Setari Cookie-uri

"Acnee" pe brate,..... :((

Buna fetelor,

Ma confrunt cu o problema foarte foarte neplacuta, am cosuri pe brate, mai precis in zona dintre umar si cot, pe exterior, si foarte putin pe interior. Am avut problema aceasta mereu, dar nu s-a vazut prea tare, numai ca acum de cand a inceput vara, parca s-a accentuat, arata foarte urat, imi e rusine sa port maieuri sau bluzite cu maneci scurte......
Pe fata nu am cosuri decat rar, si nu am avut probleme cu cosurile nici cand eram adolescenta. Folosesc pentru fata creme pentru ten normal, iar iarna pentru ten uscat. Pentru corp folosesc lotiuni de corp pentru piele normala.....
In alte parti ale corpului nu am cosuri, nu am avut niciodata........

Puteti sa-mi dati un sfat va rog, daca ati trecut prin asa ceva?
Nu sunt puncte negre, si nici din acelea rosii mari, urate, sunt albe.

Sa merg oare la dermatolog?
ciocotoff
Postat pe 29 Mai 2009 18:30
hmmm din pacate ma confrunt exact cu aceeasi problema care apare vara si nu stiu ce sa ma fac,cred ca ar fi ideal la un dermatolog sa ne consulte sau cosmetolog ca altfel nu vad cum,si nu inteleg de la ce apare...
miticutza_healthy
Postat pe 15 Iunie 2009 20:58
De la: miticutza, la data 2009-06-15 20:58:48hmmm din pacate ma confrunt exact cu aceeasi problema care apare vara si nu stiu ce sa ma fac,cred ca ar fi ideal la un dermatolog sa ne consulte sau cosmetolog ca altfel nu vad cum,si nu inteleg de la ce apare...
incearca sa tamponezi locul respectiv cu apa cu argint coloidal... sa vezi ce rezultate bune ai sa ai apoi !!! asta eset valabil si pentru acneea faciala...un spray care are 120 puf-uri costa aprox 30 euro...
4Life
Postat pe 15 Iunie 2009 21:51
si eu patesc asa, si mi-am luat crema cu propolis de la ardes, si ma dau cu ea pe brate :D si aproape nu mai se vede nimic !
sab628
Postat pe 28 Iulie 2009 18:15
De la: TF_, la data 2009-06-15 21:51:46
De la: miticutza, la data 2009-06-15 20:58:48hmmm din pacate ma confrunt exact cu aceeasi problema care apare vara si nu stiu ce sa ma fac,cred ca ar fi ideal la un dermatolog sa ne consulte sau cosmetolog ca altfel nu vad cum,si nu inteleg de la ce apare...
incearca sa tamponezi locul respectiv cu apa cu argint coloidal... sa vezi ce rezultate bune ai sa ai apoi !!! asta eset valabil si pentru acneea faciala...un spray care are 120 puf-uri costa aprox 30 euro...


Buna
Despre tratamentul cu argint coloidal puteti citi pe acest site:
www.argint-coloidal.ro

p.s. nu e chiar atat de scump :).
pretul e rezonabil
Beni_healthy
Postat pe 12 August 2009 11:39
va epilati pe brate? ca stiu o prietena care pateste asa vara. timpul sa-i treaca aceste cosuri si-i creste si parul la loc
ceaiul de trei frati patati ajuta, curata pielea, baut o cana dimineata pe stomacul gol. mie imi ies pe fata, cum mananc ceva prostii (care-mi plac mult ). si dupa aceea beau cateva zile respectivul ceai si-mi trec toate.
sau tinctura de fructe de soc tot asa pe stomacul gol.(trebuie prescriptie ca e toxic) o prietena avea pe spate mai mereu si asa i-au trecut, cu o cura de detoxifiere.
eleain
Postat pe 12 August 2009 12:45
Problema cu care te confrunti se numeste "acnee juvenila" si ea poate aparea chiar daca nu mai esti adolescenta. Se datoreaza unei dereglari hormonale si anume excesului de foliculina (un hormon feminin).Deci in afara de tratamentul local, pentru care poti folosi Fluocinolon crema,trebuie sa te prezinti la un medic endocrinolog pentru a face niste analize de dozare hormonala si, evident, tratament in acest sens. Iti doresc sanatate si succes in tratament.
loobety_healthy
Postat pe 6 Martie 2010 06:55
dar pentru copii la 12 ani care au acnee pe frunte ce este bun?
gabimiron
Postat pe 6 Martie 2010 08:55
COSMETICE DE LUXcream antiride jour clarins 50 ml pret 25 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 25 ron
serum lift botanical clarins 30 ml pret 25 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 15 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 15 ron
masca raifermisant multi regenerate 50 ml clarins pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 100RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 6 Martie 2010 09:36
eleain te rog imi poti spune si mie cum fac cu tinctura de fructe de soc?
o pun in apa sau beau cateva picaturi?
mykr
Postat pe 6 Martie 2010 14:58
Fiica mea a avut mereu acnee, in special pe fata, dar si pe spate, umeri. Acum 2 ani a inceput sa foloseasca Zineryt si i-au disparut complet. Vara, daca mai avea probleme, se mai tampona si cu alcool iodat.
mariana_steaua
Postat pe 6 Martie 2010 15:02
Cel mai sigur si pe termen lung va rezolva problema 100% PUR COLLAGEN Capsule.Produsul este obtinut din stern de pui de 6-8 saptamini.
Dermisul, al 3-lea stra si cel mai consistent, este 75% fibra de Collagen, lipsa lui din organism, starile de stres, conditiile de mediu,alimentetia...., pot duce la aparitia bolilor de piele, infectii ale pielii.
Detalii la tel: 0770492583; email andreidan51@gmail.com
healthy001487
Postat pe 6 Martie 2010 22:10
...sau poate fi vorba de stafilococul auriu, în orice caz trebuie sã-þi dai intâlnire cu un medic.
kudika159791
Postat pe 6 Martie 2010 22:24
Poti incerca la un dermatolog. Daca esti din Bucuresti eu personal iti recomand sa mergi la Cabinet Juliette Armand - dar cauta pe net dupa www.peel.ro - ca sa nu fiu acuzata de publicitate si...gratis:D!
Sigur au si nr.de tel acolo!
Nu cred ca reusesti cu o crema acasa sa rezolvi problema; eu m-am lamurit!
bafta
alf66
Postat pe 9 Martie 2010 10:47
De la: mariana_steaua, la data 2010-03-06 15:02:54Fiica mea a avut mereu acnee, in special pe fata, dar si pe spate, umeri. Acum 2 ani a inceput sa foloseasca Zineryt si i-au disparut complet. Vara, daca mai avea probleme, se mai tampona si cu alcool iodat.

am inceput si eu sa-l fac acum dar se pare ca rezultatele abia peste 5 saptamani/ mai vorbim......
gabimiron
Postat pe 10 Martie 2010 00:25
De la: katerina, la data 2009-05-29 18:30:24Buna fetelor,

Ma confrunt cu o problema foarte foarte neplacuta, am cosuri pe brate, mai precis in zona dintre umar si cot, pe exterior, si foarte putin pe interior. Am avut problema aceasta mereu, dar nu s-a vazut prea tare, numai ca acum de cand a inceput vara, parca s-a accentuat, arata foarte urat, imi e rusine sa port maieuri sau bluzite cu maneci scurte......
Pe fata nu am cosuri decat rar, si nu am avut probleme cu cosurile nici cand eram adolescenta. Folosesc pentru fata creme pentru ten normal, iar iarna pentru ten uscat. Pentru corp folosesc lotiuni de corp pentru piele normala.....
In alte parti ale corpului nu am cosuri, nu am avut niciodata........

Puteti sa-mi dati un sfat va rog, daca ati trecut prin asa ceva?
Nu sunt puncte negre, si nici din acelea rosii mari, urate, sunt albe.

Sa merg oare la dermatolog?

Iti recomand sa incerci crema si pastilele Acnezine de la Revitol. Eu una sunt foarte multumita de ele ..chiar am reusit sa scap de ele. Las mailul meu daca vei avea intrebari: brendanytu@yahoo.com
kudika133439
Postat pe 11 Martie 2010 15:10
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 14 Martie 2010 14:18
De obicei acneea de pe brate apare de la soare...Mie de la asta mi-au aparut si daca stau la soare imi trec...Depinde de persoana..Stiu o fata care daca sta la umbra ii trec mie nu..Daca mergi la dermatolog sigur iti va spune ca trebuie sa stai la soare sau nu stiu,poate iti va recomanda o crema ..Eu am foarte multe cosuri pe brate..am pe tot bratul..Si nu stiu de ce nu imi mai dispar...
kudika229042
Postat pe 16 Iulie 2010 11:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
remedii naturiste 8 De la: dorin131 22 August 2011 16:08
Castiga un masaj la incredibilul pret de 20 lei!!! 1 De la: maryiya 25 Noiembrie 2010 21:52
Micropigmentare 49 De la: kudika_1043077 16 Februarie 2022 01:40
tratamnet pentru cicatrici????? 33 De la: alinaposchina 10 Mai 2015 21:08
High School Kangoo Party 1 De la: dianastirbu 23 Februarie 2011 01:09