Setari Cookie-uri

nu mai suport

ma numesc alexandra si am fost mereu o fata slaba astfel ca la 24 de ani si la 165 cm cantaresc numai 45 de kg. m-am saturat sa rada lumea de mine fiindca sunt foarte slaba. mai rau e ca am un baiatel de 2 ani si jumatate si toata lumea crede ca sunt sora lui mai mare. haine imi este din nou foarte greu sa gasesc pe marimea mea si vara mi-e rusine sa port o fusta scurta sau pantaloni scurti. asa ca daca poate cineva sa ma ajute si sa imi recomande un tratament care sa ma poata ajuta v-as fi recunoscatoare
kudika049561
Postat pe 9 Mai 2009 23:14
Te pot ajuta cu produs natural, organic, 100 % natural, din AMERICA, sucul ACAI si NONI. lE POTI PRIMI ACASA PRIN CURIER IN 24-48 ZILE. pt detalii, scrie-mi pe email meu ; pricrodica@yahoo.com
healthy002409
Postat pe 9 Iunie 2009 04:25
De la: healthy002409, la data 2009-06-09 04:25:31Te pot ajuta cu produs natural, organic, 100 % natural, din AMERICA, sucul ACAI si NONI. lE POTI PRIMI ACASA PRIN CURIER IN 24-48 ZILE. pt detalii, scrie-mi pe email meu ; pricrodica@yahoo.com

Atat de mult?Pai de unde vin,de pe luna?Mesele regulate care au in compozitie carbohidrati iti pot rezolva problema.Atentie!Mesele trebuiesc sa aibe si proteine,aproape intr-o masura egala cu carbo.
enemgabriel
Postat pe 9 Iunie 2009 07:33
merita sa te duci la un endocrinolog, sa nu ai hipertiroidie ! totusi nu mi se pare ceva foarte naspa sa fii slaba ! nu vad de ce ar rade lumea de tine, si daca rade, ce conteaza? oricum dupa menopauza metabolismul se incetineste ! eu zic sa te accepti asa cum esti
sab628
Postat pe 8 Iulie 2009 21:21
darga alexandra nu trebue sa iti fie rusine ca esti slaba....u ai 24 de iar eu doar 17 si eu sunt o fat slaba am 56kgsi sunt foarte inaltaam 1.75 si mie la inceput imi era rusine ca sunt slaba dar acum nu mai sunt asa si stii de ce....Fetele slabe sunt cele mai frumoase!eu una nu ma consider o fata exagerat de frumoasa dar sunt mandra de mine imi place ca sunt asa cum sunt si la fel al trebui sa fii si tu...
kudika050414
Postat pe 10 Iulie 2009 02:24
sa nuti fie rusine ca esti slaba . si eu am un baiat f. slabsi toti il invidiaza multi ar vrea sa aiva silueta lui. decit grasa e mai bine asa . cu timpul te vei ingrasa. ai incredere in tine, nu dispera.
kudika098645
Postat pe 10 August 2009 11:03
probabil nu asimileaza organismul.poate te-ar ajuta niste vitamine.dar nu oricum, ci prescrise de medic..asa e mereu, cd esti slaba vrei sa te ingrasi,iar cd esti grasa, sa slabesti baftaa
m_geani
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:14
buna, sincer nu stiu nici un tratament, dar sincer cine rade de tine sunt niste redusi mintali, si cel mai important este sa fii tu sanatoasa si sa te simti bine asa cum esti.
mikydutza_healthy
Postat pe 22 Septembrie 2009 11:13
De la: healthy002157, la data 2009-05-09 23:14:06ma numesc alexandra si am fost mereu o fata slaba astfel ca la 24 de ani si la 165 cm cantaresc numai 45 de kg. m-am saturat sa rada lumea de mine fiindca sunt foarte slaba. mai rau e ca am un baiatel de 2 ani si jumatate si toata lumea crede ca sunt sora lui mai mare. haine imi este din nou foarte greu sa gasesc pe marimea mea si vara mi-e rusine sa port o fusta scurta sau pantaloni scurti. asa ca daca poate cineva sa ma ajute si sa imi recomande un tratament care sa ma poata ajuta v-as fi recunoscatoare


Iti recomand un produs nou aparut in Romania, 100% natural, pe baza de microalge. Iata cateva din rezultatele curative ale acestora:

MICROALGE - REZULTATE SI EFECTE CURATIVE DEMONSTRATE

* AFECTIUNI SEVERE ALE SISTEMULUI HEMATOPOETIC (anemie, insuficienta medulara);
* BOLILE SISTEMULUI IMUNITAR;
* bOLILE SISTEMULUI NERVOS (scleroza multipla, migrene, boala Alzheimer, tulburari de memorie, sindrom de hiperactivitate);
* EFECTE ANTICANCERIGENE (cavitatea bucala, intestin, col uterin, san, prevenirea metastazelor, diminuarea efectelor secundare a chimioterapiei si a tratamentuylui cu raze cobalt, in cancer limfatic, activeaza factorul de necroza tumorala TNF);
* TULBURARI HORMONALE (infertilitate, fct glandei tiroide);
* TULBURARI METABOLICE (diabet zaharat, dislipidemii - colesterol si trigliceride, acid uric, etc);
* BOLI CARDIOVASCULARE (hipertensiune arteriala, infarct miocardic acut, ateroscleroza etc);
* BOLI ALE CAILOR URINARE (inflamatii, calculi, insuficienta renala etc);
* BOLI GASTROINTESTINALE (reflux, ulcer gastric, duodenal, colita cronica, constipatie):
* BOLI ALE SISTEMULUI OSOS (malformatii osteoarticulare - artroza, osteoporoza);
* BOLI CRONICE DERMATOLOGICE (psoriazis, zona zoster);
* EFECTE ANTIVIRALE, ANTIBACTERIENE SI ANTIFUNGICE (SIDA, hepatita, candidoza, helycobacter);
* DETOXIFICARE (metale grele, pesticide, azbest, dioxina etc);
* OBEZITATE - SUBNUTRITIE - restabileste echilibrul organismului

* mai multe informatii la tel 0733 046 175 sau oana_t21@yahoo.com
* www.wellstar.ro
anna_healthy
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:28
Alexandra, este adevarat ca important este sa iti fie bine tie. Daca nu ai alte probleme de sanatate, organismul tau stie ce-i trebuie.
Faptul ca unii rad spune multe despre caracterul lor. Incearca sa nu iti conduci viata dupa ce vine din exterior, ci dupa inima ta.

In orice caz, ai incercat cura pe care ti-o recomnada cineva, cu produsul acela din America? A dat rezultate?

Daca nu, si totusi vrei sa incerci ceva, iti recomand cura de la Forever Living Products. Eu consum in familie produsele lor, care sunt de o calitate exceptionala, si pe care le gasesti in Romania.

Pot sa-ti dau mai multe informatii, daca vrei.
healthy007098
Postat pe 5 Octombrie 2009 12:06
si eu am fost foarte slaba pana la varsta de 24 ani cand am nascut al doilea copil!!eram foarte mandra de mine de faptul cum aratam!!in schimb acum ca au trecut 10 ani vreau sa iti spun ca sunt foarte complexata de greutatea mea ca am cu 20 de kilograme in plus si e groaznic ca nu mai pot avea greutatea care o aveam odata!!dupa mine esti foarte bine asa si nu te incurca cu cine stie ce tratamente care pot sa iti deregleze metabolismul!!!cu timpul o sa vezi ca o sa te ingrasi si ti-ai dori sa mai ai o frumoasa silueta!!! asa ca iti recomand sa stai linistita important e sa fii sanatoasa!!
patrizzia
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:21
Buna ziua bucurate ca esti slaba si nu te lupti cu kg cum sint alte persoane,dupa 35 de ani ai sa te mai ingrasi putin,daca ai deja un copil bucurate ca lumea te considera sora lui si nu rid de el cind va creste mai mare ca are o mama batrina,este posibil ca organismul tau sa nu asimileze ceea ce maninci,nu mai cauta medicamente care sa te ajute la ingrasat.Multa sanatate
naziru
Postat pe 6 Ianuarie 2010 07:49
da k esti sanatoasa, poti fii fericita, ai prefera sa tii diete, sa nu manancimai nimic, sa rada lumea de tine k esti grasa si sa te creada bunica copilului? ramai asa, te vei ingrasa in timp, anyway(iti spun din proprie experienta),cand am avut primul copil am avut si eu 45kg, acum am 54 si muncesc din greu sa mai dau jos, sau cel putin sa nu mai pun, e groaznic!
fairdealing
Postat pe 6 Ianuarie 2010 10:00
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:16
am cateva mici sfaturi, ca persoana care a trecut pin asta. ( aveam 47 la 1.70)

am trecut prin asta: am avut 47 kg la 1.70. acum am 54 si sunt multumita.



1. preocuparea excesiva duce la anumite blocaje care ne impiedica sa atingem exact acel obiectiv pe care ni-l dorim atat de mult. deci e bine sa nu ne gandim excesiv la ingrasat.

2. ajuta sa mergi la un nutritionist bun. eu nu am mers, pt ca am observat ca se rezolva de la sine. dar atentie. un nutritionist bun! NU UNUL CARE PROMITE MINUNI. LA FEL CUM IMI VINE FOOOOOARET GREU SA CRED CA POTI SLABI DOAR LUAND PASTILE, CEAIURI, FARA SA FACI NICIUN EFORT, la fel de geu mi-e sa cred ca te poti ingrasa ( eventual si rapid) doar luand nush ce pastile. si daca se intampla asta, nu cred ca poate fi sanatos.

3. daca fumam, ajuta destul de mult sa renuntam la fumat, aceasta pentru ca, asa cum am mai spus, papilele devin mai sensibile, iar mancare pare mai gustoasa. MAI MULT, RENUNTAREA LA FUMAT FACE CA TEXTURA PIELII , A TENULUI, SA SE SCHIMBE F MULT - PIELEA DEVINE MAI LUMINOASA. VA VA PLACEA MAI MULT DE VOI SI VETI FI MAI MULTUIMTE CAND VA UITATI IN OGLINDA. ASTA AU ZIS-O TOATE FEMEILE CARE S-AU LASAT DE FUMAT.

4. daca observam ca incepem sa mai luam in greutate, ajuta sa urmam un program de exercitii, pentru ca acele kilograme care se asaza sa se aseze in mod frumos, armonios.

5. CEL MAI IMPORTANT; IUBITI-VA PE VOI! INVATATI SA FACETI ASTA. Mancati cu pofta, radeti mult, iubiti mult, dormiti..nu neaparat mult, dar bine.
impacati-va cu voi insiva!
( aici pe forum, cineva observase ca stresul e un mare inamic - DA! ASA ESTE!)
Daca aveti o relatie cu care nu sunteti multumiti - imbunatatiti-o sau schimbati-o. Uneori e mai bine sa fii singur de tot decat intr-o relatie care-ti face rau (been there).
daca aveti nemultumiri la job, incercati sa vb cu sefii, cu colegii si rezolvati-le.
Conflicte, nemultumiri mai vechi legate de familie, prieteni? vorbiti despre ele. iertati-i. Iertarea face minuni. Si mai ales, iertati-va si iubiti-va pe voi. Nu va framatati prea mult pt chestii mici. Invatati sa va iubiti asa cum sunteti, sa va iubiti viata, si veti vedea ce schimbari frumoase se pot petrece.



natasarostova
Postat pe 6 Aprilie 2010 10:16
De la: healthy002157, la data 2009-05-09 23:14:06ma numesc alexandra si am fost mereu o fata slaba astfel ca la 24 de ani si la 165 cm cantaresc numai 45 de kg. m-am saturat sa rada lumea de mine fiindca sunt foarte slaba. mai rau e ca am un baiatel de 2 ani si jumatate si toata lumea crede ca sunt sora lui mai mare. haine imi este din nou foarte greu sa gasesc pe marimea mea si vara mi-e rusine sa port o fusta scurta sau pantaloni scurti. asa ca daca poate cineva sa ma ajute si sa imi recomande un tratament care sa ma poata ajuta v-as fi recunoscatoare


Buna,
iti trimit si tie un link cu sfaturi pentru slabit pe care l-am gasit pe un site de medici iata:
http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=33&sid=97861691de053ad75cee012b9ccc829c
ai putea sa incerci sa le aplici, insa trebuie sa ai rabdare. iar in cazul in care nu dau rezultate, ti-as recomanda sa consulti un medic.
Monicamm85
Postat pe 14 Iunie 2010 13:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebari urgente 4 De la: office_salinasusesi_ro 25 Iunie 2010 08:39
CEARCANE 10 De la: office_salinasusesi_ro 10 Iunie 2010 09:11
ATENTIE ALTFEL MOARTE SIGURA..... 5 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:56
dulciurile nu ingrasa:(( 65 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:16
tonifierea pielii 7 De la: office_salinasusesi_ro 17 Aprilie 2010 10:08