Setari Cookie-uri

stafiloccoc si streptoccoc

am fost la un control ginecologic si mi sa gasit aceste micoze urite (stafiloccoc si un streptoccoc) din cauza ca am imunitatea scazuta as vrea sa intreb sa mai confruntat cv cu asa cv credeti ca daca am facut 2 cure cu antibiotice m-am vindecat cu toate ca simtomele mai persita sunt sisperata ca nu stiu ce sa fac daca mai are cv o asa probl as dori un raspuns va multumesc credeti ca vaccinul asta ibc 10 este bun pt ca fac si alergii dese , racesc repede , cistite foarte dese as dori cv ca sa pot scapa de aceste suferinte
kudika032207
Postat pe 10 Iulie 2009 21:42
De la: healthy003524, la data 2009-07-10 21:42:41am fost la un control ginecologic si mi sa gasit aceste micoze urite (stafiloccoc si un streptoccoc) din cauza ca am imunitatea scazuta as vrea sa intreb sa mai confruntat cv cu asa cv credeti ca daca am facut 2 cure cu antibiotice m-am vindecat cu toate ca simtomele mai persita sunt sisperata ca nu stiu ce sa fac daca mai are cv o asa probl as dori un raspuns vamultumesc
daca ai facut 2 cure cu antibiotice ai imunitatea si mai scazuta,asta cu siguranta ti-o putem spune...mai departe sa-ti echilibrezi si sa-ti estimulezi sistemul imunitar sa poate functiona corect si in conditii bune poti folosi TRANSFER FACTOR PLUS...stimuleaza sistemul imunitar cu pana la 437% !!! daca vrei detalii complexe despre produs si despre ingredientele lui,le poti cere la adresa de mail: contact@4life-romania.ro ....ai sa ramai placut surprinsa cat de mult poate ajuta in astfel de probleme infectioase...
4Life
Postat pe 10 Iulie 2009 21:47
De la: TF_, la data 2009-07-10 21:47:46
De la: healthy003524, la data 2009-07-10 21:42:41am fost la un control ginecologic si mi sa gasit aceste micoze urite (stafiloccoc si un streptoccoc) din cauza ca am imunitatea scazuta as vrea sa intreb sa mai confruntat cv cu asa cv credeti ca daca am facut 2 cure cu antibiotice m-am vindecat cu toate ca simtomele mai persita sunt sisperata ca nu stiu ce sa fac daca mai are cv o asa probl as dori un raspuns vamultumesc
daca ai facut 2 cure cu antibiotice ai imunitatea si mai scazuta,asta cu siguranta ti-o putem spune...mai departe sa-ti echilibrezi si sa-ti estimulezi sistemul imunitar sa poate functiona corect si in conditii bune poti folosi TRANSFER FACTOR PLUS...stimuleaza sistemul imunitar cu pana la 437% !!! daca vrei detalii complexe despre produs si despre ingredientele lui,le poti cere la adresa de mail: contact@4life-romania.ro ....ai sa ramai placut surprinsa cat de mult poate ajuta in astfel de probleme infectioase...

Dar trebuie sa le cumperi din alta tara sau ti-le aduce nea vitamina asta cu suprapret si oricum nu au nicio valoare .Sa ne spui cum fac sa-mi intaresc sistemul imunitar cu 439%,eu atat am nevoie.Detalii complexe?Hm,oare ce spune incultul asta,el nu stie cati aminoacizi sunt in total ,nu stie ca vitamina c este una si acelasi lucru cu acidul ascorbic,vrei sa te credem?Hai mai vanzatorule de vise ne lasi?
enemgabriel
Postat pe 10 Iulie 2009 22:19
hai ca te las prietene...te las sa studiezi asta !!!!

Scrisoare metodologica – Moscova 2004

Aceasta comunicare prezinta rezultatele testelor clinice, care au fost concepute pentru a studia eficacitatea unui produs complex derivat din colostru si anume Transfer FactorTM (Classic, Trifactor, Riovida, Chewable) si Transfer Factor PlusTM in diferite conditii patologice si pentru a studia influenta mediatorilor celulari, care se gasesc in Factorii de Transfer ai diferitilor compusi ai sistemului imunitar. Autorii recomanda folosirea produselor care contin factori de transfer in practica medicala.
Aceasta scrisoare metodologica a fost dezbatuta si aprobata la Intalnirea Centrala a Comisiei Metodologice a Universitatii Medicale de Stat Altay (protocolul nr. 4 din 05.11.2003) si trimisa Ministerului Sanatatii si Dezvoltarii Sociale a Federatiei Ruse, pentru a fi prezentata si a fi luata in considerare.
AUTORI:
• Academician A.A. Vorobiev, Academia Rusa de Stiinte Medicale (RAMS), Cercetator laureat al Federatiei Ruse, Doctor in imunologie
• Profesorii Iu.v’ Telnuikh (Doctor in Medicina) si E.O. Khalturina (DM), Academia Medicala Sechenov, Moscova, Profesor M.V. Kisielevsky (DM), Centrul Rus de Cercetari pentru Cancer Blokhin, RAMS
• Doctorii N.v’ Karbuisheva (DM), Profesor v’M Granitov si Profesorii Asociati A.S. Chabarov, D.V. Kipriyanov, N.Iu. Raiu, Spitalul Minicipal Nr.5, Universitarea Medicala de Stat Altay, Bamaul
• Candidati in Stiinte Medicale L.V. Sultanov, E.Iu. Kozhevnikova, S.I.
• Belyich, Centrul Regional Altay pentru controlul si prevenirea SIDA
• Profesorii v’A. Dadali, A.v’ Rak, E.S. Stolpnylk, Candidati ai Academiei Medicale de Stat G.A. Baslovich, L.B. Gaykovskaya, Sto Petersburg
• Profesor Asociat G.M. Letifov (DM), Universitatea Medicala din Statul Rostov
REFERENTI: Academician B.A. Tutelian, Directorul Institutului de Cercetari ale Nutritiei, RAMS si Profesor A.v’ Karaulov (DM) Departamentul de Imunologie Clinica, Academia Medicala Sechenov, Moscova.
CUPRINS:
1. Prefata
2. Concepte curente de dezvoltarea mecanismelor raspunsului imunologic si a restaurarii principiilor functiilor impare a celulelor imunologice
3. Factorii de Transfer derivati din colostru – o noua generatie de agenti imunologici
4. Folosirea Factorilor de Transfer in diferite boli
- Eficacitatea folosirii Factorilor de Transfer in hepatitele virale
- Folosirea TF in infectiile de tip tricomonas
- Eficacitatea folosirii TF in ostiomielita
- Folosirea TF in reabilitarea imunologica in cazul virusului HIV
- Folosirea TF in tratamentul complex al aparitiei conditiilor atopice (dezvoltarea conditiilor de hiperactivitate--alergii--)
- Efectele imunomodulatoare dupa folosirea TF in opisthirchiasis (infectie cauzata de bacteriile din pestele crud)
- Rolul TF in imunoreabilitarea pacientilor bolnavi de cancer
- Eficacitatea folosirii TF Plus in tratamentul complex al ulcerului duodenal
5. Metode de folosire a Factorilor de Transfer si dozele recomandate
6. Concluzii
7. Referinte (mentiuni autori - bibliografie)


1. PREFATA

“ Progresul civilizatiei, al stiintei si tehnicii precum si realizarile in domeniul medical nu au fost de mare folos in reducerea aparitiei bolilor infectioase si non infectioase in randul populatiei globului. Din contra, numarul bolilor oncologice, cardiovasculare, respiratorii si endocrine precum si neuropsihice este in continua crestere. A aparut un nou grup de asa zise boli infectioase de urgenta, care cuprinde printre altele SIDA, diferite tipuri de hepatite si altele. Populatia globului experimenteaza in prezent o scadere a rezistentei la boli datorita unor factori sociali (proasta alimentatie), ecologici (poluarea mediului si a atmosferei datorita multor tehnologii actuale) si medicali (folosirea impropie a anumitor medicamente, a alcooluli, drogurilor si a stresului) care reprezinta poate principalul motiv al aparitiei situatiei actuale. Toti acesti factori sunt neputinciosi in fata sistemului imunitar si pot cauza deficiente imunologice. Folosirea modulatorilor imuni reprezinta unul din principalele mijloace in mentinerea functionarii normale a sistemului imunitar si a refacerii acestuia in conditii deficiente immunologic. Modulatorii imuni, atat cei naturali cat si substantele sintetice, sunt capabili de stimularea sau cresterea presiunii asupra sistemului imunitar. In practica medicala se folosesc o multitudine de modulatori dar eficacitatea lor si alte proprietati ca siguranta, simplicitatea in folosire, precum si a factorilor economici, difera in mare masura (A.A. Vorobiev, RAMS Bulletin nr.4, 2002 ). Modulatorii imuni endogeni, naturali, care contin substante de baza ce iau parte in reglarea procesului imunologic, sunt cei mai potriviti pentru consumul uman. Fiind formati din peptide naturale obtinute din colostru bovin Transfer FactorTM este considerat a fi unul dintre acesti modulatori imuni. Functia principala a acestor peptide in organism este de a furniza protectie imunologica impotriva microbilor (bacterii, virusuri etc.), celulelor canceroase, si a altor substante antigene capabile sa distruga procesele vitale din organism. Factorii de Transfer stimuleaza “coloana vertebrala” a sistemului imunitar (mai ales actiunea limfocitelor ucigatoare NK), activeaza procesul de sintetizare a imunocitokina si regleaza functiile imunologice. Factorii de Transfer sunt superiori altor, chiar bine cunoscuti modulatori imuni, pentru ca sunt extremi de eficienti in cresterea sistemului imunitar. Acopera un larg spectru de actiuni, sunt siguri, se folosesc pe cale bucala sub forma de capsule gelatinoase, nu au contraindicatii, nu produc reactii adverse, si are eficacitate atat asupra copiilor cat si a adultilor. Factorii de transfer au fost folosisti cu succes timp de multi ani pentru tratarea si prevenirea infectiilor virale, bacteriene, spontane, bolilor parazitare, tumorilor maligne, conditiilor autoimune, neuroastenice, dezechilibralilor endocrine si alergice, imunodeficientelor primare si secundare, si a bolilor urmate de dezechilibre in functiile imunologice. Transfer FactorTM si Transfer Factor PlusTM au fost studiati intens in clinicile din Rusia si institutiile de cercetare. Aceasta a ajutat la o generalizare a rezultatelor clinice si la prezentarea lor ca recomandari metodologice. Aceasta scrisoare metodologica are rolul de a familiariza doctorii, studentii in medicina, rezidentii clinici si absolventii finali cu informatiile curente, privitoare la mecanismele de raspuns ale sistemului imunitar la factorii exogeni de origine virala si bacteriala cu proprietatile produselor Transfer FactorTM si rezultatelor studiilor cu scopul evaluarii eficientei lor in diferite conditii patologice. “
Academician Anatoly A. Vorobiev, Academia Rusa de Stiinte Medicale, Laureat al distinctiei pentru stiinta dat de Federatia Rusa, Doctor in imunologie"

ti-am cam stins lumina cu asta....nu ??
4Life
Postat pe 10 Iulie 2009 22:31
Hahaha sa fi sigur ca nu.
enemgabriel
Postat pe 10 Iulie 2009 22:41
De la: enemgabriel, la data 2009-07-10 22:41:12Hahaha sa fi sigur ca nu.
fi sigur de faptul ca produsele cu TRANSFER FACTOR au acelasi pret in orice colt al lumii !!! si pentru romania, actualmente nu costa nimic livrarea catre client !!!
4Life
Postat pe 11 Iulie 2009 15:52
pt aceste infectii ibc 10 este bun sau sa tin o cura cu argila care am auzit ca e ff bun
kudika032207
Postat pe 12 Iulie 2009 16:32
Din ce oras esti?
healthy005533
Postat pe 21 August 2009 21:54
soluti si rezolvari sunt depinde cat de mult iti doresti tu, daca vrei vb id meu stefania_dareli
stefania49
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:48
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 18:02
Buna ,ar fii interesant sa avem o discutie daca esti diponibila pe mess. Cauta-ma la raduotilia@yahoo.com . Tot ce iti pot spune este ca viata mea a fost limitata de la virsta de 7 ani dar am gasit un produs care mi-a daruit o viata noua. Inca mai cred ca visez.Nu ma ocup cu vinzarile dar te pot ajuta sa il cumperi direct de la firma producatoare.Iti doresc o zi binecuvintata,
O.R.
Naturista
Postat pe 19 Noiembrie 2009 10:48
am citit toate postarile de pe topic si am remarcat ca nici unul dintre respondenti nu a spus ca stafilococul si streptococul nu-s micoze ci bacterii.
camiflorea
Postat pe 28 Martie 2010 00:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceva distractiv 1 De la: joanna 3 Februarie 2010 16:46
Secreti vaginale urat mirositoare.O solutie? 9 De la: mayacris 29 Ianuarie 2016 16:21
cervugid 13 De la: MissRainbow 17 Februarie 2012 19:48
cat de importanta este biserica in vietile voastre??? 36 De la: darksukkubus69 16 Martie 2010 23:25
ce parere aveti? 1 De la: nadin_0476 23 Februarie 2009 17:54