Setari Cookie-uri

EPILAREA DEFINITIVA

E O USURINTA PT TOATE FEMEILE, O FEMEIE INGRIJITA, FRUMOASA SI FARA PAR....DECAT ACOLO UNDE TREBUIE.....BAFTAAAAA!!!!!1
Andreea06
Postat pe 5 Iunie 2009 11:30
Stiu si eu... Din cate am inteles e cam scumpa epilarea asta definitiva si se spune ca nici nu e tocmai definitiva. Ce, mi-e lene sa ma epilez normal? Nu e atat de greu!
Sarah_healthy
Postat pe 8 Iulie 2009 16:55
Buna! Ma chiama Simona si sint din Galati.
Sint aparate si aparate! Unele sint cosmetice si dupa nu stiu cite sedinte mi-a reaparut parul ,si aparate medicale cu care ,dupa 4 sedinte aproape ca numai creste par.
Prima oara am fost la un cabinet jalnic din Tiglina ,la un mos care am auzit ca-i medic de familie apoi,si care mi-a facut epilare cu un fel de castron de numai a laser nu arata,!
In final am gasit pe net clinica Hiperion, si era o doctorita tinara Dobos Anca, unde scria ca fac epilare de vreo 7 ani. Si fac!!
Au 2 lasere de epilare si altele pt tot felul de tratamente faciale, varice, de scos tatuaje. Arata clinica aia intr-un fel mare!!!
Am uitat sa mai folosesc ceara sau penseta!
Nu stiu de unde esti, dar daca nu esti din Galati, cauta o clinica serioasa si vezi in cate sedinte se face epilarea, ce aparate au si experienta.
Face toti banii!! Am platit 100 de euro pe sedinta pt axile si 100 pt inghinal.
Si de aproape 1 an mai am cateva fire!
Succes.
frumushika85
Postat pe 11 Iulie 2009 01:43
buna Simonick spune-mi si mie te rog de cate sedinte ai avut nevoie ca sa scapi de parul inestetic? eu sunt din braila si m-ar interesa sa stiu mai multe detalii.te pup si astept raspunsul de la tine.
ELLA_87
Postat pe 12 August 2009 12:08
buna...eu am facut sase sedinte ipl si tot mai imi creste, as vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva , ca vreau sa scap de par...:D multumesc si sa aveti o zi buna!
crissym
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:20
Eu folosesc de 4 luni tratamentul crema pentru epilare definitiva Epilar. am gasit despre el ce scriau cei care l-au folosit de prin alte tari, cautati pe net forumuri in engleza, multa lume multumita, asa ca tare m-am bucurat cand a aparut si la noi. am aplicat deja de 3 ori, se aplica dupa epilarea cu ceara. am incercat mai multe metode de epilare definitiva dar dupa 1-2 sedinte renuntam din diverse motive. De cand cu acest tratament macar sunt constiincioasa si il urmez. am dat banii pe el, l-am luat acasa de epilat oricum ma epilam cu ceara, nu e dureros si mai ales: imi doresc cu ardoare sa scap de parul care creste la mustata. ce va pot spune e ca m-a costat in jur de 800 lei cutia ( l-am luat de la profesionalcosmetics.ro), tubuletele cu substanta sunt foarte mici 5 ml fiecare, dar ma bucur ca am avut inspiratia sa incerc. deja dupa a 3-a aplicare vad o mare diferenta. am inteles ca sunt necesare 7-8 aplicari si se aplica f putin cat o bobita de mazare- eu am firul mediu, ca sa dispara parul de tot.nu am nici un dubiu ca o sa ma scape de mustata caci deja vad rezultatele, am zis ca apoi mai cumpar o cutie si pentru inghinal insa trebuie inainte epilare cu ceara si nu prea pot singura iar la salon nu stiu daca ma accepta cu Epilarul dupa mine. el trebuie aplicat in max 10 minute de la epilarea cu ceara pe zona respectiva. o sa vad :)
lacrimma2010
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:44
De la: rosenred, la data 2009-10-20 13:20:33buna...eu am facut sase sedinte ipl si tot mai imi creste, as vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva , ca vreau sa scap de par...:D multumesc si sa aveti o zi buna!


Numarul de sedinte depinde de aparatura, de regimul de expunere si de caracteristicile pielii. De exemplu aparatura pe care o utilizez eu, necesita, pentru depilare definitiva, intre 4 si 8 sedinte; numarul maxim de expuneri, este, insa, extrem de rar necesar. Nu uitati insa, ca dupa un tratament complet, este necesara repetarea anuala (sau la 2 ani, dupa unii) a unei expuneri unice, pentru prevenirea reaparitiei parului pe zona tratata.
dr_tudose
Postat pe 9 Martie 2010 07:29
Sincera sa fiu nu am crezut. Am testat totusi metoda IPL. M-am temut initial pentru ca era o tehnica noua si pentru ca, practicata in saloanele de cosmetica de catre personalul de acolo, nu prezenta prea multe garantii. Am gasit, paradoxal, un medic dispus sa aplice acest tratament. Regretul meu mare este ca nu am fost constant, la intervalul recomandat, insa pentru cele trei expuneri, rezultatele au fost convingatoare. Trebuie sa spun ca sunt extrem de conservatoare si reticenta la nou, insa, pentru cei consecventi e o solutie.
healthy014009
Postat pe 16 Martie 2010 12:53
Eu va recomand Crema Hair No More, aceasta elimina parul de la radacina, dupa care pe zonele mai sensibile se aplica gelul inhibitor Hair No More si pe zonele mai mari gen picioare se aplica spray-ul inhibitor Hair no More. Gelul si spray-ul sunt special pentru a opri cresterea parului. Eu am vazut rezultate foarte bune in urma folosirii acestor produse.
Dar pentru mai multe detalii va las id-ul: selena_s49
kudika179191
Postat pe 6 Mai 2010 10:33
Buna,
Am mai intrebat intr-un alt topic de fotoepilare. A incercat cineva?

Am gasit pe un forum info si m-ar interesa daca are rezultate pe termen lung.

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=71&sid=0ef8c6c2b40bfb944e7c1e8b27c08bb9
Monicamm85
Postat pe 17 Iunie 2010 13:30
Draga prietena,
Pentru ca te pretuim si vrem sa fii mereu frumoasa si apreciata, ne-am gandit sa iti oferim sansa de a efectua 2 tratamente de fotoepilare la pret de una: zona inghinala si axilele sunt in lunile iulie si august la pret de 30 euro amandoua. Chiar daca mergi in vacanta si te expui la soare, aceste 2 zone sunt protejate de slip si brat si pot fi epilate cu sistemul IPL, fara a afecta pielea.
E timpul sa stralucesti!
Cu drag,
Nomasvello Romania

Pentru alte informatii, suntem diponibili in fiecare zi de luni pana vineri, intre orele 10 :00 si 20 :00 si sambata intre orele 10 :00 si 14 :00, la telefon 031 432 73 77 , 0720 777 258 sau la email : floreasca@nomasvello.ro
Nomasvello
Postat pe 15 Iulie 2010 13:34
eu cred ca o sa imi comand de pe www.luxbeauty.ro un aparat de epilare definitiva pentru utilizare acasa care mi se pare foarte accesibil la pret .se numeste hp light si cred ca o s fie foarte bun.va tin la curent
gabriella30
Postat pe 22 Iulie 2010 14:03
eu imi fac epilare definitiva cu spl si sunt mega incantata!
am inceput cu ipl-ul si dupa 3 sedinte nu am observat mare lucru si eram cam dezamagita pt ca dadeam banii degeaba.
cautand pe net am vazut ca mai e si alta metoda, mai noua - spl.
este bestialaaaaaaaaaaaaa!
dupa o sedinta am vazut niste rezulate spectaculoase..80% din fire au picat!!!!!
ps: dupa 3 sed de ipl nici 30% din fire nu au picat asa ca va dati seama ca am inceput tratamentul cu spl.
va recomand cu drag cabinetul noblezza (www.noblezza.ro)
kudika310516
Postat pe 12 August 2010 19:39
Cum poti utiliza o pereche de patofi cu toc, o geanta si un nud gratios pentru a intra la scoala? http://www.facebook.com/photo.php?pid=30851931&id=1332832643&subject=129389303749416 Aici gasiti raspunsul:D Un raspuns neconventional si indraznet;) Daca va place, dati un Like la pagina Scoala ADC si apoi un LIke la poza. E o concurenta mare pentru Scoala de Publicitate:( :*:* Va multumesc!!!
valentina_v
Postat pe 18 August 2010 12:38
mi-am comandat hp light de pe www.luxbeauty.ro si astept acum rezultatele.sunt foarte fericita:D:D:D.va pup
gabriella30
Postat pe 23 August 2010 10:33
am cautat pe internet hp light si la cat costa se merita sa il cumperi pt ca scutesti bani si ramai cu el.parerea mea
mona_lisandru
Postat pe 25 August 2010 18:01
Eu am inceput sa-mi fac epilare definitiva pe zona inghinala cu DEPILAR SYSTEM. AM deja 4 sedinte si parul s-a rarit ffff tare, firul e mult mai subtire, nu am facut nicio reactie la cele doua geluri cu care ma da cosmeticiana.
pretul e la jumate fata de laser si rezultatul, cel putin pana acum , e uimitor pentru mine.
Va tin la curent cu ce se mai intampla.
kudika406631
Postat pe 5 Iunie 2011 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilare fete 16 De la: Selenass 6 Mai 2010 12:02
betiviii 7 De la: 51160 30 Decembrie 2009 16:30
ce rimel sa folosesc? 9 De la: peppermint 14 Aprilie 2011 10:54
Parere despre culori. 15 De la: TIGRA 4 Ianuarie 2011 21:48
sfaturi ptr. marirea sanilor 8 De la: Laura_Baldini 13 Noiembrie 2010 16:29