Setari Cookie-uri

ingrijirea tenului la adolescente

ce fel de produse trebuie sa foloseasca o adolescenta?(de preferat produse naturiste).am cautat pe multe forumuri , dar n-am gasit nimic despre ce trebuie sa foloseasca adolescentele pt ten,cum si de cate ori sa se demchieze etc.ast pareriile voastre.
healthy000649
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:01
Buna,
Doresc sa stiu care e varsta ta si ce fel de ten ai?
Si adolescentele pot folosii anumite creme, dar important ca ele sa fie delicate cu pielea ,iar eu iti recomand sa folosesti produse naturale,deoarece cele sintetice sunt agresive si pot aparea alergii.
Demachiantul e obligatoriu in fiecare zi, dimineata si seara.Aici iti recomand sa folosesti uleiul de masline sau sucul de castraveti.Daca ai un ten cu puncte negre iti recomand o radiera de gomaj ,cea de la Forever este delicata si eficienta se numeste Scrub ,iar o lotiune hidratanta intotdeauna este recomandata dupa acest exfoliant si tot de la aceeasi firma iti sugerez ALOE MOISTURIZING LOTION.Fiica mea are 16 ani si de un an foloseste aceste produse, iar daca apar cosuri poti folosi Aloe propolis creme eficienta in tratare cosurilor si este un bun cicatrizant.
Daca doresti mai multe informatii scrie-mi pe e-mail todilantos@yahoo.com. O zi minunata!
rodilantos
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:35
buna:) am 16 ani si un ten mixt..cred.adica am fruntea nasul si barbia uscate si in rest e normal.sper sa ma ajuti
healthy000649
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:18
rectific adresa mea rodilantos@yahoo.com.
rodilantos
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:36
Buna, as vrea sa stiu si eu cum sa-mi ingrijesc tenul? Problema la tenul meu este ca imi apar prea multe cosuri. sunt fete de varsta mea care au un ten foarte curat Ce ar trebui sa folosec pentru a scapa de cosuri?
Va multumesc!
healthy001855
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:41
am 18 ani
healthy001855
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:43
De la: healthy001855, la data 2009-04-27 18:41:34Buna, as vrea sa stiu si eu cum sa-mi ingrijesc tenul? Problema la tenul meu este ca imi apar prea multe cosuri. sunt fete de varsta mea care au un ten foarte curat Ce ar trebui sa folosec pentru a scapa de cosuri?
Va multumesc!

Daca doresti sa scapi de acele inestetice cosuri care sunt din cauza pubertatii sau pot fi si din cauza unei infectii in organism iti recomand sa folosesti produse atat intern cat si extern.Problema vine din interior si asa si trebuie rezolvata, pantru eficienta si rezultate .Te rog sa intri pe adresa mea.O seara placuta!
rodilantos
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:33
Buna healthy001138,
As vrea sa stiu care e adresa ta de e-mail:D
Multumesc mult!!!!
healthy001855
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:47
Buna fetelor, ati incercat sa folositi pentru tenul vostru o sauna faciala?
Am o prietena care are tenul foarte sensibil si foloseste acest produs. Din cate am inteles eu, si l-a comandat de la un magazin online si este foarte bun.
Foloseste cineva acest produs?
kudika006707
Postat pe 19 Mai 2009 00:28
Da,eu folosesc sauna faciala si este excelenta. Mi-a fost recomandata de un dermatolog acum un an. Eu am pielea foarte sensibila, imi apareau pete de la soare, aveam alergie pe fatza de la praf, puncte negre.
Aceasta sauna faciala m-a ajutat enorm.
healthy002448
Postat pe 19 Mai 2009 21:34
BUna, din pacate nu mai sunt adolescenta ...dar cand eram fol. produse la Garnier-nu incarca tenul...au si ingrediente naturale...acum fol. de la Cosmetic Plant(o firma din cluj) crema de fata cu aloe vera si pt zona din jurul ochilor o crema cu Q10-pe care insa nu v-o recomand desi e f. buna pt ca e anticearcan cu Q10 si nu cred ca e cazul la voi. Am un ten destul de fain , mai ales de cand fol. crema asta cu aloe vera, de la alte creme mi se inrosea tenul-faceam un fel de alergie etc. Ar fi fain daca ati incerca niste produse bio...dar sunt mai scumpe. Oricum daca nu aveti probleme grave ...nu trebuie sa va grabiti sa aruncati banii pe produse f. scumpe...pt ca de multe ori pretul nu zice nimik...cunosc pers. care la 35 de ani au un ten impecabil si au fol. tot nivea.
lara007_healthy
Postat pe 24 Mai 2009 09:41
eu am gasit o sauna faciala la un magazin de tehnica medicala din iasi. au fost foarte draguti tipii, am facut comanda online si mi-au trimis-o acasa prin curier rapid, nu am mers eu la magazin sa o cumpar.
daca ar fi sa aleg intre creme si aceasta sauna, m-as opri la a doua varianta. Este naturala, nu sunt bagate chimicale in ea, imi simt fata mai sanatoasa, mai aerisita, sa zicem asa(cu creme era mai incarcata, degeaba se zice ca, cremele fac minuni).
Va recomand si voua sauna faciala, in caz ca aveti puncte negre sau alte semne instetice.
Aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Sauna-faciala-LAICA-BF2062
kudika006707
Postat pe 25 Mai 2009 15:17
Buna , am un tratament 100% garantat , o masca cu argila si crema de fata cu extract de galbenele . Mai am si altele , poti sa le afli daca trimiti email la andreidavid1@yahoo.com . Sunt testate si au garantatie pentru 4 ani , au element de siguranta .
andreidavid1
Postat pe 14 Iunie 2009 22:32
De la: andreidavid1, la data 2009-06-14 22:32:24Buna , am un tratament 100% garantat , o masca cu argila si crema de fata cu extract de galbenele . Mai am si altele , poti sa le afli daca trimiti email la andreidavid1@yahoo.com . Sunt testate si au garantatie pentru 4 ani , au element de siguranta .

Cu huma ai ceva?Cat acid hialuronic si colagen are argila?
enemgabriel
Postat pe 15 Iunie 2009 08:13
salut,

Teoria spune ca un ten adolescent fara probleme este recomandat sa inceapa cu demachiere, tonifiere si hidratare. daca apar puncte negre, ten mat si deshidratat sau alte situatii mai complexe, se poate interveni din mai multe directii.

personal, am incercat multe, multe creme si tratamente e tot felul (inclusiv cabinete cosmetice profesioniste). in final am descoperit cauza la cateva probleme ale tenului meu, iar toate celelalte s.au rezolvat cu artistry.

toate cele bune!
didi2
Postat pe 24 August 2009 11:23
Best Hyaluronic Acid cu BioCell Collagen ll si Chondroitin Sulfate 60 cap

Complex proteic colagenic 1900 mg
BioCell Collagen II 1000 mg
Hyaluronic Acid 100 mg
Chondroitin Sulfate200 mg
Hydrolyzed Collagen Type II 600 mg

Contine BioCell Colagen II brevetat. BioCell Colagenul II este obtinut din sternul de pui si ofera biodisponibilitate si absorbtie foarte usoara si rapida.
In 2-3 luni uiti de cosuri, puncte negre, riduri, dureri de articulatii, etc.

93 lei/cut cu 60 caps/1 luna

Alte informatii si detalii despre produs 0751209820
semaka_boy
Postat pe 22 Septembrie 2009 02:58
I-am comandat fiicei mele produsele Alyria pentru acnee. Au o gama completa de creme profesionale. Eu folosesc produse anti-rid de la ei. Preturile sunt foarte bune fiind direct de la importator: www.pandor.ro
kudika071840
Postat pe 30 Septembrie 2009 23:25

ATENTIE CE BETI SI CE MANCATI ! ..
de respirat stim ce aer respiram,poluarea fiind una din cauzele principale ale atator boli..
Toate bauturile dulci au E-uri atat de nocive ...iar APA este tratata ,impura si contine multe ,bacterii,paraziti s.m.d..
Mancarea si ea chimizata si "mutata"genetic..,deci...
O solutie pentru APA !!!!!!!!!!!!!!!!
APA VIE este o apa STRUCTURATA SI ENERGIZATA
Cristalul apei are forma fulgului de zapada (cristal hexagonal)
Aflati cum cu APA VIE ) se face:
Tratarea Acneei, Tratarea Indigestiilor si Senzatiei de Greu la Stomac, Tratarea Iritatiilor Oculare, Tratarea Aciditatii Sporite la Stomac, Tratarea Oboselii Ochilor din Cauza Calculatorului, Tratarea Iritatiilor de Piele, Tratarea Senzatiei de Nisip in Ochi, Tratarea Cosurilor, Tratarea Refluxului Gastric, Tratarea Starilor de Voma sau Greata, Ameliorarea Starii Pielii in caz de Psoriasis sau Alte Boli de Piele, Reducerea Durerilor la Nivelul Incheieturilor, etc
Tratarea Acneei in 7 zile ! Tratarea Reactiilor alergice pe piele in 7 zile !
Apa vie mbunatateste sanatatea parului.
Ibunatateste sanatatea unghiilor.
Apa vie ajuta la tratarea micozelor - sporeste eficienta tratamentelor antimicotice.
Imbunatateste calitatea somnului.
Apa vie creste imunitatea organismului.
Sporeste mobilitatea organismului.
Apa vie normalizeaza nivelul colesterolului din singe.
Normalizeaza nivelul colesterolului din ficat.
Datorita apei vii organismul mai usor se recupereaza din raceli sau alte convalescente.
Normalizeaza tensiunea arteriala.
Apa vie imbunatateste circulatia periferica.
Sporeste eficienta profilaxiei aterosclerozei.
Apa vie Creste rezistenta organismului fata de temperaturile extreme - fie prea frig sau prea cald.
Extremitatile organismului sunt mai rezistente la frig:
nasul;
degetele de la miini;
degetele de la picioare;
Apa vie scade irascibilitatea (capacitatea de a pierde cumpatul).
Apa vie scade din intensitatea durerile de cap, face ca durerile de cap sa fie mai rare.
Imbunatateste memoria.
Apa vie imbunatateste vederea.
Scade incidenta si intensitatea bolilor de inima.
Apa vie sporeste efectivitatea tratamentele bolilor de plamini.
Apa vie scade intensitatea si incidenta balonarilor (gazele din interiorul intestinelor ce creaza atit disconfort pentru organele interne cit si pentru cele externe).
Reduce disconfortul constipatiilor pina la disparitia completa a acestora.
Apa vie scade mirosul neplacut al transpiratiei organismului.
Scade transpirarea picoarelor.
Apa vie reduce mirosul neplacut al transpirarii picioarelor.
Apa vie elimina mineralele sanatoase necesare zilnic
Apa vie sporeste efectele benefice ale suplimentelor nutritive:
-vitaminelor;
-mineralelor;

EU sunt consumator doar,dar am citit cartile lui MASARU EMOTO si am inteles superioritatea acestuia.
Florile mele udate cu aceasta apa au luat-o razna ,cresc nebuneste..si asta spune ceva...
VA DORESC MULTA SANATATE !
pentru detalii:ioana.bbocea@yahoo.com
IOANA1947
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:22

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:26
Pentru tenul tanar deshidratat, echipa Bionatura Romania a creat Fresh Cells-crema-gel, cu extract natural de kiwi si castraveti (http://www.quantshop.ro/2018).
dianamioara
Postat pe 27 Februarie 2010 09:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Epilare DEFINITIVA IPL. 24 De la: Nomasvello 12 Iulie 2013 12:21
operatiile estetice 6 De la: ioanabobocea 23 Octombrie 2009 14:47
revlon tm 11 De la: Andre1 21 August 2011 00:13
Epilare 2 De la: alfredodecurtofreco 18 Octombrie 2010 15:45
ten iritat 1 De la: costyna 5 Aprilie 2010 21:31