Setari Cookie-uri

stranut repetat,alergia

buna!sotul meu are de 2 ani o alergie sacaitoare care se manifesta prin stranutari repetate care _l obosesc si care nu intotdeauna trece cu medicatie(loratan,cerin,injectii si altele..)Prima data i s a intamplat anul trecut in primavara si a trecut odata cu ac anotimp anul acesta s a prelungit pana in plina vara.daca cineva cunoaste ceva remedii naturale please...merci anticipat o zi buna!
healthy002625
Postat pe 13 Iulie 2009 19:44
Mama mea la fel are alergie...si eu am mostenit.o de la ea ma apuca niste mancarimi de nas de mor dar de cand ne.am mutat si aerul este mai umed nu mai avem probleme
hapciucalipta
Postat pe 14 August 2009 05:21
buna
stranutul repetat poate fi si din cauza poluarii,prafului,par de animale in locuinta,penele de la perne etc.am si eu aceste simptome si ma tratez cu Singulair de 10 mg.se mai poate face atat toamna cat si primavara vaccinul IBC10 care lupta impotriva factorilor alergici si imunizeaza organismul ( 10 fiole de vaccin,intavenos,se face o fola la distanta de 3-4 zile).multa sanatate
just_andreea
Postat pe 11 Noiembrie 2009 10:58
De la: hapciucalipta, la data 2009-08-14 05:21:22Mama mea la fel are alergie...si eu am mostenit.o de la ea ma apuca niste mancarimi de nas de mor dar de cand ne.am mutat si aerul este mai umed nu mai avem probleme

Buna.Si eu am suferit de alergie,am facut teste,am facut tratamente peste tratamente...,pana la urma am folosit "ketotifen" ani de-a randul....,pana anul acesta cand am descoperit un produs natural,garantat 100%,testat pe propria-mi piele !!!,extras din 7 fructe negre,care opreste eliberarea histaminei in sange,si astfel stopeaza reactiile alergice.Cu mare placere va stau la dispozitie,aludmann@yahoo.com.
elli29
Postat pe 18 Noiembrie 2009 10:33
Am astm alergic. Stranut aproape zilnic (sunt alergica la praf, mucegai si polen). Frecenta stranutului nu ma deranjeaza insa cat ma deranjeaza faptul ca stranut foarte zgomotos. Nu stiu daca are legatura cu obstructionarea bronhiilor, imi amintesc ca pe vremea cat inca nu eram diagnosticata cu astm nu era asa mult zgomot. Pentru o femeie e jenant sa mergi pe strada si sa intoarca toata lumea capul... Ma streseaza sa stranut la ocazii oficiale de exemplu pentru ca fac impresie proasta. Ce sa fac? De la ce o fi?
kudika098960
Postat pe 7 Februarie 2010 22:49
Majoritatea alergiilor se datoreaza slabiciunii sistemului antioxidant al organismului, responsabila in masura hotaratoare pentru slabirea sistemului natural de aparare, adica a sistemului imunitar. Dupa ce va masor nivelul antioxidant, va pot oferi tratamente cu antioxidanti de varf, cu sanse serioase de a va scapa de aceste probleme. Vizitati www.antioxidanti.com si trimiteti-mi un mail pe info@antioxidanti.com.
Antioxidanti_NSE
Postat pe 8 Februarie 2010 03:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
clisma 4 De la: Sabrinutza 5 Martie 2010 22:20
Hormonul STH 16 De la: office_salinasusesi_ro 5 Iunie 2010 23:05
par gras 26 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 12:38
Medic ginecolog la Timisoara! 26 De la: mroman 9 Ianuarie 2014 12:30
tratament 4 De la: office_salinasusesi_ro 18 Februarie 2010 23:44