Setari Cookie-uri

Tuberculoza

Buna. Poate cineva ma ajuta sa imi raspunda si mie la cateva intrebari legate de tuberculoza.
In cazul in care o persoana a fost suspectata de tuberculoza in urma cu doi ani, dar s-a dovedit a fi o pneumonia foarte severa, exista totusi posibilitatea sa aiba tuberculoza in stare latenta?
Precizez ca am citit despre aceasta boala, si persoana in cauza nu prezinta nici un simptom in prezent, in afara faptului ca e foarte slaba, dar a fost mereu asa.
Tuberculoza stiu ca e contagioasa cand e in stare activa. Dar in cazul in care ai suferit de aceasta boala, este posibil sa se transmita de la mama la fat, desi cel care a avut aceasta boala este tatal?
In cazul vaccinarii impotriva TBC-ului, stie cineva cat costa acest vaccin?
annab
Postat pe 5 Iunie 2009 11:47
mii de scuze, am gresit forumul
annab
Postat pe 5 Iunie 2009 12:13
Dragele mele,
Nu vand nimic.Nu am nici un avantaj!Vreau sa ajut!
Trebuie diagnosticata boala (eu va sfatuiesc la biorezonanta , unde scapi cel mai rapid(intre 1 ora si 2), cel mai ieftin(intre 100 si 300 lei) si se analizeaza tot corpul,inclusiv tipul de radiatii,alergia exact identificata, intoxicatii cu metale grele s.a.)
Dar la capitolul terapii,tratamente cititi, informati-va, cautati pe net,cautati in site-ul la revista www.formula-as.ro, cautare in site:scrieti diagnosticul si va apar articolele cu marturii despre terapii de toate felurile dar mai ales naturale, care nu agreseaza organismul !!!Sau terapie tot prin biorezonanta(o sedinta de tratament este unde fac eu=30 lei)Eu am facut diagnosticare la copilul meu de 7 ani la biorezonanta si voi lua sirop NONI!!
Cititi www.nonitv.net !!!!Acest suc NONI este o minune !De la forme avansate de cancer pana la, daca vreau o simpla intarire de sistem imunitar la copil inainte de inceperea anului scolar....
deceflor
Postat pe 8 August 2009 18:14
De la: deceflor, la data 2009-08-08 18:14:28Dragele mele,
Nu vand nimic.Nu am nici un avantaj!Vreau sa ajut!
Trebuie diagnosticata boala (eu va sfatuiesc la biorezonanta , unde scapi cel mai rapid(intre 1 ora si 2), cel mai ieftin(intre 100 si 300 lei) si se analizeaza tot corpul,inclusiv tipul de radiatii,alergia exact identificata, intoxicatii cu metale grele s.a.)
Dar la capitolul terapii,tratamente cititi, informati-va, cautati pe net,cautati in site-ul la revista www.formula-as.ro, cautare in site:scrieti diagnosticul si va apar articolele cu marturii despre terapii de toate felurile dar mai ales naturale, care nu agreseaza organismul !!!Sau terapie tot prin biorezonanta(o sedinta de tratament este unde fac eu=30 lei)Eu am facut diagnosticare la copilul meu de 7 ani la biorezonanta si voi lua sirop NONI!!
Cititi www.nonitv.net !!!!Acest suc NONI este o minune !De la forme avansate de cancer pana la, daca vreau o simpla intarire de sistem imunitar la copil inainte de inceperea anului scolar....
VRAJEALA CU NONI !!!!!VRAJEALA CU NONI !!!!! publicitate ieftina !!!
4Life
Postat pe 8 August 2009 18:19
Tuberculoza este boala SARACIEI, a mizeriei in general.Desigur frigul, conditii neumane joaca un rol, dar haranirea omului cu proteine, renuntarea la fumat drog face ca aceasta boala sa fie mai rar.Imunizarea, copiilor tratamentul preventiv, curativ, face ca dupa peneumonie sa nu faci TBC.Conditiile igenice, mancare sanatoasa, plinbare in aer liber, face inposibil apararea TBC , in aceste conditi.Locul de munca poate fi factor cauzant, dar la noi nu mai sunt locuri de munca.CONDITI DE VIATA SI MUNCA , CA IN TARI OCCIDENTALE REDUC RISCUL LA TBC, DECI SA TRAIM CA EI. Dar la noi se poate??????
elsopotyi
Postat pe 26 Decembrie 2009 10:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De unde cumparam produse cosmetice ieftine 24 De la: kudika226898 27 Iulie 2013 15:31
rinoplastie 14 De la: barby 17 Februarie 2010 16:16
Mary kay 1 De la: Mereu_Frumoasa 18 Februarie 2011 10:09
Dermato-estetica si cosmetologie 5 De la: carmen_natural 17 Martie 2011 19:24
yves rocher.. 5 De la: kudika329237 13 Noiembrie 2010 23:35