Setari Cookie-uri

Noutati in boala Crohn

Cine ma poate ajuta cu articole despre ultimele noutati despre tratamentul acestei afectiuni?
healthy004430
Postat pe 15 Iulie 2009 22:19
Stiu ca poate fi tinuta in frau..dar trebuie mult sport si regim alimentar ..daca nu ma insel cantareata Anastacia ( sper ca am scris bine) are asa ceva ...si prin sport a reusit sa tina in frau boala ...!
moliliana
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:23
Buna am o cunostinta care se trateaza de aceasta boala,este in bucuresti CENTRUL MEDICAL NATURALIA ,STR,EROU MIRCEA MARINESCU NR,8 VOLUNTARI JUD,ILFOV TEL:021-3505133 e-mail:naturalia@digitech.ro ;naturalia@naturalia.ro;www.naturalia.ro iti doresc multa sanatate eu am vrut sa merg dar nu sa putut mi sa dat programare la fica dinsului suna sa ei programare cai foarte mula lume cunostinta mea sa facut bine de aceasta boala la acest doctor
kudika078676
Postat pe 23 Octombrie 2009 08:26
Utilizarea preparatelor naturale CaliVita in
tratamentul bolii Crohn




In continuare va punem la dispozitie o schema detaliata de tratament pentru boala Crohn, oferita de Dr. Doina Teodora - medic rezident in MEDICINA FIZICA, RECUPERARE si BALNEOLOGIE din cadrul Spitalului Clinic JUDETEAN de Urgenta Craiova si totodata medic consultant in terapiile BIOREZONANTE, specializat in remedii pe baza de produse naturiste.

Boala Crohn este o afectiune inflamatorie la nivel gastro-intestinal ce apare datorita unor dezordini imunologice. Pentru tratarea acesteia recomand personal urmatoarea schema dedicata de tratament pe baza de produse naturiste Calivita:

- Immunaid (0-1-2 inainte de masa, 4 luni continuu, intareste sistemul imunitar regland sinteza haotica de imunoglobuline ce declanseaza si intretin boala).

- Green Care (1-1-1 inainte de masa, 3 luni continuu, are efect protector asupra mucoasei gastrointestinale prevenind dezechilibrele tanzitului intestinal si alte simptome digestive).

- Acidophilus (0-1-1 in timpul mesei, 3 luni continuu, regleaza ph-ul si flora intestinala facilitant procesele de digestie si absorbtie).

- Shark Aid (1-2-1 dupa masa, 2 luni continuu, are efecte imunomodulatoare si antiinflamatoare atenuand recidivele inflamatorii si distructiile mucoasei).

- Vital pe grupa sanguina (1-1-0 dupa masa, 3 luni continuu, creste rezistenta organismului si imbunatateste starea generala printr-un aport optim de vitamine si minerale).

Observatie: Produsele recomandate mai sus se pot lua in paralel cu medicatia clasica.

0754541219 Leon Marian consilier Calivita International o336101586
WWW.CALIVITA.COM
MARIO_LYON
Postat pe 22 Mai 2010 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Creme cu ganoderma 3 De la: GRIGORESCU_ 9 Februarie 2012 22:41
Tiroida Hashimoto se poate vindeca? 49 De la: nataroman 2 Mai 2019 14:53
Opriti Legea 171/2010 privind oprirea utilizarii plantelor medicinale si a terapiilor alternative 3 De la: Ildikuta 11 Februarie 2011 10:51
SCLEROZA AMIOTROFICA LATERALA 21 De la: kudika226898 3 Martie 2011 22:41
Tratament (rezultate si succese) naturist cu celule stem 8 De la: crocobabau 27 Mai 2009 15:04