Setari Cookie-uri

dieta nicoletei luciu

Buna fetelor!!!am citit pe un site despre dieta nicoletei luciu cu care a slabit 30 kg dupa nastere sincer nu stiu ce sa spun in privinta ei...park as incerca-o si eu...pt ca cele care au incercat-o au spus k chiar da rezultate si intr-un timp scurt...exact ce imi trebuie mie pentru ca pana pe 5 iunie tr sa dau jos 5 kg

Aceasta este dieta "minune"
Poþi mânca din aceste preparate cât doreºti!
Compotul îl faci astfel: în 2 litri de apa pui 7 mere tãiate cubuleþe sau felii si le fierbi compoziþia pânã când se înmoaie puþin merele.
Aceastã cantitate o bei pe tot parcursul zilei.
Supa de pui trebuie fãcutã cu mai multe feluri de legume: þelinã, ardei, gogoºar, morcovi, dar niciodatã cartofi, orez sau fidea. Supa e bunã ºi rece ºi caldã. E de preferat sa mãnâci supa fãcutã de tine acasa ºi nu una de la restaurant, unde o mai preparã câteodatã ºi din cele la plic, care conþin zahãr. Aceea, evident îngraºã.

Dimineaþa - o canã mare de compot. Dupã douã ore, dacã îþi este iar foame, bea 300 ml de compot de mere.
La prânz ºi toatã dupã-amiaza - câte o porþie de supã de pui în care sã fie ºi o bucatã de carne, ciocãnele sau pulpe superioare, de pe care este important sã scoþi pieliþele.
Dacã la un moment dat crezi cã nu mai poþi mânca atâta supã, încearcã un ardei iute ºi îþi creºte pofta imediat.

Nu conteazã la ce ora e ultima masã. Dacã nu eºti acasã, poþi apela la batoanele fibrobar, maximum douã pe zi.
Nu ai voie pâine ºi nici dulciuri, oricum fibrobarul îþi taie pofta de dulce.

Poþi sã þii acest regim cât timp vrei sã slãbeºti. Când îl termini, mãnânci carne la grãtar, salate ºi iaurturi.


Daca a incercat cineva dieta va rog frumos sa imi spuneti si mie cum ati facut voi compotul si supa si daca ati vazut rezultate:D:D
Sau daca vrea cineva sa o tina ca sa ne sprijinim reciproc:D:D
dydysca
Postat pe 11 Mai 2009 19:22
e foarte simplu de facut compotul si supa ....:) inseamna ca nu stii
kudika175089
Postat pe 6 Iunie 2009 13:56
De la: dasa_1_9, la data 2009-06-06 13:56:42e foarte simplu de facut compotul si supa ....:) inseamna ca nu stii


ba da stiu dar am vaz pe alte site-uri q dieta supa sh compotul facute altfel...
sh de aia am intr...
dydysca
Postat pe 6 Iunie 2009 15:52
De la: dyana, la data 2009-06-06 15:52:07
De la: dasa_1_9, la data 2009-06-06 13:56:42e foarte simplu de facut compotul si supa ....:) inseamna ca nu stii


ba da stiu dar am vaz pe alte site-uri q dieta supa sh compotul facute altfel...
sh de aia am intr...

Dupa cum "scriezi" nu ai mai mult de 15 ani,m-am saturat de copii pe forumuri,de copii stupizi si needucati.
enemgabriel
Postat pe 6 Iunie 2009 18:18
De la: enemgabriel, la data 2009-06-06 18:18:45
De la: dyana, la data 2009-06-06 15:52:07
De la: dasa_1_9, la data 2009-06-06 13:56:42e foarte simplu de facut compotul si supa ....:) inseamna ca nu stii


ba da stiu dar am vaz pe alte site-uri q dieta supa sh compotul facute altfel...
sh de aia am intr...

Dupa cum "scriezi" nu ai mai mult de 15 ani,m-am saturat de copii pe forumuri,de copii stupizi si needucati.


Scuza-ma dar de unde sti ca sunt un copil stupid si needucat??si daca am 15 ani nu am voie sa postez pe forumuri??nu inteleg cu ce te-a deranjat mesajul meu...
dydysca
Postat pe 7 Iunie 2009 21:21
Datorita actiunii lor, absorbantele LOVE MOON sunt indicate pentru o serie larga de infectii si disfunctii : inflamatii si dermatite, infectii cu bacterii de toate tipurile, candidoze, mancarimi, arsuri vaginale, scurgeri excesive, dismenoree, migrene , cancer de col uterin, hemoroizi.
De asemenea materialele din care sunt fabricate sunt pure si de cea mai inalta calitate ( nu sunt folosite materiale reciclate ) - nu contin mercur, plumb, formaldehide sau componente din plastic nonbiodegradabil - care din pacate sunt de gasit in aproape orice alt absorbant. Sunt in conformitate cu standardele Comunitatii Europene.
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 9 Iunie 2009 12:12
N`ai sa vezi asa ceva .....chiar asa dara are 15 ani care ar fi problema?? Rai mai sunteti
cazam
Postat pe 16 Iunie 2009 15:25
De la: caterincayoyo, la data 2009-06-16 15:25:36N`ai sa vezi asa ceva .....chiar asa dara are 15 ani care ar fi problema?? Rai mai sunteti

Aici nu este vorba de rautate ci de educatie fie ea si alimentara.Dar la varsta ei nu ar trebui sa se gandeasca la diete,exista un mijloc mult mai eficient pentru a ramanela o greutate ideala sau de a slabi:sportul,miscarea in aer liber ferita de poluare.
enemgabriel
Postat pe 16 Iunie 2009 15:31
Cum spui tu ...numai ca fiecare adolescenta este obsedata de acele tipare 90/60/90 :( si apeleaza la orice ....
cazam
Postat pe 17 Iunie 2009 15:08
De la: enemgabriel, la data 2009-06-16 15:31:39
De la: caterincayoyo, la data 2009-06-16 15:25:36N`ai sa vezi asa ceva .....chiar asa dara are 15 ani care ar fi problema?? Rai mai sunteti

Aici nu este vorba de rautate ci de educatie fie ea si alimentara.Dar la varsta ei nu ar trebui sa se gandeasca la diete,exista un mijloc mult mai eficient pentru a ramanela o greutate ideala sau de a slabi:sportul,miscarea in aer liber ferita de poluare.


asa puteai sa spui...tu mi-ai dat de inteles ca nu am cei sapte ani de acasa...si sa sti ca stiu destule in materie de alimentatie...adik cu teoria nu este nici o problema mai greu este cu practica...mi se pare mai usor sa tin o dieta si sa slabesc mai repede decat sa mananc sanatos,sa fac sport si sa slabesc intr-o perioada mai lunga...si asta nu cred numai eu...
dydysca
Postat pe 18 Iunie 2009 22:33
la 15 ani mi se pare ok sa tii o dieta . uauuu la 15 ani nu esti mica? nu inteleg de ce ne considerati copii.... . si eu am 15 ani si dyana are dreptate ... nu mi se pare greu sa tii o cura .
izzabela
Postat pe 6 August 2009 14:15
De la: ciufixx, la data 2009-08-06 14:15:45la 15 ani mi se pare ok sa tii o dieta . uauuu la 15 ani nu esti mica? nu inteleg de ce ne considerati copii.... . si eu am 15 ani si dyana are dreptate ... nu mi se pare greu sa tii o cura .
si tot asa pana la 50,da?la 15 ani grija nr 1 este cum sa te menti in forma nu cum sa-ti recapeti forma.
enemgabriel
Postat pe 6 August 2009 14:20
Buna,

ai reusit sa scapi de 5 kg? Felicitari!
Iti recomand un site,unde gasesti solutia de mentinere pe termen lung,sau daca nu ai reusit sa slabesti ai si solutia sanatoasa,sigura si nu se tine greu.Maninci sanatos si slabesti frumos( am facut si versuri:))
www.slabestesanatos.bizoo.ro

Succes!
LauraAma
Postat pe 15 Septembrie 2009 08:14
Lasa-l draga pe nenea cu cioara sa crocaie degeaba ca vad ca nu e asa cautat cu produsele lui ....te impiedici de el pe Forum cred ca e un pensionar ciudat care a uitat ce bine era la 15 ani ! Lasa nenica fetele sa fie sexy si slabe ce vrei sa mearga cu gentuta la usa omului poate pune careva botu la Forever.... Asa va vreau fetelor ca asta era doctorant la 15 ani in dezvoltarea vorbirii............tot observa el greselile altora!Va pup
healthy001807
Postat pe 15 Septembrie 2009 22:59
Dieta lui Luciu .........o mare porcarie, o mare minciuna !hahahahaha un inel de 8000 euro = dieta.
cazam
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:47
ceau dyana....nici eu nu sunt foarte grasa cateva kg peste...dar vreau sa ma apuc si eu de ea sper sa mearga...
healthy007205
Postat pe 8 Octombrie 2009 08:54
De la: healthy001807, la data 2009-09-15 22:59:42Lasa-l draga pe nenea cu cioara sa crocaie degeaba ca vad ca nu e asa cautat cu produsele lui ....te impiedici de el pe Forum cred ca e un pensionar ciudat care a uitat ce bine era la 15 ani ! Lasa nenica fetele sa fie sexy si slabe ce vrei sa mearga cu gentuta la usa omului poate pune careva botu la Forever.... Asa va vreau fetelor ca asta era doctorant la 15 ani in dezvoltarea vorbirii............tot observa el greselile altora!Va pup
POTI SA NE OFERI CEA MAI BUN DECAT PROGRAMELE DE LA FOREVER?ARGUMENTE CA SUNT DE BAZACONII SI INEPTII MAI ALES DE INCULTI.
ene_m_gabriel
Postat pe 8 Octombrie 2009 08:56
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-08 08:56:41
De la: healthy001807, la data 2009-09-15 22:59:42Lasa-l draga pe nenea cu cioara sa crocaie degeaba ca vad ca nu e asa cautat cu produsele lui ....te impiedici de el pe Forum cred ca e un pensionar ciudat care a uitat ce bine era la 15 ani ! Lasa nenica fetele sa fie sexy si slabe ce vrei sa mearga cu gentuta la usa omului poate pune careva botu la Forever.... Asa va vreau fetelor ca asta era doctorant la 15 ani in dezvoltarea vorbirii............tot observa el greselile altora!Va pup
POTI SA NE OFERI CEA MAI BUN DECAT PROGRAMELE DE LA FOREVER?ARGUMENTE CA SUNT DE BAZACONII SI INEPTII MAI ALES DE INCULTI.
produsele forever sunt pline de elemente chimice de sinteza,gen parabeni sau polisorbat 20 , produsele forever pentru intretinerea corporala sunt mult mai slab calitattive decat multe din magazine si deasemenea sunt pline de chimicale...cautati detall pe net" INGREDIENTE ALOE FIRST " sau orice alt produs forever sa vedeti cate chimicale au in compozitie !!!!!

in concluzie foarte scumpe si foarte proaste calitativ !!!!
4Life
Postat pe 8 Octombrie 2009 09:09
De la: TF_, la data 2009-10-08 09:09:38
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-08 08:56:41
De la: healthy001807, la data 2009-09-15 22:59:42Lasa-l draga pe nenea cu cioara sa crocaie degeaba ca vad ca nu e asa cautat cu produsele lui ....te impiedici de el pe Forum cred ca e un pensionar ciudat care a uitat ce bine era la 15 ani ! Lasa nenica fetele sa fie sexy si slabe ce vrei sa mearga cu gentuta la usa omului poate pune careva botu la Forever.... Asa va vreau fetelor ca asta era doctorant la 15 ani in dezvoltarea vorbirii............tot observa el greselile altora!Va pup
POTI SA NE OFERI CEA MAI BUN DECAT PROGRAMELE DE LA FOREVER?ARGUMENTE CA SUNT DE BAZACONII SI INEPTII MAI ALES DE INCULTI.
produsele forever sunt pline de elemente chimice de sinteza,gen parabeni sau polisorbat 20 , produsele forever pentru intretinerea corporala sunt mult mai slab calitattive decat multe din magazine si deasemenea sunt pline de chimicale...cautati detall pe net" INGREDIENTE ALOE FIRST " sau orice alt produs forever sa vedeti cate chimicale au in compozitie !!!!!

in concluzie foarte scumpe si foarte proaste calitativ !!!!
Cine o spune?Mulgatorul de colastra?Ce pregatire in microbiologie ai dumneata?Cine spune ca sunt mai proaste decat cele din magazine?A, va spun eu,un vacar care ar vrea si el sa nu aibe concurenta,usor tinere,usor,studiile arata ca peodusele sunt 100%naturale,o spun avizele INTERNATIONALE.
ene_m_gabriel
Postat pe 8 Octombrie 2009 09:14
mda a pus si fata asta o intrebare si voi .. va f&*e grija ca are 15 ani nu sa raspundeti la o intrebare... pana la urma e un forum unde are dreptul sa intre oricine, si puii mei e in stare careva sa raspunda la intrebarea aia adica mai exact: a tinut cineva dieta nicoletei luciu sau aici se pun intrebari ca sa se raspunda cu rautati?!
ganduri_mici
Postat pe 12 Octombrie 2009 08:31
Draga Dyana,
Daca este adevarat ca ai 15 ani, atunci cel mai bine este sa slabesti cu sport. La aceasta varsta nu este recomandat sa tii diete atat de drastice ca aceasta, Nicoleta Luciu este putin mai mare decat tine, la ea procesul de crestere s-a incheiat. Daca ai peste 21 de ani poti tine aceasta dieta dar nu pentru mult timp. Organismul nostru are nevoie de proteine, glucide, vitamine, etc, pentru a reusi sa functioneze la capacitate maxima. Iar compotul si supa de preparat sunt foarte usor, iar daca vrei sa te ajute cineva poti ruga o vecina eventual sa-ti arate cum se fac. Succes!
carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 12 Octombrie 2009 08:35
poti sa spui cate kilograme si ce inaltime ai?daca esti supraponderala e ok sa urmezi o dieta.daca vrei sa slabesti ca ti se pare tie ca esti grasa nu mai este in regula.nu uita ca la 15 ani esti in crestere.ai grija ce diete tii.
healthy006968
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:08
Deci pana la urma cum se face supa aceea minune a Nicoletei Luciu? Am intales ca nu se adauga orez, cartofi si fidea. Banuiesc ca se pun doar radacinoase dar in afara de acestea ce se mai adauga? Ma refer la : delicat, bors, bulion chestii ca la o ciorba normala. La compot am inteles ca se adauga doar mere si apa dar de supa nu vb nimeni.
Ana_Maria_healthy
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:49
eu am auzit ca nicoleta luciu mananca numai batoane de slabit toata ziua...:D:D...e bine ca la 15 ani sau mai putin sau mai mult sa nu se tina niste diete prea drastice...am avut prietene care tineau la aceste varste si acum au numai probleme cu sanatatea!e bine sa nu se manace mult mai ales seara dupa ora 6-7 si sa se faca sport..asa va faceti si un stil de viata sanatos pentru mai tarziu si nici nu va ingrasati...:)va spun eu care la 15 ani eram o slabatura si pentru ca nu mi-a placut sportul dar mi-a placut mancarea nu aveam nicio regula si m-am ingrasat foarte mut fata de cum eram atunci..adica atunci aveam 49-51 de kg si acum am 59-60 la 23 de ani si 1,71 m.:)nu e mult dar va dati seama fata de atunci si cand ma uit la pozele de atunci si ma uit la cele de acum si la mine de acum mi se pare destul:)si acum ma chinui sa nu mai mananc seara dar nu reusesc si sa fac spor dar nici asta nu prea reusesc..mai ales ca e serviciul ..intervine lenea,oboseala...:)succes cu aceasta dieta a nicoletei luciu:)
andreea_3
Postat pe 12 Octombrie 2009 10:50
....produse 100% naturale......ce prostii puteti afirma, credeti ca suntem chiar atat de prosti si ca punem botu` asa usor. Demonstraza-mi, te rog, cum prepari o crema care sa aiba si valabilitate 3 ani fara a folosi un procedeu chimic.
claudeta
Postat pe 12 Octombrie 2009 11:04
neplacut raspunsul tau, nu este necesar sa faci asemenea remarci , chiar necivilizat.
danuta100
Postat pe 12 Octombrie 2009 14:17
De la: dyana, la data 2009-05-11 19:22:04Buna fetelor!!!am citit pe un site despre dieta nicoletei luciu cu care a slabit 30 kg dupa nastere sincer nu stiu ce sa spun in privinta ei...park as incerca-o si eu...pt ca cele care au incercat-o au spus k chiar da rezultate si intr-un timp scurt...exact ce imi trebuie mie pentru ca pana pe 5 iunie tr sa dau jos 5 kg

Aceasta este dieta "minune"
Poþi mânca din aceste preparate cât doreºti!
Compotul îl faci astfel: în 2 litri de apa pui 7 mere tãiate cubuleþe sau felii si le fierbi compoziþia pânã când se înmoaie puþin merele.
Aceastã cantitate o bei pe tot parcursul zilei.
Supa de pui trebuie fãcutã cu mai multe feluri de legume: þelinã, ardei, gogoºar, morcovi, dar niciodatã cartofi, orez sau fidea. Supa e bunã ºi rece ºi caldã. E de preferat sa mãnâci supa fãcutã de tine acasa ºi nu una de la restaurant, unde o mai preparã câteodatã ºi din cele la plic, care conþin zahãr. Aceea, evident îngraºã.

Dimineaþa - o canã mare de compot. Dupã douã ore, dacã îþi este iar foame, bea 300 ml de compot de mere.
La prânz ºi toatã dupã-amiaza - câte o porþie de supã de pui în care sã fie ºi o bucatã de carne, ciocãnele sau pulpe superioare, de pe care este important sã scoþi pieliþele.
Dacã la un moment dat crezi cã nu mai poþi mânca atâta supã, încearcã un ardei iute ºi îþi creºte pofta imediat.

Nu conteazã la ce ora e ultima masã. Dacã nu eºti acasã, poþi apela la batoanele fibrobar, maximum douã pe zi.
Nu ai voie pâine ºi nici dulciuri, oricum fibrobarul îþi taie pofta de dulce.

Poþi sã þii acest regim cât timp vrei sã slãbeºti. Când îl termini, mãnânci carne la grãtar, salate ºi iaurturi.


Daca a incercat cineva dieta va rog frumos sa imi spuneti si mie cum ati facut voi compotul si supa si daca ati vazut rezultate:D:D
Sau daca vrea cineva sa o tina ca sa ne sprijinim reciproc:D:D

compot: 2 l apa + 7 mere taiate cuburi
supa: o pulpa + legume (am ales care imi plac mie: morcovi, telina, pastarnac, gogosar) + un cub concentrat de pui
in prima zi am servit compot de mere la micul dejun, am luat in termos supa cu mine din care am baut restul zilei, pulpa am mancat-o la cina.
a doua zi am crezut ca lesin pe strada. daca ai urmarit presa, acelasi lucru i s-a intamplat frecvent si nicoletei, si anume lesina la filmari din cauza dietei. nu cred ca a slabit 30 kg in timp asa scurt NUMAI cu aceasta dieta. de cand ai pus postul si pana acum banuiesc ca deja ai incercat ceva. ai obtinut rezultatele dorite pe timpul verii?
ema_7
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:07
Ce nu iti convine danuta100?
Cruda realitae?
Asta e adevarul...

Ai vazut vreodata cum arata o femeie care a slabit mai multe kg intr-un timp scurt?

Nu cred...
crystyn23
Postat pe 12 Octombrie 2009 19:20
insinte sa adresezi cuvinte de jignire cuiva,ar trebui sa te gandesti la diferenta de varsta care exista intre tine si acei 15 ani.Si daca chiar ai vrut sa-i dai un sfat referitor la dieta,trebuia sa o faci politicos si amabil(daca tot vb.de educatie),si nu in modul cum ai facut-o tu.si la urma urmei,suntemi liberi sa opinam indiferent de varsta.
healthy001744
Postat pe 12 Octombrie 2009 19:38
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-08 08:56:41
De la: healthy001807, la data 2009-09-15 22:59:42Lasa-l draga pe nenea cu cioara sa crocaie degeaba ca vad ca nu e asa cautat cu produsele lui ....te impiedici de el pe Forum cred ca e un pensionar ciudat care a uitat ce bine era la 15 ani ! Lasa nenica fetele sa fie sexy si slabe ce vrei sa mearga cu gentuta la usa omului poate pune careva botu la Forever.... Asa va vreau fetelor ca asta era doctorant la 15 ani in dezvoltarea vorbirii............tot observa el greselile altora!Va pup
POTI SA NE OFERI CEA MAI BUN DECAT PROGRAMELE DE LA FOREVER?ARGUMENTE CA SUNT DE BAZACONII SI INEPTII MAI ALES DE INCULTI.



stimate partener de discutie, cunosc medici care dau diete si copiilor de 3 sau 10 ani, daca este cazul! daca dumneata ai participat la cateva traininguri in cadrul firmei, asta nu te face medic. te rog frumos sa iti controlezi limbajul si agresivitatea, nu am chef sa ma impiedic mereu de comentariile dumitale trufase.
IIvan
Postat pe 13 Octombrie 2009 10:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
patile eficiente pentru slabit 49 De la: healthy006432 14 Septembrie 2009 13:18
disperata la maxim 47 De la: kudika195501 1 Decembrie 2010 01:33
Reductil 16 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:09
cura de slabire sau post? 100 De la: DariaMih 10 Decembrie 2011 21:39
Problema de slabit...FARA SOLUTIE?sper sa existe cineva care sa cunoasca 2 De la: DESERT_PLANT 22 Ianuarie 2009 17:45