Setari Cookie-uri

constipatia

buna fetelor,are cineva probleme cu constipatia?dupa nastere am probleme cu scaunul ca imi vine sa urlu de durere.ce puteti sa-mi ziceti?
medicii mi-au zis ca trebuie sa am grija cu alimentatia.si cu toate ca nu maninic nimic din ce ar putea sa-mi provoace acest lucru,oricum nu ma pot debarasa de el.
astept sfaturile voastre.
healthy000228
Postat pe 4 Mai 2009 22:56
ca sa nu ai probleme cu constipata (normal trebuie sa ai scaun in fiecare zi), trebuie sa ai o alimentatie bogata in fibre. Ai grija sa mananci suficiente fructe si legume. Poti sa folosesti paine cu secara in loc de cea normala sau cu cereale.
blu3chamber
Postat pe 2 Iunie 2009 12:11
detoxifierea tractului digestiv.fara aceasta metoda sunt sanse de "vindecare",dar,nu mari.
enemgabriel
Postat pe 2 Iunie 2009 13:25
Buna,
Eu folosesc ceai antiadipos(se gaseste la Plafar)si costa in jur de 7 lei.Este eficient iti garantez.
ROTEGLIA
Postat pe 4 Iunie 2009 20:52
Buna , pot sa va ajut eu cu un tratament garantat 100% ,am luat si eu si acum nu mai am probleme , persoanele interesate pot sa trimita email la andreidavid1@yahoo.com , rog seriozitate .
andreidavid1
Postat pe 14 Iunie 2009 17:09
prepara tarata de grau cu miere de albine - le amesteci, sa iei o ligura dimineata pe stomacul gol,si ai sa vezi ca iesi in fiecare dimineata, incearca sa mananci cat mai multe fibre,fructe si sa bei multe lichide,oricum tarata cu mierea este miraculoasa
healthy003091
Postat pe 17 Iunie 2009 08:06
Taratele nu sunt un remediu universal.La mine nu au avut eficienta.Mierea constipa.
parker
Postat pe 27 Iunie 2009 22:41
In primul rand trebuie sa faci o curatire a colonului. Eu am luat Herbal Colon Cleanser de la Provita Nutrition. Este excelent. Nu mai am probleme acum! Acesta pe langa faptul ca ajuta la curatarea si lubrifierea colonului, elimina si bacteriile nocive.Eu ti-l recomand din tot sufletul. Eu am scaun zilnic acum! Daca doresti sa iti cumperi il gasesti doar pe internet. Il poti comanda direct de pe site-ul lor : www.provitanutrition.com
connect_anna
Postat pe 11 August 2009 18:42
Este foarte simplu. Bea zilnic minim 2l de apa si maninca cel putin 40g de fibra pe zi nu vei mai avea problema asta deloc daca vei urma accest sfat.
Fibra este in frunzele crude de telina, varza cruda, morcov crud sau patrunjelul (radacina).

Noroc
DanWood70
Postat pe 29 August 2009 08:38
De la: healthy000228, la data 2009-05-04 22:56:43buna fetelor,are cineva probleme cu constipatia?dupa nastere am probleme cu scaunul ca imi vine sa urlu de durere.ce puteti sa-mi ziceti?
medicii mi-au zis ca trebuie sa am grija cu alimentatia.si cu toate ca nu maninic nimic din ce ar putea sa-mi provoace acest lucru,oricum nu ma pot debarasa de el.
astept sfaturile voastre.

I-a in fiecare dimineata o lingura de tarate de grau/stomacul gol. Daca esti sub ponderala ,amesteca taratea cu miere de albina. Daca nu vrei sa te ingrasi ea-o asa cu apa, inainte de masa. Consuma multa fibra, sucuri naturale de; mere, morcov,sfecla rosie etc. Nu consuma sub nici o forma apa minerala. Verifica ;stomacul, intestinul subtire, fiere ,ficatul,Efecul intot deauna are o cauza. Pentru o evacuare totala a fecalelor si tot odata dezinfectare si evacuare a eventualilor viermisori, fa o data / saptamana o clisma cu ceai de pelin(citeste efectele pelinului /google). La nastere este posibil sa-ti fi dereglat metabolismul. Daca constipatia persista nu este bine, se produce autointoxicarea organismului, uneori insotita si de hemoroism sau fistula anala.Bea o cescuta de ceai de rostopasca sau sunatoare pentru ca fierea sa functioneze(este posibil sa ai o fiere lenesa sau infundata), ceai de musetel dar nu exagerat ca slabeste si irita stomacul. Insa cel mai bine este taratea de grau. Un intestin sanatos cu tarate de grau. Eftin si la indemana. Miracolul il constati dupa 2,3 zile.
Are si proprietati cum ar fi; regleaza scaunul, metabolismul, curata si vindeca intestinul, contine toate vitaminele din grupa B, si are o concentartie puternica de vitamina C. Vitamina C stimuleaza si mareste imunitatea. Cand iesi cu scaunul ajuta cu un unguent antinflamator, stimuleaza defecatia si tot odata previne fisura anala.
dorina27
Postat pe 10 Noiembrie 2009 10:11
urmeaza , sfaturile lui strek, sunt foarte bune. mau ajutat si pe mine foarte mult.dinsul lucreaza in domeniu
kudika098645
Postat pe 10 Noiembrie 2009 10:15
In fiecare seara inghite 2,3 lingurite de seminte de in cu apa. Se inghit fff usor, sau se mesteca cum vrei..eu le inghit, sunt extraordinare!!! si in cateva zile se va regla totul!
Naturale, sanatooase si te scapa de povara!
nu pierzi nik, din contra. *se gasesc ori la plafar, ori la taraba langa alte seminte)
cristinne83
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:02
da am vazut ca spuneti multe despre tarate sunt destul de bune dar asta in timp.incerca sa mai bei dimineata pe stomacul gol ulei de masline sau apa calda eventual le puteti lua impreuna.o lingura de ulei si apoi paharul cu apa cat mai calda.rezultatele se vad cam in 3-5 zile.sau incearca sa mananci seara un mar si sa bei iaurt.ai mare grija ca.ai ajuns sa ai si hemoroizi?
elmagica
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:00
Cel mai simplu si garantat eficient:
3 Litri de apa /zi + Ceai "CALI" de la www.sunrider.com

umblataprinlume
Postat pe 24 Decembrie 2009 23:44
Salut!
experienta mea: de prin clasa a 6-a pana la 25 de ani mergeam la toaleta o data pe saptamana, sau mai mult, si atunci era sarbatoare in familie. Mananc putin, o masa din legume si desert fructe, tarata de dimineata o mananc goala sau cu iaurt, si cel putin 2 dimineti mananc cereale integrale (fulgi de grau, orz, fructe uscate.. nu chimicale). Cu toate astea aveam un scaun pe saptamana. Am aflat de DrNatura si produsul Colonix, si la mine a facut minuni, acum merg zilnic sau la max 2 zile, in functie de cat de mult mananc. Sotul meu avea probleme cu hemoroizii la 30 de ani, si a scapat de ei! Daca e uiti pe site, am scos si noi monstrii, nu ca acolo, dar la 25 de ani am avut depuneri in intestin. Bine, nu e minunea lumii, dar ne-a facut mult bine. Acum il ia si soacra mea si un cumnat cu sotia lui. Nu luam tot programul, ca e scump, am luat doar produsul Colonix si chiar a functionat. Asta e experienta mea. A, si, da, 2 litrii de apa pe zi, desi inainte beam doar 2 cani... acum umblu cu sticla dupa mine si cu paharul in fata mea sa-l vad sa nu uit sa beau apa. Multa Sanatate!
adela_ion
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:03
Ceaiuri, multe-multe ceaiuri!
www.naturamag.ro
naturamag_ro
Postat pe 26 Noiembrie 2010 09:34
daca niciunul din posturi nu ajuta atunci mergi frumusel la doctor ca nu te mananca!
m_nicole
Postat pe 6 Decembrie 2010 15:12
prune uscate dimineata pe stomacul gol...si o cana de zeama de varza...ieftin si la indemina oricui.
BEL_AMY1
Postat pe 6 Decembrie 2010 17:53
fa sex anal
Shuyin
Postat pe 6 Decembrie 2010 17:58
Midro Tea, ceai din frunze de Senna. In mod sigur se gaseste in farmacii. In Germanian sunt si comprimate, la noi parca nu am vazut. Dar si ceaiul este foarte bun. Prospectul este pe site-ul importatorului www.3f.ro
jurnalul
Postat pe 9 Decembrie 2010 18:48
ceai de crusin,dulcolax
denis_roxana
Postat pe 3 Ianuarie 2011 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pensat sprancene la Sephora 1 De la: ingridd 6 Octombrie 2010 11:10
Concurs CHI 1 De la: Amalia06 27 Februarie 2012 14:36
Venit suplimentar 2 De la: 4Life 3 Decembrie 2009 00:39
Produse BIO 19 De la: serendipity1285 14 Septembrie 2010 16:05
celulita cea rea! 1 De la: anetta07 1 August 2011 15:19