Setari Cookie-uri

Folositi perne electrice?

Buna fetelor!!! Ce parere aveti despre pernele electrice sau paturile electrice?
Eu tocmai mi-am cumparat una de la acest magazin online: http://www.tehnica-medicala.ro/categories.php?category=Dispozitive-Medicale/Paturi-%7B47%7D-Perne-Electrice
Azi am facut comanda, au zis ca poimaine imi va fi livrata acasa. Abia astept sa vad ce tip de perna electrica e, daca ma va ajuta sa dorm mai bine;))
Voi ati folosit vreodata asa ceva?
kudika006707
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:59
Da eu am folosit una mica pe atunci nu se putea gasi alta cel putin eu nu stiam.Acum locuiesc inSpaña de 10ani si am primit de la un bun prieten spaniol o saltea ,mai bine zis un fel de tarura care are ins. de incalzit toata deci cit patul ,mai ara un termastat electric si reglez la ce temperatura doresti ,e fff buna ,la inceput te ia toate caldurile de fapt reamatizmul pe mine ma facut sa ma doara spatele de nu mai puteam sa ma misc.Acum ma simpt fff bine dar in acel timp am gasit un medicament ce numeste: RADIO SALIL- antiinflamatorio e fabricat inBARCELONA - SPAÑA ,si costa 7,06E . nu stiu daca sar gasi si in RO. SE folosestela dureri de spate, dureri musculare tendoane,curent de aire si schimbari brusc de temperatura, se cumpara fara retita, e o crema se unge cocul unde ai dureri , iar pe spate nu se face frectie exat pe coloana numai pe laterale ,si se cotinua pina intra in pele nu se apasa cu mina forte unde se face frectie,.Dela farmacie a spus ca atinci cind o voi gata nu mai am dureri si asa sa intimplat ,nici pa jumatate nu am consumato si am scapat de dureri ,multumim lui DUMNEZEU SI ABEA ASTEPT SA MERGEM LA SOARE SI LA APA MAREA MEDITERANA .Ce sa zic avem conditi ,la farmacie si doctori sint mai mult decit draguti site servesc cu placere.MULTA SANATATE,,GLIGOR.
gligorvichi
Postat pe 8 Mai 2009 10:32
Evenimentul inedit Mozart Rocks se afla anul acesta la cea de-a patra editie, si va avea loc la Sala Palatului, pe data de 25 iunie 2009.
Participantii la acest eveniment sunt:
-Orchestra Nationala Radio, dirijor Tiberiu Soarei, dirijorul Operei Nationale Romane 71 persoane
-Chitaristi: George Patranoiu, Remus Carteleanu, Horea Crisovan, Cezar Popescu, Calin Grigoriu, Lupu Cosmin, Claudiu Ursache, Florin Demea
-Cor : 24 Persoane
-Ansamblu coregrafic : 4 persoane
-Trupa Rock Acompaniament : 3 Persoane
-Voci: 3 Persoane
Evenimentul isi propune sa realizeze o reeducare a gustului tinerei generatii in sensul apropierii de muzica universala intr-un mod accesibil si in al doilea rand de promovare a ideii de valoare si virtuozitate in actul muzical de inalta calitate care nu se poate obtine decat prin munca si dedicatie.

Ora de incepere a concertului: 19.00.
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 9 Iunie 2009 18:17
Perna nu am folosit niciodata, doar plapuma electrica.
Iarna imi place sa dorm intr-o camera naincalzita, dar intr-un pat caldut. Pun plapuma sub cearceaf si incep sa o incalzesc la maxim minim cu o ora inainte de culcare. Apoi intru in patul fierbinte si inchid incalzirea plapumei - sau daca e f frig, o dau la minim.
Reducandu-se temperatura treptat, corpul se autoregleaza si rezista sa degaje caldura necesara pana dimineata. E o senzatie fantastica, mie cel putin imi place f mult!

umblataprinlume
Postat pe 14 August 2009 01:54
BUNA ZIUA , AS DORI SA CIMPAR SI EU UN RADIO SALL CU 7,6 EURO. MA PUTETI AJUTA? SI VA TRIMIT APOI BANII RETUR. TEL. MEU E 0740331111. MULTUMESC. RODICA
healthy002409
Postat pe 25 Decembrie 2009 08:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
teama de avion 11 De la: kudika226898 11 Iulie 2010 19:30
Durere in partea dreapta sub coaste 7 De la: kostami 4 Ianuarie 2010 08:59
STARE DE RAU SI VOMA 7 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:52
endoscopie filmata 6 De la: mmmandreea 27 Iulie 2009 01:48
Emotii puternice anxietate 24 De la: healthy009294 4 August 2013 19:47