Setari Cookie-uri

negii

buna...aar putea sa-mi spuna si mie cineva un tratament impotriva negilor dar care sa fie si eficient...am incercat fel si fel d minuni:rostopasca,nuca verde,propolis...nu trece cu nimic
alexutzadan
Postat pe 25 Iunie 2009 21:39
De la: alexutzadan, la data 2009-06-25 21:39:08buna...aar putea sa-mi spuna si mie cineva un tratament impotriva negilor dar care sa fie si eficient...am incercat fel si fel d minuni:rostopasca,nuca verde,propolis...nu trece cu nimic
incearca cu solitie de argint coloidal...daca vrei detalii,lasa un mail la care ti le pot trimite.
4Life
Postat pe 25 Iunie 2009 21:42
dany_mihay84@yahoo.com......te rog sa-mi dai detalii si pretul evntual....sa n u fie extraordinar de mare ca am incercat l afarmacie si imi recomandas eo sol de 100RON totusi mi s-a parut scumpa si pe langa asat ma gandesc ca daca nu are efect mai dau si banii de pomana
alexutzadan
Postat pe 26 Iunie 2009 21:50
cea mai ieftina metoda este sa freci cu vata si ulei de ricin in fiecare zi negul circa o ora,in timp ce te uiti la tv,de exemplu...la un moment dat,dupa vreo luna,o sa constati ca nu il mai ai si gata te costa 3 lei o sticluta de ulei de ricin

daca e veruca plantara,atunci nu merge,sunt alte tratamente,gasesti pe www.mihaelabarta.blogspot.com
bartaexpert
Postat pe 29 Iulie 2009 21:56
De la: bartaexpert, la data 2009-07-29 21:56:30cea mai ieftina metoda este sa freci cu vata si ulei de ricin in fiecare zi negul circa o ora,in timp ce te uiti la tv,de exemplu...la un moment dat,dupa vreo luna,o sa constati ca nu il mai ai si gata te costa 3 lei o sticluta de ulei de ricin

daca e veruca plantara,atunci nu merge,sunt alte tratamente,gasesti pe www.mihaelabarta.blogspot.com

Si daca-l frec o ora si 5 minute trece mai repede?Sau sa folosesc menta,cam asta sugerezi,frec menta la tv(in loc sa faci ceva constructiv)si in acelasi timp negul cu ulei de ricin,super rateta.
enemgabriel
Postat pe 29 Iulie 2009 22:06
Este o reteta din batrani,reala,pe care am folosit-o personal.Dupa vreo luna sincer nu vedeam nici o imbunatatire si am renuntat.La scurt timp,cand ma uit sa vad ce mai face negul meu,nu mai era.Erau cativa,am scapat apoi de toti,exact la fel.Nu imi permit sa recomand decat ceea ce am folosit si a avut rezultate.Ma abtin de la comentarii rautacioase .
bartaexpert
Postat pe 30 Iulie 2009 18:06
eu zuc ca cea mai buna metoda ii laserul.....sau electrocauterizarea. cu laser si-a scos acum prietenul meu si nici nu-i scump. iar eu mi-am facut acum un an o interventie prin electrocauterizare si nu mi-a mai aparut nimic de atunci....eu zic ca merita
danuta23
Postat pe 29 August 2009 09:31
Buna!Baietelul meu avea doi negi urati la degetelele de la maini si i-am pus plasturi de la URGO (pentru bataturi si piele ingrosata cu acid salicilic).Se aplica plasturele si in 2-3 zile negul se inmoaie si cand iei plasturele se ia cu totul.pielea se subtiaza sau se cojeste in zona aceea dar in maxim o saptamana nu o sa mai ai nimic.Nu vreau sa fac reclama ,dar sunt excelenti!
vidya
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:40
si eu aveam unul f urat la deget, dar ma obisnuisem cu ideea ca nu am cu ce sa il scot.cd am fost la mama mi-am cumparat un tratament antiverugas si in 3 zile mi-a cazut.cred ca e si in farmacii, adik antinegi .bft
m_geani
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:57
o frunza de aloe vera, sfarmata, batuta cu ciocanul de snitel:)) si aplicata pe neg, legata acolo , bandajand degetul cu un leucoplast cu frunza, zilnic,2,3 zile la rand cateva ore, eventual dorimiti si noaptea asa . si dispare, efectiv se retrage sau cade, inca nu stiu cum dispare instant dar e miraculos!
cristinne83
Postat pe 10 Noiembrie 2009 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
180 Another You , Salon infrumusetare Timisoata 1 De la: healthy013095 22 Februarie 2010 20:27
tenul meu a devenit acneic?!?!?! help pls!!! 20 De la: healthy016759 31 Mai 2010 11:03
Cresterea parului 18 De la: rubya 21 Martie 2010 08:34
De la roscat inchis la saten mediu 1 De la: kudika_970521 9 Iulie 2014 15:22
Ce stiti despre tinctura de marar? 7 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 30 Iulie 2010 19:33