Setari Cookie-uri

histerectomie

in urma cu 1 luna am facut histerectomie totala cu pastrarea unui ovar.am avut o tumora benigna mare si a fost musai.Daca se mai confrunta cineva cu aceasta problema si poate sa-mi spuna ceva,multumesc din suflet.
healthy003237
Postat pe 8 Iunie 2009 19:46
Aceeasi operatie am facut-o si eu acum 2 ani.
Rezultatul este foarte bun,ma simt excelent si nu am avut nici o problema dupa operatie.
ay04207
Postat pe 23 Iunie 2009 08:20
Si eu am facut aceasta operatie acum 2 ani.Am doar un ovar acum si ma simt bine. Atata timp cat ai un ovar nu esti la menopauza, asa ca nu e nimic rau doar ca...sigur...sufleteste...e o mutilare pe care am incercat din rasputeri sa o ascund in ironii si glume...Dar nu e usor.
lara2005
Postat pe 28 Iunie 2009 22:26
buna! eu in urma k 3 ani am facut histerectomie totala in urma uni cancer de col uterin.sunt fff ok,dar e greumenopauza e ingrozitoare si mai ales la o varsta cum am avut-o eu(34)sunt multe reactii care te inebunesc,dar sunt in viata,am luptatpentru a fi langa puiul meu,asa ca nu sta pe ganduri ptr nu stiu ce comentarii rautacioase,nu iti influenteaza in niciun fel viata sexuala daca de asta iti este frica,asta e doar in mintea prostilor k doar nu ai "gaurica "in burta
te sar
marga34margutza
Postat pe 27 Iulie 2009 10:57
si eu trecut printr-o situatie asemanatoare si totul este bine cu ajutorul bunului Dumnezeu
ina_hart2006
Postat pe 27 Iulie 2009 11:51
Draga mea, daca ai probleme poti lua cu incredere KLIMACTOPLANT (produs homeopat) de la farmacie, iar pentru uscaciune vaginala poti folosi lubrefianti - ai grija sa fie tot ceva natural, eventual din aloe. De asemenea te pot ajuta cu niste produse terapeutice cu ioni negativi (absorbante si plasturi) care iti pot ameliora starea de sanatate, chiar daca nu mai ai ciclu. Poti sa ma contactezi pe loapersonal@yahoo.com si iti voi da detalii.
kudika028076
Postat pe 27 Iulie 2009 20:27
De la: healthy003237, la data 2009-06-08 19:46:09in urma cu 1 luna am facut histerectomie totala cu pastrarea unui ovar.am avut o tumora benigna mare si a fost musai.Daca se mai confrunta cineva cu aceasta problema si poate sa-mi spuna ceva,multumesc din suflet.


Draga mea, daca ai probleme poti lua cu incredere KLIMACTOPLANT (produs homeopat) de la farmacie, iar pentru uscaciune vaginala poti folosi lubrefianti - ai grija sa fie tot ceva natural, eventual din aloe. De asemenea te pot ajuta cu niste produse terapeutice cu ioni negativi (absorbante si plasturi) care iti pot ameliora starea de sanatate, chiar daca nu mai ai ciclu. Poti sa ma contactezi pe loapersonal@yahoo.com si iti voi da detalii.
kudika028076
Postat pe 27 Iulie 2009 20:28
Buna,am facut aceasta operatie in urma cu 5 ani, aveam 32 ani si nu aveam copii! Nu mi-am plans de mila, nu am complexe, nu am ascuns acest lucru, sunt recunoscatoare ca am descoperit la timp si nu a fost prea tirziu! Am adoptat o minune de baietel pe care eu si sotul mei il adoram care acum are 3 ani. Asa ca fruntea sus,caci viata merita traita, sa ne crestem copilasii!!!
Meri_healthy
Postat pe 27 Iulie 2009 20:48
De la: healthy004806, la data 2009-07-27 20:48:32Buna,am facut aceasta operatie in urma cu 5 ani, aveam 32 ani si nu aveam copii! Nu mi-am plans de mila, nu am complexe, nu am ascuns acest lucru, sunt recunoscatoare ca am descoperit la timp si nu a fost prea tirziu! Am adoptat o minune de baietel pe care eu si sotul mei il adoram care acum are 3 ani. Asa ca fruntea sus,caci viata merita traita, sa ne crestem copilasii!!!


bravo, ai o atitudine pozitiva. cred ca multe femei de-aici au de invatat de la tine (ma includ si pe mine). mai ales cele obsedate sa ramana insarcinate.

sa te bucuri de fiul tau si sa fiti fericiti.
eleain
Postat pe 27 Iulie 2009 22:34
Ceea ce este important sa iti verifici mereu cum stai din pdv hormonal. Echilibrul hormonal este cel mai important pentru sanatatea organelor genitale. Desigur, alaturi de vindecarea eventualelor infectii. Sanatate!
healthy001493
Postat pe 6 August 2009 10:05
Si eu am facut o operatie asemanatoare in urma cu vreo 8 ani, ramamand cu un ovar, sincer regret ca de atunci nu am ramas insarcinata, in rest ironia altora ma lasa rece. Chiar ma gandesc in ultima vreme la o adoptie
leya
Postat pe 9 Februarie 2010 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
uree serica scazuta! 3 De la: pisik 29 Iulie 2009 06:56
LASERTERAPIA UN TRATAMENT EFICACE IN SPONDILOZA CERVICALA 2 De la: healthy011870 6 Mai 2010 10:13
GINECOLOGIE 16 De la: oficup 28 Februarie 2010 13:44
Dieta de ingrasare 7 De la: Monicamm85 21 Mai 2010 12:12
cum tratam foliculita? 43 De la: kudika_35842 18 Septembrie 2013 16:59