Setari Cookie-uri

epilarea in zona inghinala

as dori sa aflu ce produse sau ce metode de epilare folositi pentru zona inghinala
kudika008324
Postat pe 3 Iunie 2009 15:24

evident, ceara clasica.

ramona_eliza
Postat pe 3 Iunie 2009 18:26
crema si epilatorul...acum depinde si daca poti sa faci fata durerii care o provoaca epilatorul....in zonele cele mai sensibile insa iti recomand crema
flory92
Postat pe 23 Iunie 2009 23:18
Eu folosesc ceara sau lama de ras.Depinde cum stau cu banii.:P
mhteodora
Postat pe 24 Iunie 2009 11:05
a folosit cineva epilatorul Wizzit?
healthy003603
Postat pe 29 Iunie 2009 17:50
eu imi fac epilare definitiva :D
sab628
Postat pe 14 August 2009 09:12
pai.cred ca cele mai bune sunt ceara si epilatorul..cremele epilatoare nu le recomand..pot aparea iritatii..e o zona delicata...
healthy006555
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:40
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 05:32
Va recomand Crema Hair No More. Aceasta crema elimina usor parul din bulbii foliculilor, lasand o piele fina ca de bebelus si matasoasa la atingere!
Iar Gelul inhibitor Hair No More este special pentru a opri cresterea parului din zonele sensibile!
Gelul se foloseste in fiecare zi dupa folosirea cremei Hair No More, pe pielea curata si uscata.
Pentru mai multe detalii va las id-ul: oana_eu2009
scumpica20
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:44


Eu folosesc tratamentul Crema pentru epilare definitiva Epilar System . L-am incercat pe pielea mea si chiar il pot recomanda in cunostinta de cauza daca vreti ceva de calitate cu rezultate. dupa sedinte cu ipl si laser, cand a aparut aceasta crema si la noi am reusit in sfarsit sa fac o epilare defnitiva acasa si fara durere.

Inainte sa o folosesc am cautat indelung pe forumuri din afara si am vazut ca e folosita de vreo 14 ani in europa si state, am vazut poze de la oameni postate pe forumuri si am vazut artricole scrise de medici despre acest tratament. eu sunt putin paranoica, imi place sa ma documentez mult inainte mai ales ca a costat 8 mil si crema are doua tubulete destul de mici. dar am avut pe parcurs o surpriza placuta, are rezultate f bune si chiar nu regret ca am purces
lacrimma2010
Postat pe 3 Decembrie 2009 10:50
De unde se poate cumpara crema asta Epilar System?Se poate folosi si pe fata?adica pentru mustata?
irinush13
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:20
eu am comandat-o de la profesionalcosmetics.ro .dar sunt si unele saloane care ofera serviciile epilarii definitive cu crema Epilar. insa am preferat sa dau 8 mil si sa o cumpar de acolo decat sa dau 2-3 mil pe sedinta si sa fac 10 sedinte la salon. dar ma rog...si la salon e bine ca nu mai trebuie sa ai grija tu sa respecti totul ca la carte, e responsabilitatea cosmeticienei :). da, e buna si ptr fata. e ceva care nu actioneaza in profunzime de aceea nu are riscuri. crema se aplica dupa ce este smult parul cu ceara din radacina. in maxim 10 minute se da in "gaurelele" lasate de perii smulsi si omoara radacina.
lacrimma2010
Postat pe 4 Decembrie 2009 11:44
eu nu am un raspuns la intrebarea postata in schimb vreau sa multumesc pentru poza faina care mi-a aparut in fata si ma bucur ca sunt oameni cu creier in tara noastra si ramin de dreapta.

DOAMNE AJUTA LA VOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nelly_healthy
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:55
Cam cat costa Ceara pentru epilare ?
healthy013572
Postat pe 6 Martie 2010 07:17
Buna
Cea mai buna epilare este cea cu ceara. Clar. La epilarea definitiva pot aparea unele reactii nedorite, adica cresteri de par in alte parti. Este lucru dovedit. Atat de cei care au folosit acesta metotoda, cat si ce cercetarile siintifice facute la ora actuala in lume. Si raspunsul este unul usor de inteles. Pentru a creste firul de par foloseste anumiti hormoni, daca sunt "omorati" ei se "regrupeaza" si isi "razbuna" decedatii atacand alte zone ale corpului. Au fost cazuri (si nu putine) cand aceste fire de par ucise intr-o zona au aparul in zone mai sensibile gen: gat, piept, sani.
Eu va recomand ca, in zona inghinala sa folositi ceara, iar in zona axiala sa folositi lama. La axila sunt ganglionii limfatici si daca ii "deranjati" pot aparea complicatii ireversibile, gen (Doamne fereste) cancer limfatic.
Eu am cumparat cu ceva vreme in urma un aparat cu placi din Carfour(dar din pacate a disparut, pentru ca asa se intampla in Romania, tot c-ei bun dispare), care foloseste rezerva de ceara care se gaseste la magazinele spacializate> Rezerva este 5.4 ron, iar banda care se aplica deasupra este 35 ron 100 m. Pe aparat am dat 100 ron.Dupa ce l-am luat a fost la promotie 75 ron iar dupa a disparut. Aparatul se numeste ceva cu WAX_EPIL (nu mai retin exact), dar este f bun. Si trebuie sa recunosc, ca ma salvat de multi bani dati la cosmetica. Am ajuns sa ma fac singura chiar si in zona inghinala.
Nu va speriati nu sunt sado-maso dar durerea este ceva ce se poate controla. De ex ganditi-va cat de mult v-ar durea daca ati folosii aparatul de epilat,care smulge fir cu fir, ceara cand tragi o data ies mai multe fire si pielea ramane mai fina. Ceara nu traumatizeaza chiar asa de mult pielea ca aparatele de epilat.
VA DORESC MULTA BAFTA TUTUROR
healthy013618
Postat pe 18 Martie 2010 10:19
Buna,

ai dreptate, aparatul acela e ff bun. Nici eu nu l-am mai gasit, dar apoi l-am vazut pe internet pe site-uri de cosmetice profesionale ( de ex la profesionalcosmetics.ro au si simplu si la kit cu ceara italiana). Este foarte bun aparatul!!!si asa cum explicai mai sus mult mai putin dureros decat un aparat de smuls parul. In privinta tratamentului de epilare definitiva nu stiu ce sa zic, eu am folosit Epilar System pentru mustata. Am terminat acum 5 luni tratamentul si am scapat de tot de ea. Nu sunt riscuri si produsul e folosit de peste 10 ani in alte tari. Pana acum nu mi-a crescut mai mult in alte parti ( oricum am destul :)))
AncaDanone
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:28
De la: healthy003603, la data 2009-06-29 17:50:34a folosit cineva epilatorul Wizzit?


Sincera sa fiu, mi-as fi dorit sa gasesc pareri despre acest produs inainte ca eu sa-l comand. Este o mare prostie si nu-l recomand nimanui. Exceptand faptul ca dupa ce l-am comandat cu suma de 160 lei de la MediaShop Romania, am vazut pe alte site-uri acelasi produs de 3 ori mai ieftin. Am asteptat 3 saptamani acest "minunat" produs. Dupa ce l-am primit, in sfarsit, l-am incercat. De 2 bani e mult spus. Am vrut sa ma pensez cu el, dar insistam la un firicel de par cate 20-30 de secunde. N-are nicio treaba cu publicitatea facuta la tv. Pentru ca ma grabeam, am continuat sa ma pensez cu penseta si o perioada nu l-am mai folosit. Ieri, cand sa incerc sa-l folosesc din nou, SURPRIZA! Aparatul era mort. I-am schimbat bateriile si nimic. O contactez pe o lady, pe care o contactasem si cand comandasem produsul si-i zic de problema. Mi-a raspuns ca nici vorba de returnat banii pentru ca asta trebuia sa se intample in termen de 10 zile de la intrarea in posesia aparatului. A zis ca-mi vor da un alt Wizzit la schimb, dar ce sa fac cu o alta porcarie de aparat? Asta imi va fi invatatura de minte. Produsele comandate prin intermediul publicitatii la tv sunt de proasta calitate.
Alyssax
Postat pe 12 Mai 2011 02:07
Buna,
eu am hotarat ca vreau epilare definitiva pe zona inghinala si am vorbit cu cosmeticiana mea. Pentru ca nu am incredere in Laser sau IPL ( am frica mare de efectele secundare, de posibilitatea de a face cancer, etc) am optat pentru o metoda noua,cu enzime, Depilar System.
Pretul e bun, ce sa mai spun...
kudika406631
Postat pe 5 Iunie 2011 21:10
buna fetelor ,tocmai mi-am facut cont ca sa va impartasesc ce experiente am mai facut eu.......ei bine vorbind despre epilarea defintiva o sa va dau citeva sfaturi crema si speriul calo nu sunt bune de nimic ,abia daca intirzie aparitia parului, cit depre ipl spl si plaser ca le-am incercat si pe astea merg doar la firele groase satene inchis negre sau castanii atiit si nu uitati nu merge la pufulet asa ca nu va lasati prostiti de medici care zic ca se pate pt ca ei vor banii vostrii............alceva daca vreti sa va faceti epilare cu laser alegeti un nf yag daca aveti fototip inchis al pielii,si par inchis la culare daca aveti pielea alba de genul 1 2 3 ...........atunci puteti incerca alexandrite ,dintre toate laserele alexandrite e cel mai bun......si da cele mai lute rezultate merge sa incercati daca e vb de bihini line axila picioare uneori si mii dar doar daca firele sunt vizibile bine.............la fata sfatul meu e sa aveti mare grija firele situate la acest nive fiind fine e greu sa rezolvi dar cu alexandrite este o sansa alte lasera nu prea fac fata........daca nu aveti banii puteti face cu ceara calda unde vreti pe corp e f buna creste greu parul si in decurs de citiva ani de luat numai cu ceara o savedeti ca firele se fac fine si se raresc considerabil.....eu una personal am observat multe comentarii pe forumuri despre epilar sistem...........nu am incercat inca dar intentionez sa cumpar luna asta.........daca ar fi sa aleg intre epilar si depilar sistem care de fapt sunt aceleasi creme numai ca una e mai recenta si se pare ca are mai multa eficienta ....eu as alege depiar....sincer eu ma indoiesc ca realmente omoara foliculul pilos si ca tripsina si chemotripsina dizolva proteinele din folicul ...dar na sa vedem..........o sansa ar fi mica dar este ....eu mai degraba cred ca e un inhibitor bun de par nu prea cred eu ca il omoara defintiv ...dar stiti cum e incerci ,te arzi ,inveti si acumulezi.......... ,faptul ca am gasit atiit de multe comentarii depre epilar sistem ma face sa cred ca tiple care scriu sunt vinzatoare pt ca sunt aceleasi fete pe forumuri dar ........nu asta conteaza sa vedem daca e buna de ceva crema.......eu zic sa o incercati fetelor dar nu cred ca va elimina parul defintiv......totusi daca este viabilitate la acest tratament sa rareasca macar firele tot e bine...ramine de vazut.. mult sucesc si nu va lasati prostite fetelor informati-va inaite de a lua o decizie ...............inca ceva nu va duceti la spitalul arcadia din iasi sunt nesimtiti si au niste preturi care sincer nu le merita deloc ..........
kudika436578
Postat pe 14 Septembrie 2011 11:38
De la: kudika436578, la data 2011-09-14 11:38:08buna fetelor ,tocmai mi-am facut cont ca sa va impartasesc ce experiente am mai facut eu.......ei bine vorbind despre epilarea defintiva o sa va dau citeva sfaturi crema si speriul calo nu sunt bune de nimic ,abia daca intirzie aparitia parului, cit depre ipl spl si plaser ca le-am incercat si pe astea merg doar la firele groase satene inchis negre sau castanii atiit si nu uitati nu merge la pufulet asa ca nu va lasati prostiti de medici care zic ca se pate pt ca ei vor banii vostrii............alceva daca vreti sa va faceti epilare cu laser alegeti un nf yag daca aveti fototip inchis al pielii,si par inchis la culare daca aveti pielea alba de genul 1 2 3 ...........atunci puteti incerca alexandrite ,dintre toate laserele alexandrite e cel mai bun......si da cele mai lute rezultate merge sa incercati daca e vb de bihini line axila picioare uneori si mii dar doar daca firele sunt vizibile bine.............la fata sfatul meu e sa aveti mare grija firele situate la acest nive fiind fine e greu sa rezolvi dar cu alexandrite este o sansa alte lasera nu prea fac fata........daca nu aveti banii puteti face cu ceara calda unde vreti pe corp e f buna creste greu parul si in decurs de citiva ani de luat numai cu ceara o savedeti ca firele se fac fine si se raresc considerabil.....eu una personal am observat multe comentarii pe forumuri despre epilar sistem...........nu am incercat inca dar intentionez sa cumpar luna asta.........daca ar fi sa aleg intre epilar si depilar sistem care de fapt sunt aceleasi creme numai ca una e mai recenta si se pare ca are mai multa eficienta ....eu as alege depiar....sincer eu ma indoiesc ca realmente omoara foliculul pilos si ca tripsina si chemotripsina dizolva proteinele din folicul ...dar na sa vedem..........o sansa ar fi mica dar este ....eu mai degraba cred ca e un inhibitor bun de par nu prea cred eu ca il omoara defintiv ...dar stiti cum e incerci ,te arzi ,inveti si acumulezi.......... ,faptul ca am gasit atiit de multe comentarii depre epilar sistem ma face sa cred ca tiple care scriu sunt vinzatoare pt ca sunt aceleasi fete pe forumuri dar ........nu asta conteaza sa vedem daca e buna de ceva crema.......eu zic sa o incercati fetelor dar nu cred ca va elimina parul defintiv......totusi daca este viabilitate la acest tratament sa rareasca macar firele tot e bine...ramine de vazut.. mult sucesc si nu va lasati prostite fetelor informati-va inaite de a lua o decizie ...............inca ceva nu va duceti la spitalul arcadia din iasi sunt nesimtiti si au niste preturi care sincer nu le merita deloc ..........


Ame_ly
Postat pe 14 Septembrie 2011 11:45
imi scuzati gramatica dar tastatura mea mereu face asa ....... cind apare corect scris cind literele apar scrise total gresit ....o sa va tin la curent daca se merita achizitionarea cremei depilar sistem ,o sa o incerc ....cit depre alte creme pt epilare defintiva toate sunt inhibatoate de crestere .....cea mai buna si aprobata de FDA este vanica dar nu uitati doar intirzie cresterea parului.........nu il elimina .......viabilitatea tratamentului depilar care spune ca realmente omoara folicului pilos este cu semnul intrebarii dar exstista o sansa ......restul cremelor de pe piata gen kalo hair no more ....si altele doar intirzie aparitia parului......kalo nici macar atiit nu face ....total dezamagita de produsele kalo.........acum sa fim sincere fetelor epilare defintiva nu prea exista dar macar o rarire si o miniaturizare a foliculilor pilosi cu speranta ca dupa laser creme inhibitre si alte minuni reusim sa transformam fire in resturi fibrotice si foliculi miniaturizati ei bine aici citeva sanse sunt ....numai bine fetelor
kudika436578
Postat pe 14 Septembrie 2011 11:50
Istete fete!
Epilati-va si in cap.
Bre epilatoarelor definitive, asta cu chelitul la pasarica e O MODA.
O moda bre, un fas.
Daca peste 10 ani revine moda padurilor ecuatoriale din anii 80, ce naiba o sa faceti voi astea chele jos?
Nu pot sa cred ca am ajuns sa postez la topicul cu floci din aia inghinali sau cum s-or chema...
Darkmagic
Postat pe 14 Septembrie 2011 12:05
De la: kudika436578, la data 2011-09-14 11:50:31imi scuzati gramatica dar tastatura mea mereu face asa ....... cind apare corect scris cind literele apar scrise total gresit ....o sa va tin la curent daca se merita achizitionarea cremei depilar sistem ,o sa o incerc ....cit depre alte creme pt epilare defintiva toate sunt inhibatoate de crestere .....cea mai buna si aprobata de FDA este vanica dar nu uitati doar intirzie cresterea parului.........nu il elimina .......viabilitatea tratamentului depilar care spune ca realmente omoara folicului pilos este cu semnul intrebarii dar exstista o sansa ......restul cremelor de pe piata gen kalo hair no more ....si altele doar intirzie aparitia parului......kalo nici macar atiit nu face ....total dezamagita de produsele kalo.........acum sa fim sincere fetelor epilare defintiva nu prea exista dar macar o rarire si o miniaturizare a foliculilor pilosi cu speranta ca dupa laser creme inhibitre si alte minuni reusim sa transformam fire in resturi fibrotice si foliculi miniaturizati ei bine aici citeva sanse sunt ....numai bine fetelor


esti cumva cobai?
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2011 12:06
De la: Darkmagic, la data 2011-09-14 12:05:46Istete fete!
Epilati-va si in cap.
Bre epilatoarelor definitive, asta cu chelitul la pasarica e O MODA.
O moda bre, un fas.
Daca peste 10 ani revine moda padurilor ecuatoriale din anii 80, ce naiba o sa faceti voi astea chele jos?
Nu pot sa cred ca am ajuns sa postez la topicul cu floci din aia inghinali sau cum s-or chema...


fac implante, bre!
las ca stiu io ca ti-a placut! sa postezi acilea, bre!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2011 12:08
De la: Darkmagic, la data 2011-09-14 12:05:46Istete fete!
Epilati-va si in cap.
Bre epilatoarelor definitive, asta cu chelitul la pasarica e O MODA.
O moda bre, un fas.
Daca peste 10 ani revine moda padurilor ecuatoriale din anii 80, ce naiba o sa faceti voi astea chele jos?
Nu pot sa cred ca am ajuns sa postez la topicul cu floci din aia inghinali sau cum s-or chema...


deci...nu pot sa cred ca ai ajuns sa postezi pe topicul asta
_oktober_
Postat pe 14 Septembrie 2011 12:12
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-14 12:08:49
De la: Darkmagic, la data 2011-09-14 12:05:46Istete fete!
Epilati-va si in cap.
Bre epilatoarelor definitive, asta cu chelitul la pasarica e O MODA.
O moda bre, un fas.
Daca peste 10 ani revine moda padurilor ecuatoriale din anii 80, ce naiba o sa faceti voi astea chele jos?
Nu pot sa cred ca am ajuns sa postez la topicul cu floci din aia inghinali sau cum s-or chema...


fac implante, bre!
las ca stiu io ca ti-a placut! sa postezi acilea, bre!


Pe naiba! Aici am nimerit din greseala Kiss.
De fapt, cautam un topic cu Þâþe, da' n-am mai gasit nimic, cred ca acolo s-au epilat si nu mai prezinta interes.
Darkmagic
Postat pe 14 Septembrie 2011 12:14
De la: Darkmagic, la data 2011-09-14 12:14:39
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-14 12:08:49
De la: Darkmagic, la data 2011-09-14 12:05:46Istete fete!
Epilati-va si in cap.
Bre epilatoarelor definitive, asta cu chelitul la pasarica e O MODA.
O moda bre, un fas.
Daca peste 10 ani revine moda padurilor ecuatoriale din anii 80, ce naiba o sa faceti voi astea chele jos?
Nu pot sa cred ca am ajuns sa postez la topicul cu floci din aia inghinali sau cum s-or chema...


fac implante, bre!
las ca stiu io ca ti-a placut! sa postezi acilea, bre!


Pe naiba! Aici am nimerit din greseala Kiss.
De fapt, cautam un topic cu Þâþe, da' n-am mai gasit nimic, cred ca acolo s-au epilat si nu mai prezinta interes.


bine bre, fac eforturi sa te cred!
stau si ma gandesc unde nimeresti cand cauti topice despre urechi!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2011 12:18
Nu pot sa-ti zic unde nimeresc...
Gata! Sa mai posteze cineva ceva, sa nu raman ultimul pe aici ca mor de rusine.
Si Okto m-a vazut tocmai din Aradul ei...
Darkmagic
Postat pe 14 Septembrie 2011 12:21
De la: Darkmagic, la data 2011-09-14 12:21:24Nu pot sa-ti zic unde nimeresc...
Gata! Sa mai posteze cineva ceva, sa nu raman ultimul pe aici ca mor de rusine.
Si Okto m-a vazut tocmai din Aradul ei...


ultimul neepilat?! gata bre, te scapai eu de rusinea rusinoasa!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2011 12:25
foloseste lampa cu gaz la flacara potrivita.
Gelico
Postat pe 14 Septembrie 2011 12:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vopseaua de par si menstruatia 84 De la: arhanghel 21 August 2010 20:31
sunt foarte complexata.... 35 De la: R0MW4LD 2 Februarie 2011 05:24
Refan Parfumuri 140 Marci la cele mai mici preturi 3 De la: GeorgianaBB 6 Noiembrie 2011 13:03
:sml-happy0065: operatiile estetice new 25 De la: rubya 30 Aprilie 2010 01:54
fondul de ten..! 5 De la: sabysab 13 Aprilie 2010 08:01