Setari Cookie-uri

Cosuri

Hm...am si eu o mare problema,am multe cosuri pe fata,le urasc si nu pot sa scap de ele!Am incepu un tratament de 2-3 saptamani cu un gel de curatare cu apa VICHY si o crema MORAZ.Pot sa spun ca tenul meu s-a mai vindecat insa nu in profunzime.Stiti vreun tratament impotriva cosurilor?
Ema95
Postat pe 25 Iunie 2009 15:58
Eu am mers la dermatolog si mi-a recomandat zynerit. Acum nu mai am probleme dar tratamentul a durat cam 6 luni. Multa bafta!
melania1988
Postat pe 7 Iulie 2009 10:36
eu am incercat sh cu zinerit sh cu multe altele dar cel mai bine mi-a mers cu un baton corector si purificator de la elmiplant,costa in jur de 15 lei sh te tine cam o jum de an,mie imi usuca cosurile si le vindeca in timp record ,,,,,este fff bun
diavolitza17
Postat pe 21 Iulie 2009 07:42

Nu poti rezolva aceasta problema numai cu aplicatii locale.Elimina cauza interna si iti va fi bine.
alexxaclnsc@yahoo.com
healthy001662
Postat pe 21 Iulie 2009 14:02
buna fetelor......si eu ca si voi....am folosit zynerit....este bun...nik de zis.....mi-au trecut cosurile intr-o oarecare masura dar vreau sa va zic ca am ramas cu niste cicatrici ffff urate pe fata. Acuma eu folosesc UNT DE SHEA nerafinat cu geranium. este ffff bun , este BIO-ORGANIC 100% si da si rezultate.eu il folosesc pt fata,cosuri,cicatricile care mi-au ramas in urma cosurilor ,pt sani fiind ca am vergeturi, pt vergeturile de pe coapse, il dau si pe bebele meu cu el daca se opareste si este ca o minune.....de fapt UNTUL DE SHEA are un continut mare de vit.A si E , ceea ce ii confera o eficienta ridicata in regenerarea celulelor si efecte antiimbatranire.Este unul dintre cele mai cunoscute si eficiente produse de hidratare a pielii. Se poate folosi pt fata si corp, fiind recomandat pt PIELE USCATA, DERMATITE, PSORIAZIS, ECZEME, ARSURI, PEELING, IRITATII, PETE ROSII PE FATA SI CORP, ARSURI PROVOCATE DE SOARE, RIDURI FINE, INTEPATURI DE INSESCTE, BUZE CRAPATE. Este potrivit pe ingrijirea pielii gravidelor si dupa nastere. Se gaseste in varianta pura sau cu diferite uleiuri esentiale naturale. Daca sunteti interesate eu sunt din Timisoara si ma ocup cu produsele BIO-ORGANICE 100% si am produse de vanzare si caut chiar si colaboratori-reprezentanti pt orice oras al tarii sau judet. Daca aveti intrebari sau vreti sa stiti mai multe va dau id-ul meu si putem vb
alysa_faberlic@yahoo.com
va poop si sper sa va fiu de ajutor pe viitor !!!
alysa_alex
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:43
si eu am mare problema cu cosurile mi se fac mari pe su piele ma maninca am folosit zynerit degeaba , fucicort o perioada a trecut apoi nu mai trece folosesc ceai de musetel , fluid antiseptic de la gerovital nici un rezultat dispar citeva zile apoi reapar si tot in aceleasi locuri sunt disperata am 32 de ani si nu stiu incorto sa o mai iau ce ma sfatuiti ce analize as putea face va mutumesc
kudika032207
Postat pe 5 Decembrie 2009 19:53
buna ..... si eu am avut probleme cu cosurile si sa sti ca de ceva vreme folosesc o gama de produse organice fff bune. Au ce este drept preturi putin mai mari decat produsele obisnuite dar efectul nu se compara.eu de ex folosesc scrub pt ten o data pe sapt pt ca are efect de curatire destul de puternic iar in rest folosesc o spuma organica pt curatarea fetei, dupa care aplic o lotiune tonica organica si in final aplic UNT DE SHEA CU GERANIUM care are efect antiacneic. Sunt super multumita de rezultate, ajuta si la cicatrizarea urmelor ramase de la cosuri si grabeste procesul de vindecare.
Daca ai nevoie de mai multe informatii iti las id-ul meu de mess si putem vorbi mai multe daca esti interesata. alysa_faberlic@yahoo.com
alysa_alex
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:47
DRAGA MEA EXISTA O CREMA SUPER PT COSURI SI NU ESTE SCUMPA GARANTAT TE SCAPA DE COSURI http://www.abc-cosmetics.ro/catalog URMARESTE ACEST CATALOG SI O CEI GASII ACOLO ABC FAMILY CREMA ANTIACNEE SE NUMESTE.DACA VREI MAI MULTE DETALII SA-MI SPUI
numelemeu_mary
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:56
Sunt mai multe modalitati de curatare a cosurilor dar cea mai puternica modalitate de a scapa de cosuri citeste pe www.duetcosmetics.ro si ai sa vezi ca sunt produse din Israele profesioniste cu saruri si alte ingrediente din Marea Moarta care au o calitate deosebita si sunt folosite an marile saloane de cosmetica din lume din state ca SUA Anglia Japomia Rusia Franta si acum avem produsul in Romania daca doresti acest produs am nr. de telefon 0758643478 sau comandati pe www.duetcosmetics.ro am nr. de inregistrare 73 pe numele Popescu Ernest.Sunt din Timisoara si depozitul este in Timisoara.Va urez sarbatori fericite si daca doriti o prezentare nu va fie frica sa ma sunati.
epopescu58
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:11
Fetelor eu am scapat de dureroasele cosuri cu ajutorul tratamentului cu Acnezine de la Revitol. Acest tratament consta in: Crema Acnezine de la Revitol si Pastilele Acnezine de la Revitol. Va spuns, sincer, ca scapti si de cosuri si de pete chiar si de cicatricile cauzate de acnee. Va las id-ul meu daca doriti sa stiti mai multe detalii: oana_eu2009
si site-ul: http://www.revitol.ro/product/overview/Acnezine_Acne_Solution/
V-am pupacit
scumpica20
Postat pe 6 Ianuarie 2010 11:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Da-ti voie sa fii tu! 17 De la: psiholog 25 Iulie 2013 00:24
masajul corporal 7 De la: oana_laura 26 Mai 2010 16:06
Sprancene tatuate? 14 De la: kudika479740 3 Decembrie 2011 12:46
am tenul uscat 161 De la: denis_roxana 17 Septembrie 2013 10:27
Pistruii 3 De la: ylk 8 Mai 2011 00:22