Setari Cookie-uri

tratament naturist pt fibrom uterin?

Exista vreun tratament naturist pentru fibromiomul uterin?
pisik_healthy
Postat pe 15 Iulie 2009 13:24
De la: pisik, la data 2009-07-15 13:24:44Exista vreun tratament naturist pentru fibromiomul uterin?


Buna
Daca doresti un remediu naturist pentru fibromul uterin trimite-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si iti dau toate detaliile necesare.
SKY81
Postat pe 1 August 2009 22:32
De la: trandafir_x, la data 2009-08-17 09:07:49si eu vreau asa ceva costa mult?
costa foarte mul si nu este eficient !!! este mai mult o pacaleala !!! ai grija pe ce dai banii,mai bine mergi sa-ti recomande un medic ceva ...
4Life
Postat pe 17 August 2009 09:15
De la: TF_, la data 2009-08-17 09:15:38
De la: trandafir_x, la data 2009-08-17 09:07:49si eu vreau asa ceva costa mult?
costa foarte mul si nu este eficient !!! este mai mult o pacaleala !!! ai grija pe ce dai banii,mai bine mergi sa-ti recomande un medic ceva ...
da,un litru de colastra si un cofrag de oua plin.
enemgabriel
Postat pe 17 August 2009 09:26
De la: TF_, la data 2009-08-17 09:15:38
De la: trandafir_x, la data 2009-08-17 09:07:49si eu vreau asa ceva costa mult?
costa foarte mul si nu este eficient !!! este mai mult o pacaleala !!! ai grija pe ce dai banii,mai bine mergi sa-ti recomande un medic ceva ...


Buna ziua domnule TF pe langa faptul ca va certati cu ceilalti la fiecare topic deschis mai stiti sa faceti si altceva? Nu uitati subiectul topicului " Tratament naturist pt. fibromul uterin"; daca nu cunoasteti nici un tratament nu va inteleg comentariul dumneavostra sau poate nu aveti alta ocupatie decat sa ii criticati pe cei din jur...
SKY81
Postat pe 17 August 2009 15:32
multumesc de sfat
kudika098645
Postat pe 17 August 2009 22:44
De la: SKY81, la data 2009-08-17 15:32:33
De la: TF_, la data 2009-08-17 09:15:38
De la: trandafir_x, la data 2009-08-17 09:07:49si eu vreau asa ceva costa mult?
costa foarte mul si nu este eficient !!! este mai mult o pacaleala !!! ai grija pe ce dai banii,mai bine mergi sa-ti recomande un medic ceva ...


Buna ziua domnule TF pe langa faptul ca va certati cu ceilalti la fiecare topic deschis mai stiti sa faceti si altceva? Nu uitati subiectul topicului " Tratament naturist pt. fibromul uterin"; daca nu cunoasteti nici un tratament nu va inteleg comentariul dumneavostra sau poate nu aveti alta ocupatie decat sa ii criticati pe cei din jur...


Buna dimineata !
Eu am avut fibron uterin si chisturi ovariene(boala polichistica),vezica ptozata, infecte urinarane tratata corespunzator si astfel am devenit imuna si alergica la tratamente alopante.
Am inceput cu naturiste(de atunci consum astfel de produse, atit eu cit si familia mea).
Am cumparat de la aloe vra forever/ distribuitor, intre timp ma-m inscris eu ,sa pot cumpara la pret de depozit.

Aloe vera concentrat(suc); A beta careE(antitumoral), Fields of greens(regleaza hormonii).
Aceasta cura a durat 3 luni. "aloe vera fara cutit".
Intra pe www.aloe vera sau, FLP scheme de tratamnt. Poti face comanda/net. sau te si inscrii in sistem/comanda. si astfel vei avea produsele la pret de depozit.
Pentru ca. tratamentul este de aprox. 3 luni poti face comanda o data totul. Astfel ai ca si total pret,( minim/ comanda tr. sa fie de 60 euro pret depozit). Inscriere este gratuita/toata viata,si nu mai poate spune d-l. TF, ca sunt baliverne, publicitate propie.
Ce spun eu aici, este confirmarea consumatorului care,a rezolvat o problema si o spune si la altul. Si apropo. Medicul mie mi-a recomandat ; operatie,pt. fibrom si chisturi(care se refac pt. ca, sunt efect hormonal) Iar pentru infectie urinara m-a tratat timp de 10 ani cu atibiotice, astfel E colii, au devenit imuni si mutanti, deja am facut hidronefroza, pielonefrita si....etc. Ajunsese-m sa am 40 de Kg. aveam o fata cum ''ii place popii'', dezidratare continua(piele uscata), faceam mereu febra, uneori intram in frisoane(39, 40 Grade, adica f. aproape de cimitir. Infectia nu raspunde-a la antibiotice. Evident am schimbat medicul,am mers la o clinica universitara Iasi- Copou Prof. dr. Ungureanu Gabriel.Care m-a invetigat profesionist. Dar astfel am descoperit si faptul ca, sunt pe linga cmitir. Am facut tratamnt alopant dar si naturist/parcus am renuntat la medicamente si am introdus in schema ,aloe si propolisul(antibiotic natural). Asa ca , faceti cum vreti, ai intrebat de tr. naturist; am spus.
Ei.......nu fiti suparat pe d-l. TF, se joaca si el......bine ca este sanatos si cu , chef de joaca, noi trebuie sa avem simtul umoruluisi sa zimbim Buna dispozitiea este un factor de incarcare energetica pozitiva si ar trebui sa ajute.
Cu tot dragul!. Dorina
dorina27
Postat pe 17 Septembrie 2009 09:19
si eu am asa ceva. asvrea sa ma inscriu si eu, poti sa-mi dai mai multe, detalii?
kudika098645
Postat pe 17 Septembrie 2009 09:44
tarot_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2009 04:56
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 21 Noiembrie 2009 07:15
EXISTA SI ITI RECOMAND SA TE ADRESEZI PE EMAIL terapii.florale@gmail.com
DOAMNE AJUTA!
dia_luna_sol
Postat pe 11 Decembrie 2009 12:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratament pentru ulcer gastric, duodenal, constipatie... 2 De la: MedicFares 4 Noiembrie 2009 12:42
Am si eu nevoie de putin ajutor :) 7 De la: Annda01 23 Februarie 2012 08:32
tratamente naturiste pentru chistul ovarian 206 De la: kudika_1042279 9 Iulie 2021 14:16
Creme cu ganoderma 3 De la: GRIGORESCU_ 9 Februarie 2012 22:41
Infectie, infectie si iar infectie! 3 De la: size_back 2 Septembrie 2010 10:28