Setari Cookie-uri

prolaps uterin

tratarea naturista a prolapsului uerin si a uerului fibromatos
anelia_pintilie
Postat pe 10 Aprilie 2008 15:18
E mai simplu decat crezi! Daca vrei îþi spun!
Plantvita
Postat pe 11 Iulie 2008 12:17
m-ar intersa si pe mine aceasta metoda naturista, daca exista...multumesc
cristina.dimitrescu
Postat pe 11 August 2008 09:04
Vreau si eu acest tratament, se poate ?
Multumesc mult
alexa62
Postat pe 8 Decembrie 2008 23:01
draga mea , pot sa-ti spun din experienta proprie ca singura rezolvare e pana la urma cea chirurgicala . din pacate... eu m-am "luptat" ani buni cu problemele cauzate de un uter fibromatos, am facut "n" tratamente alopate si naturiste , am ajuns anemica din pricina hemoragiilor repetate ( hemoglobina era ultima oara 7.4 ) si acum "aniversez" 3 saptamani de la operatie. nu a fost usor, dar acum ma simt bine si ma bucur ca am rezolvat problema definitiv. nu stiu cati ani ai, eu am 45 si mi-au scos tot : uter, ovare, col. fac tratament de substitutie hormonala cu niste plasturi, sper sa fie bine si in continuare. crede-ma, nu are rost sa astepti vreo minune, e mai bine sa-ti planifici operatia , eu am ajuns s-o fac de urgenta si recuperarea e mai dificila in acest caz. daca esti din zona ardeal iti recomand clinica "stanca" din cluj, acolo ai impresia ca nu esti in romania, conditiile sunt exceptionale, personalul medical se comporta ireprosabil, nimeni nu iti cere spaga, doctorii sunt cu adevarat OAMENI !
iti urez succes, este optiunea ta pe ce cale sa mergi, eu ti-am impartasit doar experienta mea .
mkiss26
Postat pe 2 Ianuarie 2009 09:56

Absorbantele igienice LOVE MOON Anion sunt singurele absorbante cu actiune profilactica si terapeutica bazata pe actunea naturala a ionilor negativi ( anioni ).
Daca pana acum absorbantele "igienice" pentru femei acopereau ( ca functionalitate ) o "necesitate" - de acum, prin gama LOVE MOON Anion absorbantele igienice pentru femei capata o noua dimensiune - aceea a ingrijirii sanatatii prin metode profilactice si terapeutice active.
Datorita actiunii lor, absorbantele LOVE MOON sunt indicate pentru o serie larga de infectii si disfunctii : inflamatii si dermatite, infectii cu bacterii de toate tipurile, candidoze, mancarimi, arsuri vaginale, scurgeri excesive, dismenoree, migrene , cancer de col uterin, hemoroizi.
De asemenea materialele din care sunt fabricate sunt pure si de cea mai inalta calitate ( nu sunt folosite materiale reciclate ) - nu contin mercur, plumb, formaldehide sau componente din plastic nonbiodegradabil - care din pacate sunt de gasit in aproape orice alt absorbant. Sunt in conformitate cu standardele Comunitatii Europene.
Detalii 0766685295 sau deliapetrescu@yahoo.com
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 10 Iunie 2009 16:17
De la: danutdraghici, la data 2008-07-11 12:17:13E mai simplu decat crezi! Daca vrei îþi spun!


Te rog spune-mi si mie despre ce este vorba. Astept raspunsul tau pe loapersonal@yahoo.com. Multumesc anticipat
kudika028076
Postat pe 29 Iunie 2009 15:43
De la: healthy002469, la data 2009-06-29 15:43:28
De la: danutdraghici, la data 2008-07-11 12:17:13E mai simplu decat crezi! Daca vrei îþi spun!


Te rog spune-mi si mie despre ce este vorba. Astept raspunsul tau pe loapersonal@yahoo.com. Multumesc anticipat


Draguta... cred ca te-ai grabit sa-i ceri detalii lui danutdraghici. Parerea mea este ca el nu se referea absolut deloc la prolapsul uterin si uterul fibromatos si rezolvarea acestora, ci exact la ceea ce este sclis cu caractere marunte la statusul lui. Imi pare rau daca te-am dezamagit. As vrea sa ma insel, dar..
Terra_Mater
Postat pe 29 August 2009 18:34
De la: Terra_Mater, la data 2009-08-29 18:34:55
De la: healthy002469, la data 2009-06-29 15:43:28
De la: danutdraghici, la data 2008-07-11 12:17:13E mai simplu decat crezi! Daca vrei îþi spun!


Te rog spune-mi si mie despre ce este vorba. Astept raspunsul tau pe loapersonal@yahoo.com. Multumesc anticipat


Draguta... cred ca te-ai grabit sa-i ceri detalii lui danutdraghici. Parerea mea este ca el nu se referea absolut deloc la prolapsul uterin si uterul fibromatos si rezolvarea acestora, ci exact la ceea ce este sclis cu caractere marunte la statusul lui. Imi pare rau daca te-am dezamagit. As vrea sa ma insel, dar..
....in concluzie, vanzatori de vise....!!!!
4Life
Postat pe 29 August 2009 21:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Coacerea degetelor mari de la picioare 34 De la: healthy002806 10 Septembrie 2015 07:39
BUNA FETELOR 6 De la: kabbalist 4 Noiembrie 2009 18:36
fibroadenom mamar 123 De la: adriana0814 28 Iunie 2013 15:24
Taia menstruatiei 25 De la: Carmina0525 4 Noiembrie 2010 02:27
petting, risc de sarcina? 34 De la: zmeu 26 Ianuarie 2012 12:49