Setari Cookie-uri

cafeaua

Este total interzis consumul de cafea diabeticilor?Are cafeaua efecte nocive pt.diabetici?
inima_healthy
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:13
De la: inima, la data 2009-04-18 13:13:54Este total interzis consumul de cafea diabeticilor?Are cafeaua efecte nocive pt.diabetici?


Exista o cafea sanatoasa, recomandata chiar diabeticilor si care ca pret este extrem de convenabila. E cafeaua Gano, nu stiu daca ai auzit de ea, dar e super ok!!!

Postat pe 18 Aprilie 2009 14:22
Multumesc,Ramona!O sa caut cafeaua GANO!
inima_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2009 09:38
BUNÃ.AI AUZIT DE PRODUSELE GANOEXCEL? ÞI LE RECOMAND. DC. VREI MAI MULTE DETALII, CONTACTEAZÃ-MÃ PE MESS. ID-UL MEU ESTE: STERY_RA
SÃ AUZIM DE BINE
stery
Postat pe 26 Aprilie 2009 11:44
Cafeaua GANO este o cafea sanatoasa ptr. oricine inclusiv pentru cei care au diabet.Daca mergeti la un doctor NUTRIONIST care a facut un studiu pe aceasta tema sa vedeti ca o sa va recomande. Eu am multi oameni care sunt recomandati de ei.Ciuperca din acest produ este foarte buna si pentru alte probleme de sanatate,sunt produse naturiste ,suplimente nutritive de care avem nevoie toata lumea pentru a ne mentine sanatatea .Mai multe relatii pe adresa kitialbastru@yahoo.com
kudika026596
Postat pe 1 Iulie 2009 07:01
AM REMEDIU PT INLOCUITOR DE CAFEA SI CAPUCINA FARA COFEINA , ORGANICE, CARE VA VIN ACASA PRIN CURIER. EMAIL:PRICRODICA@YAHOO.COM
healthy002409
Postat pe 18 Iulie 2009 20:09
eu n-am auzit sa fie interzisa cafeaua diabeticilor, cred ca una pe zi se poate consuma daca nu sunt alte probleme de sanatate, dar asta nu e o parere de expert. cunosc cateva persoane diabetice care beau o cafea pe zi dimineata fara probleme. celor care recomandati cafeaua gano si aia e cafea amestecata cu ciuperca gano, se poat consuma alte suplimente si cafeaua normala naturala ca e mai ieftina si presupun si mai buna.
eleain
Postat pe 19 August 2009 08:25
eu am fost la medic, acum 20 de ani, si m-ia interzis cafeaua, din cauza inimii. si de atunci nam mai baut
kudika098645
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:38
De la: inima, la data 2009-04-18 13:13:54Este total interzis consumul de cafea diabeticilor?Are cafeaua efecte nocive pt.diabetici?


Mai multe informatii gasesti aici http://www.sfatulmedicului.ro/Diabet-Zaharat-tip-2/consumul-de-cafea-determina-scaderea-riscului-aparitiei-diabetului-zahar_2332
Sanatate multa
healthy006207
Postat pe 7 Septembrie 2009 11:29
multumesc de sfat. dar nu am diabet
kudika098645
Postat pe 10 Septembrie 2009 18:17
cafeaua nu e interzisa in diabet.important e sa nu o bei cu zahar...si sa fie si in cantitati moderate.ce e mult nu-i bun..
healthy006555
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:14
Cafeaua Gano este excelenta! Nu doar ca este recomandata diabeticilor pe care ai ajuta sa se vindece, bineinteles in asociere si cu alte produse din aceeasi gama , dar bei cafea si vezi ca treptat esti UN OM TOT MAI SANATOS ! Recomand oricui sa consume aceasta cafea si sa nu mai cheltuie banii inutil pe medicamente , care au atatea contraindicatii!
Cu aceasta cafea ai numai avantaje! Nu stai la rand la medici , nu platesti consultatia, nu te alegi si cu alte boli, devii din ce in ce mai sanatos si mai poti sa si castigi! Fratilor, acum cand spitalele sant in pragul colapsului, cand serviciile nu sant ceea ce ar trebui sa fie pentru noi muritorii de rand , aceasta este alternativa secolului xxl ! Eu personal M-am vindecat de o boala incurabila si nu pot sa tac si sa nu spun si altor persoane ! Sa nu aveti impresia ca interese financiare m-au determinat sa scriu ceea ce am scris! Eu stiu pe propria mea piele ce mi-au facut medicii si medicina alopata, iar acum sant vindecata de boala aceea incurabila, avand doar probleme datorita efectelor secundare create din cauza otravurilor din medicamentele alopate!
lelly
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:31
De la: lelly, la data 2009-09-28 16:31:50 Cafeaua Gano este excelenta! Nu doar ca este recomandata diabeticilor pe care ai ajuta sa se vindece, bineinteles in asociere si cu alte produse din aceeasi gama , dar bei cafea si vezi ca treptat esti UN OM TOT MAI SANATOS ! Recomand oricui sa consume aceasta cafea si sa nu mai cheltuie banii inutil pe medicamente , care au atatea contraindicatii!
Cu aceasta cafea ai numai avantaje! Nu stai la rand la medici , nu platesti consultatia, nu te alegi si cu alte boli, devii din ce in ce mai sanatos si mai poti sa si castigi! Fratilor, acum cand spitalele sant in pragul colapsului, cand serviciile nu sant ceea ce ar trebui sa fie pentru noi muritorii de rand , aceasta este alternativa secolului xxl ! Eu personal M-am vindecat de o boala incurabila si nu pot sa tac si sa nu spun si altor persoane ! Sa nu aveti impresia ca interese financiare m-au determinat sa scriu ceea ce am scris! Eu stiu pe propria mea piele ce mi-au facut medicii si medicina alopata, iar acum sant vindecata de boala aceea incurabila, avand doar probleme datorita efectelor secundare create din cauza otravurilor din medicamentele alopate!
Alo,cafeaua este tot nociva,are in componenta 19 agenti raspunzatori de aparitia cancerului,poate sa fie insotita orice,tot un rau ramane.
ene_m_gabriel
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:18
Eu ati propun sa o incerci si apoi sa vorbesti! Eu nu afirm ceva ce nu stiu. Incearca si te vei convinge! Eu ati pot documenta , nu spun povesti de adormit copii! Oricui arat ce probleme de sanatate am avut si cum sant azi! Ami pare rau ca trebuie sa raspund asa, dar intereseaza-te si poti sa vezi rezultate in cele mai grave probleme de sanatate ce rezultate are.Oricine se poate interesa la un magazin de produse naturiste si sa incerce! Este o cafea doar cu aroma de cafea insa esenta este ceva deosebit de sanatos!
lelly
Postat pe 29 Septembrie 2009 22:35
Ce parere aveti despre bautul cafelei ?
Dar al ceaiului ?

Cofeina din cafea este un drog care duce la dependenta.

Cafeaua decofeinizata este si mai nerecomandata, deoarece contine un solvent chimic foarte caustic.

• Cafeaua naturala prajita contine un element toxic foarte complex, numit cafeotoxina. Pe langa aceasta, principalii componenti ai acesteia sunt : vitamina PP, oligoelemente si cafeina (o toxina foarte puternica). Mai are prostul obicei de a bloca circulatia energiilor intre principalii centri energetici ai corpului.
• In cafeaua preparata nu se gasesc aproape deloc lipide, protidele si glucidele fiind in proportie infima, deci ca valoare nutritiva este egala cu zero.
• Adevarata cafea tare de tot, tip “Ness”, cu o doza mare de cofeina, trebuie eliminata din consumul dumneavoastra.
• Cofeina nu este o glucida si totusi pune in pericol sanatatea dumneavoastra, intrucat stimuleaza pancreasul si genereaza o secretie de insulina.
• Marii bautori de cafea (cu sau fara cofeina) se expun unui risc suplimentar : cresterea procentului de colesterol in sange. In plus, si nu in ultimul rand, consumul permanent de cafea instaleaza, in timp, asa-numita vascozitate mentala, ajungandu-se la diminuarea puterii mentale si aparitia unor crize dese de confuzie a ideilor. Se instaleaza incoerenta musculara, tulburari ale simtirilor si stari de agitatie (betie cafeica). Imaginati-va creierul unui individ in urma consumului exagerat de alcool, “dres” cu o ceasca de cafea tare ! In timp, cafeotoxina acumulandu-se in organismul uman provoaca, la nivelul sistemului nervos central, o actiune depresiva, influentand toti centrii nervosi.
• Teina din ceai are acelasi efect ca si cofeina si, in plus, afecteaza absorbtia fierului.
• Cafelei si ceaiului le trebuie 24 ore sa treaca prin rinichi. Mai mult de o ceasca de cafea sau de ceai pe zi reprezinta o sarcina dificila pentru rinichi.
• Cafeaua este periculoasa si pentru ca formeaza acid in stomac. Consumata dupa masa, forteaza mancarea sa paraseasca prematur stomacul si incetineste miscarea intestinelor. Extrema importanta a evitarii mancarurilor care cauzeaza aciditate a fost subliniata deja in aceasta lucrare. Sangele este usor alcalin. Cafeaua si ceaiul sunt acid curat in corpul dumneavoastra. Mai mult acid in sange duce la retinerea unei cantitati sporite de apa pentru a-l neutraliza, adaugand o greutate in plus corpului dumneavoastra.

Desigur, o ceasca de cafea (fara zahar rafinat de sfecla), bauta in a doua parte a zilei, nu o sa fie o nenorocire foarte mare. In locul ceaiului chinezesc si al cafelei, va recomand ceaiurile de plante, iar pentru cei care intr-adevar nu se pot abtine, la capitolul “Retete speciale” le recomand un preparat care, deloc nociv, poate inlocui cu succes cafeaua.
ene_m_gabriel
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:32
eu nu consider cafeaua atat de periculoasa...la fel ca orice daca e consumata moderat nu iti face rau ci iti poate aduce multe beneficii...http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/866365/Cafeaua-remediu-pentru-bolile-colonului/....un exemplu...vreti sa stiti mai multe scrieti cafea pe google si aflatyai multe ....
izab33lla
Postat pe 11 Octombrie 2009 08:56
Buna!In viata totul se face cu moderatie,excesele fac rau intotdeauna.Cafeaua nu iti face rau,beaua fara zahar sau cu un piculet de miere,nu folosi indulcitori(sant tare nocivi pt ficat)unchiul meu a avut diabet tip1, a trait 74 de ani,a baut toata viata 2 cafelute pe zi(fara zahar dar cu lapte mai mult)iti doresc toate cele bune si tot ce faci fa cu moderatie
doinitaeda
Postat pe 11 Octombrie 2009 13:46
Sant intru totul de acord cu ceea ce ai afirmat despre consumul de cafea! In aceasta categorie intrand : cafea boabe, macinata, instant, decofeinizata. Insa eu am vorbit de cafeaua GANO, CARE ARE DOAR GUST DE CAFEA INSA IN COMPONENTA EI SANT NUMAI COMPONENTE SANATOASE ! Aceasta cafea este un remediu de sanatate aproape pentru toate bolile . De ce spun acest lucru, pentru ca in compozitia ei intra mixtura a 6 specii de ciuperci care au forma urmatoarelor organe: creier, inima, plamani, ficat pancreas, rinichi. Informatia merge la organul care este bolnav si al vindeca, si daca mai sant si alte probleme le vindeca si pe acelea. Sper ca sant inteleasa in ceea ce am afirmat si pot sa va confirm ca eu personal am reusit sa ma vindec de o boala incurabila! Si acest lucru il pot proba cu documente. Eu nu doresc sa fac afaceri spunand acest lucru, decat sa ajut pe cei care asemeni mie doresc sa traiasca !
lelly
Postat pe 29 Octombrie 2009 17:08
lelly are dreptate! Aveti curajul de a bea Cafea Gano, nu veti regreta, va rezolva diverse probleme de sanatate. Nu ajunge sa vreti trebuie sa si FACETI!

PRIMA CAFEA SANATOASA DIN LUME.

Compania GanoExcel – Malaysia
GanoExcel a fost fondatã în 1995, având acum peste 2.500.000 de distribuitori în 29 þãri. La baza Companiei stã o echipã puternicã în Cercetare ºi Dezvoltare.

Unicã în Lume prin Produsul pe care ni-l oferã:
CAFEA cu PROPRIETÃÞI MEDICALE.

Bunã la gust ºi totodatã menþine un trup sãnãtos ºi plin de energie.
România este prima þarã din Europa care a introdus acest Produs preþios.
La baza fiecãrui produs se aflã Ganoderma Lucidum (ciuperca roºie) cu o istorie în Asia de peste 5000 ani.
Ganoderma e consideratã Regele Plantelor ºi e
cunoscutã ca ºi planta cu putere de detoxifiere rapidã.

Produsele sunt de cea mai mare calitate ºi Unice. Cafeaua, Ceaiul ºi Ciocolata caldã sunt produse consumate zilnic.
Acum ºi în România aceste produse vã
aduc Plãcerea gustului ºi Sãnãtate în fiecare Familie.

Istoria Ganodermei: mit sau speranþã
Ganoderma Lucidum (o specie de ciupercã medicinalã) a fost învãluitã în mister mai mult de 4000 de ani. Atribuit cu proprietãþi aproape mitice de cãtre
popoarele strãvechi din Asia (Japonia, China, Korea), care o considerau un adevãrat rege miraculos al plantelor, aceastã ciupercã roºie cu pojghiþã strãlucitoare,
în ultima vreme a devenit o speranþã pentru milioane de oameni din lume. Îmbibat de proprietãþi care ajutã în optimizarea tuturor funcþiilor corpului, Ganoderma
este studiat de oameni de ºtiinþã de vârf pentru o multitudine de utilizãri:
·Întineritor la nivel celular
·Susþine longevitatea , regleaza tensiunea , un anticancerigen puternic
·Reduce oboseala – mentalã ºi fizicã ...etc

Pentru detalii , katigano gmail.com , 0752319467 - Brasov

katigano
Postat pe 11 Noiembrie 2009 08:39
merge din cind in cind o cescuta dar nu cu zahar ci cu zaharina!
Aproape_eu
Postat pe 14 Februarie 2010 15:37
De la: kentfarafiltru, la data 2010-02-14 15:37:38merge din cind in cind o cescuta dar nu cu zahar ci cu zaharina!
iubiti viata!?Hm,cu zaharina?
ene_m_gabriel
Postat pe 14 Februarie 2010 15:56
Ce gust are aceasta cafea? Cum adica ciuperci cu forma diferitelor organe?
iupi24
Postat pe 15 Februarie 2010 08:20
Cafeaua cu Ganoderma are un gust placut, zic eu, asta depinde , desigur de fiecare om in parte. Nu trebuie gindit la un gust cine stie ce ciudat...contine si zahar din trestie de zahar. Mie, cel putin, nu-mi place cefeaua clasica, imi provoaca palpitatii la inima, pe cind cafeaua gano ma face mult mai energic.
colnago
Postat pe 15 Februarie 2010 08:56
Pai mai energica ma face si pe mine cafeaua obisnuita de aia intreb sincer daca mai are si alte calitati aceasta cafea. Se cumpara numai de pe net? Sau se gaseste si in magazine?
iupi24
Postat pe 15 Februarie 2010 16:33
Despre Ganoderma puteti sa va informati pe www.melanet.ro
colnago
Postat pe 15 Februarie 2010 17:11
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:18
Produsele Gano Excel te ajuta si la Diabet si la Inima si la foarte multe probleme! Au scris foarte multe persoane si ma bucur pentru ca stiu si eu ce efecte miraculoase au.Exista programe pe diagnostice , iar cafeaua (5-6 sortimente este minunata ! Cautati persoane de contact si va vor ajuta insa cel mai indicat este sa va inscrieti si sa consumati ! Ve-ti fi oameni sanatosi si mai tarziu cu siguranta ve-ti recomanda si altor persoane cand ve-ti cunoaste efectul lor! In orasul meu exista deja 5 depozite si asta spune deja foarte mult! ID. cornelia_nell@yahoo.com ,
lelly
Postat pe 27 Martie 2010 16:06
Nimic nu-mi aduce mai multa bucurie dimineata devreme ca o cafea Lavazza facuta la ibric , infuzata, indulcita cu miere de albine si in cantitate...mare.
Am acest "prost" obicei de o viata si sunt bine (unii pe forum cred ca am ceva cu capul ) si nu as renunta la el decit daca ar trebui sa ma asez in sicriu sa mor.

Traiasca cafeaua cu spuma si aroma puternica!!!!
micabis
Postat pe 28 Martie 2010 06:52
Merge si amara ,fara zaharina!
niciodata_tu
Postat pe 27 Aprilie 2010 10:18
hhhm fara zaharina. merge si cu zahar. vrei s-o bem impreuna???
niciodata_tu
Postat pe 27 Aprilie 2010 10:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre infertilitatea la barbati 4 De la: tarot 19 Mai 2010 13:07
despre relatie de viitor 13 De la: kudika_11376 4 August 2012 18:23
rinita alergica 31 De la: kudika_1043615 14 Iulie 2022 11:19
expusa la Urgente 10 De la: kudika_969452 24 Iunie 2014 20:21
Va rog sa ma ajutati 6 De la: kudika_19040 17 Noiembrie 2012 00:00