Setari Cookie-uri

acneea ...cum scapam de ea?va rog ajutati-ma

buna am si eu o proble de 4 ani tot incerc sa scap de cosurui cu foarte multe remedi daca stiti cv mai special va-si fi recunascatoare daca mi-ati sp!:)
healthy005440
Postat pe 26 August 2009 12:21
Buna dimineata,
Acum zece ani,fiica mea s-a confruntat cu aceiasi problema:acnee vulgara din cauza careia risca sa ramina cu semne pe fata.
Isi aplica pe fata mult fond de ten pentru a masca imperfectiunile dar acneea cistiga teren.A facut diverse tratamente,roacutane si alte antibiotice,cu efectele secundare pe care le cunoastem cu totii.
Acum patru ani a facut o detoxifiere a organismului si extern a folosit LIQUID SOAP,FIRST,ALOE LOTION - produse care le foloseste de atunci zi de zi,care fac parte din viata ei(ele nu creeaza dependenta,ci o stare de bine).
Iti doresc multa sanatate.
alexxaclnsc@yahoo.com
healthy001662
Postat pe 23 Septembrie 2009 08:32
Tu nu te confrunti cu acneele , ci cu cosurile? nu? prima data trebuie sa scapi de cosuri , si dupa acea incearca sa scapi de acnee, , eu fac un tratament foarte puternic , mergi la farmacie , si vezi daca gasesti sa cumperi crema Skinoren , este o crema data de doctorul meu dermatolog, poti sa incerci , daca vrei,eu zic ca da rezultate , sau daca vrei sa mai astepi o luna , si mai vorbim , ca sa iti spun concrect ce se intampla. Poti sa ma contactezi pe mes daca vrei sa vorbim. 'mirelachiva@yahoo.com ' .
healthy002806
Postat pe 23 Septembrie 2009 20:36
De la: healthy005440, la data 2009-08-26 12:21:37buna am si eu o proble de 4 ani tot incerc sa scap de cosurui cu foarte multe remedi daca stiti cv mai special va-si fi recunascatoare daca mi-ati sp!:)



Un control ginecologic sa vezi cum stai cu ovarele si apoi unul dermatologic....atunci t-i se va da diagnosticul potrivit suferintei tale.
asistenta_medicala
Postat pe 23 Septembrie 2009 23:29

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru dumneavoastra
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96





IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:38
De la: healthy005440, la data 2009-08-26 12:21:37buna am si eu o proble de 4 ani tot incerc sa scap de cosurui cu foarte multe remedi daca stiti cv mai special va-si fi recunascatoare daca mi-ati sp!:)


Este un tratament naturist care da un rezultat foarte bun:

se bate albusul de la un ou si cand e bine batut spuma se amesteca cu drojdie cat o nuca, apoi se aplica pe fata si se tine 2 ore pe fata. In acest timp, cat este masca pe fata se sta inauntru, deci nu se iese afara.

Multa sanatate!
healthy005455
Postat pe 24 Martie 2010 20:40
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 25 Martie 2010 16:11
Iti recomand produse care au efect imediat:
http://www.sheabynature.co.uk
adika_healthy
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:14
De la: healthy005440, la data 2009-08-26 12:21:37buna am si eu o proble de 4 ani tot incerc sa scap de cosurui cu foarte multe remedi daca stiti cv mai special va-si fi recunascatoare daca mi-ati sp!:)
skinoren .este.un.unguent.foarte.bun.pt.acneea vulgara...asta folosea.verisoara.mea.la.prescriptia.dermatologului.am.folosit.si.eu.pe.perioada.ciclului.ca.doar.atunci.imi.mai.apare.cate.un."vulcan"
rubya_healthy
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre sterilet 29 De la: kudika_pudika 7 Iunie 2011 11:51
intrebare 4 De la: Oana25 12 Iunie 2009 17:21
buna 4 De la: office_salinasusesi_ro 25 Februarie 2010 08:30
Eu am un baietel de 7 ani,am auzit ca exista un vaccin contra meningitei?,ati facu careva copilului vostru?Eu am avut meningita si nu vreau sa patesca si baiatul meu la fel,eu am avut noroc in comparatie cu ce mi se putea intampla... 4 De la: office_salinasusesi_ro 25 Iunie 2010 08:37
Analize medicale de calitate 2 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:47