Setari Cookie-uri

produse naturiste pt.par si ten

Cunoasteti produse naturiste eficiente pentru regenerarea parului si pentru tenul patat de soare?
LuminitaR_healthy
Postat pe 14 Ianuarie 2009 11:45
pentru pete se aplica lamaie cu sare si tamponezi zonele ..dispar chiar si pistrui..incearca! ..iar pentru par o sa revin ...sunt curioasa ce vor scrie si celelalte fete.. Succes
Angelyka
Postat pe 22 Ianuarie 2009 08:06
pentru par...uleiul de masline...pur si simplu iti tamponezi parul cu ulei de masline,mai ales la varfuri,apoi iti pui o casaca de dus,ca sa nu patezi si un prosop deasupra sa se incalzeasca uleiul,ca sa actioneze mai bine.si...partea mai proasta este ca e indicat,pt rezultate bune, sa stai asa o noapte intreaga si dimineata sa te speli.dar chiar da rezultate metoda...eu asa mi-am refacut parul dupa un blond platinat si ars.

Postat pe 31 Ianuarie 2009 08:06
Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant) este un produs natural pe baza de aloe vera , iarba de mare, macese, salvie, musetel care este foarte bun pentru pete (atat cele solare cat si cele specifice varstei si semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza).

Eu il folosesc de vreo 6 luni si am un ten de invidiat.

Pe langa Dermal Magic mai folosesc si masti cu argila. argila cosmetica se gaseste aproape in orice plafar.
valy_cy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 09:15
Incearca sa folosesti produse BIO, certificate nu naturale ... Natural inseamna ca e din plante dar mai contine si derivati din petrochimie.
Bio inseamna ca e din plante si conservantii sunt din plante, 3 din cei 7 cunoscuti. Daca foloseste mai mult de 3 conservanti naturali atunci nu mai e produs bio ci natural.
Multa sanatate!
tutuianu_cristina
Postat pe 31 Ianuarie 2009 09:33
Pentru oprirea caderii parului, Deniplant va pune la dispozitie o pulbere din plante medicinale din care puteti sa va preparati o tinctura, folosita pentru frectionarea radacinii firului de par.
Nu scoate par nou, ci numai incetineste si chiar opreste procesul de cadere.
giurgiu_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 10:05
mai da mai terminati cu reclama la firme fantoma.....apar tot felul de tipi facand reclama la nush ce produse
girl
Postat pe 31 Ianuarie 2009 10:09
Draga mea, eu nu am probleme de ten , decat cele datorate varstei....asa ca folosesc cu brio, de la Gerocosen,un produs 2in1, "masca nutritiva cu actiune in 10 minute", cu miere,argila,ulei de masline,care poate fi folosita si ca"damachiant purificator cu utilizare zilnica"(de aici 2in1)...eu am pielea uscata si produsul acesta chiar nu mi-a facut probleme...dupa care ,creme de la Gerovital H3.....
in privinta parului, iti recomand, de la Plafar, o "crema de par cu extracte naturale si petrol impotriva caderii parului", de la Vivanatura; regenereaza, creste parul din nou, dar Atentie, deschide vopseaua de pe par si o tii gradual 15-45 minute in cap, pe parul uscat,acoperita cu casca de baie, timp in care miroase in casa a gaz!!!!!!!!!!daca poti trece peste aceste inconveniente, e foarte buna si se foloseste inainte de spalarea parului,cum vrei tu, zilnic-saptamanal.......Bafta
1960
Postat pe 31 Ianuarie 2009 10:25
mastile pe care ti le faci tu cu manuta ta sunt naturiste.In rest...frectii.
Cremele de la gerovital sunt o mare porcarie si nu au nici un efect din pacate-adica nici nu strica dar nici nu ajuta.Uita-te si la Nadia care le facea reclama-pana nu a apelat la o dermabraziune si la mezoterapie ii cam atarnau falcile.Asa ca...
Norocul nostru e ca industria cosmetica din ziua de azi a evoluat si o femeie de 50 arata la fel de bine daca se ingrijeste ca una de 40-dar nu lasa totul pe seama cremelor-alimentatia,lichidele si miscarea+suplimente vitaminominerale care cat de cat mai atenueaza efectul porcariilor pe care din pacate oricat incercam tot le mai mancam.Asta e parerea mea
aboska
Postat pe 31 Ianuarie 2009 11:47
Pentru par foarte bun e un amestec de tinctura de brusture, tinctura de ardei iute(va creste parul foarte repede) si galbenus de ou. Pui la radacini inainte de baie cu jumatate de ora. Pentru varfuri: uleiul de masline e cel mai eficient, nu e bun pus la radacina deoarece ingrasa parul.
beatricea
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:12
pentru par din cand in cand aplic cate o masca din ulei de masline in care pun...ori putin ulei de ricin, ori putin ceai, ori putina miere...aplic masca si la radacina-eu am constatat ca nu ramane parul gras, ba din contra confera un par plin cu volum-mai ales ca firul parului meu e destul de subtire.
Pt fata nu folosec nimic inafara de crema hidratanta pt ten sensibil si din cand in cand inainte de a aplica crema , tamponez cu ceai rece de musetel , menta etc. Am folosit geluri de curatare, momentan nu folosesc, deoarece cred ca in cazul tenului uscat nu e nevoie de abraziune si alte chestii de genul, clorul din apa cred ca e suficient! Ca rezultat nu am avut niodata cosuri sau probleme de genul...doar...cativa pistrui cu care ma impac bine!
lara007_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 14:39
Eu am luat calciu, magneziu si zinc produs de firma Ozon si am constatat ca dupa o luna de tratament nu mi-au mai cazut la spalat decat cateva fire de par desi nu acesta a fost scopul.Am aprofundat problema si am aflat de pe google ca lipsa zincului este responsabila de caderea parului.
parker
Postat pe 31 Ianuarie 2009 21:46
lamaie si sare in ce cantitati si de cate ori pe zi pt a avea efect?...
kudika007253
Postat pe 1 Februarie 2009 09:57
De la: valy_cy, la data 2009-01-31 09:15:02 Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant) este un produs natural pe baza de aloe vera , iarba de mare, macese, salvie, musetel care este foarte bun pentru pete (atat cele solare cat si cele specifice varstei si semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza).

Eu il folosesc de vreo 6 luni si am un ten de invidiat.

Pe langa Dermal Magic mai folosesc si masti cu argila. argila cosmetica se gaseste aproape in orice plafar.


De unde se poate cumpara acest produs Dermal Magic ?
kittybabe
Postat pe 1 Februarie 2009 15:18
De la: mecriss, la data 2009-02-01 15:18:47
De la: valy_cy, la data 2009-01-31 09:15:02 Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant) este un produs natural pe baza de aloe vera , iarba de mare, macese, salvie, musetel care este foarte bun pentru pete (atat cele solare cat si cele specifice varstei si semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza).

Eu il folosesc de vreo 6 luni si am un ten de invidiat.

Pe langa Dermal Magic mai folosesc si masti cu argila. argila cosmetica se gaseste aproape in orice plafar.


De unde se poate cumpara acest produs Dermal Magic ?
axaelena
Postat pe 2 Februarie 2009 08:32
Acest dermal magic este bun si pt punctele negre? eu am probleme cu punctele negre si porii dilatati din zona T....
cotyca
Postat pe 2 Februarie 2009 11:25
id stanescu, si eu am luat Ca Mg si Zn in iarna asta si la fel..nu a mai cazut atat de mult ca inainte;)
lara007_healthy
Postat pe 3 Februarie 2009 09:26
Dermal Magic poate fi achizitionat direct de la importator si e mai ieftin (romdesimed@gmail.com,tel. 0740104364 ) sau il gasiti pe www.farmaline.ro sau pe adyfarm.ro.

De la importator e 165 ron, iar la doua seturi comandate se face o reducere de 10% (reducerea este doar pana pe 8 martie).

Eu am comandat impreuna cu sora mea si am iesit mai ieftin.
valy_cy
Postat pe 3 Februarie 2009 18:45
Eu de cand folosesc Dermal Magic nu am mai avut probleme cu punctele negre.
valy_cy
Postat pe 3 Februarie 2009 18:51
Dermal Magic (exfoliator-59 ml si hidratant-59 ml)= 165 ron la importator...si ajunge cam 4 luni.
valy_cy
Postat pe 3 Februarie 2009 19:00
pentru par este foarte bun samponul natural de la forever ,dar costa 80 de lei adica 800 mii vechi,si pt ten este tot asa gelul de aloe vera sau o crema foarte buna pt pete de alea maro care apar la soare.pETRU DETALII CONTACTEAZA-MA PE YAHHOO:ronnabog pupici pupicei
EchipaLifeCareiasi
Postat pe 22 Februarie 2009 18:54
Sampon, masca, tratament cu ulei de ricin petroleum, ser pt varfuri toate de la Gerovital.Pe verificate, sunt super! Mi-a reparat inclusiv buclele,care se intinsesera de la vopsit prea mult....
monel10me
Postat pe 26 Februarie 2009 08:56
Ptr. par poti folosi o masca de par din banana, galbenus si miere.(daca nu esti alergica la miere).Amesteci totul in blender si aplici pe par. Lasi 2-3 ore sau de seara pana dimineata si speli f bine parul.
Ptr. persoane care sufera de caderea parului din cazue hormonale sau legate de stres, poti incerca acest sapun sampon care mie mi-a fost f util.
http://www.lush.ro/DetaliiProdus/2298/sampon_solid/sampon_solid_lush_new.html
contine:infuzie de urzica (Urtica dioica), infuzie de menta iute (Mentha piperita), extract de urzica, esenta de rozmarin (Rosmarinus officinalis), ulei de dafin (Laurus nobilis), ulei de cuisoare (Eugenia caryophyllus), ulei de scortisoara (Cinnamomum cassia), betisoare de scortisoara, glicerina, sulfat de sodiu, colorant 73360. E destul de scump, dar ajunge cam 70 de spalari si daca iti usuca prea tare parul (in timp) poti sa mai folosesti din cand in cand si un alt sampon.
Sper sa iti fie util! In site-ul www.lush.ro gasesti si adresele magazinelor din tara de unde poti achizitiona produsul.
foxglove
Postat pe 26 Februarie 2009 09:44
DA INTRA PE www.mbraicu.mynuskin.com si gasesti tratamente tinta cu o tehnologie de ultima ora,diminueaza semnele imbatranirii,stresului si expunerii zilnice la mediu,pentru a reda aspectul sanatos.Iti recomand Galvanic SPA impreuna cu gelurile faciale de tratament care contin galbenele,varecul marin,extract de vailie, arginina ,aspartate -o sare ce echilibreaza in mod natural ph-ul pielii...etc.
SUNT F.MULTE PRODUSE CU NUTRIENTI APLICATI LOCAL CARE,DUPA CUM AU DEMONSTRAT STUDIILE,IMBUNATATESC IN MOD NATURAL ASPECTUL SANATOS AL PIELII.
PE youtube gasesti multe filmulete si informatii despre aceste produse.
kudika166404
Postat pe 26 Februarie 2009 11:45
tinctura de brusture si ardei iute o prepari(sau se gaseste in comert)?
daca o prepari, cum?

Merci de raspuns
Sory
sheylla5u
Postat pe 26 Februarie 2009 11:52
A.. SI AM UITAT SA-TI SPUN CA ACEL APARAT GAVVANIC SPA ARE DISPOZITIV SI PENTRU SCALP SI FIOLE SPECIALE .EU PERSONAL FFAC ACEST TRATAMENT CU FIOLELE PT SCALP SI O DATA PE LUNA IMI PUN ULEI DE MASLINE PESTE NOAPTE SI AM UN PAR SUPER OK.
kudika166404
Postat pe 26 Februarie 2009 11:54
http://www.magneticmarketing.ro/?r=04fd8cd29260f7142fd43be2c2352965

este un link care iti poate aduce bani totul e gratis nu trebuie decat sa te inrgistrezi (un copy /paste si doar 5 minute nu ai nimic de pierdut)
mariana123
Postat pe 26 Februarie 2009 12:28
eu folosesc o lotiune de la GEROVITAL- FARMEC, PEBAZA de petrol si ulei de ricin, este aceasi solutie si doar pe baza de ulei de rici...costa de la 145 pana la 160 mii lei vechi, in fct de la ce magazin sau farmacie o cumperi...e foarte buna
micki23
Postat pe 26 Februarie 2009 12:36
buna.care sunt cantitatile pentru reteta pe care ai postat-o?
emilia_d
Postat pe 26 Februarie 2009 14:19
Eu una ma patit-o rau de tot cu caderea parului ,pana cand mi-a recomandat o prietena complexul vegetal pentru par ,piele si ungii de la Nutrilite,l-am folosit , il iau in continuare si sunt extrem de multumita, nu-mi mai cade parul , ungiile sunt mult mai tari si nu se mai rup ,iar pielea si-a recapatat stralucirea naturala.Pentru doritori ofer detalii pt comenzi la adresa corinuta.2006@yahoo.com.
statica
Postat pe 26 Februarie 2009 14:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Memorialul durerii - vizionare integrala pe net 2 De la: kudika226898 22 Ianuarie 2011 16:30
Sanatatea se pastreaza si in sezonul rece printr-o cura de reflexologie! 2 De la: kudika_11875 31 Ianuarie 2013 21:39
polimiozita idiopatica 9 De la: croitoru_gabriella_yahoo_com 19 Februarie 2010 15:34
ozonoterapia 8 De la: kudika226898 3 Iulie 2011 22:39
varicele complicate 6 De la: healthy005455 2 Aprilie 2010 21:54