Setari Cookie-uri

Sunt insarcinata ??????sunt disperata astept un raspuns

Buna am si eu o nelamurire.Eu am 13 ani si eu singura m-am excitat cand aveam ciclu.Mai sunt virgina? nu ma durut deloc nu a curs nimik.Pot fi insarcinata?imi intrazie ciclul de 12 zile ....si mi-a crescut burtica un pik.Nu am avut nici o data contact sexual cu nimeni.Ce ziceti? astept un raspuns e foarte important pentru mine,sunt disperata.............
healthy005494
Postat pe 16 August 2009 11:47
De la: healthy005494, la data 2009-08-16 11:47:28Buna am si eu o nelamurire.Eu am 13 ani si eu singura m-am excitat cand aveam ciclu.Mai sunt virgina? nu ma durut deloc nu a curs nimik.Pot fi insarcinata?imi intrazie ciclul de 12 zile ....si mi-a crescut burtica un pik.Nu am avut nici o data contact sexual cu nimeni.Ce ziceti? astept un raspuns e foarte important pentru mine,sunt disperata.............
sigur esti insarcinata,cu degetul.
enemgabriel
Postat pe 16 August 2009 11:50
pei cum daca sunt virgina?
healthy005494
Postat pe 16 August 2009 11:52
stai linistita nu se poate intampla nimic!e o intarziere,poate ai racit,sau e hormonal!dar nu e nici o problema in legatura cu vreo sarcina daca nu ai avut contact sexual!
catelache
Postat pe 18 August 2009 15:29
nu esti insarcinata. ideea este ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta si sa ii ceri mai multe explicatii despre chestiile astea intime; crede-ma ca ar fi mai bine, sau propune-i dirigintei voastre sa va tina o ora de educatie sexuala. daca esti mai timida mergi la medicul de familie si cere-i brosuri de planificare familiala, si o sa stie ce sa iti dea ca sa citesti . astfel vei fi mai bine informata. ai grija de tine
frozen_autumn
Postat pe 2 Septembrie 2009 03:22
a inceput sa te manance rau de tot deci trebuie sa te scarpine
win
Postat pe 2 Septembrie 2009 08:07
Si uite asa nu suntem mai destepti decat cei care ar trebui sa vorbeasca cu ea. Ati avut voi norocul sa va ia mama de mana si sa va spuna povestea cu The birds and the bees si acum ca stiti totul dati cu batul in balta. Bravo celor care chiar au dat un raspuns relevant.

Lady_Z
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:06
buna .mai intai cum te-ai excitat si cu ce?
k nu esi asa explicita .dak erai la ciclu nu aveai cum sa vezi dak curge ceva .dak intravaginal ai introdus ceva si te-ai dezverginat singura e posibil sa nu mai fi. dak dak zici k nu ai avut contact sexual nu ai dc sa iti faci probl de o sarcina .in final doar u sti mai exact ce ai facut de fapt.nu iti ramane decat sa faci un test de sarcina k sa nu mai ai indoieli despre sarcina evident.in rest ai grija de tn dak nu ai inceput viata sexuala asa cum zici nu te grabi ai tot timpul bucurate de copilarie atat kt mai poti .
pupici si numai bn

DANA_DGG
Postat pe 29 Septembrie 2009 12:23
in mod clar daca nu ai avut contact sexual cu o persoana de sex opus nu ai cum sa fii insarcinata.virgina nu pot spune daca mai esti sau nu depinde cu ce te-ai stimulat tu stii ce ai introdus in vagin.de asemenea daca erai in timpul ciclului menstrual nu ai cum sa-ti dai seama daca te-ai dezvirginat sau nu.cum spunea cineva mai inainte trebuie sa vorbesti deschis cu mama ta despre toate aceste nelamuriri ale tale.ea este fiinta din care ai venit deci cea mai apropiata tie.ei ii poti impartasi toate nedumeririle si nelamuririle tale cu toata increderea.
maria1931
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:55
voi nu v-ati dat seama ca, asta-i caterinca?! Tare.Bravo!
100101
Postat pe 20 Noiembrie 2009 22:46
De la: enemgabriel, la data 2009-08-16 11:50:48
De la: healthy005494, la data 2009-08-16 11:47:28Buna am si eu o nelamurire.Eu am 13 ani si eu singura m-am excitat cand aveam ciclu.Mai sunt virgina? nu ma durut deloc nu a curs nimik.Pot fi insarcinata?imi intrazie ciclul de 12 zile ....si mi-a crescut burtica un pik.Nu am avut nici o data contact sexual cu nimeni.Ce ziceti? astept un raspuns e foarte important pentru mine,sunt disperata.............
sigur esti insarcinata,cu degetul.



ce cauti ma si aici?!adevarul e ca esti bolnav.
healthy006968
Postat pe 22 Ianuarie 2010 10:00
De la: healthy006968, la data 2010-01-22 10:00:45
De la: enemgabriel, la data 2009-08-16 11:50:48
De la: healthy005494, la data 2009-08-16 11:47:28Buna am si eu o nelamurire.Eu am 13 ani si eu singura m-am excitat cand aveam ciclu.Mai sunt virgina? nu ma durut deloc nu a curs nimik.Pot fi insarcinata?imi intrazie ciclul de 12 zile ....si mi-a crescut burtica un pik.Nu am avut nici o data contact sexual cu nimeni.Ce ziceti? astept un raspuns e foarte important pentru mine,sunt disperata.............
sigur esti insarcinata,cu degetul.



ce cauti ma si aici?!adevarul e ca esti bolnav.
mai petrica, daca toata lumea iti spune ca esti bolnav, mergi prietene si te culca...!!!
4Life
Postat pe 22 Ianuarie 2010 10:04
De la: healthy005494, la data 2009-08-16 11:47:28Buna am si eu o nelamurire.Eu am 13 ani si eu singura m-am excitat cand aveam ciclu.Mai sunt virgina? nu ma durut deloc nu a curs nimik.Pot fi insarcinata?imi intrazie ciclul de 12 zile ....si mi-a crescut burtica un pik.Nu am avut nici o data contact sexual cu nimeni.Ce ziceti? astept un raspuns e foarte important pentru mine,sunt disperata.............


stai linistita ca nu esti insarcinata.daca vezi ca-ti mai intarzie ciclul spune-i mamei tale si mergi la un medic endocrinolog.intarzierea, la varsta ta , poate fi din cauza unor dereglari hormonale.
healthy006968
Postat pe 22 Ianuarie 2010 10:07
ink nu va-ti dat seama k asta e vrajeala?
fata_healthy
Postat pe 22 Ianuarie 2010 19:57
Mai intr-o zi era una care credea ca a ramas insarcinata facand baie in cada in care s-a scaldat n barbat.Ma mir ca la 13 ani copii stiu si toaca in cer cat sa te invete si pe tine daca ai uitat.Mai ales despre sex. Dar daca stii sa postezi aici un mesaj sigur stii sa cauti si pe google metode de contraceptie si metode de a depista daca esti sau nu insarcinata..asta pentru viitor.
Nu poti ramane insarcinata cu degetul, nici macar daca il inmoi in sperma dar poti in schimb sa te alegi cu o mancarime daca nu speli degetul..mai ales pe ciclu cand esti mai putin imuna la bacterii.Si intarzieri de ciclu vei mai avea , cauze pot fi raceala, hormonii, stresul, examenele etc.
Pacat ca o iei atat de repede..inca ar trebui sa te mai joci cu papusile.
roxana096
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:18
nu poti ramane gravida fara un contact sexual in care barbatul a ejaculat in vagin! tu vezi-ti de deget si lasa prostiile :))
si apropo :)) burtica nu creste dupa o luna chiar daca esti gravida pe la 2 poate chiar 3 luni se vede dar din prima sigurat nu
tweetybebe
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:22
in primul rand k si daca esti la ciclu nu poti ramane insarcinata chiar si cu contact. iar despre burtica ta k e putin umflata e normal atunci cand intarz pt ca este acumularea de substante neeliminate ceea ce baloneaza putin. poti sa stai linistita insa pe viitor documenteaza-te si ai grija ce faci ca sa nu mai ai spaime de genul asta. acum poti sa stai linistita deocamdata si totusi gaseste pe cineva cu care sa poti vb lucurile astea, e bine de stiut ce te astepta. bafta te pup
allexandra_healthy
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:53
Ce vrajeala ai in tine.
monica_th_fur_immer
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:47
nu ai cum sa ramai insarcinata asa pur si simplu doar pentru ca te0ai excitat si mai ales daca nu ti-ai inceput nici viata sexuala;e posibil sa fie o raceala mai puternica dar in nici un caz nu e vorba de o sarcina
doinitza1980
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:34
De la: healthy005494, la data 2009-08-16 11:47:28Buna am si eu o nelamurire.Eu am 13 ani si eu singura m-am excitat cand aveam ciclu.Mai sunt virgina? nu ma durut deloc nu a curs nimik.Pot fi insarcinata?imi intrazie ciclul de 12 zile ....si mi-a crescut burtica un pik.Nu am avut nici o data contact sexual cu nimeni.Ce ziceti? astept un raspuns e foarte important pentru mine,sunt disperata.............



Draga mea,de la 13 ani te exciti singura?..mai dureaza un an pana iti incepi si viata sexauala(sau e mult?).Daca iti este rusine sa vb cu mama ta,citeste si tu pe internet,cauti cu google si gasesti informatiile necesare.NU AI CUM SA RAMAI INSARCINATA CU DEGETUL(asta daca nu in locul degetului nu a fost alceva,sau in cazul in care degetul tau secreta spermatozoizii .Fii cuminte si nu iti incepe viata sexuala,ca nu e paradisul,toate se fac la timpul lor.(sfatul meu).
cami_goanga10
Postat pe 24 Februarie 2010 22:56
este bun si cate un subiect de caterinca -gen prezentul, astfel mai vedem care sunt prostanacele forumului. Cu cat raspunsul postat este mai serios, mai academic, mai documentat si mai aprofundat, cu atat este prostia mai adanca si mai nemarginita.

Revenind la subiect:

De la: healthy005494, la data 2009-08-16 11:47:28
Buna am si eu o nelamurire.Eu am 13 ani si eu singura m-am excitat cand aveam ciclu.Mai sunt virgina? nu ma durut deloc nu a curs nimik.Pot fi insarcinata?imi intrazie ciclul de 12 zile ....si mi-a crescut burtica un pik.Nu am avut nici o data contact sexual cu nimeni.Ce ziceti? astept un raspuns e foarte important pentru mine,sunt disperata.............

Raspunsul meu:

data viitoare excita-te cu degetul in cwur...acolo n-o sa mai ai nici o problema.
Ai vreme idioato/idiotule, sa deschizi topice aiurea pe forum. Odihnita ti-e mintea!
100101
Postat pe 24 Februarie 2010 23:11
bai eu m-am excitat cu degetu la clitoris sunt inca virgina dar ciclul nu mai mi-a venit din 27 marte..ajutati-ma !! am ramas gravida??
missroxy
Postat pe 7 Mai 2010 20:09
...ce mai poti sa raspunzi la asa o intrebare?cum sa nu stii la 13 ani nimic despre lucrurile astea,cum poti sa intrebi daca ai ramas insarcinata daca te-ai masturbat,?nu pot sa inteleg dar asta este lipsa de educatie sexuala de care ducem lipsa in tara noastra si uite asa iti vine fata acasa la 13 ani si iti pune copilul in brate....
onutza10
Postat pe 19 Iulie 2010 13:48
omg! tare topicul asta
zuzuuk
Postat pe 19 Iulie 2010 17:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticorpi antispermatozoizi 25 De la: healthy009478 15 Februarie 2010 16:26
Apendicita sau pietre la rinichi??? 5 De la: cris_25 14 Iulie 2012 13:49
Analize beta-hcg 1 De la: kudika516211 24 Martie 2012 15:45
o nelamurire.... 13 De la: gabita_grace 9 Martie 2011 15:18
chisturi ovariene 8 De la: vamps 5 Octombrie 2010 13:45