Setari Cookie-uri

Buze inflamate

Am fost intr-o calatorie in Anglia acum doua luni si din cauza vantului rece buzele mi-au crapat (chiar aveam senzatia de arsura inainte de craparea propriu-zisa, din cauza trecerii cu limba peste ele in bataia vantului). Insa de cand m-am intors, nu reusesc sa le tratez cu nimic, la fiecare masa cu sare (fie ea si putina), rosii, fructe sau orice contine acizi, buzele mi se inflameaza, am senzatia de arsura (inflamare, se inrosesc in jurul conturului) dupa care la o zi, doua se crapa. Nu am folosit ptr. vindecare decat crema de galbenele, un unt de buze de la Body Shop ptr. hidratare si un balsam de buze de la Nivea Repair&Protection. De doua luni tot am aceasta problema...m-am gandit, inainte sa merg la doctor, sa fie vreo alergie la ceva, sa am vreun "corp" strain in gura care sa reactioneze astfel (limba e cam alba, ce-i drept, dar asa a fost cam de cand ma stiu). Insa nu mai stiu ce sa fac, aveti voi vreo idee ce poate fi? Va multumesc
sonador_healthy
Postat pe 11 Mai 2009 16:34
BUNA . ITI RECOMAND UNT DE SHEA , O CREMA ORGANICA FOARTE BUNA PT TRATAKMENT DERMATOLOGIC , BALSAM DE BUZE LOGONA - ORGANIC SI UN GEL DE ALOE PT VINDECAREA CRAPATURILOR SI ARSURILOR. lE POTI PRIMI ACASA PRIN CURIER DACA IMI SCRII PE EMAIL ; pricrodica@yahoo.com ca sa vorbim detalii. Rodica
healthy002409
Postat pe 9 Iunie 2009 03:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hidrocortizon Acetat 2 De la: wasymed 23 Februarie 2010 18:48
ECOGRAFIE 5 De la: leilaalexandru 13 Mai 2013 17:10
anxietate 51 De la: office_salinasusesi_ro 21 Iunie 2010 13:11
prima oara 9 De la: goanga 6 Martie 2010 10:29
TERAPII ENERGETICE GRATUITE 2 De la: ioanabobocea 19 Decembrie 2009 09:45