Setari Cookie-uri

Ajutã sauna la înlãturarea celulitei?

Fetele, aº vrea sã vã propun o temã nouã ºi sã aud pãrerile ºi experienþele voastre în legãturã cu ea.
Noi femeile, inclusiv eu la 22 de ani ne confruntãm cu acestã problemã a celulitei, mie îmi apare pe exteriorul coapselor, atunci cand strang pielea sau cand stau picior peste picior. Mã deranjeazã foarte tare ºi am ajuns sã nu mai port fuste scurte sau pantaloni scurti din cauza asta. Adevãrul este cã o bunã parte din vinã pentru apariþia ei o am eu, deoarece consumam într-una cipsuri, popcorn, bake rolls, cartofi prajiþi ºi alte aimente de acest tip, acum de aproximativ o lunã de zile am început o dietã, nu ma înfometez, nu este foarte drasticã, doar ca nu mai mananc semipreparate ºi prãjit, iar dimineaþa consum doar cereale cu lapte ºi un pahar de suc de portocale.
Pe lângã asta alerg de aproximativ 4 sau 5 ori pe sãptãmanã, câte jumãtate de orã, ºi mai merg la sauna o data pe sãptãmâna. Credeþi cã este suficient, oare este nevoie sa recurg ºi la masaje sau creme anticelulitice pentru a scãpa definitiv de ea?
the_pink_black_curly_girl
Postat pe 15 Mai 2009 08:36
De la: the_pink_black_curly_girl, la data 2009-05-15 08:36:46 Fetele, aº vrea sã vã propun o temã nouã ºi sã aud pãrerile ºi experienþele voastre în legãturã cu ea.
Noi femeile, inclusiv eu la 22 de ani ne confruntãm cu acestã problemã a celulitei, mie îmi apare pe exteriorul coapselor, atunci cand strang pielea sau cand stau picior peste picior. Mã deranjeazã foarte tare ºi am ajuns sã nu mai port fuste scurte sau pantaloni scurti din cauza asta. Adevãrul este cã o bunã parte din vinã pentru apariþia ei o am eu, deoarece consumam într-una cipsuri, popcorn, bake rolls, cartofi prajiþi ºi alte aimente de acest tip, acum de aproximativ o lunã de zile am început o dietã, nu ma înfometez, nu este foarte drasticã, doar ca nu mai mananc semipreparate ºi prãjit, iar dimineaþa consum doar cereale cu lapte ºi un pahar de suc de portocale.
Pe lângã asta alerg de aproximativ 4 sau 5 ori pe sãptãmanã, câte jumãtate de orã, ºi mai merg la sauna o data pe sãptãmâna. Credeþi cã este suficient, oare este nevoie sa recurg ºi la masaje sau creme anticelulitice pentru a scãpa definitiv de ea?


ce ai inceput sa faci e foarte bine. nu trebuie sa te grabesti, ce ai adunat in timp indelungat nu poti elimina instantaneu. ca sa scapi definitiv de ea e nevoie ca, si dupa ce nu se mai vede"coaja de portocala", sa iti pastrezi stilul de viata pe care l-ai adoptat de curand. daca esti presata de timp, iti pot recomanda o crema anticelulitica, dar, orice ai folosi nu poate inlocui miscarea, sauna, regimul alimentar. te poti hrani eficient si daca mananci sanatos, adica fara cele de care abuzai tu pana acum o luna. esti tanara si e de apreciat ca deja ai grija de sanatatea ta.
camiflorea
Postat pe 30 Mai 2009 17:17
consuma multe likide de preferinta apa plata cu lamaie.puneti in 2 litri de apa plata zeama a doua lamai.incerca sa papi cat mai multe fructe in mod special lamai (bea zeama a 2-3 lamai)pe zi asta doar in cazul in care stai bine cu stomacul.succes!!!
amarutza
Postat pe 4 Iunie 2009 13:55
draga mea eu iti propun sa continui sa te duci la alergare si sa nu mai mananci acele feluri de mancaruri numite si junk food.Si daca iti permiti sa te duci o data pe saptamana la masaj.te va ajuta si acel lucru.la varsta ta nu ar trebuii sa te dai cu creme si sa te duci la tratamente anticelulitice.Alearga cel putin 35-45 de min de 3-4 ori pe saptamana si mai fa si niste exercitii , du-te la masaj si mananca sanatos , bea 2 litri de apa pe zi si nimica altceva si o sa vezi rezultate dupe vreo 3 luni.Daca vrei sa vezi rezultate mai rapide ar trebuii sa faci atunci tratamente anticelulitice.Dar cum am spus mai inainte nu e cazul la tine.Bafta
siklodijozsef
Postat pe 11 Iulie 2009 11:03
buna fetelor eu va propum masaj cu miere de albini
kudika162441
Postat pe 11 Iulie 2009 12:15
un masaj cu miere de albini este echivalent cu 6 masaje anticelulitice
kudika162441
Postat pe 11 Iulie 2009 12:16
ceau. sper sa te ajute ce iti zic. uite eu am citit tot pe forumul acesta parca ca uleiul de ardei iute te ajuta sa scapui de celulita. Se prepara din 2 pahare de ulei de masline si se pune in intrun borcan ardei iute maruntit bine si se lasa la macerat timp de 14 zile. Apoi se strecoara si cu ulei acela te freci pe zonele afectate de celulita si te impachetezi cu folie alimentara si stai asa o jumate de ora. Multi ziceau ca acel ulei il gasesti pe pag de internet dar e scump, cam 80 lei sticla. Odata am vazut la Oprah la emisiune ca era un doctor si zicea ca noi femeile nu putem scapa niciodata de celulita. Ca tot timpul va aparea inapoi. Eu zic ca e bine ceea ce faci, exercitiile fizice si dieta nuau cum sa nu dea rezultate.
Si eu am avut celulita intro vara si mam dat cu Cellulight de la Nivea. Dar oricare are efect, aceea de la Elmiplant am inteles ca are efect parca...aici pe forumul Healthy am citit. Sper ca o sa reusesti. Mult succes.
ioanaiuliana21
Postat pe 11 Iulie 2009 14:33
si eu am celulita!:((nu stiu daca sutn grasa eu asa ma consider am 1,71 si 58 de kg,dar pun foarte repede pe solduri si abdomen:(((si adevarul este ca sunt foarte pofticioasa si mancacioasa si nici nu prea mi-au placut niciodata exercitiile.am 23 de ani,stiu ca e foarte important sa ma mentin la aceasta varsta sa incerc sa renunt la unele mancaruri...eu manac foarte mult tocmai cand nu este recomandat adica seara pentru ca vin cu o pofta mare de mancare de la servici,asa in timpul zilei nu mananc aproape nimic sau foarte putin-un sandwich sau fructe dar seara cand ajung mananc si cartofi prajiti si mancare gatita,multe prajeli,multa paine...locuiesc de 3 ani si cu iubitul meu si deobicei venim la aceeasi ora si el e foarte slab si manaca si el mult cand vine de la servici si eu nu as putea sa rezist tentatiei de a nu manca si eu cu el:(((( pe el bineinteles ca nu se pune nimic dar pe mine....:((mi-am luat o bicicleta acum acasa si fac exerciti pe ea dar nu mereu ptr ca de multe ori sunt obosita si ....mi-e lene sa fac:(((cred ca in astfel de chestii trebuie multa vointa!multa,multa!!!!!stiu prea bine ca trebuie sa renunt sa mananc asa mult seara sau deloc,stiu ca trebuie sa fac exercitii,sunt constienta de aceste lucruri dar nu prea am vointa...:(
andreea_3
Postat pe 11 Iulie 2009 20:09
Dua 10 ore se lucru la birou,merg aproape zinic la step aerobic si uneori alternez cu tae bo.
Nu manac nicodata seara ,beau lichide multe si ceai verde.
Aceasta este metoda cu ajutorul careia am scapat de celulita si...am 45 ani.
valance
Postat pe 11 Iulie 2009 22:11
Dupa 10 ore de lucru la birou,merg aproape zinic la step aerobic si uneori alternez cu tae bo.
Nu mananc nicodata seara ,beau lichide multe si ceai verde.
Aceasta este metoda cu ajutorul careia am scapat de celulita si...am 45 ani.
valance
Postat pe 11 Iulie 2009 22:12
va recomand un salon unde se fac impachetari numai cu produse profesionale, cu combinatii specifice fiecarei cliente si STARVAC,care pe langa eliminarea celulitei si MODELEAZA.Il recomand pt. k are preturi f.f. mici in special la starvac,rezultatele se vad de la primele sedinte,si pt.k este verificat de mine,la a 6-a sedinta intram in hainele de asta vara,in conditiile in care ajunsesem sa fac gropite si noduri de celulita pe picioare iar talia nu mai era.Merita garantat din toate pc.de vedere.
kudika081339
Postat pe 12 Iulie 2009 12:35
ok tine te de ce faci acum elimina paine din alimentatie si dulciurile inclusiv junk food ul si rezultatele vor aparea in 6 luni Garantat !!!
marinat
Postat pe 12 Iulie 2009 16:10
Aparitia celulitei se datoreaza, in primul rand, alimentatiei necorespunzatoare. 100% nu se poate scapa de celulita nici cu cele mai scumpe creme, seruri, masaje, impachetari s.a.m.d.; toate acestea o vor face doar mai putin vizibila pentru o scurta perioada de timp. Pentru a preveni aparitia ei beti cel putin 2 litri de apa plata/ zi, evitati consumul produselor de panificatie in exces, evitati pe cat posibil consumul fast-food-urilor si a prajelilor, consumul margarinei duce la aparitia celulitei pe coapse (untul e mai scump, dar si mai sanatos), evitati consumul de bauturi care au un continut ridicat de indulcitori (e foarte greu sa gasesti o racoritoare 100% naturala in comert).
nicoleta84_2007
Postat pe 13 Iulie 2009 13:38
De la: healthy000819, la data 2009-07-13 13:38:17Aparitia celulitei se datoreaza, in primul rand, alimentatiei necorespunzatoare. 100% nu se poate scapa de celulita nici cu cele mai scumpe creme, seruri, masaje, impachetari s.a.m.d.; toate acestea o vor face doar mai putin vizibila pentru o scurta perioada de timp. Pentru a preveni aparitia ei beti cel putin 2 litri de apa plata/ zi, evitati consumul produselor de panificatie in exces, evitati pe cat posibil consumul fast-food-urilor si a prajelilor, consumul margarinei duce la aparitia celulitei pe coapse (untul e mai scump, dar si mai sanatos), evitati consumul de bauturi care au un continut ridicat de indulcitori (e foarte greu sa gasesti o racoritoare 100% naturala in comert).

Mai pune mana si citeste ca postezi numai aberatii.
enemgabriel
Postat pe 13 Iulie 2009 13:44
AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:39
mi-e mi-a zis profa d aerobic sa ma masez ff bn seara cu o crema anticelulitiuca, pana intra in piele.si cred ca masajele anticelulitice sunt f bune.am citit ce ai scris si vad ca ai adoptat un stil d viata ff bun si sanatos.sper sa-l pastrezi si dupa ce scapi d ea.bafta
m_geani
Postat pe 1 Noiembrie 2009 20:17
crema anticelulitica* scz am gresit
m_geani
Postat pe 1 Noiembrie 2009 20:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O parte din noi ar putea fi o noua sansa!!! 2 De la: doinitaeda 15 Octombrie 2010 20:06
Cunpar 4 De la: ioanabobocea 20 Ianuarie 2010 18:52
epilepsie 7 De la: healthy002469 29 Iunie 2009 14:18
bradicardie 17 De la: Monicamm85 31 Mai 2010 11:00
despre operatia de apendicita 7 De la: Cassey_ 1 Iulie 2009 15:09