Setari Cookie-uri

bronzare cu dha???ceparere aveti?

buna fetelor as vrea sa ma bronzez si eu rapid si uniform pentru ca am o nunta si chiar vreau sa fiu bronzata.mi-a recomandat o prietena bronzarea cu dha si ma intrebam daca voi stiti de aceasta metoda.se pare ca este cea mai buna al ora actuala.nu prezinta pericol pentru organism putand fi reluata ori de cate ori imi doresc.plus ca pigmentul cu care este realizat bronzul contine aloe vera si vitamina e.deci cred ca e super.voi ce ziceti?
adina_elina
Postat pe 27 Iunie 2009 13:42
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 31 Iulie 2009 22:06
Eliza, te-ai bronzat?

Si eu am auzit de aceasta bronzare, am inteles ca se face cu pistonul sieste pe baza de zahar. O fata de la un salon mi-a zis ca iese un beonz foarte frumos... acum ce sa zic, te poti duce la un salon sau te poti da acasa cu un autobronzant. Recomand Piz Buin ( ca l-am incercat) sau Dior si Lancaster de care am auzit pareri foarte bune.
michelle_venus_21
Postat pe 10 August 2009 09:04
Nu va mai stresati.. DHA (di-hidroxiacetona) este compusul de baza din toate cremele autobronzante. Teoretic nu e periculos pentru piele ( nu cred ca a stat cineva sa analizeze cum reactioneaza pielea unei tipe care se bronzeaza cu lotiuni timp de 10 ani. Bronzul cu DHA mi se pare ca are o tenta galbuie cam neplacuta ( am si eu lotiune dove autobronzanta) Si nu e vorba de nici un zahar... e o notiune folosita pentru a face substanta sa para cat mai inofensiva si sa inteleaga toata lumea despre ce e vorba ( e practic jumatate din molecula de fructoza care apare in organism pe parcursul unei cai metabolice..... mai am ceva amintiri de la cursurile de biochimie ,) Cam asta e povestea cu DHA
Anca05
Postat pe 10 August 2009 20:34
am fost la un salon din centrul bucurestiului(chic salon) si am incercat metoda asta.este super tare si a tinut o saptamana fara probleme.si bronzul uniform fara tenta galbuie.acum banuiesc ca depinde si de salonul unde faci procedura.eu la chic salon am fost super incantata.incercati ca merita
adina_elina
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:15
Buna!Eu am fost la un salon din Brasov si nu am fost prea multumita.arata frumos la inceput,dar dupa primul dus...apa era maro si eu alba oricum cred ca depinde si de salon.Din pacate in Brasov e singurul.Oricum daca vrei sa arati bine intr-o anumita zi merita.Mergi cu o zi inaintea "evenimentului" si in ziua respectiva vei arata super.
ROXANEL
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:23
roxanaa sa inteleg ca s-a luat de tot sau raman pete urate?
Andreea05
Postat pe 8 Octombrie 2009 09:03
Au ramas niste pete pe la incheieturile mainilor,dar m-am sters usor cu un prosop si s-a uniformizat.
ROXANEL
Postat pe 8 Octombrie 2009 15:11
Cat costa o sedinta de asta cu dha? Stiti de vreun salon care sa aiba ceva cabine pentru bronzare cu pulverizare? Multumesc!
bi_anka
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:33
pina la urma tot bronzul natural al soarelui e cel care e benfic pentru sanatate!evident si acesta in cantitati rezonabile
Aproape_eu
Postat pe 8 Februarie 2010 15:16
http://www.magic-beauty.ro/# Promotii : Tuns 20 de lei, coafat 20 ,manichiura 25, pedichiura 30, epilat lung 20, pensat 10, unghii false cu gel 100, bronzare organica 60, va asteptam la Salonul Magic Andreea Beauty Str. Gheorghe Manu, nr. 18B-Corp A, Parter(la 200m de Calea Victoriei).Pt detalii si programari 0762 58 08 70 sau hair_extensy
vipera_healthy
Postat pe 11 Februarie 2010 00:28
nu stiu ce sa zic referitor la faptul ca dupa primul dus se ia bronzul.pe mine m-a tinut aprox o saptamana si bronzul s-a pastrat uniform.v-am zis la chic salon folosesc aceasta metoda si am incercat de 3 ori pana acum si sunt super multumita.in fien daca va intereseaza intrati pe www.chicsalon.ro.va pup
adina_elina
Postat pe 31 Martie 2010 08:33
Eu am fost la un salon in zona Piata Victoriei(magic beauty-andreea solon...daca nu ma insel) si mi-a iesit o culoare maronie,S-a vazut frumos in frimele 2 zile dar acum am incheieturile mainilor portocalii...sper sa se duca...in rest arata bine ,sa vedem in urmatoarele zile.Dar banuiesc ca depinde si cine te "vopseste"...
Pret bronzare cu dha 60 RON si peeling corporal 25 Ron..MERITA!

S_georgiana
Postat pe 31 Martie 2010 12:03
oricum, informativ, expunerea la soare, mai ales indelungata e periculoasa si imbatraneste. despre altfel de bronzare nu stiu ca nu sunt o fana a bronzului.
mai ales expunerea fetei la soare te va rida si va deshidrata pielea.
alexandra25
Postat pe 24 Aprilie 2010 07:35
Buna dimineata fetelor !!!
Imi place discutia voastra , va multumesc si eu pentru subiect, am prins curaj si voi folosi si eu cat de curand acest timp de bronzare cu dha. Suplimentar las si eu o informatie in loc, pentru ca pielea sa pastreze bronzul, se recomanda biochimic - extractul din patrunjel - Betaguard - fabricat in Marea Britanie, de gasit la reprezentanta firmei si-n Bucuresti ptr.toata tara, un drajeu pe zi. Culoarea pielii este strans legata de vitaminele si mineralele din organismul nostru. De exemplu acel alb, pe care nu stiu voi.....dar stiu despre mine....aveam pielela de un alb.....bine conturat , si chiar bronzata fiind se ducea fff repede pana ajungeam tot la albul initial. A fost groaznic. Am si prospectul la suplimentul alimentar, Betaguard. Il pot oferi la adresa chifandoina68@yahoo.com. Pretul acestei cure de detoxifiere si vitaminizare simultan, cu produs realizat din materie prima din lantul alimentar uman este de 1 leu/drajeu - se recomanda 2/zi. , Flaconul are 100 drajeuri si costa 100 lei. Se recomanda o cura primavara si una toamna . Este excelent. Se pot imbunatati multe in organism , inclusiv culoarea naturala a pielii, si bronzul , indiferent ca-i natural sau nu , este ceea ce mi-am dorit, ....sunt fff incantata ,....si ma bucur sa impartasesc aici , cu voi, ceea ce eu am probat,...si rezultatul a fost pe masura asteptarilor.
Haideti sa ne bucuram in continuare de soare, vreme frumoasa, tinerete si feminitate,indiferent de varsta ...ca-s mai bune decat toate, atat pentru noi personal dar...mai ales pentru cei dragi de langa noi....

cu drag,
doina
kudika093766
Postat pe 24 Aprilie 2010 07:46
TE INTERESEAZA BRONZARE ORGANICA DHA LA DOMICILIU...?
. Pe scurt, este "ultimul strigat" in materie.Vedetele de la Hollywood utilizeaza acasta metoda de bronzare inca de multi ani.
Cum este posibil? Cu ajutorul aparatului de bronzare ,a solutiei cu o concentratie de 12% de DHA.
In 10 minute esti bronzata,ca si cum ai fi stat 1 saptamana la soare.....

TEL PROGRAMARI 0761833443
ID danutza_dinu
bronzare_organica_dha_la_domiciliu
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:58
buna..prietena mea s-a bronzat la un salon din buzau..4YOU si s-a mentinut f bine bronzul..o sa merg si eu..va tin la curent
alicemihai
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:12
Cata magarie....
Ai intrat pe Winalite sa vezi ca nu sunt produsele pe care le vinede EDERA???????????
DE ce mintiti cu atata usurinta???Daca vreti sa va vindetiprodusele prezentati-le asa cum sunt, nu faceti referire la o firma asa mare cum este WINALITE
blondacrys
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:21
Pentru deliapetrescu@yahoo.com
De la: pritty_ella, la data 2010-04-25 13:21:21Cata magarie....
Ai intrat pe Winalite sa vezi ca nu sunt produsele pe care le vinede EDERA???????????
DE ce mintiti cu atata usurinta???Daca vreti sa va vindetiprodusele prezentati-le asa cum sunt, nu faceti referire la o firma asa mare cum este WINALITE
blondacrys
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:25
categoric DHA inseamna dihidroxiacetona si ESTE O SUBSTANTA OBTINUTA DIN ZAHARUL BRUN nu e nici o minciuna ca sa faca crema mai naturala.cel mia rau este ca da pielii-in functie de concentratia dha din crema,lotiune,etc.-un aspect galbui ,icteric care la dus sau baie se duce in pete sau in dungi depinde....cert este ca trebuie aplicata pe pielea proaspat exfoliata cu o crema dermoabraziva si atunci sunt sanse de uniformitate mai mare..dar tot galbui este nuanta pielii.mie imi place sa o folosesc in timp ce sunt bronzata vara pentru intretinere...nimi mai mult
.
maria1931
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:40
mi se pare cam mult 60 de lei mai ales cand nu e sigur ca tine cel putin o saptamana:(
andreea_3
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:17
Am vazut la Frumusete pe muchie de cutit de marti o metoda de bronzare ce se numeste bronzare organica si m-am uitat la final sa vad sponsorii sa vad de la ce salon e dar a trecut prea repede imaginea, am vazut doar Spa la final. Stie cineva? Tot ce am mai observat e ca o aveau imagini pe pereti cu Gina Pistol, deci cred ca le face reclama.

Eu am incredere 100 % in Frumusete pe muchie de cutit pentru ca acolo numai cei mai buni ajung, si doctorul stomatolog Alexandru Radian si doctorul Marek Valcu deci cred ca aceasta bronzare organica este ceva super nou si in voga.

Eu nu cred in DHA si mai ales un bronz cu pistol facut la saloane de cartier pentru ca in afara de calitatea solutiei, conteaza si mana care te face
LoreV_healthy
Postat pe 29 Aprilie 2010 17:53
stie cineva cat costa o sedinta ?
kudika166509
Postat pe 30 Aprilie 2010 16:45
LoreV scumpa, bronzarea organica este una si aceeasi cu bronzarea cu DHA...

Pretul unei sedinte depinde de salon la salon.La mine in oras la un salon costa 80 lei/sedinta la altul costa 50lei/sedinta.
michelle_venus_21
Postat pe 6 Mai 2010 18:15





----------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 9 Mai 2010 10:06
in arad exista asa ceva? am cautat pe net si nu am gasit nimic despre bronzare organica. ms
healthy016111
Postat pe 13 Mai 2010 11:38
se poate si cu vopsea de pantofi maro cam la fel persista.
maria1931
Postat pe 14 Mai 2010 16:46
ciao!da in arad exista un salon care are acest tip de bronzare
babylacry29
Postat pe 31 Mai 2010 21:08
Buna fetelor, vreau sa va impartasesc din experienta mea "nefericita" in ceea ce priveste bronzarea cu DHA.
Am apelat la "varianta la domiciliu", am fost patata chiar de a doua zi (desi nu am facut dus 12 ore , nici macar nu m-am spalat pe maini), patata pe maini si pe genunchi, imi era rusine sa stau cu mainile la vedere...
Acum la 10 zile sunt....ORIBILA, astazi, desi afara sunt 38 grade, eu sunt imbracata cu bluze inchise pana'n gat pt. ca sunt foarte patata, pielea arata groaznic parca n-as fi facut dus de luni de zile.
Sincer nu recomand nimanui asa ceva, eu una nu voi mai apela vreodata la acest tip de bronzare, nu sunt nici adepta solarului, din punctul meu de vedere cred ca cel mai bun este bronzul natural.
healthy017178
Postat pe 14 Iunie 2010 11:47
bunaa...vreau si eu sa ma bronzez cu dha si vroiam sa va intreb daca este neaparat necesar si eu piling la salon inainte sau pot sa mil fac si acasa sau daca se poate si fara.si vroiam sa stiu care mai este pretul stiu k era de 50 de lei acu cred k sa mai scumpit.si daca este vreuna dintre voi care la folosit si crede ca merita si km cat a tinuto.daca era un bronz frumos,daca prinde l fel d ebn si p fata.ms mult ast rasp voastre
kudika230132
Postat pe 20 Iulie 2010 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caderea parului 28 De la: kudika_1032919 21 Mai 2018 12:47
Parul cret 5 De la: iulianaa_blnd 16 August 2011 17:59
tratament inmpotriva caderii parului 14 De la: oana_s 4 Ianuarie 2010 10:00
Fara celulita 3 De la: migona56 25 Februarie 2010 09:15
crema de fata pentru varsta de 18 ani 5 De la: kudika_pudika 18 August 2011 12:24