Setari Cookie-uri

VITILIGO

Buna ,tuturor ! Sunt profesor si ma confrunt de aproape 2 ani de niste depignmentari pe piele ; in special pe degetele de la maini ,acum in vara aceasta am obs. si in jurul ochilor . Sunt foarte speriata ! Mi s-a dat un tratament clasic de la dermatologie,dar vreau sa stiu ,nu se cunoaste vreun tratament naturist pt. a tine in frau acest inceput de Vitiligo.Acum imi fac investigatii la tiroida ,fiindca am inteles ca e un factor de risc hipo si hipertiroidismul.MUltumesc!
simonabirismatei
Postat pe 12 Iulie 2009 19:08
De la: simonabirismatei, la data 2009-07-12 19:08:14Buna ,tuturor ! Sunt profesor si ma confrunt de aproape 2 ani de niste depignmentari pe piele ; in special pe degetele de la maini ,acum in vara aceasta am obs. si in jurul ochilor . Sunt foarte speriata ! Mi s-a dat un tratament clasic de la dermatologie,dar vreau sa stiu ,nu se cunoaste vreun tratament naturist pt. a tine in frau acest inceput de Vitiligo.Acum imi fac investigatii la tiroida ,fiindca am inteles ca e un factor de risc hipo si hipertiroidismul.MUltumesc!

BUna ziua1Eu am auzit ca exista persoane care au avut rezultate in aceasta boala cu niste produse naturale.daca doriti sa discutam mai multe pe aceasta tema scrieti-mi la ernstcsilla@yahoo.com
csilli
Postat pe 17 Iulie 2009 14:53
Salut, imi pare rau ca suferi si tu de aceiasi boala ca si mine. Eu o am de 5-6 ani, pe frunte in anumite locuri. Este foarte jenant, dar ar trebui sa te obisnuesti, pentru ca este o boala , care inca nu se trateaza 100% sau nu la toti.Eu am facut si acupunctura si degeaba. Este foarte important sa nu te stresesi, normal ca nu ai cum, dar sa nu te gandesti la boala si este mai usor. Eu acum doua luni am fost la un dermatolog si mi-a dat protopic, este un unguient. Mi s-a spus ca dupa 3 luni, poate se vor vede cat de cat rezultate, dar cred ca sunt o persoana norocoasa, pentru ca din prima luna au inceput sa apara puncte negre pe locurile depigmentate. Tratamentul dureaza, dar am o speranta. Exista si un www.vitiligo.ro, si vei afla cata lume sufera de boala asta, eu una m-am ingrozit . Ma bucur ca nu am alta boala mai grava. nu se cunosc nici motivele de unde provine: tiroida, stres, soare , sunt mai multe. Este foarte important sa nu te expui la soare cu petele, sa fie protejate cu crema cu foarte mare protectie.

Daca vrei mai multe informatii sau doctorul la care am fost poti sa-mi scrii la mari_ionescu@yahoo.com.
VEVE
Postat pe 12 Septembrie 2009 07:47
Buna dimineata,
Tratament pentru depigmentarea localizata a pielii:A V Gel,Nature Min,A BETA CARE,First,A V GELLY.
Multa sanatate tuturor!
Pentru detalii:alexxaclnsc@yahoo.com
healthy001662
Postat pe 16 Septembrie 2009 08:07
vitiligo este o boala autoimuna,unde sistemul imunitar ataca celulele ce produc melanina(melanocite) pigmentul care coloreaza pielea.Pentru a stopa evolutia acestei boli,trebuie actionat asupra sistemului imunitar,deoarece orice alt tratament incercat nu va avea rezultate.Foarte eficient in stoparea acestei boli pot fi TRANSFER FACTOR ( factorii de transfer) care sunt naturali 100% si actioneaza ca un foarte eficient imunomodulator !!!!

pentru detalii suplimentare va stau la dispozitie
4Life
Postat pe 22 Octombrie 2009 10:24
salutare tuturor.m-ar interesa si pe mine daca ati gasit ceva....desi eu de la 16 ani ma chinui cu petele astea.....acum am 27.am incercat ,ca toata lumea diferite tratamente dar fara nici un efect.ultima oara cand am fost la o dr. dermatolog imi spunea de un tratament ce se gaseste prin Franta cica....
anayss11_healthy
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:58
De la: TF_, la data 2009-10-22 10:24:40vitiligo este o boala autoimuna,unde sistemul imunitar ataca celulele ce produc melanina(melanocite) pigmentul care coloreaza pielea.Pentru a stopa evolutia acestei boli,trebuie actionat asupra sistemului imunitar,deoarece orice alt tratament incercat nu va avea rezultate.Foarte eficient in stoparea acestei boli pot fi TRANSFER FACTOR ( factorii de transfer) care sunt naturali 100% si actioneaza ca un foarte eficient imunomodulator !!!!

pentru detalii suplimentare va stau la dispozitie
vrem un detaliu suplimentar,sorbitolul care dupa cum spui este toxic ce cauta intr-un produs naturala alaturi de colastra?Sa ne spui si procedeul de conservare al acestor porcarii numite tf
ene_m_gabriel
Postat pe 29 Octombrie 2009 15:07
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-29 15:07:38
De la: TF_, la data 2009-10-22 10:24:40vitiligo este o boala autoimuna,unde sistemul imunitar ataca celulele ce produc melanina(melanocite) pigmentul care coloreaza pielea.Pentru a stopa evolutia acestei boli,trebuie actionat asupra sistemului imunitar,deoarece orice alt tratament incercat nu va avea rezultate.Foarte eficient in stoparea acestei boli pot fi TRANSFER FACTOR ( factorii de transfer) care sunt naturali 100% si actioneaza ca un foarte eficient imunomodulator !!!!

pentru detalii suplimentare va stau la dispozitie
vrem un detaliu suplimentar,sorbitolul care dupa cum spui este toxic ce cauta intr-un produs naturala alaturi de colastra?Sa ne spui si procedeul de conservare al acestor porcarii numite tf
numai stii tu toate alea,ca te prostesti si mai rau decat esti si te calca masina cand travarsezi strada....

in produsul Transfer Factor Trifactor care este recomandat in bolile autoimune alaturi de Riovida nu se gaseste sorbitol...mai fa sapaturi....
4Life
Postat pe 29 Octombrie 2009 15:10
Pentru vitiligo foarte eficient este sa consumi telina (in salate sau ca atare)
sevincibolat
Postat pe 23 Martie 2010 15:19
de unde stii?ai incercat si a avut ceva rezultate?
anayss11_healthy
Postat pe 24 Martie 2010 17:14
Buna ziua! Pana la urma, s-a vindecat cineva cu acest medicament TRANSFER FACTOR? Dar s-a vindecat cinveva definitiv de vitiligo? Nu ma refer de vindecarea unei pete, doua, ci de vindecarea propriu-zisa si sa nu mai apara?
healthy011927
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:13
De la: healthy011927, la data 2010-09-05 17:13:47Buna ziua! Pana la urma, s-a vindecat cineva cu acest medicament TRANSFER FACTOR? Dar s-a vindecat cinveva definitiv de vitiligo? Nu ma refer de vindecarea unei pete, doua, ci de vindecarea propriu-zisa si sa nu mai apara?


Nu se vindeca vitiligo...si cu Transfer fix-pix idem...a scris cineva pe aici ca mai bine lua rahat decat Transfer X...Iar o sa se inflameze MLM-el Transferel...
kudika226898
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:48
De la: healthy011927, la data 2010-09-05 17:13:47Buna ziua! Pana la urma, s-a vindecat cineva cu acest medicament TRANSFER FACTOR? Dar s-a vindecat cinveva definitiv de vitiligo? Nu ma refer de vindecarea unei pete, doua, ci de vindecarea propriu-zisa si sa nu mai apara?
TRANSFER FACTOR(factori de transfer) nu este un medicament!!! este cel mai eficient imunomodulator, iar in cazurile de boli autoimune de asta este nevoie, de reechilibrarea sistemului imunitar( in particular, pt vitiligo, este nevoie de stoparea distrugerii de catre propriul sistem imunitar a melanocitelor), iar TRANSFER FACTOR, ce se regaseste in mod natural in sangele, limfa si colostrul mamiferelor( colostru = primu l lapte ce orice mamifer il da ca si hrana puiului nounascut ) si care servesc la activarea si echilibrarea sistemului imunitar al acestuia.

in concluzie, ca sa puteti trata CAUZELE BOLILOR AUTOIMUNE, trebuie sa va reechilibrati activitatea sistemului imunitar....acest lucru, in ziua de azi, nu se poate face cu niciun medicament alopat, de aceea in lumea medicala, cel putin in cea din Romania, nu se cunosc tratamente care sa combata si sa elimine cauzele acestor tipuri de boli....!!!!


daca ai sa cauti bine, ai sa vezi marturii ale oamenilor care s-au vindecat de vitiligo cu TRANSFER FACTOR....

si ca sa intelegi cum actioneaza si ce sunt acesti FACTORI DE TRANSFER, iti putem pune la dispozitie detalii amanuntite !!!
4Life
Postat pe 6 Septembrie 2010 21:56
De la: kudika226898, la data 2010-09-05 22:48:52
De la: healthy011927, la data 2010-09-05 17:13:47Buna ziua! Pana la urma, s-a vindecat cineva cu acest medicament TRANSFER FACTOR? Dar s-a vindecat cinveva definitiv de vitiligo? Nu ma refer de vindecarea unei pete, doua, ci de vindecarea propriu-zisa si sa nu mai apara?


Nu se vindeca vitiligo...si cu Transfer fix-pix idem...a scris cineva pe aici ca mai bine lua rahat decat Transfer X...Iar o sa se inflameze MLM-el Transferel...
si ca sa vezi ca iarasi cazi in deradere, explica-ne tu, atotstiutoarea forumului, din ce cauza nu se vindeca vitiligo ???

asta ca sa nu se intoarca impotriva ta rahatul de care vorbeai mai sus...
4Life
Postat pe 6 Septembrie 2010 22:01
Daa....ti-a scris tanti aia ca mai bine lua rahat decat TF... ...ai si uitat?...Fix-pix TF...
kudika226898
Postat pe 6 Septembrie 2010 22:03
De la: kudika226898, la data 2010-09-06 22:03:15Daa....ti-a scris tanti aia ca mai bine lua rahat decat TF... ...ai si uitat?...Fix-pix TF...
e normal ca pentru un om prost si ignorant ca tine , TF sa fie fix pix....dar spre surprinderea ta, si tu la un anume moment al vietii( de fapt faci umbra pamantului degeaba ) ai bagat in gura TF....dar nu stii cand si cum....fiindca esti ignoranta si habar nu ai despre ce este vb !!!iar pe mai departe, prin prostia de care dai dovada, faci un mare deserviciu oamenilor care au nevoie de acest produs !!! nu ca mi-ai face mie acel deserviciu, fiindca mie imi merg treburile si cu tine si fara tine....in capul tau prost, neuronul tau gandeste( dar ma indoiesc de asta ) ca prin tampeniile ce le debitezi pe aici, imi faci mie un mare deserviciu si nu-mi mai intra mie in buzunar bani...insa iti mai repet inca odata, eu nu vand produse pe net !!! fiindca, scopul meu nu este cel de a vinde produse 4 Life....!!
4Life
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:31
Daca ti-ar merge asa bine, n-ai fi toata ziua pe net, sa convingi...tanti aia a luat si a spus exact cat face Tf ...adica fix-pix...
Scopul tau nici tu nu mai stii care e...cu vanzarea e fix-pix, cu adusul fraierilor la seminarii ca sa va cumpere pliantele si CD-urile e iar fix-pix, ca lumea nu-si mai pierde vremea cu aburisme...in concluzie, pierzi si tu vremea pe aici...
kudika226898
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:46
pana la urma a mai gasit cineva vreun tratament ....sau doar ne certam pe aici?
anayss11_healthy
Postat pe 8 Septembrie 2010 00:37
De la: anayss11_healthy, la data 2010-09-08 00:37:24pana la urma a mai gasit cineva vreun tratament ....sau doar ne certam pe aici?


Nu a descoperit nimeni...sunt baliverne ale unor amarati ce vor sa plaseze nimicuri...
kudika226898
Postat pe 8 Septembrie 2010 07:53
De la: anayss11_healthy, la data 2010-09-08 00:37:24pana la urma a mai gasit cineva vreun tratament ....sau doar ne certam pe aici?
cerceteaza despre TRANSFER FACTOR...nu te lua dupa cei ce stau pe acici si bat campii....cucoana healthy 22...si numai stiu cat nu stie ce spune....

ai sa ai mari surprize daca ai sa te informezi catusi de putin despre FACTORII DE TRANSFER...pot fii cheia si solutia [pentru aceasta boala autoimuna !!!

nu vreau sa-ti vand nimic, decat iti pot pune la dispozitie informatii pe care sa le studiezi, apoi poti lua o decizie in cunoastinta de cauza !!! iar daca te hotarasti sa cumperi, nu o poti face decat de la producator, nu de la mine sau de la altcineva de pe aici , deci dupa cum se vede, nu am niciun interes material in aceasta afacere...!!!

daca doresti informatii, lasa-mi un email unde ti l;e pot pune la dispozitie !!!
4Life
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:43
De la: 4Life, la data 2010-09-08 20:43:02
De la: anayss11_healthy, la data 2010-09-08 00:37:24pana la urma a mai gasit cineva vreun tratament ....sau doar ne certam pe aici?
cerceteaza despre TRANSFER FACTOR...nu te lua dupa cei ce stau pe acici si bat campii....cucoana healthy 22...si numai stiu cat nu stie ce spune....

ai sa ai mari surprize daca ai sa te informezi catusi de putin despre FACTORII DE TRANSFER...pot fii cheia si solutia [pentru aceasta boala autoimuna !!!

nu vreau sa-ti vand nimic, decat iti pot pune la dispozitie informatii pe care sa le studiezi, apoi poti lua o decizie in cunoastinta de cauza !!! iar daca te hotarasti sa cumperi, nu o poti face decat de la producator, nu de la mine sau de la altcineva de pe aici , deci dupa cum se vede, nu am niciun interes material in aceasta afacere...!!!

daca doresti informatii, lasa-mi un email unde ti l;e pot pune la dispozitie !!!


Doamne...am auzit-o si pe asta...nu are niciun interes...bunul samaritean...cred ca ti-a crescut nasul cat lui Pinocchio...
kudika226898
Postat pe 8 Septembrie 2010 21:14
De la: kudika226898, la data 2010-09-08 21:14:00
De la: 4Life, la data 2010-09-08 20:43:02
De la: anayss11_healthy, la data 2010-09-08 00:37:24pana la urma a mai gasit cineva vreun tratament ....sau doar ne certam pe aici?
cerceteaza despre TRANSFER FACTOR...nu te lua dupa cei ce stau pe acici si bat campii....cucoana healthy 22...si numai stiu cat nu stie ce spune....

ai sa ai mari surprize daca ai sa te informezi catusi de putin despre FACTORII DE TRANSFER...pot fii cheia si solutia [pentru aceasta boala autoimuna !!!

nu vreau sa-ti vand nimic, decat iti pot pune la dispozitie informatii pe care sa le studiezi, apoi poti lua o decizie in cunoastinta de cauza !!! iar daca te hotarasti sa cumperi, nu o poti face decat de la producator, nu de la mine sau de la altcineva de pe aici , deci dupa cum se vede, nu am niciun interes material in aceasta afacere...!!!

daca doresti informatii, lasa-mi un email unde ti l;e pot pune la dispozitie !!!


Doamne...am auzit-o si pe asta...nu are niciun interes...bunul samaritean...cred ca ti-a crescut nasul cat lui Pinocchio...
credinta la biserica la popa...pe aici cu certitudini....!!! cand ai sa demonstrezi ca ai capacitatea de a face bine semenilor, si o si faci, atunci sa vorbesti...pana atunci ciocul mic si joc de glezne !!!

p.s. eu, in comparatie cu tine, din activitatea de MLM pe care o fac, subventionez jumatate din costul tratamentului lunar al unui om bolnav de cancer...tu faci ceva in sensul asta pentru semenii tai ???
4Life
Postat pe 10 Septembrie 2010 22:26
Nu vorbi ce nici tu nu crezi...sau iti place sa tii discursuri in fata oglinzii??? Macar acolo sa te simti si tu important....
kudika226898
Postat pe 10 Septembrie 2010 22:58
c vitilligo se poate trata foarte usor cu ajutorul hopeopatiei iti dau o adresa unde poti gasi mai multe informatii

http://sanatate.findtalk.net intrati macar din curiozitate si daca aveti curiozitati , nu ezitati si intrebati! succes!
..................................................................
Sistemul de apãrare

Mecanismul complex al sistemului de apãrare al organismului a fost numit "forta vitala" de Hahnemann. Aceastã frazã exprimã ideea cã existã o formã de "energie" în spatele mecanism de aparare, de "putere cu mintea", care conduce ºi coordoneazã reacþiile organismului.

Logica din spatele acestei idei, în funcþie de homeopaþi, constã în înþelegerea faptului cã simptomele sunt nimic mai mult decât expresii ale mecanism de apãrare a organismului uman De exemplu, majorãrile organismului temperatura - febrã - în scopul de a suprima factor de boala, bacterii, virusuri. , ciuperci etc ... Prin urmare, organismul are nevoie de sprijin în eforturile sale terapeutice, mai degrabã decât o suprimare a febrei. homeopaþii cred cã, dând un remediu, care este capabilã sã provoace simptome la un individ sanatos, care sunt identice cu cele prezente în pacient , acestea sunt, în realitate, stimularea ºi acordarea de sprijin pentru mecanism de apãrare în încercarea de a se scãpa de boalã.

Homeopaþi susþin cã adevãratul motiv pentru care boala nu este infectia cu un element de boalã, ci mai degrabã slãbiciunea înnãscutã a mecanismului de apãrare ºi incapacitatea sa de a face faþã invaziei ºi sã-l neutralizeze. Prin consolidarea mecanismului de apãrare, fãrã a ucide microbii, homeopatii cred cã pot sã o influenþã mai mare mãsurã a reveni la sãnãtate a organismului bolnave.

Oponenþii homeopatiei susþin cã homeopatii nu cauta adevarata cauza unei boli, ºi pe care le trateazã doar simptomele. Homeopaþi considerã cã prin consolidarea mecanismului de apãrare, au, în esenþã, intra mai adânc în adevarata cauza a dezechilibrului organismului, care este slãbiciune din Constituþie ºi incapacitatea sa de a lupta împotriva bolii liber. În plus ei susþin cã, în cele mai multe cazuri de boli cronice cauza bolii este necunoscuta si, prin urmare, greu de a localiza ºi eradicarea cu medicamentele convenþionale.
................................................................
acesta este numai un muc pasaj din cum functioneaza homeopatia pentru mai multe amanunte intrati pe acel forum link-u; de mai sus
healthy014679
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:18
Am intrat...articole din Formula As si tampenii debitate de Gigel...m-am prapadit de ras...
kudika226898
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:33
De la: kudika226898, la data 2010-09-10 22:58:36Nu vorbi ce nici tu nu crezi...sau iti place sa tii discursuri in fata oglinzii??? Macar acolo sa te simti si tu important....
spre deosebire de neuronul tau care doar vorbe stie a spune , si alea de cea mai joasa calitate, la noi , ceea ce-ti spun aici este pura realitate ce oricand poate fi probata !!!

saraca cretina....
4Life
Postat pe 11 Septembrie 2010 16:40
OOOOOOOhhhh, pura realitate....enica-forlaifica-silviulica, dupa caz.... :sml-happy0028....azi o tanti forever-ista si-a expus marfa in propriul magazinul naturist...deci, si-a bagat piciorul in sacosa si a expus marfa...cand i-am cerut niscaiva produse, pentru o problema oarecare, a ingaimat timid ceva despre "aloie", dupa ce mi-a aratat alte 5 produse, unul mai bun ca altul...unul din ele, 100%natural,avea in compozitie parabeni...dar, mi-a soptit ca FLP e cam scump...si n-a insistat cu el...asa ca, falimentul e pe voi...in Anglia, bidonul cu "aloie" era la 7 lire...aproape moca...
Am intrebat si alta tanti patroana de magazin naturist de ce nu aduce "minunea" noni...a zis ca nu se mai incurca cu produse scumpe si fara efect, dupa spusele unor clienti....asa ca, baiatu', uita-te in oglinda si spune-ti ca vei ajunge mare sef la Sfantu' Asteapta...asta daca nu dai in depresie din cauza falimentului...














kudika226898
Postat pe 11 Septembrie 2010 16:57
Un masaj reflexogen combinat cu cel somatic va poate scapa de stres si intareste sistemul imunitar
jadull
Postat pe 20 Octombrie 2011 09:06
MASAJ INTERN SI EXTERN DE DIMINEATA
Indiana_Jones
Postat pe 20 Octombrie 2011 09:08
d
kudika_34070
Postat pe 22 Aprilie 2013 01:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum scap de barbia dubla'gusa'? 6 De la: mariana_o 9 Aprilie 2011 22:32
totul pentru imbunatatirea vietii 7 De la: eloisenic 29 Iunie 2009 20:28
Infectie urinara tratata cu argila? 7 De la: cmonikdulcik 3 Februarie 2010 14:33
Londra. 36 De la: enemgabriel 19 Iulie 2009 16:58
LEGENDA AJUNULUI CRACIUNULUI 3 De la: healthy004017 30 Iulie 2009 09:33