Setari Cookie-uri

schimbarea dioptriilor

Port ochelari de 1 an si jumatate, iar sambata am fost la controlul periodic. dupa control mi s-a spus ca mi s-au schimbat dioptriile din 0.5 cu minus la 0.5 cu plus... e posibil asa ceva?? eu am unle indoieli...
iulia21
Postat pe 12 Mai 2009 10:44
da se schimba -cind incepi sa porti ochelari se maresc dioptriile eu am inceput cu o,5 si acum am 3,5 in aproape 10 ani
kudika078676
Postat pe 4 Iulie 2009 12:17
Da, e posibil, cand semnul ramane acelasi... Am miopie, mi-au crescut si mie dioptriile, dar tot minus a ramas. Eu zic sa mai consulti si alt doctor, nu cred ca avea cum sa treaca de la - la +
Georgiana77
Postat pe 4 Iulie 2009 15:39
eu am inceput cu 0.5 de aproape si acum port ochelari multifocari si distanta si aproape deci + si _cred ca eu ma uitam la tv cu ochelari de citit banuiesc nu cunosc exact cauzele dar nu mai pot renunta la ochelari ma gindeam sa fac operatie cu laser dar nu stiu daca reusesc fiind vorba + si _ a facur cineva operatie?ia reusit? multumesc poate reusesc macar de una din dioptrii sa scap ca nui usor cu ochelari lentilele nu le suport
kudika078676
Postat pe 5 Iulie 2009 15:29
Acum 2 sapt am fost la control si am -0.25. Mi-am facut ochelari si mi-a spus sa-i port doar la citit, tv, calculator, condus. Am un prieten care are de 4 ani ochelari -0.25 si ii poarta constant. Acum eu nu mai stiu ce sa fac... sa-i port constant, sa-i port doar cum mi-a zis medicul? Ceva pareri?
floare_de_colt
Postat pe 17 Octombrie 2009 21:37
AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:25
dioptria se poate mari sau sa scada.dar de schimbarea semnului nu am auzit.Ex:eu cand am inceput sa port ochelari aveam la ambii ochi -1.Dar mi-a crescut dioptria si nu mi s-a schimbat semnul.Mi-a ramas tot minus.
Aila_sakura13
Postat pe 5 Aprilie 2010 17:35
De la: iulia21, la data 2009-05-12 10:44:16 Port ochelari de 1 an si jumatate, iar sambata am fost la controlul periodic. dupa control mi s-a spus ca mi s-au schimbat dioptriile din 0.5 cu minus la 0.5 cu plus... e posibil asa ceva?? eu am unle indoieli...


eu te-as sfatui sa ai mare grija la ce medic mergi.exista medici cu "renume" de la institutii importante care nu sunt deloc competenti. incearca sa mergi la consultatie si la un alt medic si poti verifica in acest fel daca dipotriile pe care ti le-a dat coincid...Poti cauta doctorating.ro medici oftalmologi... Succes!
Monicamm85
Postat pe 21 Mai 2010 12:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cura de slabire sau post? 100 De la: DariaMih 10 Decembrie 2011 21:39
Activatorul de apa Aquarion, dispozitiv ultramodern pentru purificarea, ionizarea, oxigenarea si recompunerea moleculara a apei 1 De la: CosminAvram 16 Noiembrie 2009 16:55
Tinerea sub control a psoriazisului vulgar 30 De la: Starlove 12 August 2015 22:27
Parfumuri la 52 lei 7 De la: valy87 1 August 2011 18:35
Produse 100% naturale pentru controlul greutatii care dau rezultate 100% 1 De la: al3ahym 9 Septembrie 2008 13:16