Setari Cookie-uri

vergeturile bata-le vina

buna tutturor
stiti ceva in afara cremelor anti-vergeturi pentru uratele vergeturi care apar dupa o sarcina mult dorita in zona abdomenului?am tot incercat creme precum nivea si altele dar rezultatele lasa de dorit
pisicutza_healthy
Postat pe 11 Iunie 2009 18:42
buna..
nu ma pricep foarte bine..am si eu niste vergeturi in zona feselor..insa nu ma deranjeaza asa tare..sunt putin vizibile..ale mele au aparut in urma schimbarilor bruste de greutate..am slabit brusc 10 kg in urma stresului acumulat si perioadei de apogeu de atunci..in fine..din cate am auzit vergeturile nu se pot indeparta sau diminua..probabil chirurgical sa se poata..dar cu creme in niciun caz...singura imbunatatire de care poti "profita" este vara..inainte de a merge la plaja sa te dai cu otet..iar pielea ti se va bronza aproape uniform..personal nu am incercat,dar mi-a zis cineva ca asa procedeaza si e un rezultat multumitor...
randunika
Postat pe 8 Iulie 2009 20:06
eu pentru vergeturi folosesc colanti anticelulita. nu se poate scapa definitiv de ele, o data ce iti apar, poti doar sa le tii in frau, sa nu se extinda. acesti colanti sunt benefici atat in cazul celulitei cat si a vergeturilor, deoarece au incorporate microcapsule ce distrug grasimile. sunt mai subitiri decat colantii normali, eu ii port 2-3 ore pe zi,am deja o luna de cand ii port si se vad rezultatele. merita incercati.
daca va intereseaza, se gasesc la un magazin online de tehnica medicala, eu i-am comandat pe site si mi-au fost adusi acasa prin curier rapid. aici se gasesc: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Colanti-cu-microcapsule-anticelulita-Corsaro
kudika006707
Postat pe 16 Iulie 2009 20:05
eu am scapat de vergeturi cu uleiul de la eucerin, ele fiind rosii, k daca sunt albe, nimic nu te mai scapa ! desi de la sport se tonifica pielea si nu sunt asa vizibile
sab628
Postat pe 26 Iulie 2009 09:07
Otet? ...ai mai...

Cremele anticelulitice si antivergeturi ajuta estompandu-le.

Dar degeaba daca nu mancam sanatos si nu facem sport.

Off... teoria ca teria, practiva ne omoara...
michelle_venus_21
Postat pe 22 Octombrie 2009 10:33
De la: sabysab, la data 2009-07-26 09:07:53eu am scapat de vergeturi cu uleiul de la eucerin, ele fiind rosii, k daca sunt albe, nimic nu te mai scapa ! desi de la sport se tonifica pielea si nu sunt asa vizibile


Buna! cum se numea uleiul de la eucerin? multumesc
kudika061640
Postat pe 4 Noiembrie 2009 20:58
Il am si eu, dar nu m-am tinut de el constant.
Scrie pe el KORPER PFLEGEOL... dar mai bine intrebi de ulei pt vergeturi de la Eucerin, ca dupa nume nici "cosmeticienele" din farmacii nu-l stiu.
michelle_venus_21
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:28
De la: sophiae07, la data 2009-11-04 20:58:30
De la: sabysab, la data 2009-07-26 09:07:53eu am scapat de vergeturi cu uleiul de la eucerin, ele fiind rosii, k daca sunt albe, nimic nu te mai scapa ! desi de la sport se tonifica pielea si nu sunt asa vizibile


Buna! cum se numea uleiul de la eucerin? multumesc

buna ! ulei anti vergeturi parca !
sab628
Postat pe 8 Martie 2010 07:47
am folosit unt de cacao cat am fost insarcinata si nicio urma de vergeturi. mama in schimb a facut semne urate de la sarcini.
la urmatoarea sarcina voi face la fel, unt de cacao special pentru gravide, am aplicat pe burta si sani zilnic.
alexandra25
Postat pe 8 Martie 2010 07:51
Daca vrei sa reduci vergeturile si pielea lasata iti recomand un tratament,care impreuna cu un ap cit un epilator iti vor aduce rezultate garantate din prima saptamina.tratamentul este usor de ralizat.costurile sint de 1300 ron,rezultate garantate
relatii la 0761814714
izabell_beauty@yahoo.com
izabell_beauty
Postat pe 8 Martie 2010 08:13
Poate ar fi bine (si corect) sa spui mai intai despre ce e vorba; eu cred ca cele care vorbesc pe jumatate fac un lucru foarte urat si mai bine s-ar abtine la reclama.

1300... inclin sa cred ca e vorba de un tratament la salon?? Dar epilatorul la ce foloseste?
Asteptam un mesaj serios din partea ta...
michelle_venus_21
Postat pe 8 Martie 2010 15:04
A facut cineva tratament cu ultrasunete pentru vergeturi? Da rezultate? as fi tentata , mai ales k nu e asa de scump, insa nu stiu dak isi merita banii. Am auzit k ar fi bun. ms
kudika061640
Postat pe 8 Martie 2010 15:12
mamika m foloseste o crema pt vergeturi si da randament GALENIC_ELANCYL
rubya_healthy
Postat pe 9 Martie 2010 16:17
Buna.
Eu va recomand pentru a diminua vergeturile, MASAJ ANTICELULITIC DE 2 ORI PE SAPTAMANA. IN PRILMELE 10 SEDINTE SI APOI O SEDINTA PE SAPTAMANA PENTRU INTRETINERE. Iar local unguenet cu crema CU COADA CALULUI SI TUIA.Stiu ce vorbesc, pentru ca, pe langa meseria mea, mai sunt si maseuza. Eu asa am avut rezultate cu, clientele mele.
De stiut ca, vergeturile se diminueaza, nu dispar definitiv. Dar cu masaj si sport ele se estompeza si aproape nu se mai vad.
MULTA BAFTA
healthy013618
Postat pe 9 Martie 2010 22:02
Multa GIMNASICA, sa se lucreze cu Grupele de Muschi , din locul cu probleme. Cu program , de trei o pe zi in prima faza. Dupa aceea daca se poate non-stop,,,,,
Inspiratia. Retentia si Expiratia Energiei Divine ( AERULUI ) e foarte importanta. Sa fie executata la trei sau mai multe batai de inima ( in functie de conditia fizica ), transmisa in locul cu probleme si sa fie vizualizata acea problema CA REZOLVATA. Simplu,,,,,
Dupa aceea Trupul Fizic STIE el ce are de facut, se descurca singur, nu are nevoie de chimicale sau alte produse creeate de ofticati, ca sa va ia BANII.
Alimentatia e foarte importanta, sa fie dupa Grupa Sanguina, consumul de apa plata sa fie constant ca sa se curete trupul fizic de toxinele acumulate din cauza NESIMTIRII infinite
Si cateva RUGACIUNI de ajutor si Multumire, aderesate Corpului Fizic si Divinitatii, sunt binevenite.
Sa fiti iubite dupa voia divina si vointa voastra
healthy000378
Postat pe 10 Martie 2010 14:52
poti sa imi spui si mie te rog,cum ai slabit 10 kg si in cat timp?
healthy011571
Postat pe 10 Martie 2010 21:47

daca vrei sa scapi de vergeturi si piele lasata te ajut daca ai 1400 ron,pentru achizitonarea unui aparat si 2 geluri
contacteazama pentru mai multe relatii
florina matei
0761814714
izabell_beauty@yahoo.com
izabell_beauty
Postat pe 11 Martie 2010 14:31
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 14 Martie 2010 14:23
1400 ron? .............oau
card
Postat pe 15 Martie 2010 22:18
daca vrei sa scapi de vergeturi si piele lasata te ajut daca ai 1400 ron,pentru achizitonarea unui aparat si 2 geluri
contacteazama pentru mai multe relatii
florina matei
0761814714
izabell_beauty@yahoo.com

Imi pare rau ca te dezamagesc, iar cu riscul de a repeta ce am spus, VERGETURILE NU DISPAR, ODATA APARUTE ELE SE POT DIMUNUA DAR NU VOR DIPAREA NICIODATA. Iar daca tu crezi ca poti vinde vise, e treba celor care cred si chiar cumpara. Sport, miscare multa si masaj cu creme speciale pe locurile afectate duc la dimunuarea lor. Nu si la dipariria lor. In Bucuresti este o clinica specializa in astfel de tratamente (nu dau nume sa nu fac reclama) au un aparat de ultima generatie, un tratament costa 12 MII EURO CU SANSE DE REUSITA DE 60%.aSA CA STIMATA FLORINA SA SFATURI NU VINDE VISE.
O ZI BUNA
healthy013618
Postat pe 16 Martie 2010 13:07


Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 19 Martie 2010 06:33
Salut
Pe mine ma ajuta o crema pe care mi-am adus-o din Italia. Se numeste IODASE STRIATURE. Intr-adevar nu elimina vergeturile insa nu le lasa sa se extinda iar cele rosii nu se mai vad deloc. Eu o folosesc in continuare pentru ca stiti cum se zice, e mai bine sa previi aparitia lor. Pentru cele interesate, eu mi-am comandat-o de pe net in ultima vreme ca este o firma in Romania care le importa.
Mult succes tuturor!
Alexanda31
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:14








-------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 29 Aprilie 2010 11:36
Da' tu ce patisi de topai asa??
michelle_venus_21
Postat pe 6 Mai 2010 18:36
Fac sport. Sportul, ca si salinoterapia, inseamna sanatate....
O zi buna.



----------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 10 Mai 2010 12:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
microginonul 2 De la: healthy010890 9 Ianuarie 2010 15:51
insarcinata sau nu? 20 De la: kudika195501 1 Octombrie 2010 20:51
OB-urile 45 De la: anna_healthy 13 Octombrie 2015 19:05
adenocarcinom de prostata cu metastaze multiple 3 De la: kudika386061 20 Aprilie 2011 11:15
ma dor sanii 5 De la: kudika_14729 6 Decembrie 2012 07:36