Setari Cookie-uri

Ajutati-ma va rooog!

Pe internet tot timpul gasesc diete pentru slabit, dar eu vreau sa ma ingras... pt k sunt exagerat de slaba si nedezvoltata (17 ani..1,66 si doar 41 de kg) as vrea sa stiu si eu ce sa fac sa ma ingras mai repede :((... Am fost si la endocrinolog si nu am nicio problema...doar mi'a recomandat timp de 6 luni anticonceptionale...dar a trebuit sa intrerup tratamentul... Pot sa'l reincep acum? atunci mi'a spus sa il incep in prima zi a menstruatiei..acum trebuie sa fac la fel sau nu conteaza? :(
davidos
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:50
salut!da poti sa-l incepi iar...exzact cum tia recomandat medicul...in prima zi de ciclu...iar curele de ingrasare le-am incercat si eu,nu au fuctionat.la mine cel putin..
Mady_be
Postat pe 11 Aprilie 2009 18:52
Ideal ar fi sa consulti si un nutritionist, pentru a vedea exact care este cauza acestui deficit de greutate. Anticonceptionalele sunt pentru dereglarile hormonale, dar nu intotdeauna aceasta este cauza surplusului sau deficitului de greutate. este nevoie de un program de reglare a metabolismului, dar asta doar in urma consultatiei se poate stabili. Contactati-ma pe e-mail
kristinel_69@yahoo.com
Postat pe 24 Aprilie 2009 18:33
Baraka este foarte bun. Sunt capsule pe baza de cimbrisor negru. In plus, iti creste imunitatea. Iei cam 4 kg pe luna.Costa intre 15-20 ron.
Succes!
Ella
solutia
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:17
da...poti sa incepi din nou cura exact cum ti-a recomandat atunci medicul! si eu vreau sa ma mai ingras insa nu reusesc deloc....mananc mult si nu se pune nimic...am incercat si cu anticonceptionale(aproape 2 ani) dar nu au avut niciun efect ba chiar am senzatia ca de cand am inceput sa iau am mai slabit vre 3 kg iar acum ca nu mai iau nici macar alea nu se mai pun inapoi!poate ca la tine o sa mearga ;) ce ti-e si cu noi altele nu stiu ce sa mai faca sa slabeasca noi vrem sa ne ingrasam :P
christine_healthy
Postat pe 5 Mai 2009 14:29
si eu sunt ca tine numai ca am 16 ani si 1.63:)eu mananc destul de mult si nu ma ingras..asa este felul meu, si eu eram putin speriata dar doctorul mi-a confirmat ca asa este gena mea.
healthy001306
Postat pe 5 Mai 2009 14:37
am inteles de la tata ca persoanele slabe indiferent ca mananca mult se numesc de tip tiroidian. poate daca ti-ai modifica metabolismul te-ai ingrasa. ma gandesc la fel, ca si in cazul persoanelor grase, ar fi bine sa mananci des, dar produse cu mai multe calorii, deoarece la voi se ard mai repede.incearca o cura cu laptisor de matca.
eu cunosc un caz in care fata era foarte slaba pana ce a nascut si acum e chiar un pic grasa.
eu cat am fo insarcinata lumea ma punea sa mananc, ca eram slabuta, aratam ca un paianjen , slaba si cu burta mare. fetita tragea la ea nutrientii. important ca eram sanatoase amandoua.
bafta
alexandra25
Postat pe 15 Mai 2009 16:37
De la: healthy001397, la data 2009-04-08 10:50:23Pe internet tot timpul gasesc diete pentru slabit, dar eu vreau sa ma ingras... pt k sunt exagerat de slaba si nedezvoltata (17 ani..1,66 si doar 41 de kg) as vrea sa stiu si eu ce sa fac sa ma ingras mai repede :((... Am fost si la endocrinolog si nu am nicio problema...doar mi'a recomandat timp de 6 luni anticonceptionale...dar a trebuit sa intrerup tratamentul... Pot sa'l reincep acum? atunci mi'a spus sa il incep in prima zi a menstruatiei..acum trebuie sa fac la fel sau nu conteaza? :(


anticonceptionalele au efect negativ asupra sistemului circulator si chiar si endocrin, daca nu ai alte tulburari decat faptul ca nu te ingrasi, mi se pare normal sa eviti chestiile sintetice. incearca cu laptisor de matca, este si energizant si nu are efecte secundare. are efect benefic asupra imunitatii si capacitatii de invatare. daca vrei sa stii mai multe sau mai ai si alte nedumeriri, putem discuta pe mess: camelia_focsani@yahoo.com.
camiflorea
Postat pe 30 Mai 2009 17:21
poti sa iei anticonceptionale dar depinde si de efecte ...eu am luat si m-am ingrasat exagerat de mult.si eu eram foarte slaba avean 1.80 si 57-58kg ...si m-am ingrasat pana la 82kg .acum depinde si de organism ,eu am luat 3 tipuri de anticonceptionale si toate mi-au dat pofta de mancare .acum iau pastile ca sa slabesc eu zic sa gasesti alta solutie
helenita5
Postat pe 13 Iunie 2009 23:16
cu anticonceptionalele nu e de gluma e posibil ca mai tarziu sa vrei sa slabesti si sa nu mai poti ricum bafta multa in continuare
kudika056625
Postat pe 31 Iulie 2009 20:46
anticonceptionalele sunt destul de periculoase pentru sistemul circulator, endocrin si pentru ficat. nu sunt experta, dar eu nu am luat niciodata si sper sa nu iau pe viitor. s-ar putea sa aiba multe efecte secundare, mai ales daca vrei sa faci copii pe viitor. in rest imi pastrez spusele dinainte. succes
alexandra25
Postat pe 1 August 2009 22:37
CEA MAI MARE PROSTIE SA DAI ANTICONCEPTIONALE UNEI FETE DE 17 ANI.ESTE RISC SA ITI AFECTEZE SANII,SA ITI APARA DIN SENIN NODULI CARE CU TIMPUL SA SE TRANSFORME DOAMNE FERESTE IN CEVA MALIGN.ceea ce tu ai spus acum este incompetenta unui medic.Un medic oncolog niciodata nu iti va sugera sa iti anticonceptionale.Problema ta tine de endocrinologie.
asistenta_medicala
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta hipoproteica 15 De la: amalia_imola 8 Decembrie 2013 01:48
scapa de celulita cu LIPO M6 1 De la: healthy002043 10 Mai 2009 12:52
Ati incercat kangoo jumps si aerobic? 3 De la: eleain 22 Martie 2010 17:22
doctor catalin moraru 42 De la: office_salinasusesi_ro 7 Martie 2010 07:42
Vreau sa slabesc mancand sanatos 84 De la: TIGRA 15 Septembrie 2010 14:14