Setari Cookie-uri

caderea parului

Buna, a folosit cineva Lotiune regeneranta cu petroleum de la Gerovital?
A dat rezultate?
Ce alte produse ati folosit si dau rezultate cat de cat repede?
ms...
byby13
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:20
nu ma pricep
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:27
lasa astea
da cu gaz draguta mea de vreo 5-6 ori dupa ce te speli pe cap pe parul zvantat
si usuci apoi repeti peste 2 zile cand tre sa te speli iar si tot asa de mai multe ori
la mine a mers
crifeli
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:29
vai cat de rea esti!!!!
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:33
otet de mere.
tavi85
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:38
De la: crifeli, la data 2011-01-16 17:29:08 lasa astea
da cu gaz draguta mea de vreo 5-6 ori dupa ce te speli pe cap pe parul zvantat
si usuci apoi repeti peste 2 zile cand tre sa te speli iar si tot asa de mai multe ori
la mine a mers


Eu stiam, de la bunica, de pacura rosie sau de radacina de brusture
mimi_ca29
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:39
nuuuuuuuuuu vorbesc serios nu sant rea ...... cu gaz ....
pe parul de pe cap nu pe gat nu dat drum la gaz ....
crifeli
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:48
... depinde si din ce cauza iti cade, parul..pot fi mai multi factori..este, bun produsul pe care tu l-ai scris... este un, produs la plafar din gama Hofigal - Chel Stop -
Sibel_16
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:52
nu stiu de ce imi cade..mi se ingrasa si foarte repede...ma spal pe par o zi da si una nu..deci va dati seama..o sa incerc cu gaz:-s...poate nu face careva o gluma cu o bricheta pe langa parul meu ;))..dar nu ma ustura scalpul?
byby13
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:06
De la: ktaLINE, la data 2011-01-16 18:06:14nu stiu de ce imi cade..mi se ingrasa si foarte repede...ma spal pe par o zi da si una nu..deci va dati seama..o sa incerc cu gaz:-s...poate nu face careva o gluma cu o bricheta pe langa parul meu ;))..dar nu ma ustura scalpul?


Un picut! Dar poti incerca pacura rosie...
mimi_ca29
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:02
nu
pui o lingura de gaszszss ..... si una de ulei intr-un recipient si stai aplecata cu capul in chiuveta si iti torni si te freci tare tare ....pe caaaaap
crifeli
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:07
de pacura rosie nu am mai auzit,nici nu stiu unde se gaseste...oricum ms mult:*
byby13
Postat pe 16 Ianuarie 2011 22:17
cu galbenus de ou dupa ce il aplici pe par il usuci cu fionu
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 22:23
Incearca sa te speli cu un sampon de plante si dupa ce parul e scurs in prosop pulverizeaza pe el un amestec in proportii egale de tinctura de rozmarin,mesteacan,brusture urzica ardei iute.La mine a functionat parul nu mi se mai ingrasa asa de repede
robert_a
Postat pe 16 Ianuarie 2011 23:00
ms de sfaturi :*:*:*
byby13
Postat pe 17 Ianuarie 2011 20:12
De la: ktaLINE, la data 2011-01-16 22:17:35de pacura rosie nu am mai auzit,nici nu stiu unde se gaseste...oricum ms mult:*


Pacura rosie e ...titei. Se gaseste pe la sondele de petrol. Da un search pe net si o sa citesti mai multe printre care si beneficiile ei.
mimi_ca29
Postat pe 17 Ianuarie 2011 20:26
daca aveti parul gras este recomandabil sa va spalati oricit de des simtiti nevoia,nu este nici o greseala.
Incercati produsele Satinique penru intretinera parului gras precum si masaca cu argila de la Khlorane
date suplimentare pe adresa carmennanu84@gmail.com
carmen_natural
Postat pe 31 Ianuarie 2011 00:05
Incearca sampon Gerovital Plant Anticadere(tratament Hair Loss)
kaladela
Postat pe 9 Martie 2011 14:23
Incearca Klorane, un produs frantuzesc. E super bun, eu am suferit un soc si am facut 2 chelii in cap cat o moneda, iar dupa 2 saptamani de folosire pot sa spun ca nu se mai vedea absolut nimic! De atunci il recoamd la toata lumea si stimuleaza si cresterea parului, in acelasi timp
bebelusakiss
Postat pe 9 Martie 2011 14:53
buna, o prietena a folosit revita de la ds laboratories, in cazul ei a avut efect. am scris pe blogul meu despre produsele lor http://bazaarcosmetic.blogspot.com/2011/03/regenerarea-parului.html
deeatya
Postat pe 9 Martie 2011 16:21
Vand produse cosmetice profesionale la super preturi!
Trusa de farduri de 180 culori Fraulein -Germania la 140 lei!
Trusa farduri de 120 culori Fraulein - Germania la 80 lei!
Trusa de blush cu 28 de nuante Fraulein - Germania la 60 lei!
Trusa de concealer 15 culori Fraulein - Germania la 60 lei!
Trusa de 24 pensule profesionale pentru machiaj MAC - 120 lei!
Trusa de 32 pensule profesionale pentru machiaj MAC - 150 lei!
Trusa de 24 pensule profesionale pentru machiaj Fraulein - 90 lei!
Trusa de 20 pensule profesionale pentru machiaj Fraulein - 80 lei!
Si multe..multe alte cosmetice...oja OPI, ORLY, GEL IBD,...
TELEFON : 0766782942
office@totalbeauty.ro
cosmetics
Postat pe 9 Martie 2011 23:01
Da ! am avut si eu probleme si s-au rezolvat, in timp, cu multa rabdare. Desigur, trebuie sa renunti la placa de intins parul , ondulator, si prea mult fixativ( asta daca folosesti) .Odata ce ai inceput tratamentul,este important sa nu te dai batuta si sa il continui..rezulatele apar dupa o luna sau doua..Si stresul este daunator asa ca ai foarte mare grija. :*
Elis_Alx
Postat pe 11 Martie 2011 20:04
tratament cu produse pe baza de pilocarpina nitrica si tinctura capsici,ser regenerator aplicat pe scalp din 2 in 2 seri,COmplex vegetal pentru par piele si unghii cite 2 pastile/zi,pensulatii cu alaun...etc...rel pe carmennanu84@gmail.com
carmen_natural
Postat pe 12 Martie 2011 20:49
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:12

Dragele mele, nu stiu daca ati aflat de un aparat grozav de bun de infrumusetare. Acesta este cu curent galvanic (ceea ce se foloseste si in sedintele de la saloanele de infrumusetare, doar ca pentru acelea scoateti banuti multi multi din buzunar, fie si pt o singura sedinta) si are 4 capete interschimbabile:
- pt toata fata (pt riduri)
- pt focalizare (pentru zona din jurul gurii si al ochilor) - pt riduri
- ptscalp (cei care au probleme cu parul care cade sau este prea putin, este foarte bun)
- pt corp: pt zonele cu celulita.

Capatul pt scalp: pe baza unui ser ce se foloseste cand se face masajul, se obtine o stimulare a zonelor cu radacini ramase nedezvoltate, in piele, necrescute, ajungand la o imbogatire a scalpului si o intarire a firului de par.

Compania care are aceasta tehnologie este nr 1 mondial in tratamentele antiimbatranire si toate produsele sunt NATURALE.

Aparatul se numeste Galvanic Spa II. Daca mai aveti nevoie de lamuriri, va pot da mai multe info fie pe mess (id: amihur), fie pe mail: amihur@yahoo.com.
mohoreaalina
Postat pe 13 Mai 2011 18:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Remedii pt tratarea celulitei 26 De la: kudika356809 8 Februarie 2013 02:09
cicatrice post arsura 1 De la: kudika_993548 11 Septembrie 2015 16:16
Ce parere aveti despre produsele Label.M de la Toni&Guy? 1 De la: mariamaria 29 Aprilie 2010 17:12
Tratamente corporale 3 De la: kudika325085 11 Iulie 2012 16:33
!!! 29 De la: kudika_nikole 1 Ianuarie 2012 17:48