
Buna fetelor! Eu am inceput sa iau tinctura de soc acum 2 saptamani si am slabit deja 3 kg, fara nici o miscare. Nu e laxativ in sensul ca te duci la baie toata ziua, dar transpiri mult.
Eu il iau in fiecare dimineata la ora 8-9. Consitipatia e des intalnita, zilele in care tinctura s-a comportat ca un diuretic au fost doar zilele in care am mancat foarte multe fructe.
La mine functioneaza pentru ca imi inhiba apetitul alimentar(chiar daca lucrez de acasa, deci is mereu in preajma mancarii). Eu ma simt foate bine si il recomand!
kudika_37432
Postat pe 26 Iunie 2013 09:56
Dragele mele, dupa ce m-am documentat temeinic am decis sa imi fac singura tinctura de soc. Reteta e relativ simpla - 1:1 suc de soc si alcool. Nu am avut alcool de 80 grade asa ca am pus tuica de casa. Nu stiu cat de bine am facut pentru ca dupa prima lingurita de tinctura luata (diluata in fff putina apa, recunosc prostia) am inceput sa vomit prin toata casa. A doua zi am insistat -2 lingurite- de data asta diluate in mai multa apa.Nu am mai varsat dar tot nu am reusit toata ziua sa scap de senzatia aia tampita de greata. In reteta scria ca pentru tinctura nu se folosesc fructele foarte coapte ci doar cele rosii-grena. Acum eu recunosc ca am cules special pentru tinctura si fructe mai crude, unele din ele erau chiar verzui spre rosu, insa nu m-am gandit ca o sa ma otravesc din cauza asta.
Am decis sa testez si varianta de la plafar si surpriza, nu mi-a mai fost rau absolut deloc...in schimb m-am imbatat teribil.Nu glumesc, eram in tura de noapte si dupa 7 lingurite de tinctura deja incepusem sa vad dublu si sa rad din orice. De notat:a nu se consuma in timpul programului. Acum ca mi s-a terminat tinctura m-am dus la plafar dar nu am mai gasit, asa ca am luat ELIXIR care in compozitie avea alcool de 40 de grade, adica exact concentratia folosita de mine cu tuica de casa. Dupa ce am baut am simtit iar, vag e a adevarat, si suportabil, o senzatie de greata. In schimb nu m-am mai imbatat pentru ca elixirul e mult mai slab, evident.
Acum ma intreb cu ce am gresit la tinctura mea pentru ca sincera sa fiu mi-e mila sa arunc aproape 2L de tinctura de casa.Si apropos, eu beau tinctura diluata in ceai caldut de lamaie si nu ma mai deranjeaza absolut deloc gustul.Beau cam de o saptamana si pana acum nu remarc sa fi slabit ceva dar insist.
caramela_80
Postat pe 23 August 2013 18:13
caramela_80, ce rezultate ai avut pana la finalul curei?
kudika485122
Postat pe 25 Aprilie 2014 14:34
mare mincinoasa
Vicu_Marincean_Vicenzio_1
Postat pe 2 Octombrie 2016 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa slabesc 41 De la: kudika486695 19 August 2013 15:19
PROVOCAREA DE A SLABI 3 De la: olarua 21 Noiembrie 2013 20:14
Buna 10 De la: Barbie30 30 Iulie 2010 23:06
DIETA MICHAL MONTIGNAC 7 De la: healthy008028 16 Februarie 2010 12:10
Ceai zein 51 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:10