GRIPA PORCINA AH1N1

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

IOANA1947 Avatarul lui IOANA1947

364 mesaje
Oras: bucuresti

Virusul gripei porcine
• noul tip de virus gripal A H1N1(„virusul gripei porcine”) a fost creat în laborator

• nu se aseamănă cu nici un alt virus precedent

• pentru sinteza lui s-a folosit virusul gripei spaniole din 1918 combinat în mod artificial cu tulpina virusului comun H3N2 și H5N1 (tulpina gripei aviare)

• conține material genetic de la două tulpini de gripă porcină, două tulpini de gripă umană și o singura tulpină de gripă aviară

Cât de gravă este gripa porcină?
• simptomele de gripă porcină sunt cel mult moderate

• gripa porcină este cu mult mai blândă decât s-a așteptat (cf. „The Times”)

• boala nu se manifestă mai drastic decât o răceală severă, deci rolul vaccinării este pus sub semnul întrebării

• în Marea Britanie, cea mai afectată țară din Europa, se înregistrează o mortalitate de 0,03 %, cu mult mai scăzută decât în cazurile de îmbolnăviri cu o gripă obișnuită tip A

deci nu este justificată vaccinarea în masă a populației,

Raporteaza abuz de limbaj
___Anna___ Avatarul lui ___Anna___

38 mesaje

Eu am auzit ca a fost creat in laborator de americani, deoarece vor sa omoare din populatia noastra pt. ca este foarte mare, mult mai mare decat a lor.. este adevarat?:*
Anna.
ene_m_gabriel Avatarul lui ene_m_gabriel

918 mesaje
Oras: pitesti

De la: AnoOtza, la data 2010-01-18 17:19:13Eu am auzit ca a fost creat in laborator de americani, deoarece vor sa omoare din populatia noastra pt. ca este foarte mare, mult mai mare decat a lor.. este adevarat?:*
da da,este foarte adevarat,tu de unde ai auzit?de la rusi?
___Anna___ Avatarul lui ___Anna___

38 mesaje

eu am auzit de la o colega (pt ene m gabriel)

ce americani ........mie totushi imi este foarte frica de acest virus... si gripa aviara tot in laborator a fost creata?
Raporteaza abuz de limbaj
Anna.
healthy006265 Avatarul lui healthy006265

16 mesaje

nu va face ti problem , e problema masonilor , a clanului BILDEMBERG si superiorii lor ca sa omare populatia cu inventiia de gripa porcina , aviara etc , dar mai ales cu produsele alimentare care contin f multe E-uri de iti modifica genetic , pshic , mai nou apar ,se nasc copii cu fizic barbatesc dar cu tendinte sexuale feminie ,sau invers din cauaza contraceptiilor deoarece contin hormon animal

vizitati www.credo.ro
conferinte maica siluana

scrie ti mi sbb2xx@yahoo.es sa av trimit un video cu ac afacere a gripei .....
maria