Setari Cookie-uri

epilare definitiva

Daca stie cineva efecte adverse (roseata ..)
geoatlas
Postat pe 25 Mai 2009 20:44
F. putin...
Iar definitiva..."de tot" (ca sa spun asa..cu toate ca nu este corect), nu exista! Cu timpul apar fire.
A! inca ceva! Nici un laser din lume nu "vede" firele albe sau blonde (deschise la culoare). Deci acestea raman oricum.
EmaM
Postat pe 30 Mai 2009 15:50
stiti careva prin Craiova un salon care se ocupa cu asa ceva?
agny
Postat pe 12 Iunie 2009 11:59
pai de ce nu dai informatii aici ca sa afle toata lumea?
este un forum special pentru discutii.
puiutzul
Postat pe 14 Iulie 2009 07:25
buna...eu am gasit pe internet un aparat ca un fel de penseta cu laser cu ,care te poti face singura acasa,aparatul costa doar 2 mil(mai mult sau mai putin) dar nu stiu cat este de bun...as dorii sa stiu daca a incercat cineva un astfel de aparat....
adelinda_25
Postat pe 14 Iulie 2009 08:20
eu nu stiu dar suna foarte interesant...daca afli mai multe despre te rog sa ne impartasesti si noua...si unde anume ai vazut acest aparat?
multumesc
healthy003920
Postat pe 14 Iulie 2009 08:53
Eu am apelat la epilarea definitiva acum 6 luni, si intr`adevar firele albe si blondutze nu dispar, doar firele negre. Metoda este destul de dureroasa, dupa doar o mika iritatie care trece repede. Isi merita banutzi, doar daca ai probleme si par pe fatza negru, atat.
cazam
Postat pe 14 Iulie 2009 09:12
roseata sau pete maro pot aparea daca esti bronzata, adica pielea se poate arde ... eu imi fac acum epilare definitiva la go skin (am fost deja de 2 ori pt abdomen) si sunt multumita.

totul depinde de cat de sensibila ai pielea! mie nu mi se pare dureros!
zephyre
Postat pe 14 Iulie 2009 10:49
am auzit de acest aparat stiu ca la folosit cineva in zona barbiei si nu mai are par daca se poate adresa ma interesaza si pe mine pentru fica mea ,ma refer la adresa de pe internet si referitor la epilarea definitva chiar daca reuseste sa dispara si reusta au persoanele cu un fir de par gros si negru ,dar dupa 2 ani reapare aceasta sursa o de informatii o am de la o companie care vinde aparate leizar ,personal am facut fetitei mele cind erea in clasa a 7 pe mini de 2 ori si bineinteles ca are par si acum dar foarte fin nu dispare definitiv pentru ca organismul se reface orcum daca se poate un raspuns pentru acel aparat care arata ca o penseta astai bine sa il ai in casa este migalos sa faci fir cu fir dar in anumite zine este foarte bun multumesc anticipat.
kudika078676
Postat pe 14 Iulie 2009 12:41
firele descise la culoare se epileaza cu succes prin Ultrasunete ...singurul aparat este la www.Slimart.ro
gina.sirbu@yahoo.com
Postat pe 14 Iulie 2009 13:14
buna... as vrea si yo sa incerc dar ...imi este putin teama..sunt bruneta si destul de paroasa...:( si ma saturat de aparat si de ceara...cam ce preturi sunt...pt epilarea "definitiva" dk poate sa sp cineva kr face sau a facut...
cyoryk
Postat pe 14 Iulie 2009 13:23
as dori sa stiu si eu cam cat costa o epilare definitiva pt fata eventual picioara,si de cate sedinte ai novoie
mioara_mioara
Postat pe 14 Iulie 2009 14:22
buna!si eu sunt destul de paroasa si bruneta,am vazut altele mai paroase ca mine;))dar oricum nu imi place acest par...pe maini nu ma deranjeaza m-am obisnuit cu el nu e foarte des sa fie stufis,dar ma deranjeaza foarte mult mustata pe care am inceput sa o iei cu benzi sau cu penseta inc ade acum 7 ani(acum am 23 de ani)si m-am saturat de cel de pe picioare sa stau la fiecare 2 zile sa ma epilez pentru ca ma iau cu aparatul si dupa 2-3 zile tot se vad crescad niste firisoare si nu le suport!!!m-am uitat pe site-uri si am gasit si eu un salon care se ocupa printre altele si de epilarea definitiva-slimart....cum am vazut ca preturile sutn destul de mari pentru zona picioarelor sau alte zone mai mari m-am hotarat sa incerc prin a-mi face o epilare definitiva a mustatii!mi-am facut o rezervare la acest salon m-am dus mi s-a explicat ca dureaza intre 6-8 sedinte pentru zona mustatii si ca dupa 2-3 ani tot vor incepe sa creasca firele de par insa mai rar.nu pot sa spun acum ca la mustata aveam parul gros si inchis ca cel de la picioare care mi l-am luat si cu lama si cu aparatul insa parul era normal brunet ...l-am lasat sa creasca ca sa poata fi luat cum trebuie...s-a vazut dupa cateva sedinte fire de par smulse insa erau doar pe anumite parti ale mustatii adica aici erau smulse cateva fire aici erau cateva fire normale care in continuare se vedeau...mi s-a spus ca pana la sfarsitul sedintelor nu vor mai fi nici acelea...normal ca am crezut ,am zis ca ele sunt expertele nu eu.fata de la casa nu prea imi dadea bonuri,si eu am fost proasta ca nu am cerut ,la fiecare sedinta vedea alt "doctor" sau ce erau fetele acelea care imi faceau tratamentul,dupa o singura sedinta am fost multumita pe deplin cu una din fete care intr-adevar sa pricepea si cand am mai cerut sa ma dea la fata aceea nu mai lucra acolo.La sfarsitul celor 9 sedinte nu s-a vazut niciun rezultat,in sensul ca erau firele smulse intr-adevar asa cum le smulg si cu penseta sau cu benzi de ceara dar care au crescut la loc dupa o saptamana!deci mi-am luat o mare teapa de aceea va sfatuiesc pentru ca tot platiti niste sume destul de mari sa cereti bonurile fiscale de fiecare data si poate chiar sa incheiati un contracte,ceva chiar nu stiu eu totusi am speranta ca in alta parte chiar s-ar vedea rezultatul si sunt dispusa sa mai incerc la un alt salon pentru a ma convinge daca e ceva adevarat cu aceasta epilare definitiva.Deci va recomand sa nu mergeti la slimart-pe mine m-a atras pentru ca prima sedinta era gratuita si mai ramanea sa platesc eu inca 5 sedinte(pentru ca cele 2 sau 3 pana la 8-9 sedinte se faceau numai daca credeam ca mai e necesar si nu trebuia sa platesc pentru ele)insa mi-am luat o mare teapa si chiar imi pare rau pentru ca au fost totusi niste bani aruncati la gunoi...eu in continuare imi pensez mustata...chiar nu avea de ce sa nu aiba efect pentru ca parul era inchis atat cat trebuia si ma gandesc ca o firma serioasa,un salon serios nu si-ar lasa clientii pana nu ar vedea rezultate!
andreea_3
Postat pe 14 Iulie 2009 18:33
buna...m-am gandit sa va scriu si eu din experienta mea...ca poate daca aveam si eu unde sa citesc inainte...nu mai aruncam niste bani pe fereastra.
coincidenta sau nu, si eu tot la slimart am facut epilare "definitiva"...trebuie stiut, asa cum s-a mai scris, ca are efect pe firele negre, nu pe cele deschise la culoare...si atata timp cat tine tratamentul, adica intre sedinte se epileaza cu lama zona respectiva. eu am inceput cu axila, si dupa primele 2-3 sedinte cand chiar s-a vazut pentru ca erau mai putine fire si cresteau mai lent... m-am gandit sa-mi fac abonament si inghinal...proasta alegere dupa inca 1-2 sedinte nu se mai vedea nicio diferenta...asa ca am abandonat.nu am fost deloc multumita si am facut tot ce mi-a fost recomandat. intr-adevar recunosc ca acum reusesc sa ma fac cu aparatul si in axila si o parte din inghinal, ceea ce inainte nu era posibil pentru ca nu rezistam...
Acum fiecare cum crede...dar am avut prietene pe care le-am carat dupa mine la salon si care au facut tratamentul pana la capat si pe alte zone (picioare de ex) si la sf tratamentului cand nu se vedea mare lucru li s-a spus ca trebuie sa isi mai faca un abaonament ca probabil o avea firul d par mai rezistent.
pinguina
Postat pe 15 Iulie 2009 00:47
eu am facut o sedinta, si sunt multumita :D imi creste parul pe picioare cu incetinitorul !!! doare, dar cam jumate din durerea cauzata de ceara, la inghinal doar ma pisca, comparativ cu ceara ! si am scapat deja de 40% din par ! merge la parul inchis , dar mi-a zis medicul k pe fata se scapa cel mai greu ! eu merg la nordestetica, face reduceri daca te faci in mai multe locuri ! iti pune un gel rece , apoi te pisca cu aparatul ala, dar nu e insuportabil ca ceara ! in cazul meu medicul a pus gel cu tona, am auzit k unii nu pun si evident doare mai tare ! se fac 6 sedinte lunar apoi o data la 9 luni intretinere !
sab628
Postat pe 28 Iulie 2009 18:23
dar cit costa totusi?
Tuzel
Postat pe 6 August 2009 14:39
Depinde de salon, eu am platit 100 Euro pentru mustata/6 sedinte. Pentru picioare pertul este de 900 euro/pachet de 6 sedinte.Sincer, sunt bani aruncati. Si eu actual tot cu ceara ma fac si inafar de asta pielea nu mai este acceasi , am pete pe fatza:(. Asta e ...nu mai am ce face acum .
cazam
Postat pe 6 August 2009 15:22
pe mine ptr mustata m-a costat35 de euro/sedinta.cel mai bine este sate interesezi pe site-uri sau direct la salonul unde vrei sa faci epilarea.dar discuta serios inainte sa nu ramai si tu si cu banii luati si fara rezultate.si evita pe cat posibil slimart!!;)
andreea_3
Postat pe 6 August 2009 18:41
De la: cyoryk, la data 2009-07-14 13:23:39buna... as vrea si yo sa incerc dar ...imi este putin teama..sunt bruneta si destul de paroasa...:( si ma saturat de aparat si de ceara...cam ce preturi sunt...pt epilarea "definitiva" dk poate sa sp cineva kr face sau a facut...


Hey eu am gasit la Nomasvello 30 euro pe sedinta indiferent de zona corpului.Acolo mi-am facut tratament pentru zona inghinala si dupa primele 4 sedinte nu am mai avut nici o treaba.Este un salon nou si ingrijit si chiar am fost multumita atat de servicii cat si de atmosfera.Sper sa te ajute.:)

theditza04
Postat pe 23 Ianuarie 2011 19:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Folositi perne electrice? 6 De la: healthy002409 25 Decembrie 2009 08:40
CURS INTERVENTII COGNITIV-COMPORTAMENTALE 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 13 Ianuarie 2010 14:03
buna 3 De la: doinitaeda 5 Aprilie 2011 18:55
TERAPII ENERGETICE GRATUITE 2 De la: ioanabobocea 19 Decembrie 2009 09:45
entorsa veche de un an care nu raspunde de fizioterapie si antiinflamatoare 3 De la: mariam 11 Martie 2010 15:29