Setari Cookie-uri

CUM SCAPI DE PIETRELE DE LE FIERE FARA OPERATIE?

Buna ziua dragi oameni de pe forum cu probleme asemanatoare!
Am o mare rugaminte la voi.Am o bunica f draguta si plina de viata, in varsta de 83 de ani. Am adus-o in Bucuresti sa-si faca niste investigatii si i s-a cerut si o ecografie abdominala. Cu ocazia ecografiei, medicii i-au descoperit ca are vezica biliara plina de pietre.Operatie nu poate sa faca pt ca are o varsta inaintata iar organismul ei imbatrinit nu cred ca ar rezista la o operatie, existand riscul chiar sa moara pe masa de operatie, mai ales ca are probleme si la inima si i-a iesit ceva si la plamani. Daca si-ar fi descoperit pietrele cu 15-20 de ani in urma cand era mai tanara, ar fi putut sa se opereze. Iar operatie fara anestezie nu cred ca exista.
Stiti cumva vreun medicament f bun alopat de la farmacie si (sau) niste tratamente naturiste (daca intr-adevar s-au dovedit EFICIENTE in cazurile cunoscute de dvs)cu ajutorul carora poti dizolva pietrele de la fiere si elimina?
Va multumesc mult si va urez multa sanatate!
sylvynet
Postat pe 19 Iulie 2009 22:56
BUNA SUNT DIN TIMISOARA, EU SUNT F MULTUMITA DE DR JURJ E DR HOMEOPAT SI CRED CA TE-AR PUTEA AJUTA
bbl_healthy
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:35
BUNA,
CURA PROPUSA DE DL FULGA ESTE F. INDICATA PTR O PERSOANA IN VIRSTA.
EU AM FACUT-O SI O RECOMAND SI ALTORA,DESI SINT FARMACISTDE PROFESIE ,SINT ORIENTATA CATRE REMEDII NATURISTE
TE POT AJUTA MAI MULT CU ESSENTE FLORALE BACH,
adresa de e-mail terapii.florale@gmail.com
dia_luna_sol
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:34
cred ca este foarte bine sa bea dimineata pe nemancate cate o lingura de ulei de maslina cel putin o luna de zile. O va ajuta foarte mult.Eu am avut nisip la fiere si am facut acest lucru plus am baut un gel de aloe vera iar acum nu mai am nici o problema cu fierea, multumesc lui Dumnezeu. Multa sanatate bunicutei. Si ceaiul de sunatoare in loc de apa este bun...
katykat
Postat pe 22 Noiembrie 2009 23:15
mama mea a avut pietre la fiere si le-a eliminat cu un tratament pe baza de ulei de masline....cand a aratat pietrele la doctor ,(dupa ce le-a dat afara ),nu-i venea sa creada doctorului,si a mai facut o prietena a mamei mele acelasi tratament si a avut aceleasi rezultate pozitive.
nico1380
Postat pe 27 Noiembrie 2009 10:48
buna...de pietre la fiere si rinichi scapi cu ceai de papadie+ceai de sanziene...se gasesc la plafar....vb din experienta proprie...dupa 5 saptamani de baut zilnic 1-2 litrii,am scapat de petre de 14mm respectiv 6mm,fara dureri...sanatate
Lavinia_Jeanina
Postat pe 27 Noiembrie 2009 13:42
pietre la rinichi,da ,dar la fiere????nu e periculos?cati mm aveau?poate erau foarte mici....au iesit prin fecale?sau cum a stiut ca au iesit?poate erau de la rinichi?
healthy005889
Postat pe 27 Noiembrie 2009 15:04
Operatie loparoscopica prin sonda necesita anestezie locala sau totala?
Daca numai locala , atunci este posibil(cred eu) ca operatia sa fie tolerata de pacienti mai slabiti?
In cazury minore Cholelithiasis(pietre la fiere), pietrele pot fi eliminate prin tratament de dizolvare. Intrebati doctorul care a examinat pacientul daca aceasta metoda este posibila? Va sfatuiesc sa incercati aceasta metoda chiar daca doctorul respectiv sustine ca nu-i suficient ori eficient.La urma urmei, nimeni nu stie mai mult decit Dumnezeu?
Va doresc succes si sanatate.


healthy013627
Postat pe 7 Martie 2010 13:26
Sincer te inteleg perfect pentru ca si io trec printo situatie asemanatoare.Am fos la un control si mi s-au depistat pietricele de cativa mm la fiere.Nu am vrut sub nici o forma operatie si doctora mi-a recomandat niste pastile super bune URSOFALK, sunt cam scumpe (130 ron) dar sunt super bune.Io am urmat o luna tratamentul si am eliminat cam jumate din ele,cici tb sa urmez 3 luni ca se calculeaza in functie de greutatea corporala.Si apropo de uleiul de masline,nu ti-l recomand io am urmat o cura cu ulei de masline si nu mi-a facut nimic,pietricelele tot acolo au ramas.Incearca cu acest medicament, dar numai daca ai pietre sub un 1cm.multa bafta
sonyas
Postat pe 6 Mai 2010 10:52
De la: sonyas, la data 2010-05-06 10:52:49Sincer te inteleg perfect pentru ca si io trec printo situatie asemanatoare.Am fos la un control si mi s-au depistat pietricele de cativa mm la fiere.Nu am vrut sub nici o forma operatie si doctora mi-a recomandat niste pastile super bune URSOFALK, sunt cam scumpe (130 ron) dar sunt super bune.Io am urmat o luna tratamentul si am eliminat cam jumate din ele,cici tb sa urmez 3 luni ca se calculeaza in functie de greutatea corporala.Si apropo de uleiul de masline,nu ti-l recomand io am urmat o cura cu ulei de masline si nu mi-a facut nimic,pietricelele tot acolo au ramas.Incearca cu acest medicament, dar numai daca ai pietre sub un 1cm.multa bafta
kudika_33157
Postat pe 7 Aprilie 2013 14:21
http://rapcea.ro/2012/12/19/reteta-completa-de-eliminare-a-pietrelor-de-la-bila/

Cel mai eficare TRATAMENT contra pietrelor! Multa sanatate!
cristinacorlan
Postat pe 7 Iulie 2013 17:12
rapcea.ro/2012/12/19/reteta-completa-de-eliminare-a-pietrelor-de...

Cel mai eficare TRATAMENT contra pietrelor! Multa sanatate!
cristinacorlan
Postat pe 7 Iulie 2013 17:13
rapcea.ro/2012/12/19/reteta-completa-de-eliminare-a-pietrelor-de...

Cel mai eficare TRATAMENT contra pietrelor! Multa sanatate!
cristinacorlan
Postat pe 7 Iulie 2013 17:14
rapcea.ro/2012/12/19/reteta-completa-de-eliminare-a-pietrelor-de...

Cel mai eficare TRATAMENT contra pietrelor! Multa sanatate!
cristinacorlan
Postat pe 7 Iulie 2013 17:15
rapcea.ro/2012/12/19/reteta-completa-de-eliminare-a-pietrelor-de...

Cel mai eficare TRATAMENT contra pietrelor! Multa sanatate!
cristinacorlan
Postat pe 7 Iulie 2013 17:15
Si daca piatra e de 14 mm,se poate face tratamentul cu ulei de masline ?
Anne_Marie_16
Postat pe 8 Mai 2015 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt insarcinata si nu stiu ce sa fac!!! 189 De la: kiss_my_ass 22 Februarie 2012 12:41
ma ofer mama surogat 105 De la: klauditza_healthy 4 Iunie 2020 22:05
ma ofer mama purtatoare 52 De la: elenya83 29 Ianuarie 2014 18:15
slabire 3 De la: kudika226898 8 Septembrie 2010 16:35
Card de sanatate la clinici private / pachete full ( nastere,investigatii,RMN etc) merita citit 4 De la: roz5blue6lila7 27 Octombrie 2010 15:36