Setari Cookie-uri

insuficienta venoasa

mama mea are insuficienta venoasa cu ulcer varicos recidivat!stiti persoane care sa se fi operat si cum e dupa operatie?
mihaelastefu
Postat pe 7 Aprilie 2009 23:11
BUNA,
SUNT CAZURI REZOLVATE CU ACEASTA PROBLEMA CUNOSC PERSONAL,CHIAR S-A PROPUS AMPUTAREA PICIORULUI DATORITA ULCERULUI VARICOS SUPRAINFECTAT CU STREPTOCOC,DAR PT.CA EXISTA REMEDII,ACEASTA PERSOANA IN URMA UNUI CONSUM DE PRODUSE TIMP DE 6 LUNI A RAMAS SI CU PICIOR SI CU PROBLEMA COMPLET VINDECATA, DACA ESTI INTERESATA SA-TI AJUTI MAMA CONTACTEAZA-MA.RODILANTOS@YAHOO.COM.
O ZI BUNA!!
rodilantos
Postat pe 25 Aprilie 2009 10:53

Am fost operat in urma cu 3 ani de un medic foarte bun din Iasi, dupa operatie au aparut pe rind tot felul de stafilococi care infectau si deteliorau tesutul abia regenerat.
Asa am inceput sa caut un produs care sa ajute la o regenerare rapida si care sa faca fata divirsilor stafilococi, ajungind sa comand pe net "100%PUR COLLAGEN tip II" produs de firma ENCORE COLLAGEN din USA, dupa 3 luni de consum paralel cu ingrijirea medicala de specialitate rana s-a inchis.
Am fotografii cu starea de inceput, pe parcursul curei cu 100% PUR COLLAGEN tip II si acum se poate vedea stadiu de regenerare a pielii post operatoriu.
Dupa o pauza de 3 luni am reluat cura inca 3 luni si sint in afara oricarui risc.
Cele afirmate pot fi dovedite cu documente, am stat 5 luni in concediu medical si urma sa fiu pensionat, acum totul este O.K.
healthy001487
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:39
dar faceti reclama serioasa la pur colagen ,am dat pe google si numai tot ce avea legatura cu dv avea su cu pur colagen ,o fi bun ca prea il laudati ziceati ca aveti poze le puteti posta ?Eu sant dintr-o familie in care mostenim boala varicoasa si daca pt mine e tarziu posibil pt nepoti sa nu fie .Dovediti -mi ca este asa bun si il voi comanda ,ca m-am saturat de ecscrocherii .
kudika051850
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:41
De la: mariazet45, la data 2009-09-23 21:41:30dar faceti reclama serioasa la pur colagen ,am dat pe google si numai tot ce avea legatura cu dv avea su cu pur colagen ,o fi bun ca prea il laudati ziceati ca aveti poze le puteti posta ?Eu sant dintr-o familie in care mostenim boala varicoasa si daca pt mine e tarziu posibil pt nepoti sa nu fie .Dovediti -mi ca este asa bun si il voi comanda ,ca m-am saturat de ecscrocherii .



Ai dreptate mariazet45,eu sunt asistenta medicala si am lucrat ani la rind pe sectie de dermatologie unde cele mai grave cazuri erau cele cu ulcer varicos.Nu sunt de parere ca medicamentele sunt bune dar detest cit se poate de mult tratamentele alopate,in primul rind cind ai o supuratie sau un ulcer varicos se dezinfecteaza pt a inlatura depozitul sau crusta cu cloramina asociat cu un antibiotic prescris de medic dupa un examen bacteriologic facut inainte.Multe din produsele gen aloe au la baza alcool,pot da reactii la distanta-crema cu galbenele si tinctura de propolis de ex....e pacat sapromovam niste produse care stim ca nu au nici un efect benefic si sunt si foarte scumpe,tb sa ne gindim k nu ne-ar place nici noua daca am avea probleme de genul acesta sa fim amagiti pe fata.
asistenta_medicala
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:17
LA CLINICA DIN CLUJ SUNT MEDICI EXCEPTIONALI SUNA SI TE INTERESEAZA SA VEZI PASII CARE TE INDRUMA SA I FACI ,NU EXISTA REMEDII NATURALE DECAT PE MOMENT CEVA DE DURATA ESTE TOT CEA CLASICA OPERATIA,TAIE RAUL DIN RADACINA.SANATATE
beella
Postat pe 16 Octombrie 2009 15:29
Nu este vorba de reclama, am trecut prin situatii pe care nu le doresc nimanui, orice plaga deschisa ,oricit de mult ar fi protejata nu scapa de stafilococi si infectii.
Dupa fiecare infectie stop cadru, o noua lama ,analize, antibiotice.
cititi cu atentie materialul, efactele, COLLAGENULUI sint de neinlocuit cu nici un produs.
healthy001487
Postat pe 21 Octombrie 2009 21:36
Mai nou a aparut o crema, ialuset, cu rezultate foarte bune in tratarea ranilor deschise, escarelor, ulcerelor samd...
adelabaciu76
Postat pe 26 Aprilie 2011 17:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Referendum European pentru pastrarea posibilitatii de tratare cu remedii naturale 16 De la: alfredodecurtofreco 15 Noiembrie 2010 10:19
insuficienta venoasa 8 De la: adelabaciu76 26 Aprilie 2011 17:48
cum sa devii propiul tau vindecator 7 De la: anastasia_m 14 Septembrie 2012 13:00
Salazion 1 De la: Sarbu_Tania_1 23 Aprilie 2015 23:02
ozonoterapie? 2 De la: kudika50ani 9 Noiembrie 2013 01:05