Setari Cookie-uri

chist ovarian

buna ziua!
Am scris si eu un comentariu despre chistul pe care il am si asteptam un rasuns.
Multumesc!
catalina28matei
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:31
Buna!Si eu am un chist ovarian drept de4,5/3cm.Am fost la medic si am primit duphaston si anticonceptionale pentru 6 luni!Multa sanatate!
kudika039152
Postat pe 17 Mai 2009 20:23
De la: healthy002293, la data 2009-05-17 20:23:40Buna!Si eu am un chist ovarian drept de4,5/3cm.Am fost la medic si am primit duphaston si anticonceptionale pentru 6 luni!Multa sanatate!


Personal am luat timp de 3 luni duphaston iar la terminarea tratamentului chistul nu a regresat nici macar un pic .Doctorita care m-a tratat m-a sfatuit sa incerc cu plante iar medicul meu endocrinolog mi-a prescris microgynon , nu stiu ce rezultate voi avea dar sper sa gasesc macar o plafarita care sa stie ce plante sa folosesc pentru ca la cate am intrebat au ridicat din umeri a nestiinta .
Daca cunoasteti vreo plafarita buna in Bucuresti va rog sa-mi spuneti si mie .
Sanatate maxima va doresc !
mara66
Postat pe 25 Mai 2009 13:35
A V GEL,LYCIUM,GINKGO,ABSORBENT C,HEAT LOTION.
alexxaclnsc@yahoo.com
healthy001662
Postat pe 22 Septembrie 2009 10:45
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.
Este un produs , cu actiune imediata si eficace,acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.
Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.
Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc.
In Romania aceste produse abia incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.
Produsele au certificate FDA-USA si UE.
Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.
O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON :
De acum inainte veti putea beneficia nu numai de
absorbantele pentru ciclu normal,
ciclu abundent sau
pentru uz zilnic,
ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini,
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.
Nu trenuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25% in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.Ce zici ,VREI ?
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 18 Noiembrie 2009 21:24
Buna Catalina
Eu am scapat de chisturi cu un tratament naturist. Am recurs la asta dupa ce am fost la doctor si mi-a dat un medicament cu hormoni, 2 ani la rand. Chisturile dispareau pe timpul tratamentului dar apoi reapareau. Asa am inceput sa caut terapii mai sanatoase (acum vreo 8 ani) si am descoperit niste capsule naturiste se numesc ONAGRA, eram in strainatate si cumparam borcane cu cate 500 de capsule. In romaneste planta se numeste ULEI DE PRIMULA.
Organismul meu nu a dezvoltat obisnuinta pentru ca dupa cativa ani de tratament nu a mai fost nevoie sa iau.
kudika083996
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:52
si eu am un chist pe ovarul stang de aprox 4 cm si mi sa spus sa iau ori logest ori yasmin si control dupa o luna. sper sa dea inapoi
kudika_bibi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 14:14
Buna seara incearca cu ceai de naprasnic in general da rezultate bune in astfel de situati inclus este indicat in cancer de ovar ,SANATATE SI NUMAI BINE
rebeca69
Postat pe 24 Ianuarie 2010 20:11
Eu as prefera tratamente naturiste, am luat cam 2 ani tratament cu anticonceptionale pt. chist ovarian si chiar deloc nu s-a micsorat, dimpotriva a trebuit sa fac o operatie din care m-am ales fara partea dreapta genitala, recomandare: incercati mai intai ceva tratament naturist, sa nu patiti ca mine.
leya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 14:15
Sa sti ca ceaiul de napraznic face minuni in astfel de situati incearcal nui scump si multa sanatate
rebeca69
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:05
Sa sti ca ceaiul de napraznic face minuni in astfel de situati incearcal nui scump si multa sanatate
rebeca69
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:05
incearca si tu ceaiul napraznic sa sti ca te ajuta foarte mult fa o cura de 3 luni
rebeca69
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTOR!!! 11 De la: naturistul1 17 Decembrie 2011 12:32
sdd 4 De la: asmed_anca 24 Septembrie 2009 16:24
steriletul ingrasa? 7 De la: coldwind 15 Martie 2010 15:52
sa fac avort sau cum spune medicul ? 19 De la: Ale_xandra_27 16 Iunie 2013 09:57
tratament vaginita cronica 12 De la: MissRainbow 1 Februarie 2012 09:50