Setari Cookie-uri

probleme la san?

zilele trecute mi-a aparut un neg mititel cat un fir de ata in zona exterioara a areolei mamare, insa aveam senzatia de mancarime...l-am tot scarpinat, s-a facut putin aspru...apoi l-am smuls.Insa tot simt mancarime nu prea mi-e de stat ore in sir la usile medicilor incompetenti, mai ales dupa ultima "patanie" de la gine...acum doua luni am mers sa-mi fac testul Babes-Papanicolau si medicul mi-a spus ca am o ciuperca si mi-a prescris antibiotic, ovule si spalaturi vaginale (pana acum nu am facut, nu am avut probleme,sunt riguroasa in ceea ce priveste igiena intima).Am fost surprinsa, insa am urmat tratamentul.La rezultatul testului Papanicolau mi-a spus ca am "ceva coci" si ca nu am avut nici o ciuperca! si din nou mi-a prescris nici nu mai stiu ce naiba, am aruncat reteta la gunoi...imi venea s-o strang de gat...cum sa mai am incredere in medici, iar timp sa consult mai multi medici pentru a fi convinsa de diagnostic nu prea am, stiti si voi cum este...dar va ro, daca aveti o mica idee despre negul meu...se pare ca sunt predispusa, am cativa negi mititei si in zona axilei si pe gat, sunt mici , doar niste firisoare mici de piele, dar cel de pe san ma mananca.
sandam
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:35
BUNA!

Din pacate nu stiu sa iti spun nimic de acel neg..dar vreau sa vb despre cealalta problema cu gineco...mi-am facut si eu testul papanicolau acum vre-o 2 ani in urma caruia mi-a spus si mie ca am "prea multi coci" si mi-a dat sa imi fac spalaturi cu o solutie p care nu am gasit-o in nici o farmacie...si mi-au fost recomandate niste ovule care contineau cam acelasi lucru ca si solutia. Am facut tratamentul si mi-a provocat o iritatie..mancarimi..care au trecut cam intr-o saptamana. De atunci nu am mai facut analize dar vreau sa ma duc in curand sa vad cum mai stau cu cocii
adelinne
Postat pe 4 Mai 2009 15:19
De la: sandam, la data 2009-04-14 12:35:04zilele trecute mi-a aparut un neg mititel cat un fir de ata in zona exterioara a areolei mamare, insa aveam senzatia de mancarime...l-am tot scarpinat, s-a facut putin aspru...apoi l-am smuls.Insa tot simt mancarime nu prea mi-e de stat ore in sir la usile medicilor incompetenti, mai ales dupa ultima "patanie" de la gine...acum doua luni am mers sa-mi fac testul Babes-Papanicolau si medicul mi-a spus ca am o ciuperca si mi-a prescris antibiotic, ovule si spalaturi vaginale (pana acum nu am facut, nu am avut probleme,sunt riguroasa in ceea ce priveste igiena intima).Am fost surprinsa, insa am urmat tratamentul.La rezultatul testului Papanicolau mi-a spus ca am "ceva coci" si ca nu am avut nici o ciuperca! si din nou mi-a prescris nici nu mai stiu ce naiba, am aruncat reteta la gunoi...imi venea s-o strang de gat...cum sa mai am incredere in medici, iar timp sa consult mai multi medici pentru a fi convinsa de diagnostic nu prea am, stiti si voi cum este...dar va ro, daca aveti o mica idee despre negul meu...se pare ca sunt predispusa, am cativa negi mititei si in zona axilei si pe gat, sunt mici , doar niste firisoare mici de piele, dar cel de pe san ma mananca.


vrei nu vrei tot la medic e mai bine sa ajungi. te-a dezamagit ginecologul? nu-i singurul din oras, cred, asa ca mai incearca. negii pe piele pot fi virali sau tumorali. mai bine intrebi un medic. incepe cu medicul de familie, poate te va indruma unde trebuie.
camiflorea
Postat pe 4 Mai 2009 16:05
dute la un dermatolog, apoi la un endocrinolog si nu-ti mai smulge negii precum pitigoiul penele, pima te hotarasti sa mergi la medicul care trebuie, maseazate cu unguent de galbenele, sanatate.
healthy001012
Postat pe 17 Iunie 2009 21:42
draguta mea,nu vreau sa te sperii dar neaparat sa consulti un doctor si nu neaparat medic dermatolog,parerea mea e sa faci si o ecografie mamara,eu am niste probleme cu sanii si din cate am citit exista o boala a sanului pe catre medicii o confunda cu o boala dermatologica vezi boala paget.fa si aceasta analiza ca nu strica.iri doresc sanatate si nu mi-o lua in nume de rau iar cocii cum spui tunu tin de igiena intima adica poti sa ai o igiena impecabila si sa ii iei de oriunde altundeva.numai bine
lidia1967
Postat pe 8 August 2009 07:44
incearca sa pui citeva zile tinctura de propolis pe ei
healthy001969
Postat pe 8 August 2009 10:20
De la: sandam, la data 2009-04-14 12:35:04zilele trecute mi-a aparut un neg mititel cat un fir de ata in zona exterioara a areolei mamare, insa aveam senzatia de mancarime...l-am tot scarpinat, s-a facut putin aspru...apoi l-am smuls.Insa tot simt mancarime nu prea mi-e de stat ore in sir la usile medicilor incompetenti, mai ales dupa ultima "patanie" de la gine...acum doua luni am mers sa-mi fac testul Babes-Papanicolau si medicul mi-a spus ca am o ciuperca si mi-a prescris antibiotic, ovule si spalaturi vaginale (pana acum nu am facut, nu am avut probleme,sunt riguroasa in ceea ce priveste igiena intima).Am fost surprinsa, insa am urmat tratamentul.La rezultatul testului Papanicolau mi-a spus ca am "ceva coci" si ca nu am avut nici o ciuperca! si din nou mi-a prescris nici nu mai stiu ce naiba, am aruncat reteta la gunoi...imi venea s-o strang de gat...cum sa mai am incredere in medici, iar timp sa consult mai multi medici pentru a fi convinsa de diagnostic nu prea am, stiti si voi cum este...dar va ro, daca aveti o mica idee despre negul meu...se pare ca sunt predispusa, am cativa negi mititei si in zona axilei si pe gat, sunt mici , doar niste firisoare mici de piele, dar cel de pe san ma mananca.


Nu vreau sa te sperii dar cauta "URGENT" un medic COMPETENT. Exista o noua forma de cancer mamar careia femeile nu prea ii dau importanta spunand: "este doar un neg", dar care poate avea urmari fatale.


Te rog trateaza problema cu f multa seriozitate, mai bine sa te sperii dacat sa te trezesti prea tarziu. Daca este tratata in forma incipienta nu vei avea nici un fel de urmari, important este sa iei masuri S.O.S. si COMPETENTE!

Negii sant o problema extrem de simpla, (cu conditia sa nu fie aproape de partea cu negul de la san).
Cauta "rostopasca" planteaza-ti intr-un ghiveci acasa si rupe cate o ramurica si atinge negul cu laptele galbenicios care se scurge din planta ori de cate ori ai ocazia. Incredibil, dar vei vedea ca dupa un timp toti negii atinsi de planta iti vor disparea. Nu proceda la fel si cu cel de la san (numai dupa analize extrem de riguroase), iar daca negii de la axila sant in aceasi parte cu cel de la san, cu atat mai multa ATENTIE, trateaza problema cu multa seriozitate si in special competenta!

Chiar acum cateva zile am citit undeva, (nu in limba romana) de asa ceva!
Iti doresc mult noroc si sanatate!
Te rog tine-ne la curent, sa mai invatam si noi cate ceva!


umblataprinlume
Postat pe 8 August 2009 11:57
Dragele mele,
Nu vand nimic.Nu am nici un avantaj!Vreau sa ajut!
Trebuie diagnosticata boala (eu va sfatuiesc la biorezonanta , unde scapi cel mai rapid(intre 1 ora si 2), cel mai ieftin(intre 100 si 300 lei) si se analizeaza tot corpul,inclusiv tipul de radiatii,alergia exact identificata, intoxicatii cu metale grele s.a.)
Dar la capitolul terapii,tratamente cititi, informati-va, cautati pe net,cautati in site-ul la revista www.formula-as.ro, cautare in site:scrieti diagnosticul si va apar articolele cu marturii despre terapii de toate felurile dar mai ales naturale, care nu agreseaza organismul !!!Sau terapie tot prin biorezonanta(o sedinta de tratament este unde fac eu=30 lei)Eu am facut diagnosticare la copilul meu de 7 ani la biorezonanta si voi lua sirop NONI!!
Cititi www.nonitv.net !!!!Acest suc NONI este o minune !De la forme avansate de cancer pana la, daca vreau o simpla intarire de sistem imunitar la copil inainte de inceperea anului scolar....
deceflor
Postat pe 8 August 2009 18:07
Buna,
Draga mea,in legatura cu "cocii",eu te sfatuiesc sa faci alte texte la secretia vaginala iar daca sunt prezenti trebuie vazut la ce antibiotic sunt sensibili.Incearca la o clinica buna .
Iti doresc numai biine!
mery_healthy
Postat pe 8 August 2009 21:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAUZA TUTUROR PROBLEMELOR: STRESUL! 3 De la: laramira 3 Iulie 2011 18:51
Caut un cardiolog pediatru dedicat (din Bucuresti) 8 De la: Daleen 26 August 2015 11:16
ECOGRAFIE 5 De la: leilaalexandru 13 Mai 2013 17:10
donez rinichi , disponibilitate imediata 4 De la: dilau69 15 Iunie 2010 15:11
Ce e de facut inainte sa concepi un copil? 22 De la: kudika421339 28 Octombrie 2011 21:03