Setari Cookie-uri

cistita

Mã confrunt de câteva luni bune cu o cistitã, de care nu pot scãpa ,am urmat tot felul de tratamente,dar la primul contact cu frigul reapare senzaþia de arsurã la urinat ºi dupã urinat ,sunt disperatã, am nevoie de ajutor. Vã rog dacã ºtie cineva ceva referitor la acest lucru, daþi-mi un sfat, un remediu naturist, nuºtiu nici eu ce anume, dar cum sã scap de urâta asta de cistitã?
daria74
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:34
BUNA DACA MAI ESTI INTERESATA SI LA MODUL SERIOS CONTACTEAZA-MA PE ADRESA RODILANTOS @YAHOO.COM
rodilantos
Postat pe 25 Aprilie 2009 10:41
Buna , daca vrei pot sa te ajut eu cu produse naturiste .Trimite email la dorin1ddima@gmail.com
andreidavid1
Postat pe 26 Mai 2009 14:33
stiu senzatia.. am avut si eu de 2 ori probleme d astea...usturimea e ingrozitoare.. eu am luat niste pastile pe care mi le-a recomandat o prietena si chiar am scapat de durere.. neoxazol parca se numeau.. sunt foarte bune.. sper sa te faci bine:)
trabantzel
Postat pe 24 Iunie 2009 12:25
Tinctura de ienupar sau Renostim !
Multa sanatate !
cerabold
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:29
Dragele mele,
Aproape toate infecþiile femeilor sunt cauzate de bacteriile din clasa Anaerolinea. Utilizarea absorbantelor igienice “Lady Anion “va permite îmbunãtãþirea metabolismului ºi a secreþiei interne, întãrirea imunitãþii, normalizarea tensiunii, distrugerea bacteriilor, reducerea inflamaþiei, eliminarea mirosurilor neplãcute ºi înlãturarea oboselii. Având grijã de sãnãtatea femeilor, absorbantele igienice anionice constituie un ajutor de neînlocuit pentru fiecare femeie.
Cele 8 proprietãþi curative ale absorbantelor igienice anionice:
• Normalizeazã tensiunea
• Regleazã metabolismul
• Au un efect antibacterial
• Imbunãtãþesc secreþia internã
• Au un efect antiinflamator
• Intãresc imunitatea
• Eliminã mirosurile neplãcute
• Inlãturã oboseala.
Absorbantele vã oferã sentimentul de confort ºi prospeþime; ele permit circulaþia aerului ºi vã simþiþi absolut liberã eu ele. Absorbantele curative sunt compuse din trei straturi: cel de la suprafaþã, cel absorbant ºi cel inferior. Pentru crearea stratului de la suprafaþã noi utilizãm bumbac ultrafin deoarece el vã permite sã vã simþiþi uscat ºi confortabil ºi nu permite contactul pielii cu umiditatea. Stratul de mijloc, prin care trece aerul, conþine un material absorbant puternic, care permite transformarea lichidului pãtruns în gel ºi evitarea senzaþiei neplãcute de lipire. Stratul inferior de asemenea permite circulaþia aerului, datoritã acestui fapt lichidul transformat in gaz se eliminã uºor din absorbant; acest strat are funcþia de ventilare, reuºind sã înlãture senzaþia neplãcutã de umezealã, care apare între absorbant ºi corp iar dvs. vã simþiþi confortabil ºi proaspãtã.
Absorbantele curative contribuie la ameliorarea stãrii generale a organismului ºi la ridicarea imunitãþii. Cipurile anionice sunt încorporate în stratul de bumbac al absorbantului. La utilizare, el genereazã anioni de condensare care permit ameliorarea stãrii generale a organismului, sporirea imunitãþii, eliminarea toxinelor, bacteriilor ºi mirosurilor neplãcute. Nu are efecte secundare.
Pentru mai multe detalii: 0768.05.68.69 sau loapersonal@yahoo.com
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:05
Mergi la medic si vezi ce tratament iti da,paralel foloseste tinctura de coada soricelului si coada calului dar,neaparat la medic.O seara buna si sanatate.
51160
Postat pe 8 Ianuarie 2010 16:27
Mergi la medic si vezi ce tratament iti da,paralel foloseste tinctura de coada soricelului si coada calului dar,neaparat la medic.O seara buna si sanatate.
51160
Postat pe 8 Ianuarie 2010 16:27
Mai multe detalii legate de cistita si infectiile urinare se gasesc la http://www.tratamente-boli.com/tratamente-naturiste/tratamente-cistita/urinar-infectie-sistem-urinar-cistita-pietre.html
bianca_grecu
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:32
si eu am acum probleme de la iarna asta foarte friguroasa dar nu ma ustura ci doar ma doare si medicul de familie mi-a prescris Zinnat antibiotice dar efectul nu se vede inca desi am o saptamana de cand le iau.
gabimiron
Postat pe 8 Martie 2010 09:39
De la: gabimiron, la data 2010-03-08 09:39:55si eu am acum probleme de la iarna asta foarte friguroasa dar nu ma ustura ci doar ma doare si medicul de familie mi-a prescris Zinnat antibiotice dar efectul nu se vede inca desi am o saptamana de cand le iau.


inainte de a-ti recomanda antibiotic, ai facut o urocultura? s-ar putea chiar s anu fie nevoie de antibiotic, sau sa ai nevoie de altul, nu de zinat si de aceea nu se vede nici un efect...
camiflorea
Postat pe 1 Aprilie 2010 11:54
pt cistita: cura cu ienupar boabe, in prima zi se mesteca 4 boabe pe stomacul gol, a doua zi 5, si tot asa, crescator, pana la 20, apoi se ia in sens descrescator pana se ajunge iar la 4, se face pauza 10 zile si se reia de trei ori la rand, eventual de doua ori pe an daca aveti predispozitie pt inflamatii ale vezicii urinare. in perioada asta se beau 2 litri de lichide, neaparat.
camiflorea
Postat pe 1 Aprilie 2010 11:57
Degeaba ti se recomanda fel si fel de produse, in primul rand trebuie sa faci o analiza amanuntita sa vedem cum pot sa te ajut. In general multa lume umbla sa trateze efectul, insa trebuie analizata si cauza. Asa iti pot recomanda si eu un produs, dar si o testare medicala folosita astazi in SUA care nu costa mult. Daca vrei sa ma consulti m a poti suna: 0743.99 00 22 / 0734. 25 21 24 ( id messenger : net.razvan)
Manager_healthy
Postat pe 6 Mai 2010 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM UN BARBAT POATE IUBII 2 femei in acelasi timp,? 71 De la: kudika421339 21 Septembrie 2011 13:14
operat de hernie de disc 3 De la: ileanna_popescu 8 Aprilie 2010 12:48
Folositi perne electrice? 6 De la: healthy002409 25 Decembrie 2009 08:40
Farmacodependenta 9 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:51
dureri articulare puternice, niciun diagnostic 2 De la: camiflorea 2 Mai 2010 08:59